چه کاغذدیواری‌هایی مناسب افراد تنوع طلب میباشد؟

چه کاغذدیواری‌هایی مناسب افراد تنوع طلب میباشد؟

در گذشته، طراحان و مردم عادی کمتر از کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده می‌کردند چرا که تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری به حد کافی زیاد نبود ولی در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های جدیدی در این زمینه اختراع شده است که کاغذ دیواری‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌کنند و این گونه افراد با هر نوع شخصیتی می‌توانند کاغذ دیواری مورد علاقه خود را از میان هزاران رنگ و طرح انتخاب کنند. اگر علاقه‌مند هستید تا بر اساس نوع شخصیت، کاغذدیواری مناسب را انتخاب کنید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کاغذ دیواری متناسب با شخصیت و روحیه افراد

اگر از جمله افراد تنوع طلب می‌باشید، باید حتما به نوع کاغذ دیواری انتخابی خود توجه خاصی را مبذول دارید چرا که این تیپ از شخصیت به سرعت می‌تواند از فضای انتخابی خود خسته شود. توصیه ما به شما این است که کاغذ دیواری انتخاب کنید که هر سه خصوصیت زیر را داشته باشد:

 1. کاغذ دیواری با طرح‌های ساده
 2. کاغذ دیواری با رنگ‌های ملایم و روشن
 3. کاغذ دیواری با رنگ‌های شاداب مانند سبز، نارانجی و آبی که در طبیعت موجود هستند.

به عبارتی دیگر می‌توان گفت که کاغذ دیواری‌های طرح‌دار مانند سه بعدی و ... مناسب با هر نوع شخصیتی نمی‌باشد و تنها افراد با روحیه خاص می‌توانند این گونه کاغذ دیواری را انتخاب کنند. به طور کلی می‌توان گفت که شخصیت‌های تنوع طلب به کارهای شلوغ و طرح‌های شلوغ کاغذ دیواری علاقه خاصی ندارند.

 

 

رنگ‌های ملایم کاغذ دیواری

رنگ‌های ملایم شامل رنگ‌هایی است که ذهن را اذیت نمی‌کنند و روشن می‌باشند. در واقع رنگ‌های ملایم اختصاص به نوع خاصی از رنگ ندارند و در هر نوع رنگی قابل یافت می‌باشند. در ادامه چند مثال مطرح می‌شود تا به خوبی این موضوع واضح شود. به طور مثال:

 • رنگ نارنجی جز رنگ‌های گرم و تند تلقی می‌شود ولی اگر رنگ سفید به آن اضافه شود، جزیی از رنگ‌های روشن و ملایم در نظر گرفته می‌شود.
 • رنگ قهوه‌ای جز رنگ‌های تیره در نظر گرفته می‌شود که اگر با رنگ سفید همراه شود، جزیی از رنگ‌های ملایم در نظر گرفته می‌شود.  
 • رنگ آبی جز رنگ‌های سرد تلقی می‌شود که اگر مقداری رنگ سفید به آن اضافه شود، تبدیل به رنگ آبی باز خواهد شد و به این صورت جزئی از رنگ‌های ملایم در نظر گرفته می‌شود.

کاغذ دیواری‌های قابل تعویض

شخصیت‌های تنوع طلب از آن تیپ شخصیت‌ها می‌باشند که به سرعت از نوع چیدمان و حتی نوع کاغذ دیواری استفاده شده در منزل خود خسته می‌شوند، پس در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید نکات زیر در نظر گرفته شود:

 • کاغذ دیواری به راحتی قابل تعویض باشد
 • کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا شود.
 •  کاغذ دیواری در هنگام جدا شدن، آسیبی به دیوار وارد نکند.  
 • امکان نصب سریع و آسان کاغذ دیواری وجود داشته باشد.

به عبارتی می‌توان گفت که امکان برداشتن سریع کاغذ دیواری بدون آسیب به دیوار باید وجود داشته باشد تا این تیپ شخصیت به محض اینکه از کاغذ دیواری فعلی خود خسته شد، بتواند به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کاغذ دیواری دیگری را جایگزین کاغذ دیواری قبلی کند.

انواع کاغذ دیواری‌های قابل تعویض

همانطور که در بالا بیان شد، برای شخصیت‌های تنوع طلب بهتر است از کاغذ دیواری‌هایی استفاده شود که امکان تعویض راحت‌تری وجود داشته باشد که در ادامه به معرفی دو مدل از این کاغذ دیواری می‌پردازیم:

 1. کاغذ دیواری‌های نان‌وون
 2. کاغذ دیواری‌های اکرولیک

هر دو این کاغذ دیواری‌ها علاوه بر اینکه قابلیت جدا شدن راحت را به همراه دارند، ویژگی‌های زیر را نیز دارند:

 • تک لایه می‌باشند
 • دارای بافت طبیعی
 • دارای رنگ‌های طبیعی
 • از مواد شیمیایی کمتری در آن‌ها استفاده شده است
 • دارای رزولشون رنگ بیشتری هستند.

- منظور از رزولشون این است که رنگ‌ها و طرح‌هایی در این کاغذ دیواری‌ها وجود دارند که بیشتر از بقیه رنگ‌ها به چشم می‌آیند و به طور کلی از کاغذ دیواری‌های دیگر دارای تنوع رنگ بیشتری هستند.

 

 

توجه!! توجه!!

 1. خوب است بدانید که کاغذ دیواری ساده به خوبی با تمام وسایل خانه هماهنگ می‌شود و این گونه کار شما راحت‌تر خواهد شد.
 2. هم‌چنین این نکته حائز اهمیت می‌باشد که کاغذ دیواری‌های طرح دار به خوبی با هر نوع چیدمانی هماهنگ نمی‌شود و می‌تواند پس از مدتی حالت دلزدگی در شما ایجاد کند.
 3. به هیچ عنوان از طرح‌های کلاسیک کاغذ دیواری برای شخصیت‌های تنوع طلب استفاده نکنید.
 4. لازم به ذکر است که طرح‌های پیچیده کاغذدیواری که حالت تیره نیز دارند، نباید به افراد تنوع طلب پیشنهاد شود.
 5. هم‌چنین باید به این نکته نیز توجه کنید که به طور کلی در نوع دکوراسیون داخلی و کاغذ دیواری‌های انتخابی برای تیپ شخصیتی تنوع طلب باید از رنگ‌های زیادی استفاده شود.

نوع چیدمان خانه برای شخصیت‌های تنوع طلب

علاوه بر اینکه به طرح و رنگ کاغذ دیواری انتخابی خود برای شخصیت‌های تنوع طلب توجه می‌کنید، لازم است که به چهار موضوع زیر توجه کنید:

1. بهتر است در کنار کاغذ دیواری از متریال‌ها و دیوارپوش‌های دیگر مانند چوب، سنگ، فلز و ... استفاده کنید، چرا که این کار مزیت‌های زیر را به همراه خواهد داشت:

 • میزان جذابیت خانه را دو چندان برابر می‌کند
 • امکان دلزدگی و خسته شدن از نوع کاغذ دیواری کمتر می‌شود
 • طرح‌ها و رنگ‌های کاغذ دیواری، بهتر خودشان را نشان می‌دهند
 • به این صورت از طرح‌های مختلف در خانه استفاده می‌شود که شلوغی نیز به همراه نخواهد داشت.

2. بهتر است در کنار کاغذ دیواری انتخابی خود، از گل و گیاه نیز استفاده شود چرا که جذابیت خانه و حس و حال فضای داخلی منزل را به کلی دگرگون می‌کند.

3. حتما در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای شخصیت‌های تنوع طلب به این موضوع توجه کنید که نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری با نوع چیدمان خانه به طور کلی هماهنگی داشته باشد و یک هارمونیک جالب ایجاد کنید. چرا که عدم وجود این هماهنگی مشکلات زیر را به همراه خواهد داشت:

 • آشفتگی در فضا ایجاد می‌‌کند.
 • ذهن افراد با شخصیت تنوع طلب را اذیت می‌کند.
 • موجب دلزدگی افراد با شخصیت تنوع طلب می‌شود.

برای شخصیت‌های تنوع طلب باید بخشی از خانه را از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که در آن‌ها تضاد رنگی استفاده شده باشد و یا حتی نوع رنگ کاغذ دیواری با رنگ چیدمان خانه در تضاد باشد تا به این صورت کنتراست دکوراسیون داخلی نیز رعایت شود. (به طور مثال می‌توانید برای دیوار پشت تلوزیون از رنگ و طرح کاغذ دیواری متفاوت از کل چیدمان خانه انتخاب کنید.)

 

 

از گذشته تا به حال افراد بیشتر از کاغذ دیواری استفاده می‌کنند چرا که تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری گسترش پیدا کرده است. به طور کلی برای افراد با شخصیت‌های تنوع طلب، توصیه می‌شود که از کاغذ دیواری با طرح‌های ساده و رنگ‌های ملایم و روشن استفاده شود چرا که به این صورت احساس دلزدگی در این افراد ایجاد نمی‌شود. هم‌چنین بهتر است از کاغذ دیواری‌های نان‌وون و اکرولیک برای این تیپ شخصیت استفاده شود که به سرعت از دیوار کنده شود و طرحی دیگر جایگزین شود. لازم است که نوع کاغذ دیواری با چیدمان خانه در هماهنگ باشد تا آشفتگی در فضای خانه ایجاد نشود. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات