آیا کاغذدیواری قابليت ترميم و اصلاح بسيار آسان دارد؟

آیا کاغذدیواری قابليت ترميم و اصلاح بسيار آسان دارد؟

اگر هنوز کاغذدیواری خود را نصب نکرده‌اید، اگر کاغذ دیواری شما دچار اسیب و لکه شده‌است، اگر می‌خواهید مراقبت‌هایی جهت ماندگاری و سلامت کاغذ دیواری خود بیاموزید، حتما این نوشته را تا پایان مطالعه کنید.

کاغذدیواری شما از هر جنسی که باشد، امکان دارد بر اثر موارد مختلفی دچار آسیب شود و این امر یک مسئله‌ی اجتناب ناپذیر است‌. ابتدا میخواهیم در رابطه با اینکه چه مواردی می‌تواند سبب ایجاد لکه، آسیب و یا پارگی بر روی کاغذ دیواری شود صحبت کنیم.

مورد اول

اگر نصاب کاغذ دیواری شما در این زمینه مهارت کافی نداشته باشد، می‌تواند آن را به گونه‌ای نصب کند که در گذر زمان دچار آسیب بشود. جدای از بحث کیفیت و جنس کاغذ دیواری، نصب غیر اصولی می‌تواند کاغذ دیواری شما را خراب کند.

دومین مورد

استفاده از چسب نامرغوب در هنگام نصبِ رول‌های کاغذ دیواری است. چسب نامرغوب، پس از گذر زمان خاصیت خود را از دست می‌دهد و از جای اصلی خود کنده می‌شود.

سومین مورد

نصب کاغذ دیواری در مکان‌هایی که رطوبت بسیار بالا وجود دارد. شرجی و رطوبت از طرفی و نبود سیستم تهویه هوا برای رفع آن از طرف دیگر، می‌تواند به بافت اصلی کاغذ دیواری شما آسیب وارد کند.

چهارمین مورد

برخورد جسم نوک تیز با سطح کاغذ دیواری است. اگر فرزند شما به هنگام بازی با اجسام نوک‌تیز مثل نوک مداد و خودکار به کاغذ دیواری فشار وارد کند، می‌تواند سبب آسیب رساندن به سطح کاغذ دیواری شود؛ همچنین ممکن است شما به هنگام جابه‌جایی لوازم منزلتان به طور غیرعمد با سطح کاغذ دیواری برخورد کرده و به آن آسیب رسانده باشید.

پنجمین مورد

نصب کاغذ دیواری ارزان، ساده و بدون کیفیت دلیل دیگر میباشد. اگر کاغذ دیواری شما از کیفیت کافی برخوردار نباشد با کوچک‌ترین ضربه و یا فشاری آسیب بسیار زیادی خواهد دید.

ششمین مورد

از آنجا که فاصله شوفاژ و کاغذ دیواری بسیار نزدیک است، اگر لباس خیس را روی شوفاژ بگذارید، ممکن است لباس شما به کاغذ دیواری برخورد کرده و به آن رنگ دهد. در هرصورت رطوبت می‌تواند به بافت اصلی کاغذ دیواری شما نیز لطمه بزند.

 

 

به عنوان جمع بندی برای پیشگیری از موارد بالا باید گفت از انتخاب و نصب کاغذ دیواری‌های بی‌کیفیت و ارزان خودداری کنید؛ چرا که این کاغذ دیواری‌ها، نیازمند تعویض در کوتاه مدت هستند و هزینه مجدد را برای شما رقم می‌زنند. به جای آن سعی کنید از کاغذدیواری مرغوب و باکیفیت استفاده کنید تا از طول عمر و ماندگاری بالای آن بهره مند شوید.

