روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟

روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟

اجتناب از لکه‌ها امری گریز نا‌پذیر است و شما هر چقدر ‌هم که محتاط و مراقب باشید، کماکان امکان ایجاد لکه و کثیفی بر سطح موکت‌ها وجود دارد. گرچه مراقبت مهم‌ترین اصل در تمیز نگه داشتن موکت است؛ اما فرزند کوچک شما به هنگام بازی ممکن است لکه‌هایی از آبرنگ، گواش و یا به هنگام خوردن غذا‌، لکه‌هایی از چربی، روغن و مواردی‌ از این قبیل را بر روی سطح موکت ایجاد کند و در نهایت لکه‌هایی ناخوشایند بر جای بماند. امروز می‌خواهیم بررسی کنیم که در هنگام ایجاد لکه چه کار‌هایی باید انجام دهیم و به طور کلی مناسب‌ترین راه برای تمیز کردن موکت کدام است؟

باید ها و نباید های تمیز کردن موکت

ابتدا می‌خواهیم بررسی کنیم که برای رفع لکه‌ها و تمیز کردن سطح موکت، چه کارهایی را نباید انجام داد؟

موکت خود را در شامپو فرش غرق نکنید

استفاده‌ی افراطی از شامپو فرش، به بافت موکت شما آسیب می‌زند. منظور از مقدار زیاد شامپو فرش، این است که شما با وجود سه بار آبکشی کردن و شستن، هنوز هم اثرات شامپو فرش را مشاهده کنید! باقی ماندن کف در سطح موکت، می‌تواند موجب پوسیدگی و از بین رفتن بافت موکت شود و در دراز مدت به آن آسیب بزند. بنابراین، ابتدا از مقدار کمی شامپو فرش استفاده کنید و اگر لازم بود مجددا از آن برای لکه بری کمک بگیرید.

 

 

موکت خود را غرق آب نکنید!

خیس کردن زیاد سطح موکت، اولا باعث می‌شود تا برای خارج کردن آب از سطح آن به زحمت فراوانی بیفتید و دردسر بسیار زیادی را متحمل شوید. علاوه بر آن نفوذ آب به لایه‌های زیرین و بافت عمیق موکت، باعث رنگ پریدگی شده و منجر به این می‌شود که موکت شما زیبایی اولیه‌ی خود را از دست بدهد.

تا زمانی که از خشک بودن موکت اطمینان ندارید، بر روی آن اجسام و وسیله های سنگین نگذارید.

باقی ماندن رد وسایل، فرورفتگی موکت، زنگ زدن لوازم فلزی (مثل پایه های مبل و یا پایه‌های میز ناهارخوری) از جمله آسیب‌هایی است که در صورت خیس بودن موکت، به شما وسایل شما و بافت موکت وارد می‌‌شود. بنابراین، صبر کنید تا سطح موکت کاملا خشک شود و بعد از آن وسیله‌ها را روی آن قرار دهید.

نکته: چند وقت یکبار جای وسایل خود را تغییر دهید تا سنگینی یک وسیله ی خاص باعث آسیب به بافت قسمتی خاص از موکت نشود.

استفاده از آب گرم ممنوع!

جهت شستن موکت خود، هرگز از آب گرم استفاده نکنید، چرا که اب گرم بافت موکت شما را شل می‌کند و باعث می‌شود تا آن از حالت اولیه خارج شود. آب ولرم مناسب‌ترین گزینه برای شست و شوی موکت است و کم‌ترین آسیب را به بافت آن وارد می‌کند.

جارو کشیدن متوالی و در یک جهت آسیب زننده است

اگر به طور روزانه موکت خود را جارو بزنید و علاوه بر آن جهت جارو زدن را تکرار ‌کنید، موکت شما با گذر زمان زشت و کهنه به نظر می‌رسد. جارو کردن در فواصل زمانی مناسب و تغییر جهت آن، منجر به حفظ زیبایی ظاهری موکت شما می‌شود. به جای جارو زدن مکرر و روزانه، ابتدا سعی کنید فقط قسمت‌های کثیف را جارو‌ کنید نه همه‌ی موکت‌ها را، علاوه بر آن، استفاده از برس دستی برای تمیز کردن لبه‌های موکت جایگزین مناسبی جهت جارو زدن روزانه است.

