موکت دوردوزی جای فرش با هزینه کم

موکت دوردوزی جای فرش با هزینه کم

یکی از انواع کف پوش ها که این روزها بسیار مورد طرفدار قرار گرفته است، موکت است. موکت ها در انواع و طرح های بسیار متفاوتی تولید و عرضه می شوند به همین دلیل در مکان های متفاوتی از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب، اتاق بازی کودک، راه پله ها، اتاق های اداره، هتل ها، سالن های سینما و ... مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از موکت به عنوان کف پوش به دکوراسیون آن مکان نیز زیبایی می بخشد. انواعی از موکت ها هستند که به وسیله دستگاه های مخصوص دور دوزی می شوند. این مدل موکت ها در مقابل فرش قرار می گیرند و انتخاب برای خیلی از افراد سخت خواهد شد و برای برخی دیگر آسان.

ویژگی موکت ها

موکت ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که آن ها را تبدیل به یک کف پوش مناسب برای هر مکانی کرده است. در ادامه ویژگی های کف پوش موکت را بررسی خواهیم کرد.

رنگ ها و طرح های متنوع موکت ها

امروزه موکت ها در طرح و رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند که می توان به راحتی آن ها را با توجه مدلشان در هر مکانی استفاده کرد. این ویژگی باعث می شود که افراد بتوانند خیلی آسان تر موکت مورد نظر خود را که هماهنگ با دکوراسیون مکان مورد نظرشان است، انتخاب کنند. شما می توانید به راحتی موکتی را انتخاب کنید که با رنگ مبلمان، پرده و ... در مکان مورد نظر شما ست شود و زیبایی خاصی را به دکوراسیون ببخشد. موکت ها هرچقدر هم ساده باشند باز هم به فضای مورد نظر شما روح می دهند.


 دارای نصب آسان و قابل جا به جا شدن

نصب کف پوش موکت نسبت به دیگر انواع کف پوش ها بسیار آسان تر بوده و زمان کمتری می گیرد. از آن جایی که موکت ها قابل برش هستند، استفاده از آن ها راحت تر است؛ به عنوان مثال اگر دیوار کج بود به راحتی می توان موکت را به همان حالت برش داد و نصب کرد. علاوه بر این در صورت تغییر مکان یا محیط می توانید موکت نصب شده را جا به جا کرده و به مکان جدید ببرید و استفاده کنید. موکت های تایل از مدل هایی است که به راحتی نصب و در صورت نیاز قابل جا به جا شدن هستند به همین دلیل طرفدار زیادی دارند.

عایق گرما و سرما

جنس الیاف موکت ها با یکدیگر فرق دارند به همین دلیل توجه داشته باشید که موکت ها را بر اساس شرایط آب و هوایی محل زندگی خود انتخاب کنید زیرا بعضی مواقع اگر این مورد را در نظر نگیرید باعث آسیب دیدن موکت شما خواهد شد. سعی کنید موکت هایی انتخاب کنید که در مقابل هوای سرد یا گرم مقاوم باشند. موکت ها عایق سرما و گرمای خوبی هستند به همین دلیل استفاده از آن ها در مکان مورد نظرتان می تواند بسیار از اتلاف انرژی در آن مکان جلوگیری کند.

تمیز کردن آسان

همانطور که اشاره شد موکت ها از نظر الیاف نیز متفاوت هستند. بعضی از موکت ها مثل موکت تایل یا موکت های لوپ پایل به راحتی تمیز و شسته می شوند و بعضی موکت ها که دارای پرز بلند یا کات پایل هستند شست وشوی آن ها سخت است. به همین دلیل باید توجه داشته باشید هر موکتی را برای مصرف در چه مکانی می خواهید.

عایق صدا

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم کف پوش موکت، عایق صدا بودن آن است. موکت هایی که دارای تراکم بالایی هستند، عایق صدای خوبی نیز هستند به همین علت بسیار در مکان اداری یا ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل موکت ها مخصوصا برای افرادی که نسبت به صدای زیاد حساسیت نشان می دهند، بسیار کاربردی است.

 

 

ایجاد امنیت در ساختمان

کف پوش موکت می تواند کف پوش بسیار مناسبی برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند، باشد مخصوصا اتاق بازی کودکان. موکت می تواند امنیت لازم را برای کودک شما فراهم کند. حتی این کف پوش از شکسته شدن بسیاری از اشیا در صورت افتادن نیز جلوگیری خواهد کرد.

موکت های دور دوزی شده

برخی از موکت ها هستند که حاشیه آن ها مانند فرش دوخته می شود که این کار زیبایی خاصی به آن ها می دهد البته انتخاب این مدل از موکت ها سلیقه ای است و ممکن است مورد پسند قرار بگیرند یا حتی نگیرند. شما می توانید طرح، رنگ و جنس الیاف این مدل موکت ها را نیز انتخاب کنید و تنها تفاوتشان با سایر موکت ها، حاشیه دور دوزی  شده آن ها می باشد.

فرش ها به صورت دستی و ماشینی تولید می شوند و همانند کف پوش موکت در رنگ ها و طرح های متنوعی هستند و تقریبا خصوصیات موکت ها را دارا می باشند. تنها تفاوت فرش ها با کف پوش موکت در قیمت آن ها می باشد. همانطور که می دانید قیمت فرش ها چه دستی چه ماشینی قیمت بسیار بالاتری نسبت به موکت ها دارند و با توجه به وضعیت امروز اقتصاد جامعه خیلی از افراد موکت ها را ترجیح می دهند. حاشیه موکت های دور دوزی شده همانند فرش ها دور دوزی شده است اما در عوض هزینه کمتری نسبت به فرش دارند.

 


شما می توانید به جای خرید فرش، موکت های دور دوزی شده با طرح، رنگ و جنس دلخواه خود به صورت حضوری یا آنلاین با هزینه کمتر را خریداری نمایید. موکت های دور دوزی شده را می توانید به راحتی با دکوراسیون و چیدمان منزل خود هماهنگ کنید و زیبایی خاصی را به فضای مورد نظر خود ببخشید. قابل ذکر است که برخی از موکت هایی که دارای پرز بلند هستند را دور دوزی می کنند تا پرزهای کناره آن آسیب نبینند.

در این مقاله به ویژگی های کف پوش موکت از جمله عایق سرما و گرما، شست و شوی آسان آن ها، نصب آسان و ... اشاره شد. هدف از بررسی ویژگی موکت ها این است که اگر میان انتخاب موکت یا فرش مانده اید بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید. در این مقاله سعی شد موکت دور دوزی شده نیز معرفی شود که مزیت آن نسبت به فرش هزینه کمتر آن است. همچنین از لحاظ خصوصیات با دیگر موکت ها تفاوتی ندارد. البته این موضوع بستگی به سلیقه شما دارد که فرش را ترجیح دهید یا موکت را. امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع گردد.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب موکت
ابزارهای مورد نیاز برای نصب موکت
اگر به تازگی موکت خریداری کرده‌اید و یا قصد دارید به اطرافیان‌‌تان جهت نصب موکت راهنمایی کنید، لازم است تا در ابتدا وسایل و لوازم مورد نیاز نصب موکت را فراهم کنید. این وسایل، ابزار ناآشنایی نیستند، مسئله‌‌ی اساسی در نصب موکت، جدا از داشتن ابزار، نیازمند تجربه و مهارت‌ چگونگی استفاده از این ابزار است. با ما همراه باشید تا ابزارهای لازم برای نصب موکت را به شما معرفی کنیم.معرفی ابزار اولیه‌ی جهت نصب موکتبرای نصب موکت به وسیله‌هایی مثل گچ، لبه‌گیر، چکش، کاردک، کاتر، قلم موی صنعتی، اتو، میخ، چکش، گیره نیاز دارید؛ این احتمال وجود دارد که همه‌ی این وسایل مورد استفاده‌ی شما قرار نگیرند اما سعی کنید تا هنگام نصب موکت، همه‌ی وسایل مورد نیاز را در کنار خود داشته باشید تا در صورت بروز هر مشکلی، بتوانید...
روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟
روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟
اجتناب از لکه‌ها امری گریز نا‌پذیر است و شما هر چقدر ‌هم که محتاط و مراقب باشید، کماکان امکان ایجاد لکه و کثیفی بر سطح موکت‌ها وجود دارد. گرچه مراقبت مهم‌ترین اصل در تمیز نگه داشتن موکت است؛ اما فرزند کوچک شما به هنگام بازی ممکن است لکه‌هایی از آبرنگ، گواش و یا به هنگام خوردن غذا‌، لکه‌هایی از چربی، روغن و مواردی‌ از این قبیل را بر روی سطح موکت ایجاد کند و در نهایت لکه‌هایی ناخوشایند بر جای بماند. امروز می‌خواهیم بررسی کنیم که در هنگام ایجاد لکه چه کار‌هایی باید انجام دهیم و به طور کلی مناسب‌ترین راه برای تمیز کردن موکت کدام است؟باید ها و نباید های تمیز کردن موکتابتدا می‌خواهیم بررسی کنیم که برای رفع لکه‌ها و تمیز کردن سطح موکت، چه کارهایی را نباید انجام داد؟موکت خود را در شامپو فرش غرق نکنی...
بهترین موکت برای استفاده در راه پله ها
بهترین موکت برای استفاده در راه پله ها
یکی از مناسب ترین کف پوش ها برای راه پله موکت است. موکت زیبایی راه پله را چند برابر می کند به شرط آنکه هماهنگ با دکوراسیون انتخاب شود علاوه بر این می تواند صدای ضربه پای افراد را هنگام رفت و آمد کاهش دهد. برای انتخاب موکت راه پله به دقت بیشتری نیاز هست زیرا علاوه بر اینکه باید با دکور آن فضا هماهنگ باشد، لازم است که دوام بالایی هم داشته باشد زیرا رفت و آمد در راه پله معمولا بیشتر است. موکت ها در رنگ ها و کیفیت های متنوعی ارائه می گردند به همین دلیل با داشتن آگاهی بیشتر در این مورد می توانید موکت مناسب را انتخاب نمایید.جنس موکت راه پله باید چگونه باشد؟موکت ها در جنس های مختلفی در بازار عرضه می شوند از جمله پشم ، پلی پروپلین ، نایلون و پلی استر که معمولا هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند د...
نظرات