چگونه لمینیت خود را با مبلمان خود هماهنگ کنیم؟

چگونه لمینیت خود را با مبلمان خود هماهنگ کنیم؟

شاید برای همه شما این سوال پیش آمده باشد که ست کردن و خرید پارکت‌های لمینیت با مبلمان به چه صورتی است؟ و یا اینکه تضاد‌های رنگی چه نقشی در ست کردن مبلمان و لمینیت دارد؟ هماهنگ کردن لمینیت با مبلمان،  منزلتان را زیبا‌تر از قبل نشان می‌دهد. اینجا شما میتوانید طراح داخلی و حرفه‌ای خانه خودتان باشید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هماهنگی رنگ پارکت لمینیت با مبلمان

برای هماهنگی بیشتر بین اجزاء وسایل خانه باید بدانید که رنگ‌ها را متناسب با طیف‌هایشان دسته بندی می‌کنند. ما در ادامه دسته‌بندی انواع مختلف رنگ‌ها را برای شما آورده‌ایم. شما با توجه به این دسته‌بندی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید:
1)    رنگ‌هایی که در تم قهوه‌ای میباشند شامل طیف تیره تا روشن هستند.
2)    رنگ‌هایی که در تم قرمز میباشند شامل طیف قرمز تیره مثل ماهگونی تا قرمز روشن مانند آلبالویی که در پارکت لمینیت هستند.
3)    رنگ‌هایی که نزدیک به سفید میباشند شامل طیف روشن تا تیره هستند.
4)    و در آخر رنگ‌های ترکیبی که از این پاکت‌ها به وجود می‌آید .

حالا برای ست کردن مبلمان با این تم رنگ‌های پارکت لمینیت باید به هماهنگی آنها با یکدیگر دقت کنید. برای مثال اگر مبلمان شما رنگ قهوه‌ای تیره را دارد، رنگ قهوه‌ای سوخته بهترین گزینه برای ست کردن با آن است و یا اگر به دنبال یک تضاد هستید، می‌توانید از رنگ سفید برای پارکت لمینیت استفاده کنید.

اگر رنگ مبلمان شما طلایی است، برای ست کردن رنگ پارکت لمینیت با آن می‌توانید از رنگ طلایی و یا رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

 

 

این نکته را توجه داشته باشید که رنگ‌هایی که برای پارکت انتخاب می‌کنید هرچه طبیعی‌تر و زنده‌تر باشد، به مبلمان شما نیز جلوه بهتری می‌دهد. پس اگر هماهنگی مبلمان با پارکت لمینیت برایتان مهم است، بهتر است که از یک دیزاینر حرفه‌ای برای هماهنگی بین پارکت لمینیت و مبلمان استفاده کنید.

کدام برند از پارکت لمینیت برای هماهنگی با مبلمان ها بهتر است؟

قبل از خرید و انتخاب هر وسیله ای، باید برند و اصالت آن را شناخت و از خرید آن مطمئن بود. بهترین برند برای هماهنگی پارکت با مبلمان باید دارای دو ویژگی باشد.

 1. اولین و مهم‌ترین ویژگی آن استحکام و ویژگی‌های فنی آن است. پارکت لمینیت باید دارای استحکام بالا باشد و به راحتی مورد آسیب قرار نگیرد. همچنین بتوانند وزن مبل را در طولانی مدت تحمل کنند و آسیبی به لمینیت وارد نشود.
 2. دومین ویژگی آن، تنوع در طرح و رنگ مناسب است، که بسیار حائز اهمیت میباشد. زیرا که شما می‌توانید به راحتی مبلمان خود را با پارکت لمینیت ست کنید. برندهای پارکت لمینیت ایزوفام، هیرو، ایشیک و زینت میباشند که از برندهای مناسب و مطرح برای هماهنگی بین مبلمان و پارکت لیمینت هستند. توجه داشته باید که هر برند دارای طرح و رنگ خاص است. سعی کنید طرح‌هایی که بر روی لمینیت‌ها هستند، هماهنگی دقیق و ویژه‌ای با مبلمان داشته باشند.

ترکیب بافت‌های متفاوت پارکت لمینیت با مبلمان‌ها

شما به راحتی می‌توانید بافت‌های پارکت لمینیت و مبل‌ها را با توجه به اینکه در انواع طرحها و مدلهای مختلف میباشند، مشاهده کنید و بهترین آن را انتخاب کنید. برای مثال اگر پارکت لمینیتی را که  انتخاب کرده‌اید دارای یک بافت ریز است، بهتر است که از مبلمانی استفاده کنید که دارای سطحی براق است. پس برای هماهنگی بین پارکت لمینیت و مبلمان باید همه موارد را در نظر گرفت.

ست کردن پارکت لمینیت با پایه های مبل

اگر از پارکت لمینیت با رنگی تیره استفاده می‌کنید، توصیه ما این است که پایه‌های مبل خود را با پارکت لمینیت  ست کنید. به این صورت که لمینیت‌های قهوه‌ای تیره مناسب مبل‌هایی با پایه‌های چوبی و رنگ تیره است. البته مبل‌هایی که پایه‌هایی فلزی نیز دارند، بسیار راحت با لمینیت‌های تیره رنگ ست می‌شوند.

با استفاده از این راه فضایی شیک و زیبا و در عین حال ساده و هماهنگ را به وجود بیاورید. برای مثال اگر از رنگ‌های روشن برای پارکت لیمینت استفاده می‌کنید، بهتر است که رنگ مبلمان شما نیز در همین تم رنگی باشد.

 

 

تضاد رنگی پارکت لمینیت با مبلمان

با استفاده از رنگ‌های تضاد برای هماهنگی بین پارکت لمینیت و مبلمان فضای دلنشین و زیبا را به وجود بیاورید. با استفاده از تضاد رنگی، مبلمان شما زیباتر خود را نشان میدهند و همچنین پارکت لمینیت فضایی تازه را به منزل شما می‌بخشد. اگر رنگ مبلمان شما رنگ روشن باشد، می‌توانید از رنگ‌های متضاد برای پارکت لمینیت استفاده کنید.

به عنوان مثال:

 • اگر شما از مبل‌هایی با تم رنگی کرم استفاده می‌کنید، میتوانید لمینیت‌هایی با رنگ فندقی سفارش دهید. از این ایده در لابی بسیاری از هتل‌ها استفاده شده است. همچنین باعث به وجود آمدن فضایی خاص و دل‌انگیز می‌شود.
 • اگر مبلمان شما تیره است و از رنگ‌هایی مثل آبی نفتی، بادمجانی، قهوه‌ای تیره و یا سبز تیره استفاده کرده‌اید، ما پیشنهادی خاص برای شما داریم. شما میتوانید از لمینیت‌هایی با تم رنگی کرم کم‌رنگ و پر رنگ و طرح‌های راه‌راه و یا دیگر طرح‌ها استفاده کنید. باور کنید این گونه می‌توانید حس خاص را به فضا داخل خانه هدیه دهید.

استفاده از یک تم رنگ برای ست کردن پارکت لمینیت و مبلمان

برای هماهنگی بین وسایل منزلتان از یک تناژ رنگ استفاده کنید. برای مثال اگر قصد استفاده پارکت لمینیت تیره  مثل قهوه‌ای تیره را دارید، بهتر است از رنگ‌های سفید و روشن برای تضاد رنگی و تناسب رنگ‌ها استفاده کنید. همچنین اگر از تم رنگ سیاه و سفید یا از مبلمان‌های تیره رنگ و نزدیک به مشکی استفاده می‌کنید، می‌توانید از پارکت سفید و روشن استفاده کنید تا جلوه زیبایی را به منزلتان هدیه دهید.

این روزها کفپوش‌های چوبی در رنگ‌های تیره طرفداران زیادی دارد. این کف پوش‌ها بسیار شیک هستند و بهترین ایده برای خانه‌های مدرن شما به شمار می‌آیند. همانطور که انتخاب درست پارکت لمینیت برای مبلمان منزل و محل کارتان باعث جذابیت محیط می‌شود. انتخاب غلط باعث گرفته‌تر شدن و سنگین‌تر شدن منزل و محل کار شما می‌شود و حسی خسته کننده را به شما القا می‌کند. پس انتخاب درست و صحیح پارکت بسیار مهم است. اگر می‌خواهید که تاریکی را از منزل و محل کار خود دور کنید، در انتخاب صحیح پارکت لمینیت بسیار دقت کنید. با انتخابی درست، پارکت لمینیت را با مبلمان ست کنید.

مدل‌های مختلف چسباندن لمینیت‌ها منتاسب با مبلمان

جدا از رنگ و طرح لمینیت‌ها، نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که باید آن را مد نظر قرار دهید. این نکته آن است که چه مدل لمینیتی را نصب کنید. مثلا شما میتوانید تمام لمینیت‌ها را افقی و یا تمام لمینیت‌ها را عمودی بچسبانید. این موضوع بسیار مرتبط به متراژ خانه و چیدمان وسایل است.
یکی دیگر از ایده‌ها این است که لمینیت‌ها را به صورت به اصطلاح زیگزاک نصب کنید. از این ایده بیشتر برای مبلمان اسپرت استفاده میشود و مناسب مبلمان سلطنتی نیست.

 

 

نتیجه گیری

قبل از هماهنگ کردن مبلمان با پارکت لمینیت باید بسیاری از موارد را رعایت کرد. اگر آشنایی کامل و لازم را برای ست و هماهنگ کردن مبلمان منزل خود با پارکت لیمینت را ندارید، از یک کارشناس حرفه‌ای کمک بخواهید و یا اینکه مقاله‌های ما را مطالعه کنید و با آگاهی کامل مبلمان خود را با با پارکت لمینیت منزلتان هماهنگ کنید. از این که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید و با دقت به  مطالعه آن پرداختید، از شما سپاسگزاریم.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.