null

نکات منفی موکت‌های کات پایل در محیط عمومی

وقتی که صحبت از موکت بعنوان کفپوش به میان می‌آید، نکات زیادی در ذهنمان شکل میگیرد، مانند: برای چه مکانی، مختص چه دکوراسیونی، برای چه محدوده سنی، چه رِنج قیمتی، برای چه بازه‌ی زمانی و چه طول عمری،‌ طریقه‌ی پاکسازی و...توجه به این نکات ما را در خرید بهترین موکت یاری می‌کند.

آنها در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها‌، الگوها و بافت‌ها موجود هستند. کل مجموعه از نظر عایق صدا، عایق حرارت ، ضد الکتریسیته ساکن، رنگ ثابت، ضد سایش و ضد اشتعال آزمایش شده است. موکت‌های ما از معیارهای  گرین لیبل استرالیا عبور کرده اند. این گواهینامه ارائه شده توسط  مشاوران مستقر در استرالیا در بررسی‌ها و ممیزی‌های محیط زیست، مواد خطرناک و ارزیابی خطر علمی، به شرکت‌ها و کارخانه‌ها تقدیم می‌شود. این ‌موکت‌ها در واقع شبیه قالب کاشی‌های انعطاف‌پذیر و کاربردی هستند که خواسته مشتری را فراهم می‌کند. با توجه به ماهیت این محصول، نصب این موکت‌ها در جهات مختلف به شما امکان ایجاد بی‌نهایت طرح را می‌دهد.

موکت‌های کات پایل

در ابتدا به این موضوع میرسیم که اصلا پایل چیست؟ الیاف روی سطح موکت پایل نام دارد که ظاهر و لطافت هر موکت بسته به کوتاه یا متوسط یا بلند بودن پایلِ آن متفاوت است. همانگونه که از اسمش پیداست، موکت کات به معنای بریده و کوتاه شده است. موکت کات پایل یا همان پایل کوتاه موکتی است که الیاف آن بریده شدند و ارتفاع پایل در آن به‌ ‌اندازه نیم سانتی‌متر می‌رسد. این نوع از موکت مزایای فراوانی دارد که میتوان به ضدحساسیت بودن آن، تمیز کاری راحت، کمترین کوبندگی در اثر وزن اسباب و لوازم، لطافت بیشتر آن اشاره کرد.

 

 

نکات منفی موکت‌های کات پایل در محیط عمومی

اما قصد ما در اینجا بررسی کردن معایب موکت کات پایل در محیط‌های عمومی است. میدانیم که بهترین گزینه برای مکان‌های پررفت‌و آمد، موکت میباشد؛ زیرا که موکت‌ها بدلیل وزن کم ونوع ساختار خود به‌راحتی قابل شستشو بوده‌‌ و جاروکشی آنها آسان است. موکت‌های کات پایل برای مکان‌های عمومی و پررفت و آمد مناسب نیستند زیرا

  1. اما از آنجاییکه انواع کات پایل دارای ارتفاع بسیار کمی هستند به‌سرعت دچار پارگی و پوسیدگی شده واز بین می‌روند. پس برای صاحبان مشاغل، مقرون به صرفه نیست که بخواهند پس از اندک زمانی، سطح گسترده‌ای را مجددا موکت کنند. تصور کنید هتل‌داری که تمامی راهروها، پلکان، اسانسور، کف سالن لابی‌ را با موکت پایل کوتاه بپوشاند؛ این موکت در مدت کوتاهی نخ نما، کهنه و پاره شده باشد و صاحب هتل بخواهد آنرا تعویض نماید. جدای از بحث وقت‌گیر بودن، صحبت از مبلغ هنگفتی است که روی دستش برای تهیه مجدد موکت می ماند. پیشنهاد ما برای استفاده ازاین موکت، مکان‌هایی است که تردد کمی دارند مانند اتاق خواب‌ها.
  2. عیب دیگر این مدل موکت گرمای کمتر آن نسبت به نوع بلند آن است. یکی از محسنات موکت‌ها، عایق صدا وحرارت بودن آنهاست. علاوه براینکه سروصدای محیط را جذب نمیکند ،سبب هدررفت انرژی نیز می‌گردد. چراکه یکی از اهداف موکت کردن عایق کردن محیط است تا در فصول مختلف در هزینه‌های گرمایش و سرمایش صرفه‌جویی شود. درصورتیکه کات پایل‌ها این مزیت را دارا نیستند. زیبایی کات پایل‌ها نسبت به انواع دیگر موکت کم است، زیرا امکان پیاده سازی این ارتفاع کم روی بافت‌های گوناگون امکان‌پذیر نیست. مشخص است که هرچه پایل موکت بلندتر باشد تنوع در رنگ و طرح بافت آن نیز بیشتر می‌شود.
  3. نکته دیگر حائز اهمیت این است که آنها خیلی زود کیفیت‌شان را ازدست داده و خرابی را به نمایش می‌گذارند، خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید شما را از خرید برای مکان‌های عمومی منصرف می‌کنند.

 

 

شاید جالب به نظر برسد اما در اصل ، موکت ها برای شرکت‌های راه آهن مستقل انگلیس و خدمات زیرزمینی لندن ساخته شده بودند. آنها از پارچه های یکسان در همان رنگ‌ها و طرح‌ها در هر دو اتوبوس و زیرزمین استفاده می‌کردند تا تصویری شرکتی تولید کنند. موکت‌ها برای صندلی‌های حمل و نقل ایده‌آل هستند زیرا پارچه‌هایی مقرون به صرفه هستند که به حداقل تعمیر و نگهداری داشته و طول عمر بالایی دارند. شرکت‌ها موضوعات رنگی و طراحی شرکتی خود را ایجاد میکنند که در زمستان گرم و در تابستان خنک است و به مبارزه با خرابکاری کمک می‌کند.

به دو دلیل موکت برای حمل و نقل عمومی انتخاب شد:

  • اولا سطح زبری داشته (بسته به نوع موکت) و با دوام است.
  • دوم اینکه رنگ و الگوهای آن پنهان کننده علائم آلودگی، ساییدگی و پارگی است.
  • سوما موکت این مزیت را دارد که تولید انبوه آن آسان و ارزان است.

توجه داشته باشید، موکت انتخابی را باید با وسواسیت خاصی و پس از جمع آوری اطلاعات درباره هر نوع موکت، انتخاب کرد که در این مورد موکت‌های کات پایل مناسب نیستند. بهترین مکان جهت استفاده از آنها اماکن مسکونی ‌و نمایشگاه‌های موقت تجاری است، زیرا برحسب آنچه گفتیم، این موکت‌ها برای رفت وآمد فراوان تولید نشدند. علت دیگر را می‌توان در عدم سازش انواع موکت تایل با رطوبت بیان کرد. خصوصا نوع کات تایل که به هیچ عنوان مناسب محیط مرطوب نیست‌ و ازانجایی که مکان‌های عمومی در استفاده همگانی قرار دارند، احتمال پوسیدگی و لک شدن آنها را دوچندان می‌کند.

با وجود معایب این نوع موکت برای مکان‌های عمومی، اما اگر به موقع و درست شستشو و نگهداری شده ودر جای خودش استفاده شوند، طول عمر مفیدشان افزایش می‌یابد، زیرا نخ استفاده شده در آن طول عمرش را تضمین می‌کند. به‌طور کلی کات پایل‌ها در اماکن مسکونی برای اتاق‌های کوچک با طرح‌های ریز و رنگ روشن ماسب بوده و برای اتاق‌های بزرگ، موکت‌های تیره‌تر با طرح‌های بزرگتر مناسب است. اما در کل برای دکوراسیون موکت‌هایی با طرح‌های جزئی و کوچک مناسب‌تر است زیرا افراد را دچار دلزدگی نمی‌کند.

 

 

در این مقاله سعی شد از موکت‌های کات پایل بیشتر بررسی گردند. این موکت‌ها با توجه به نوع الیافی که دارند، مناسب فضاهای عمومی نبوده و خیلی زود سایدده شده و پاره میشوند. بهترین راهکار، مشورت با مشاوران حاذق مجموعه‌ی پالاز برای جمع آوری اطلاعات درباره انواع موکت می‌باشد. در هر ساعت شبانه روز با ما در تماس باشید. تجربه لمس نرم از شرکت پالاز به دلیل  ایجاد برترین هارمونی با سبک دلخواه شما از مزایای محصولات ماست. دستورالعمل‌های ارائه شده برای مجوزهای لازم  برای تصحیح موکت‌های قدیمی و تولید محصولات به‌روز وظیفه‌ی ما در قبال اعتماد شماست. پالاز خدمتگزار شماست.

موکت پرز کوتاه | 5 مزیت موکت پرز کوتاه
palaz پالاز
 موکت، کفپوش گرم و راحتی است که حس دلنشینی به خانه‌ی شما می‌بخشد. اما انتخاب نوع مناسب آن، با توجه به کاربری فضا و سلیقه‌ی شخصی صورت می‌گیرد. در این مقاله، به سراغ موکت پرز کوتاه می‌رویم و 5 مزیت کلیدی آن را بررسی می‌کنیم.1. زیبایی ظاهری و مدرنموکت پرز کوتاه، ظاهری شیک و مدرن دارد. الیاف کوتاه و مرتب آن، فضایی منظم و تمیز را به ارمغان می‌آورد. این نوع موکت در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود و به راحتی با دکوراسیون‌های مختلف ست می‌گردد.2. سهولت در نظافت و نگهدارییکی از مزایای برجسته‌ی موکت پرز کوتاه، آسانی در تمیز کردن آن است. به دلیل تراکم بالای الیاف، گرد و غبار به راحتی روی سطح آن قرار نمی‌گیرد. جاروبرقی کشیدن ساده‌ای برای حفظ تمیزی آن کافی است. همچنین در صورت لزوم، امکان شستشوی برخی...
چگونه از شر بوی بد موکت خلاص شویم؟
palaz پالاز
خداحافظی با بوی بد موکت: راهنمای نجات فرش شمابوی بد موکت می‌تواند آسایش خانه را برهم بزند و نفس‌تان را بگیرد. اما نگران نباشید! با چند روش ساده و خانگی می‌توانید به راحتی با این مشکل خداحافظی کنید. در این مقاله، به راهکارهای مؤثر برای رفع بوی بد موکت و خوشبو کردن دائمی آن می‌پردازیم.شناسایی علتپیش از هر اقدامی، باید علت ایجاد بوی بد موکت را شناسایی کنید. رایج‌ترین دلایل عبارتند از: رطوبت و نم: رطوبت ماندگار در کف یا زیر موکت، عامل اصلی بوی نا مطبوع کپک زدگی است. ریختن مواد غذایی و نوشیدنی: باقی‌ماندن لکه‌های غذایی و نوشیدنی روی موکت، به مرور سبب ایجاد بوی بد می‌شود. حیوانات خانگی: ادرار حیوانات خانگی، بوی تند و زننده‌ای ایجاد می‌کند که به راحتی در الیاف موکت نفوذ می‌کند. موکت نو: گاه...
موکت ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟
palaz پالاز
راهنمای خرید و نگهداری موکت ضد لک موکت، عنصری کلیدی برای ایجاد گرما، نرمی و زیبایی در دکوراسیون داخلی منزل است. اما نگرانی از کثیف شدن و لکه شدن همیشگی آن، می تواند قید استفاده از موکت را به کل بزنید. اینجاست که موکت ضد لک به میدان می آید! این نوع موکت با داشتن ویژگی های منحصر به فرد، خیال شما را از بابت کثیفی و لکه های دائمی راحت می کند. در این مقاله، راهنمای کاملی برای خرید و نگهداری موکت ضد لک ارائه می دهیم تا خانه ای زیبا و در عین حال، تمیز داشته باشید. موکت ضد لک چیست و چگونه عمل می کند؟موکت ضد لک از الیاف مصنوعی با کیفیت بالا ساخته شده است که با مواد محافظ پوشانده شده اند. این مواد، ایجاد پیوند محکم بین مایعات و الیاف موکت را دشوار می سازند. در نتیجه، مایعات ریخته شده روی سطح موکت، به...
نظرات