در ادامه سعی کنید نصب و اجرای کاغذ دیواری را به فرد خبره بسپارید و از او بخواهید تا با به کارگیری بهترین مواد، طول عمر کاغذ دیواری شما را افزایش دهد. اگر کاغذدیواری را در مکانی در معرض رطوبت نصب میکنید، مواظب باشید تا رطوبت زیاد به بافت اصلی کاغذ دیواری شما آسیب وارد نکند. به هنگام خرید شرایط جوی منزلتان را توضیح دهید، تا کاغذ دیواری مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

قابلیت ترمیم و اصلاح کاغذ دیواری

اگر برای کاغذ دیواری آسیبی پیش آمد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پیش از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم که از همان ابتدا در هنگام خرید چند رول اضافه‌تر از کاغذ دیواری را تهیه کنید تا اگر لازم شد برای بخش‌هایی تعویض انجام شود، زحمت پیدا کردن طرح و رنگ برای شما وجود نداشته باشد. بعضی از کاغذ دیواری‌ها با اشکال خاص و رنگ‌های متفاوت همیشه در دسترس نیستند و پیدا کردن مشابه آن‌ها می‌تواند شما را به زحمت بیندازد.

اگر کاغذ دیواری شما از قسمت درز اصلی جدا شده است، اصلا نگران نباشید حل این مسئله بسیار ساده است. قبل از هر عمل و اقدامی آن قسمت (درز کاغذ دیواری) را تمیز کنید. چرا که ممکن است در آن قسمت گرد و غبار و یا خاک نفوذ کرده باشد. در این صورت چسب به خوبی باقی نمی‌ماند و درز به درستی پوشانده نمی‌شود. سعی کنید بنابر نوع کاغذ دیواری خود، از چسب مخصوص استفاده کنید تا کاغذ دیواری شما دچار آسیب جدیدی نشود. اضافه چسب و قسمت‌های بیرون زده را با یک اسفنج نرم فورا پاک کنید. چرا که اگر فاصله زمانی زیادی ایجاد شود، ممکن است رد چسب باقی مانده و به راحتی از بین نرود.

 

 

در موارد دیگر، ممکن است رد لکه روی کاغذ دیواری شما باقی مانده باشد. مثلا کودک شما دستان چرب خود را به دیوار بکشد و لکه ایجاد شود. به یاد داشته باشید که هر لکه با ترفند و ابراز خاص خود کمرنگ شده یا از بین می‌رود. مثلا لکه چربی با آب به تنهایی پاک نمی‌شود، یا برای پاک کردن جوهر خودکار نیازمند ابزار متفاوت‌تری هستیم.

با کسب آگاهی دقیق از نوع لکه، در کمترین زمان ممکن و با دقت فراوان به پاک کردن آن اقدام کنید. اگر لکه ایجاد شده وسیع است و احتمال می‌دهید که به خوبی از پس پاک کردن آن بر نمی‌آیید، این کار را به عهده متخصص و کاربلد بگذارید تا به نحوه بهتری انجام شود. در صورتی که قسمتی از سطح کاغذ دیواری شما کنده شده و نیاز به تعویض دارد، اگر شما از قبل رول اضافه تهیه کرده اید کار شما به مراتب راحت تر است. با احتیاط و دقت فراوان قسمت کنده شده را اندازه بگیرید و سپس روی سطح اصلی کاغذ دیواری برش دهید و با چسب مخصوص آن را به آهستگی بچسبانید.

قابلیت اصلاح و ترمیم بر روی کاغذ دیواری های با کیفیت و مرغوب به مراتب راحت تر است. این نوع از کاغذ دیواری های با کیفیت، به راحتی آسیب نمی‌بیند و اگر هم آسیب ببیند، امکان زیادی وجود دارد که به بافت اصلی نرسد و آسیب در قسمت سطحی باقی بماند.
اگر کاغذ دیواری شما از سطح وینیل پوشانده شده باشد، دارای قابلیت شستشو است. در این صورت برای لکه بری به مراتب کار راحت‌تری دارید و می‌توانید با اطمینان بیشتری به رفع لکه‌ها بپردازید.

انتخاب جنس مرغوب کاغذ دیواری، مسئله‌ایست که هیچگاه از آن پشیمان نخواهید شد. پس به هنگام خرید به کیفیت و قابلیت‌های کاغذ دیواری، توجه ویژه‌ای داشته باشید. در نهایت، مراقبت‌های ابتدایی و اولیه می‌تواند میزان وقوع لکه و آسیب را به حداقل برساند و نیاز به ترمیم و اصلاح را کاهش دهد؛ کسب اطلاع از چگونگی لکه زدایی و چگونگی زدودن گرد و غبار و مواردی از این قبیل، به طول عمر و ماندگاری کاغذ دیواری شما، کمک شایانی خواهد کرد.

 

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات