کاربرد آینه در دکوراسیون منزل

کاربرد آینه در دکوراسیون منزل

آینه ها بهترین دوست یک طراح دکوراسیون داخلی هستند. طراحان داخلی از آینه در دکوراسیون منزل استفاده می کنند. آن ها از آینه هایی با اشکال، سبک ها و اندازه های مختلف استفاده می کنند تا باعث افزایش زیبایی، تغییرات نور فضا یا ایجاد فضای شاد شوند. شما می توانید از آینه در هر اتاق از خانه خود استفاده کنید تا بتوانید یک دکوراسیون بی نظیر را ایجاد کنید. در واقع آینه های مناسب بهترین انتخاب برای انعکاس رویاهای شما هستند. پالاز موکت تلاش دارد که با ارائه رنگ‌ های مختلف کاغذ دیواری و کف پوش به شما در دکوراسیون داخلی خانه تان کمک کند، تا بتوانید با خیالی راحت رنگی متناسب با چیدمان خانه و آینه تان استفاده کنید و در نهایت فضایی بی نقص در خانه تان ایجاد کنید.

در دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ‌ها و نحوه چیدمان وسایل از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند و باید به خوبی از این موضوع آگاه باشید که هر وسیله‌ ایی را دقیقا در کجای منزل قرار دهید تا آن فضایی که انتظار دارید برای شما ایجاد شود. در هنگام قرار دادن آینه نیز باید به این نکته ظریف دقت کنید و آینه را متناسب با رنگ کاغذ دیواری، رنگ کف پوش، میزان نور موجود در فضا و ... در فضا قرار دهید.

مزایای استفاده از آینه

وقتی آینه ها به روش صحیح و در یک طراحی درست استفاده می شوند، می توانند فضا را برجسته کنند، فضای کوچکی را بزرگتر نشان دهند یا نور اتاق را بهبود بخشند. می توان از آن ها برای قاب بندی منظره های جالب و یا افزودن حس جدیدی به فضا استفاده کرد. بازتاب هایی که در یک آینه ایجاد می شوند می توانند بیشتر از یک قاب عکس ساکن چشم نواز باشند، زیرا می توانند لکه های زیبا و نور را به نمایش بگذارند. این‌ ها نمونه هایی از مزایا و تاثیرات آینه هستند. اگر علاقه مند هستید که با دیگر مزایای آینه آشنا شوید تا به راحتی بتوانید دکوراسیون خانه خودتان را طراحی کنید، به شما توصیه می شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ایجاد فضای بزرگتر

با استفاده از آینه ها در طراحی دکوراسیون، به یک اتاق کوچک، ظاهر یک فضای بزرگ بدهید. آینه ها به شما اجازه می دهند تا نور را بیشتر در فضای اتاق احساس کنید. بنابراین می توانید یک آینه بزرگ را به دیواره در انتهای یک راهرو کوتاه تکیه دهید تا از راه دور نه تنها فضا بزرگتر به چشم آید بلکه جذابیت نور بیشتر احساس شود. همچنین با استفاده از رنگ صحیح کاغذ دیواری و یا موکت می‌ توانید تاثیر نور را بیشتر از قبل احساس کنید. در واقع ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر تاثیر بسزایی بر ذهن شما می گذارند و به همین علت به شدت توصیه می شود که قبل از هر گونه طراحی، روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید.

 

 

ایجاد یک نقطه کانونی

برای جلب توجه دیگران به یک قسمت خاص از خانه تان می‌ توانید از آینه استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در خانه خود ظرف و ظروف عتیقه بسیاری دارید، می‌ توانید با قرار دادن چندین آینه محدب با یک ترتیب مشخص در قسمتی از فضای خانه تان، فضای چشم نوازی از ظروف عتیقه برای دیگران ایجاد کنید.

آوردن فضای باز به داخل خانه

با چیدن گروهی از آینه ها روی دیوار رو به روی پنجره، شکوه فضای بیرون را به خانه خود بیاورید. این آینه ها در دکوراسیون داخلی، نمای زیبایی از مناظر دریا، ویلا، باغ کلبه، رشته کوه باشکوه یا هر منظره ای را که از پنجره مورد علاقه خانه خود از آن لذت می برید را برای شما در درون خانه تان منعکس می کنند. دیواری از آینه ها همچنین نور خورشید را در فضای اتاق پخش می‌ کنند تا فضای روشن و شاد را ایجاد کنند. همچنین می توانید به جای چیدمان آینه های کوچکتر، از یک آینه بزرگ دیواری استفاده کنید تا به خوبی بتوانید درخشش خورشید را به خانه خودتان بیاورید.

