null

نکات منفی موکت‌های کات پایل در محیط عمومی

وقتی که صحبت از موکت بعنوان کفپوش به میان می‌آید، نکات زیادی در ذهنمان شکل میگیرد، مانند: برای چه مکانی، مختص چه دکوراسیونی، برای چه محدوده سنی، چه رِنج قیمتی، برای چه بازه‌ی زمانی و چه طول عمری،‌ طریقه‌ی پاکسازی و...توجه به این نکات ما را در خرید بهترین موکت یاری می‌کند.

آنها در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها‌، الگوها و بافت‌ها موجود هستند. کل مجموعه از نظر عایق صدا، عایق حرارت ، ضد الکتریسیته ساکن، رنگ ثابت، ضد سایش و ضد اشتعال آزمایش شده است. موکت‌های ما از معیارهای  گرین لیبل استرالیا عبور کرده اند. این گواهینامه ارائه شده توسط  مشاوران مستقر در استرالیا در بررسی‌ها و ممیزی‌های محیط زیست، مواد خطرناک و ارزیابی خطر علمی، به شرکت‌ها و کارخانه‌ها تقدیم می‌شود. این ‌موکت‌ها در واقع شبیه قالب کاشی‌های انعطاف‌پذیر و کاربردی هستند که خواسته مشتری را فراهم می‌کند. با توجه به ماهیت این محصول، نصب این موکت‌ها در جهات مختلف به شما امکان ایجاد بی‌نهایت طرح را می‌دهد.

موکت‌های کات پایل

در ابتدا به این موضوع میرسیم که اصلا پایل چیست؟ الیاف روی سطح موکت پایل نام دارد که ظاهر و لطافت هر موکت بسته به کوتاه یا متوسط یا بلند بودن پایلِ آن متفاوت است. همانگونه که از اسمش پیداست، موکت کات به معنای بریده و کوتاه شده است. موکت کات پایل یا همان پایل کوتاه موکتی است که الیاف آن بریده شدند و ارتفاع پایل در آن به‌ ‌اندازه نیم سانتی‌متر می‌رسد. این نوع از موکت مزایای فراوانی دارد که میتوان به ضدحساسیت بودن آن، تمیز کاری راحت، کمترین کوبندگی در اثر وزن اسباب و لوازم، لطافت بیشتر آن اشاره کرد.

 

 

نکات منفی موکت‌های کات پایل در محیط عمومی

اما قصد ما در اینجا بررسی کردن معایب موکت کات پایل در محیط‌های عمومی است. میدانیم که بهترین گزینه برای مکان‌های پررفت‌و آمد، موکت میباشد؛ زیرا که موکت‌ها بدلیل وزن کم ونوع ساختار خود به‌راحتی قابل شستشو بوده‌‌ و جاروکشی آنها آسان است. موکت‌های کات پایل برای مکان‌های عمومی و پررفت و آمد مناسب نیستند زیرا

 1. اما از آنجاییکه انواع کات پایل دارای ارتفاع بسیار کمی هستند به‌سرعت دچار پارگی و پوسیدگی شده واز بین می‌روند. پس برای صاحبان مشاغل، مقرون به صرفه نیست که بخواهند پس از اندک زمانی، سطح گسترده‌ای را مجددا موکت کنند. تصور کنید هتل‌داری که تمامی راهروها، پلکان، اسانسور، کف سالن لابی‌ را با موکت پایل کوتاه بپوشاند؛ این موکت در مدت کوتاهی نخ نما، کهنه و پاره شده باشد و صاحب هتل بخواهد آنرا تعویض نماید. جدای از بحث وقت‌گیر بودن، صحبت از مبلغ هنگفتی است که روی دستش برای تهیه مجدد موکت می ماند. پیشنهاد ما برای استفاده ازاین موکت، مکان‌هایی است که تردد کمی دارند مانند اتاق خواب‌ها.
 2. عیب دیگر این مدل موکت گرمای کمتر آن نسبت به نوع بلند آن است. یکی از محسنات موکت‌ها، عایق صدا وحرارت بودن آنهاست. علاوه براینکه سروصدای محیط را جذب نمیکند ،سبب هدررفت انرژی نیز می‌گردد. چراکه یکی از اهداف موکت کردن عایق کردن محیط است تا در فصول مختلف در هزینه‌های گرمایش و سرمایش صرفه‌جویی شود. درصورتیکه کات پایل‌ها این مزیت را دارا نیستند. زیبایی کات پایل‌ها نسبت به انواع دیگر موکت کم است، زیرا امکان پیاده سازی این ارتفاع کم روی بافت‌های گوناگون امکان‌پذیر نیست. مشخص است که هرچه پایل موکت بلندتر باشد تنوع در رنگ و طرح بافت آن نیز بیشتر می‌شود.
 3. نکته دیگر حائز اهمیت این است که آنها خیلی زود کیفیت‌شان را ازدست داده و خرابی را به نمایش می‌گذارند، خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید شما را از خرید برای مکان‌های عمومی منصرف می‌کنند.

