استفاده درست از آثار هنری در دکوراسیون منزل

استفاده درست از آثار هنری در دکوراسیون منزل

هیچ چیزی دلگیرتر از یک دیوار خالی نیست. حتی اگر تا کنون هیچ گونه مطالعه ایی در حیطه دکوراسیون داخلی نداشته اید، به راحتی می توانید خانه خود را با هنر و نقاشی تزئین کنید. نمایش آثار هنری یک روش عالی برای ایجاد جذابیت در دیوارهای خانه شما است. صرف نظر از بودجه و سلیقه، می توانید خانه خود را با هنر و نقاشی تزئین کنید تا شخصیت و جلوه خاصی به آن ببخشید. با پیروی از برخی دستورالعمل های ساده، می توانید آثار هنری و نقاشی را در اطراف خانه آویزان کنید، بدون اینکه خسته کننده یا حواس پرت کننده به نظر بیایند. در ادامه چند راه کار ساده برای دکوراسیون منزلتان با استفاده از آثار هنری ارائه می‌ شود.

مقیاس

یک عامل مهم در هنگام تزئین خانه با استفاده از آثار هنری یا نقاشی، مقیاس وسایل در رابطه با اتاق است. هر کجا تصمیم دارید که یک آثار هنری قرار دهید، باید فاصله نسبی آن را در مقایسه با بقیه اتاق یا محوطه در نظر بگیرید تا نه تنها حواس شما را پرت نکند بلکه توسط سایر وسایل که درون اتاق وجود دارند، از دید شما پنهان نشود.

به عنوان مثال، هنگام آویزان کردن کارهای هنری بالای کاناپه یا مبلمان دیگر، از سه یا دو قطعه هنری که تقریباً به یک اندازه هستند، مانند سه پرتره، نقاشی یا مجسمه های آویزان استفاده کنید. آن ها را طوری مرتب کنید که با هم هماهنگ شوند و در عین حال نیز با مبل یک تعادل کامل را ایجاد کند.

 

 

 

همچنین باید به این نکته توجه کنید برای اینکه آثار هنری به خوبی بتوانند با مبل و دیگر وسایل موجود در خانه یک ترکیب متعادل و جذاب را ایجاد کنند، لازم است که به رنگ پس زمینه دیوار نیز توجه شود. در واقع در دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پالاز موکت با آگاهی از این موضوع تلاش کرده است که کاغذ دیواری با رنگ های متنوع در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی بتوانید با آثار هنری خود ترکیب کنید.

فاصله

گرچه داشتن کارهای هنری و نقاشی در خانه خوب است، اما ازدحام بیش از حد آن ها بد است. توجه داشته باشید که فضای زیادی را بین قطعات هنری بگذارید. یکی از نکته های مهم در دکوراسیون داخلی این است که تا زمانی که قطعات به طور موضوعی با هم ارتباط نزدیکی نداشته باشند، بهتر است آن ها را از هم جدا نگه دارید. به عنوان مثال، اگر 20 قطعه هنری به دیوار آویزان شده باشد، فضای اتاق موجب می شود که شما تمرکز خود را از دست دهید.

 

 

همچنین استفاده از رنگ های خیلی زیاد و متنوع در قطعات هنری موجب می شود که منزل شما زیبایی حقیقی خود را از دست دهد و این گونه شما از یک دکوراسیون آشفته بهره مند می شوید که نه تنها هیچ گونه جذابیتی برای شما ندارد بلکه موجب می شود که حس آرامش خود را در خانه تان از دست بدهید. پس به شما توصیه می شود که حتما پیش از انتخاب هر گونه آثار هنری، ابتدا کاغذ دیواری و کف پوش مورد علاقه خود را از پالاز موکت انتخاب کنید.

نقش ها

انتخاب یک نقش یا یک سبک ، روش خوبی در دکوراسیون داخلی برای تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع یا هنر در یک اتاق است. به عنوان مثال، در آشپزخانه می توانید یک نقش و نگار غذا داشته باشید، جایی که تمام هنرهای نمایش داده شده ارتباطی با غذا دارد. به این ترتیب، شما یک موضوع دارید که از طریق هنر و عملکرد اتاق به هم متصل می شود. اگر تمایل داشته باشید، طرح مورد نظر شما حتی می تواند در کل خانه کشیده شود. حتی شما می توانید این نقش را با رنگ پس زمینه دیوارها یا کف اتاق ترکیب کنید تا جذابیت دکوراسیون داخلی آن چندان برابر شود.