 

 

برای تمیز کردن موکت بهترین راه چیست؟

حلال لکه‌ها را بشناسید

برای رفع هر لکه ترفندی وجود دارد و شما با آگاهی از ان می‌توانید برای بر طرف کردنش اقدام کنید. مثلا لکه‌ی آدامس با استفاده از یخ، لکه‌ی روغن مایع با استفاده از مایع ظرف شویی و رد زنگ زدی به وسیله ی نوشابه از بین می‌رود.

نکته: به همه‌ی راه حل ها اعتماد نکنید!

بعضی از ترفند‌ها نه تنها به رفع لکه‌ها کمک نمی‌کنند بلکه باعث پخش و یا عمیق شدن آن لکه می‌شوند؛ بنابراین برای رعایت کردن جوانب احتیاط، بهتر است تا ابتدا روی قسمتی از لکه، حلال مورد نظر را امتحان کنید تا در صورت بروز مشکل به همه ی بافت موکت آسیب جدی وارد نشود.

اگر قرار شد موکت را بشویید:

به هیچ وجه در مدت زمان طولانی آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، همچنین از سشوار و یا شوفاژ برای خشک کردن موکت استفاده نکنید؛ بهترین راه این است که موکت را بر روی چهارپایه‌ی مخصوص قرار داده و در مدت زمان نه چندان طولانی زیر نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

نکته: بهتر است که فقط قسمت لکه دار شسته شود نه تمام موکت؛ چرا که هم آسیب کمتری به بافت اصلی وارد خواهد شد و هم مسئله‌ی خشک کردن موکت راحت تر صورت می‌گیرد.

 

 

بخار شوی گزینه ی طلایی تمیز کردن موکت هاست

استفاده از بخار شوی یک تمیز کردن حرفه‌ای و ماهرانه به شمار می‌رود. بهترین راه این است که: در مدت زمان تقریبی ۵ تا ۶ ماه، حداقل یک بار موکت‌های منزل خود را با استفاده از بخار شوی تمیز کرده و از ظاهر زیبا و شکیل آن نهایت لذت را ببرید. بخار شوی با تمیز کردن عمیق، به منافذ موکت شما نفوذ کرده و آن را به صورت جزئی و دقیق تمیز می‌کند و در عین حال به بافت اصلی آن آسیبی وارد نمی‌کند.

نکته: افراط در استفاده از بخار شوی نیز می‌تواند آسیب زننده باشد و به بافت موکت شما آسیب وارد ‌کند.

در این مقاله سعی شد که راه‌هایی که برای تمیز کردن موکت استفاده میشوند، مورد بررسی قرار گیرند. برای تمیز کردن موکت‌ها از جارو دستی، جاروبرقی یا بخارشو کردن استفاده میگردد. حتی برخی موکت‌ها را مانند فرش با آب شستشو میدهند. روش‌ها متفاوت هستند ولی باید توجه داشت که با استفاده از هرکدام از روش‌ها به بافت موکت آسیب وارد نشود.

موکت‌های شرکت پالاز، به دلیل دارا بودن قابلیت مهم و اساسیِ شست و شو، با استقبال بسیاری از مشتریان مواجه شده است. از آن جا که ایجاد لکه‌ها یک امر طبیعی و غیر قابل اجتناب است، با خرید موکت‌های قابل شست وشو خیال خود را برای رفع لکه‌ها راحت ‌کنید و با اطمینان خاطر بیشتر به لکه بری و برطرف کردن آن‌ها بپردازید. برای مشاهده‌ی جدید‌ترین و پر فروش‌ترین موکت‌های حال حاضر، به سایت پالاز آنلاین مراجعه کنید و با جزئیات بیشتر از جنس، طرح و رنگ‌ها مطلع شوید.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات