آیا کاغذدیواری قابليت ترميم و اصلاح بسيار آسان دارد؟

آیا کاغذدیواری قابليت ترميم و اصلاح بسيار آسان دارد؟

اگر هنوز کاغذدیواری خود را نصب نکرده‌اید، اگر کاغذ دیواری شما دچار اسیب و لکه شده‌است، اگر می‌خواهید مراقبت‌هایی جهت ماندگاری و سلامت کاغذ دیواری خود بیاموزید، حتما این نوشته را تا پایان مطالعه کنید.

کاغذدیواری شما از هر جنسی که باشد، امکان دارد بر اثر موارد مختلفی دچار آسیب شود و این امر یک مسئله‌ی اجتناب ناپذیر است‌. ابتدا میخواهیم در رابطه با اینکه چه مواردی می‌تواند سبب ایجاد لکه، آسیب و یا پارگی بر روی کاغذ دیواری شود صحبت کنیم.

مورد اول

اگر نصاب کاغذ دیواری شما در این زمینه مهارت کافی نداشته باشد، می‌تواند آن را به گونه‌ای نصب کند که در گذر زمان دچار آسیب بشود. جدای از بحث کیفیت و جنس کاغذ دیواری، نصب غیر اصولی می‌تواند کاغذ دیواری شما را خراب کند.

دومین مورد

استفاده از چسب نامرغوب در هنگام نصبِ رول‌های کاغذ دیواری است. چسب نامرغوب، پس از گذر زمان خاصیت خود را از دست می‌دهد و از جای اصلی خود کنده می‌شود.

سومین مورد

نصب کاغذ دیواری در مکان‌هایی که رطوبت بسیار بالا وجود دارد. شرجی و رطوبت از طرفی و نبود سیستم تهویه هوا برای رفع آن از طرف دیگر، می‌تواند به بافت اصلی کاغذ دیواری شما آسیب وارد کند.

چهارمین مورد

برخورد جسم نوک تیز با سطح کاغذ دیواری است. اگر فرزند شما به هنگام بازی با اجسام نوک‌تیز مثل نوک مداد و خودکار به کاغذ دیواری فشار وارد کند، می‌تواند سبب آسیب رساندن به سطح کاغذ دیواری شود؛ همچنین ممکن است شما به هنگام جابه‌جایی لوازم منزلتان به طور غیرعمد با سطح کاغذ دیواری برخورد کرده و به آن آسیب رسانده باشید.

پنجمین مورد

نصب کاغذ دیواری ارزان، ساده و بدون کیفیت دلیل دیگر میباشد. اگر کاغذ دیواری شما از کیفیت کافی برخوردار نباشد با کوچک‌ترین ضربه و یا فشاری آسیب بسیار زیادی خواهد دید.

ششمین مورد

از آنجا که فاصله شوفاژ و کاغذ دیواری بسیار نزدیک است، اگر لباس خیس را روی شوفاژ بگذارید، ممکن است لباس شما به کاغذ دیواری برخورد کرده و به آن رنگ دهد. در هرصورت رطوبت می‌تواند به بافت اصلی کاغذ دیواری شما نیز لطمه بزند.

 

 

به عنوان جمع بندی برای پیشگیری از موارد بالا باید گفت از انتخاب و نصب کاغذ دیواری‌های بی‌کیفیت و ارزان خودداری کنید؛ چرا که این کاغذ دیواری‌ها، نیازمند تعویض در کوتاه مدت هستند و هزینه مجدد را برای شما رقم می‌زنند. به جای آن سعی کنید از کاغذدیواری مرغوب و باکیفیت استفاده کنید تا از طول عمر و ماندگاری بالای آن بهره مند شوید.

