موکت دوردوزی جای فرش با هزینه کم

موکت دوردوزی جای فرش با هزینه کم

یکی از انواع کف پوش ها که این روزها بسیار مورد طرفدار قرار گرفته است، موکت است. موکت ها در انواع و طرح های بسیار متفاوتی تولید و عرضه می شوند به همین دلیل در مکان های متفاوتی از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب، اتاق بازی کودک، راه پله ها، اتاق های اداره، هتل ها، سالن های سینما و ... مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از موکت به عنوان کف پوش به دکوراسیون آن مکان نیز زیبایی می بخشد. انواعی از موکت ها هستند که به وسیله دستگاه های مخصوص دور دوزی می شوند. این مدل موکت ها در مقابل فرش قرار می گیرند و انتخاب برای خیلی از افراد سخت خواهد شد و برای برخی دیگر آسان.

ویژگی موکت ها

موکت ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که آن ها را تبدیل به یک کف پوش مناسب برای هر مکانی کرده است. در ادامه ویژگی های کف پوش موکت را بررسی خواهیم کرد.

رنگ ها و طرح های متنوع موکت ها

امروزه موکت ها در طرح و رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند که می توان به راحتی آن ها را با توجه مدلشان در هر مکانی استفاده کرد. این ویژگی باعث می شود که افراد بتوانند خیلی آسان تر موکت مورد نظر خود را که هماهنگ با دکوراسیون مکان مورد نظرشان است، انتخاب کنند. شما می توانید به راحتی موکتی را انتخاب کنید که با رنگ مبلمان، پرده و ... در مکان مورد نظر شما ست شود و زیبایی خاصی را به دکوراسیون ببخشد. موکت ها هرچقدر هم ساده باشند باز هم به فضای مورد نظر شما روح می دهند.


 دارای نصب آسان و قابل جا به جا شدن

نصب کف پوش موکت نسبت به دیگر انواع کف پوش ها بسیار آسان تر بوده و زمان کمتری می گیرد. از آن جایی که موکت ها قابل برش هستند، استفاده از آن ها راحت تر است؛ به عنوان مثال اگر دیوار کج بود به راحتی می توان موکت را به همان حالت برش داد و نصب کرد. علاوه بر این در صورت تغییر مکان یا محیط می توانید موکت نصب شده را جا به جا کرده و به مکان جدید ببرید و استفاده کنید. موکت های تایل از مدل هایی است که به راحتی نصب و در صورت نیاز قابل جا به جا شدن هستند به همین دلیل طرفدار زیادی دارند.

عایق گرما و سرما

جنس الیاف موکت ها با یکدیگر فرق دارند به همین دلیل توجه داشته باشید که موکت ها را بر اساس شرایط آب و هوایی محل زندگی خود انتخاب کنید زیرا بعضی مواقع اگر این مورد را در نظر نگیرید باعث آسیب دیدن موکت شما خواهد شد. سعی کنید موکت هایی انتخاب کنید که در مقابل هوای سرد یا گرم مقاوم باشند. موکت ها عایق سرما و گرمای خوبی هستند به همین دلیل استفاده از آن ها در مکان مورد نظرتان می تواند بسیار از اتلاف انرژی در آن مکان جلوگیری کند.

تمیز کردن آسان

همانطور که اشاره شد موکت ها از نظر الیاف نیز متفاوت هستند. بعضی از موکت ها مثل موکت تایل یا موکت های لوپ پایل به راحتی تمیز و شسته می شوند و بعضی موکت ها که دارای پرز بلند یا کات پایل هستند شست وشوی آن ها سخت است. به همین دلیل باید توجه داشته باشید هر موکتی را برای مصرف در چه مکانی می خواهید.

عایق صدا

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم کف پوش موکت، عایق صدا بودن آن است. موکت هایی که دارای تراکم بالایی هستند، عایق صدای خوبی نیز هستند به همین علت بسیار در مکان اداری یا ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل موکت ها مخصوصا برای افرادی که نسبت به صدای زیاد حساسیت نشان می دهند، بسیار کاربردی است.

 

 

ایجاد امنیت در ساختمان

کف پوش موکت می تواند کف پوش بسیار مناسبی برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند، باشد مخصوصا اتاق بازی کودکان. موکت می تواند امنیت لازم را برای کودک شما فراهم کند. حتی این کف پوش از شکسته شدن بسیاری از اشیا در صورت افتادن نیز جلوگیری خواهد کرد.

موکت های دور دوزی شده

برخی از موکت ها هستند که حاشیه آن ها مانند فرش دوخته می شود که این کار زیبایی خاصی به آن ها می دهد البته انتخاب این مدل از موکت ها سلیقه ای است و ممکن است مورد پسند قرار بگیرند یا حتی نگیرند. شما می توانید طرح، رنگ و جنس الیاف این مدل موکت ها را نیز انتخاب کنید و تنها تفاوتشان با سایر موکت ها، حاشیه دور دوزی  شده آن ها می باشد.

فرش ها به صورت دستی و ماشینی تولید می شوند و همانند کف پوش موکت در رنگ ها و طرح های متنوعی هستند و تقریبا خصوصیات موکت ها را دارا می باشند. تنها تفاوت فرش ها با کف پوش موکت در قیمت آن ها می باشد. همانطور که می دانید قیمت فرش ها چه دستی چه ماشینی قیمت بسیار بالاتری نسبت به موکت ها دارند و با توجه به وضعیت امروز اقتصاد جامعه خیلی از افراد موکت ها را ترجیح می دهند. حاشیه موکت های دور دوزی شده همانند فرش ها دور دوزی شده است اما در عوض هزینه کمتری نسبت به فرش دارند.

 


شما می توانید به جای خرید فرش، موکت های دور دوزی شده با طرح، رنگ و جنس دلخواه خود به صورت حضوری یا آنلاین با هزینه کمتر را خریداری نمایید. موکت های دور دوزی شده را می توانید به راحتی با دکوراسیون و چیدمان منزل خود هماهنگ کنید و زیبایی خاصی را به فضای مورد نظر خود ببخشید. قابل ذکر است که برخی از موکت هایی که دارای پرز بلند هستند را دور دوزی می کنند تا پرزهای کناره آن آسیب نبینند.

در این مقاله به ویژگی های کف پوش موکت از جمله عایق سرما و گرما، شست و شوی آسان آن ها، نصب آسان و ... اشاره شد. هدف از بررسی ویژگی موکت ها این است که اگر میان انتخاب موکت یا فرش مانده اید بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید. در این مقاله سعی شد موکت دور دوزی شده نیز معرفی شود که مزیت آن نسبت به فرش هزینه کمتر آن است. همچنین از لحاظ خصوصیات با دیگر موکت ها تفاوتی ندارد. البته این موضوع بستگی به سلیقه شما دارد که فرش را ترجیح دهید یا موکت را. امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع گردد.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات