چه کاغذدیواری‌هایی مناسب افراد تنوع طلب میباشد؟

چه کاغذدیواری‌هایی مناسب افراد تنوع طلب میباشد؟

در گذشته، طراحان و مردم عادی کمتر از کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده می‌کردند چرا که تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری به حد کافی زیاد نبود ولی در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های جدیدی در این زمینه اختراع شده است که کاغذ دیواری‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌کنند و این گونه افراد با هر نوع شخصیتی می‌توانند کاغذ دیواری مورد علاقه خود را از میان هزاران رنگ و طرح انتخاب کنند. اگر علاقه‌مند هستید تا بر اساس نوع شخصیت، کاغذدیواری مناسب را انتخاب کنید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کاغذ دیواری متناسب با شخصیت و روحیه افراد

اگر از جمله افراد تنوع طلب می‌باشید، باید حتما به نوع کاغذ دیواری انتخابی خود توجه خاصی را مبذول دارید چرا که این تیپ از شخصیت به سرعت می‌تواند از فضای انتخابی خود خسته شود. توصیه ما به شما این است که کاغذ دیواری انتخاب کنید که هر سه خصوصیت زیر را داشته باشد:

 1. کاغذ دیواری با طرح‌های ساده
 2. کاغذ دیواری با رنگ‌های ملایم و روشن
 3. کاغذ دیواری با رنگ‌های شاداب مانند سبز، نارانجی و آبی که در طبیعت موجود هستند.

به عبارتی دیگر می‌توان گفت که کاغذ دیواری‌های طرح‌دار مانند سه بعدی و ... مناسب با هر نوع شخصیتی نمی‌باشد و تنها افراد با روحیه خاص می‌توانند این گونه کاغذ دیواری را انتخاب کنند. به طور کلی می‌توان گفت که شخصیت‌های تنوع طلب به کارهای شلوغ و طرح‌های شلوغ کاغذ دیواری علاقه خاصی ندارند.

 

 

رنگ‌های ملایم کاغذ دیواری

رنگ‌های ملایم شامل رنگ‌هایی است که ذهن را اذیت نمی‌کنند و روشن می‌باشند. در واقع رنگ‌های ملایم اختصاص به نوع خاصی از رنگ ندارند و در هر نوع رنگی قابل یافت می‌باشند. در ادامه چند مثال مطرح می‌شود تا به خوبی این موضوع واضح شود. به طور مثال:

 • رنگ نارنجی جز رنگ‌های گرم و تند تلقی می‌شود ولی اگر رنگ سفید به آن اضافه شود، جزیی از رنگ‌های روشن و ملایم در نظر گرفته می‌شود.
 • رنگ قهوه‌ای جز رنگ‌های تیره در نظر گرفته می‌شود که اگر با رنگ سفید همراه شود، جزیی از رنگ‌های ملایم در نظر گرفته می‌شود.  
 • رنگ آبی جز رنگ‌های سرد تلقی می‌شود که اگر مقداری رنگ سفید به آن اضافه شود، تبدیل به رنگ آبی باز خواهد شد و به این صورت جزئی از رنگ‌های ملایم در نظر گرفته می‌شود.

کاغذ دیواری‌های قابل تعویض

شخصیت‌های تنوع طلب از آن تیپ شخصیت‌ها می‌باشند که به سرعت از نوع چیدمان و حتی نوع کاغذ دیواری استفاده شده در منزل خود خسته می‌شوند، پس در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید نکات زیر در نظر گرفته شود:

 • کاغذ دیواری به راحتی قابل تعویض باشد
 • کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا شود.
 •  کاغذ دیواری در هنگام جدا شدن، آسیبی به دیوار وارد نکند.  
 • امکان نصب سریع و آسان کاغذ دیواری وجود داشته باشد.

به عبارتی می‌توان گفت که امکان برداشتن سریع کاغذ دیواری بدون آسیب به دیوار باید وجود داشته باشد تا این تیپ شخصیت به محض اینکه از کاغذ دیواری فعلی خود خسته شد، بتواند به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کاغذ دیواری دیگری را جایگزین کاغذ دیواری قبلی کند.

انواع کاغذ دیواری‌های قابل تعویض

همانطور که در بالا بیان شد، برای شخصیت‌های تنوع طلب بهتر است از کاغذ دیواری‌هایی استفاده شود که امکان تعویض راحت‌تری وجود داشته باشد که در ادامه به معرفی دو مدل از این کاغذ دیواری می‌پردازیم:

 1. کاغذ دیواری‌های نان‌وون
 2. کاغذ دیواری‌های اکرولیک

هر دو این کاغذ دیواری‌ها علاوه بر اینکه قابلیت جدا شدن راحت را به همراه دارند، ویژگی‌های زیر را نیز دارند:

 • تک لایه می‌باشند
 • دارای بافت طبیعی
 • دارای رنگ‌های طبیعی
 • از مواد شیمیایی کمتری در آن‌ها استفاده شده است
 • دارای رزولشون رنگ بیشتری هستند.

- منظور از رزولشون این است که رنگ‌ها و طرح‌هایی در این کاغذ دیواری‌ها وجود دارند که بیشتر از بقیه رنگ‌ها به چشم می‌آیند و به طور کلی از کاغذ دیواری‌های دیگر دارای تنوع رنگ بیشتری هستند.

 

 

توجه!! توجه!!

 1. خوب است بدانید که کاغذ دیواری ساده به خوبی با تمام وسایل خانه هماهنگ می‌شود و این گونه کار شما راحت‌تر خواهد شد.
 2. هم‌چنین این نکته حائز اهمیت می‌باشد که کاغذ دیواری‌های طرح دار به خوبی با هر نوع چیدمانی هماهنگ نمی‌شود و می‌تواند پس از مدتی حالت دلزدگی در شما ایجاد کند.
 3. به هیچ عنوان از طرح‌های کلاسیک کاغذ دیواری برای شخصیت‌های تنوع طلب استفاده نکنید.
 4. لازم به ذکر است که طرح‌های پیچیده کاغذدیواری که حالت تیره نیز دارند، نباید به افراد تنوع طلب پیشنهاد شود.
 5. هم‌چنین باید به این نکته نیز توجه کنید که به طور کلی در نوع دکوراسیون داخلی و کاغذ دیواری‌های انتخابی برای تیپ شخصیتی تنوع طلب باید از رنگ‌های زیادی استفاده شود.

نوع چیدمان خانه برای شخصیت‌های تنوع طلب

علاوه بر اینکه به طرح و رنگ کاغذ دیواری انتخابی خود برای شخصیت‌های تنوع طلب توجه می‌کنید، لازم است که به چهار موضوع زیر توجه کنید:

1. بهتر است در کنار کاغذ دیواری از متریال‌ها و دیوارپوش‌های دیگر مانند چوب، سنگ، فلز و ... استفاده کنید، چرا که این کار مزیت‌های زیر را به همراه خواهد داشت:

 • میزان جذابیت خانه را دو چندان برابر می‌کند
 • امکان دلزدگی و خسته شدن از نوع کاغذ دیواری کمتر می‌شود
 • طرح‌ها و رنگ‌های کاغذ دیواری، بهتر خودشان را نشان می‌دهند
 • به این صورت از طرح‌های مختلف در خانه استفاده می‌شود که شلوغی نیز به همراه نخواهد داشت.

2. بهتر است در کنار کاغذ دیواری انتخابی خود، از گل و گیاه نیز استفاده شود چرا که جذابیت خانه و حس و حال فضای داخلی منزل را به کلی دگرگون می‌کند.

3. حتما در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای شخصیت‌های تنوع طلب به این موضوع توجه کنید که نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری با نوع چیدمان خانه به طور کلی هماهنگی داشته باشد و یک هارمونیک جالب ایجاد کنید. چرا که عدم وجود این هماهنگی مشکلات زیر را به همراه خواهد داشت:

 • آشفتگی در فضا ایجاد می‌‌کند.
 • ذهن افراد با شخصیت تنوع طلب را اذیت می‌کند.
 • موجب دلزدگی افراد با شخصیت تنوع طلب می‌شود.

برای شخصیت‌های تنوع طلب باید بخشی از خانه را از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که در آن‌ها تضاد رنگی استفاده شده باشد و یا حتی نوع رنگ کاغذ دیواری با رنگ چیدمان خانه در تضاد باشد تا به این صورت کنتراست دکوراسیون داخلی نیز رعایت شود. (به طور مثال می‌توانید برای دیوار پشت تلوزیون از رنگ و طرح کاغذ دیواری متفاوت از کل چیدمان خانه انتخاب کنید.)

 

 

از گذشته تا به حال افراد بیشتر از کاغذ دیواری استفاده می‌کنند چرا که تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری گسترش پیدا کرده است. به طور کلی برای افراد با شخصیت‌های تنوع طلب، توصیه می‌شود که از کاغذ دیواری با طرح‌های ساده و رنگ‌های ملایم و روشن استفاده شود چرا که به این صورت احساس دلزدگی در این افراد ایجاد نمی‌شود. هم‌چنین بهتر است از کاغذ دیواری‌های نان‌وون و اکرولیک برای این تیپ شخصیت استفاده شود که به سرعت از دیوار کنده شود و طرحی دیگر جایگزین شود. لازم است که نوع کاغذ دیواری با چیدمان خانه در هماهنگ باشد تا آشفتگی در فضای خانه ایجاد نشود. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.