در ادامه سعی کنید نصب و اجرای کاغذ دیواری را به فرد خبره بسپارید و از او بخواهید تا با به کارگیری بهترین مواد، طول عمر کاغذ دیواری شما را افزایش دهد. اگر کاغذدیواری را در مکانی در معرض رطوبت نصب میکنید، مواظب باشید تا رطوبت زیاد به بافت اصلی کاغذ دیواری شما آسیب وارد نکند. به هنگام خرید شرایط جوی منزلتان را توضیح دهید، تا کاغذ دیواری مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

قابلیت ترمیم و اصلاح کاغذ دیواری

اگر برای کاغذ دیواری آسیبی پیش آمد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پیش از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم که از همان ابتدا در هنگام خرید چند رول اضافه‌تر از کاغذ دیواری را تهیه کنید تا اگر لازم شد برای بخش‌هایی تعویض انجام شود، زحمت پیدا کردن طرح و رنگ برای شما وجود نداشته باشد. بعضی از کاغذ دیواری‌ها با اشکال خاص و رنگ‌های متفاوت همیشه در دسترس نیستند و پیدا کردن مشابه آن‌ها می‌تواند شما را به زحمت بیندازد.

اگر کاغذ دیواری شما از قسمت درز اصلی جدا شده است، اصلا نگران نباشید حل این مسئله بسیار ساده است. قبل از هر عمل و اقدامی آن قسمت (درز کاغذ دیواری) را تمیز کنید. چرا که ممکن است در آن قسمت گرد و غبار و یا خاک نفوذ کرده باشد. در این صورت چسب به خوبی باقی نمی‌ماند و درز به درستی پوشانده نمی‌شود. سعی کنید بنابر نوع کاغذ دیواری خود، از چسب مخصوص استفاده کنید تا کاغذ دیواری شما دچار آسیب جدیدی نشود. اضافه چسب و قسمت‌های بیرون زده را با یک اسفنج نرم فورا پاک کنید. چرا که اگر فاصله زمانی زیادی ایجاد شود، ممکن است رد چسب باقی مانده و به راحتی از بین نرود.

 

 

در موارد دیگر، ممکن است رد لکه روی کاغذ دیواری شما باقی مانده باشد. مثلا کودک شما دستان چرب خود را به دیوار بکشد و لکه ایجاد شود. به یاد داشته باشید که هر لکه با ترفند و ابراز خاص خود کمرنگ شده یا از بین می‌رود. مثلا لکه چربی با آب به تنهایی پاک نمی‌شود، یا برای پاک کردن جوهر خودکار نیازمند ابزار متفاوت‌تری هستیم.

با کسب آگاهی دقیق از نوع لکه، در کمترین زمان ممکن و با دقت فراوان به پاک کردن آن اقدام کنید. اگر لکه ایجاد شده وسیع است و احتمال می‌دهید که به خوبی از پس پاک کردن آن بر نمی‌آیید، این کار را به عهده متخصص و کاربلد بگذارید تا به نحوه بهتری انجام شود. در صورتی که قسمتی از سطح کاغذ دیواری شما کنده شده و نیاز به تعویض دارد، اگر شما از قبل رول اضافه تهیه کرده اید کار شما به مراتب راحت تر است. با احتیاط و دقت فراوان قسمت کنده شده را اندازه بگیرید و سپس روی سطح اصلی کاغذ دیواری برش دهید و با چسب مخصوص آن را به آهستگی بچسبانید.

قابلیت اصلاح و ترمیم بر روی کاغذ دیواری های با کیفیت و مرغوب به مراتب راحت تر است. این نوع از کاغذ دیواری های با کیفیت، به راحتی آسیب نمی‌بیند و اگر هم آسیب ببیند، امکان زیادی وجود دارد که به بافت اصلی نرسد و آسیب در قسمت سطحی باقی بماند.
اگر کاغذ دیواری شما از سطح وینیل پوشانده شده باشد، دارای قابلیت شستشو است. در این صورت برای لکه بری به مراتب کار راحت‌تری دارید و می‌توانید با اطمینان بیشتری به رفع لکه‌ها بپردازید.

انتخاب جنس مرغوب کاغذ دیواری، مسئله‌ایست که هیچگاه از آن پشیمان نخواهید شد. پس به هنگام خرید به کیفیت و قابلیت‌های کاغذ دیواری، توجه ویژه‌ای داشته باشید. در نهایت، مراقبت‌های ابتدایی و اولیه می‌تواند میزان وقوع لکه و آسیب را به حداقل برساند و نیاز به ترمیم و اصلاح را کاهش دهد؛ کسب اطلاع از چگونگی لکه زدایی و چگونگی زدودن گرد و غبار و مواردی از این قبیل، به طول عمر و ماندگاری کاغذ دیواری شما، کمک شایانی خواهد کرد.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.