ایجاد فضای پر انرژی

آینه ها می توانند یک اتاق معمولی را به فضای پر انرژی تبدیل کنند. به عنوان مثال، شما می ‌توانید با ترکیب یک کاغذ دیواری رنگی و یک آینه دیواری تمام فضای مورد نظر خود را دگرگون کنید. در واقع اگر گوشه ایی از اتاق یا فضای مورد نظر در خانه شما تاریک است می ‌توانید در ابتدا با انتخاب یک رنگ کاغذ دیواری جذاب و سپس نصب یک آینه دیواری تمام قد روی آن، زیبایی فضای مورد نظر را چندان برابر کنید.

با توجه به اینکه با مزایای آینه به طور کامل آشنا شدید، در ادامه مقاله به چندین فضا که می ‌توانید از آینه ها استفاده کنید تا دکوراسیون خانه شما بی نظیر شود، نیز اشاره شده است.

ایجاد آینه در ورودی خانه

بسیاری از طراحان دکوراسیون شروع به استفاده از آینه ها در ورودی خانه می کنند. آینه در ورودی خانه، نه تنها فضای زیبایی را برای اعضای خانه ایجاد می کند بلکه یک ایده عالی برای بررسی ظاهر خود در لحظه آخر، قبل از بیرون آمدن از خانه است.

 

 

 

آینه های اتاق نشیمن

اگر در اتاق نشیمن خود یک پنجره نسبتا بزرگ دارید بهترین ایده دکوراسیون داخلی این است که یک آینه را رو به روی پنجره آویزان کنید، زیرا همان طور که قبلا گفته شد با این روش نه تنها فضای خانه را روشن تر می کنید بلکه می ‌توانید نمای زیبا بیرون را به داخل خانه خود بیاورید. وقتی باغ زیبایی دارید، چرا از زاویه دیگری نیز از آن لذت نمی برید؟

 

 

 

آینه ها درون حمام

اگر حمام شما فضای کوچکی را برای شما ایجاد می ‌کند، بهترین ایده در دکوراسیون داخلی این است که دور تا دور دیوارها را از آینه بپوشانید تا فضای بازتر را احساس کنید. در واقع همان طور که قبلا گفته شد استفاده از آینه آن هم به این روش می ‌تواند باعث شود که اندازه اتاق برای شما دو برابر به چشم آید.

قاب آینه روی دیوار

قاب بندی آینه به روش های جالب، می تواند به عنوان یک قطعه هنری بر روی دیوار خانه تان دیده شود. شما به عنوان یک طراح داخلی دکوراسیون می توانید با روش های خلاقانه از آینه به عنوان تزیینات دیواری استفاده کنید. رنگ و بافت قاب باید با رنگ پس زمینه دیواری که بر روی آن قرار دارد هماهنگ باشد و هم‌چنین باید سایر عناصر موجود در اتاق را تکمیل کند. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد باید خیلی بیشتر از قبل به انتخاب رنگ کاغذ دیواری و کف پوش خود دقت کنید.

 

 

 

آینه آشپزخانه

با کمی تخیل، امکان استفاده از آینه در دکوراسیون منزل بی پایان است. می توان از یک آینه بزرگ در یک آشپزخانه کوچک استفاده کرد تا ظاهر یک دیوار ساده کاملا تغییر کند. با کمک آینه توهم فضای بیشتری ایجاد کنید و ظاهر کابینت ها را بهتر نشان دهید.

کمد آینه

کرکره های کشویی آینه ای که از کف به سقف اتاق خواب می روند، می توانند جلوه ای چشمگیر ایجاد کنند و اتاق خواب روزمره شما را به اتاق دیگری تبدیل کنند که به طور حتم منظره جذابی برای شما ایجاد می ‌کند. مقداری نور ظریف، ملافه های ابریشمی و کاغذهای دیواری را به دکوراسیون داخلی اتاق خود اضافه کنید تا بتوانید بیشتر از قبل یک فضای حیرت آور برای خود ایجاد کنید.

در نتیجه باید به دقت در مورد موقعیت آینه و زاویه ای که می خواهید اشیا در آن منعکس شوند، فکر کنید. قبل از انتخاب موقعیتی که می خواهید آینه خود را آویزان کنید، آنچه را که در آن منعکس می شود، از همه جهات در نظر بگیرید. همان طور که آینه هر چیزی از زیبایی را برجسته می کند، اگر درست رو به روی چیزی زشت آویزان شود، به آن مورد اهمیت زیادی می دهد. یک طراح باهوش می تواند از آینه ها برای افزایش نور، برجسته سازی ابعاد و افزودن شخصیت به هر فضایی استفاده کند. امیدواریم که این نکات به شما کمک کرده باشد تا در انتخاب آینه ها برای دکوراسیون منزل خود بیشتر از قبل دقت کنید.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.