 

 

شاید جالب به نظر برسد اما در اصل ، موکت ها برای شرکت‌های راه آهن مستقل انگلیس و خدمات زیرزمینی لندن ساخته شده بودند. آنها از پارچه های یکسان در همان رنگ‌ها و طرح‌ها در هر دو اتوبوس و زیرزمین استفاده می‌کردند تا تصویری شرکتی تولید کنند. موکت‌ها برای صندلی‌های حمل و نقل ایده‌آل هستند زیرا پارچه‌هایی مقرون به صرفه هستند که به حداقل تعمیر و نگهداری داشته و طول عمر بالایی دارند. شرکت‌ها موضوعات رنگی و طراحی شرکتی خود را ایجاد میکنند که در زمستان گرم و در تابستان خنک است و به مبارزه با خرابکاری کمک می‌کند.

به دو دلیل موکت برای حمل و نقل عمومی انتخاب شد:

 • اولا سطح زبری داشته (بسته به نوع موکت) و با دوام است.
 • دوم اینکه رنگ و الگوهای آن پنهان کننده علائم آلودگی، ساییدگی و پارگی است.
 • سوما موکت این مزیت را دارد که تولید انبوه آن آسان و ارزان است.

توجه داشته باشید، موکت انتخابی را باید با وسواسیت خاصی و پس از جمع آوری اطلاعات درباره هر نوع موکت، انتخاب کرد که در این مورد موکت‌های کات پایل مناسب نیستند. بهترین مکان جهت استفاده از آنها اماکن مسکونی ‌و نمایشگاه‌های موقت تجاری است، زیرا برحسب آنچه گفتیم، این موکت‌ها برای رفت وآمد فراوان تولید نشدند. علت دیگر را می‌توان در عدم سازش انواع موکت تایل با رطوبت بیان کرد. خصوصا نوع کات تایل که به هیچ عنوان مناسب محیط مرطوب نیست‌ و ازانجایی که مکان‌های عمومی در استفاده همگانی قرار دارند، احتمال پوسیدگی و لک شدن آنها را دوچندان می‌کند.

با وجود معایب این نوع موکت برای مکان‌های عمومی، اما اگر به موقع و درست شستشو و نگهداری شده ودر جای خودش استفاده شوند، طول عمر مفیدشان افزایش می‌یابد، زیرا نخ استفاده شده در آن طول عمرش را تضمین می‌کند. به‌طور کلی کات پایل‌ها در اماکن مسکونی برای اتاق‌های کوچک با طرح‌های ریز و رنگ روشن ماسب بوده و برای اتاق‌های بزرگ، موکت‌های تیره‌تر با طرح‌های بزرگتر مناسب است. اما در کل برای دکوراسیون موکت‌هایی با طرح‌های جزئی و کوچک مناسب‌تر است زیرا افراد را دچار دلزدگی نمی‌کند.

 

 

در این مقاله سعی شد از موکت‌های کات پایل بیشتر بررسی گردند. این موکت‌ها با توجه به نوع الیافی که دارند، مناسب فضاهای عمومی نبوده و خیلی زود سایدده شده و پاره میشوند. بهترین راهکار، مشورت با مشاوران حاذق مجموعه‌ی پالاز برای جمع آوری اطلاعات درباره انواع موکت می‌باشد. در هر ساعت شبانه روز با ما در تماس باشید. تجربه لمس نرم از شرکت پالاز به دلیل  ایجاد برترین هارمونی با سبک دلخواه شما از مزایای محصولات ماست. دستورالعمل‌های ارائه شده برای مجوزهای لازم  برای تصحیح موکت‌های قدیمی و تولید محصولات به‌روز وظیفه‌ی ما در قبال اعتماد شماست. پالاز خدمتگزار شماست.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.