 

 

 

تطابق

در حالی که هرگز نباید نقاشی را فقط به این دلیل که با کاناپه شما مطابقت دارد بخرید، همچنین باید قبل از آویزان کردن یا قرار دادن آن در جای مناسب، مواد و رنگ های غالب آن را در نظر بگیرید. سعی کنید الگوهای رنگی یا سبک های دیگر را با عناصر موجود در اتاق مرتبط کنید تا بتوانید یک طراحی دکوراسیون عالی ایجاد کنید. به عنوان مثال، در یک اتاق قرمز با تعداد زیادی کاناپه قرمز و قهوه ای، یک نقاشی از مرغ های قرمز و قهوه ای می تواند به عنوان یک هنر بی نظیر بقیه اتاق را تکمیل کند.

حال که با چند راه کار ساده در رابطه با نحوه دکوراسیون منزلتان با انواع قطعات هنری آشنا شدید، به شما توصیه می شود قبل از اینکه تصمیم به شروع خرید قطعات هنری کنید به چند نکته در رابطه با بایدها و نبایدها در رابطه با تزیین با هنر را نیز مطالعه کنید، تا این گونه در وقت و تلاش شما صرفه جویی شود.

بایدها

 • برای عکس های خود از وسایل تزیینی که در خانه دارید، استفاده کنید. یک طراح دکوراسیون حرفه ای از کوچکترین وسیله ها استفاده می کند و یک طراحی بی نظیر به دیگران ارائه می دهد.
 • در هر اتاق از خانه یک قطعه هنری آویزان کنید. در مورد اتاق غذاخوری و حمام استفاده از گل را فراموش نکنید.
 • از قلاب های آویز دار به جای میخ و پیچ استفاده کنید. آن ها می توانند مقدار زیادی وزن را تحمل کنند. برای هر قطعه هنری مد نظرتان از دو قلاب می توانید استفاده کنید.
 • یک طراح دکوراسیون حرفه ای قبل از نصب هر گونه عکسی بر روی یک دیوار، برای عکس مورد نظر برنامه ریزی می کند. آن ها را روی زمین جلوی دیوار قرار دهید و سپس سعی کنید که آن ها را آنقدر جا به جا کنید تا جایی که مورد رضایت شما است، پیدا گردد.
 • در بعضی از فضاهای خانه تان آثار هنری را به دیوار تکیه دهید. یک تکه از آثار هنری که بر روی میز قرار دارد و در عین حال به دیوار نیز تکیه داده شده است، بسیار شیک به نظر می رسد. یک طراح حرفه ای دکوراسیون چند قطعه از آثار هنری را در کنار هم قرار می دهد تا یک نمایش چشمگیر ایجاد کند.
 • در انتها نیز باید به ترکیب رنگ ها به ویژه رنگ کاغذ دیواری بیشتر از قبل توجه کنید تا بتوانید یک طراحی با شکوه را در خانه خود ایجاد کنید.

نبایدها

 • لازم نیست قطعه هنری که می خواهید استفاده کنید، گران باشد. می توانید عکس های خانوادگی را بر روی دیوارهای خانه آویزان کنید یا تکه هایی از پارچه یا کاغذ دیواری را با یک دیگر ترکیب کنید و بر روی دیوار قرار دهید. همچنین می توانید از سایت هایی که آثار هنری ارزان قیمت برای فروش دارند، نیز استفاده کنید.
 • نقطه مرکزی یک تصویر یا یک گروه از آثار هنری باید در سطحی باشد که چشم به راحتی آن ها را ببیند؛ پس کارهای هنری را نباید خیلی بالا آویزان کنید.
 • اگر قطعه هنری کوچکی دارید، آن را در قابی قرار دهید که دارای حصیر بزرگ باشد. یک قطعه کوچک را به دیوار بزرگ آویزان نکنید.
 • خودتان آثار هنری را آویزان نکنید. همیشه داشتن حداقل دو نفر بهتر می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی موثر باشد چرا که یک نفر می تواند اثر هنری را در جای خود نگه دارد و دیگری پا به عقب بگذارد و از صحت جایگذاری آن مطمئن شود.
 • همه قطعات بزرگ را در یک فضا و همه قطعات کوچک را در فضای دیگر از خانه آویزان نکنید. فریم های مشابه نیز همین طور است. همه چیز را در اطراف مخلوط کنید تا احساس کنید از نظر دیداری متعادل هستند.

در نتیجه از آن جایی که هر فردی ممکن است اطلاعات کافی در زمینه طراحی اتاق با آثار هنری نداشته باشد ولی علاقمند به انجام این کار باشد، در این مقاله تلاش شد که اطلاعات مورد نیاز در رابطه با نحوه چیدمان آثار هنری و بایدها و نبایدها در این زمینه به مخاطبان خود ارائه دهد. در نهایت نیز باید به این نکته اساسی توجه کنید که بیش از خرید هر گونه آثار هنری در ابتدا رنگ کاغذ دیواری و کف پوش مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید تا به خوبی بتوانید یک ترکیب بی نظیر در خانه خود ایجاد کنید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.