نحوه اجرای لمینیت‌ها به چه صورت است؟

نحوه اجرای لمینیت‌ها به چه صورت است؟

کفپوش لمینیت یکی از انوع کفپوش‌های پرمصرف می‌باشد چرا که نه تنها دارای تنوع رنگ و طرح بسیار می‌باشد بلکه این لیمنت به گونه‌ایی طراحی و تولید شده است که امکان نصب و اجرایی آسان را برای افراد به وجود آورده است. در واقع در گذشته اکثر طراحان از پارکت‌های چوبی در دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کردند ولی نصب این نوع از پارکت دردسرهای خاص خودش را دارد چرا که باید این نوع پارکت را با استفاده از چسب به کف اتاق بچسبانید ولی برای نصب لمینیت‌ها نیازی به استفاده از چسب نمی‌باشد. اگر علاقه‌مند هستید تا با نحوه اجرا لمینیت‌ها به طور کامل آشنا شوید، به شما توصیه می‌شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آماده‌سازی قبل از نصب لمینیت

قبل از اینکه اقدام به نصب لمینیت کنید، باید لمینیت‌ها را سفارش دهید و برای این کار لازم است تا مراحل زیر را طی کنید:

 1. مساحت انتخابی خود را به طور دقیق اندازه بگیرید و سپس این مساحت را در 10٪ ضربه کنید و این گونه میزان لمینیت مورد نیاز برای فضای مورد نظر خود را به راحتی می‌توانید تعیین کنید.
 2. پس از اینکه لمینیت‌ها به دست شما رسید، به هیچ عنوان به سرعت برای نصب اقدام نکنید و جعبه‌های لمینیت را به مدت 48 ساعت در فضایی که قرار است لمینیت‌ها را نصب کنید، قرار دهید تا دمای لمینیت‌ها به خوبی با دمای محیط یکی شوند و این گونه در هنگام نصب آسیبی به زیبایی کار شما وارد نخواهد شد.
 3. در انتها نیز لازم است تا تمام وسایل مورد نیاز برای نصب لمینیت را در فضای نصب قرار دهید و حتما تمام نکات ایمنی در هنگام نصب لمینیت را به طور کامل رعایت کنید.

 

 

آماده‌سازی فضا برای نصب لمینیت

قبل از اینکه به موضوع آماده‌سازی فضا برای نصب لمینیت بپردازیم، لازم به ذکر است که لمینیت‌ها به خوبی می‌توانند بر هر نوع بستری مانند بتن، سنگ، موزایئک و .... نیز نصب شوند ولی لازم است که در ابتدا سطحی همتزار را در این فضاها ایجاد کنید. حال برای آماده‌سازی فضا برای نصب لمینیت، لازم است تا مراحل زیر را به طور کامل طی کنید:

1. در ابتدا باید فضای مورد نظر برای نصب لمینیت را به طور کامل تمیز کنید، به گونه‌ایی که در این بستر هیچ گونه گرد و غباری دیده نشود.
2.  بستر مورد نظر خود را کاملا خشک کنید و اجازه ندهید که رطوبت در سطح کار شما وجود داشته باشد.
3. اگر که به تازگی کف‌سازی زیر کار را به پایان رسانده‌اید، باید تا زمان خشک شدن کامل آن به طور کامل صبر کنید.

 • حداکثر رطوبت مجاز فضا برای نصب لمینیت 12٪ می‌باشد.
 • توجه کنید که اگر در کف کار شما از بتن استفاده شده است، باید حداقل 60 روز از زمان کف‌سازی زیر کار بگذرد تا کف کار شما کاملا خشک و بدور از هر گونه رطوبت باشد.

4. باید سطح کار شما به طور کامل تراز شده باشد. می‌توانید برای این کار از ملات‌های ترمیم یا ساب زدن نیز استفاده کنید.
5. اگر می‌خواهید سیستم گرمایش از کف را در فضای مورد نظر نصب کنید، نیاز است که از لمینیت‌های مخصوص در این زمینه استفاده کنید.

 • توجه کنید، قبل از نصب لمینیت در چنین فضایی، نیاز است تا سیستم گرمایش را به مدت 3 هفته به طور کامل خاموش نگه دارید.

نحوه اجرای فوم

قبل از نصب لمینیت لازم است که یک لایه فوم بر روی کف فضا نصب شود. فوم‌های جنس‌های مختلفی دارند که عبارتند از:

 • پلی‌یورتان
 • پلی‌اتیلن

و ....

برای اکثر محیط‌ها، فوم با ضخامت 3 میلیمتر استفاده می‌شود. لازم است که در هنگام نصب فوم‌ها یک سری نکات را رعایت کنید که این نکات عبارتند از:

 1. لازم است که فوم‌ها را لب به لب قرار دهید و آن‌ها را روی هم قرار ندهید و با یک نوار چسب آن‌ها را به هم متصل کنید.
 2. تمام سطح کار را با فوم‌های صاف و یک دست به طور کامل پوشش دهید.
 3. اگر قصد دارید تا لمینیت را در فضایی در زیر زمین و یا بر روی کفسازی بتنی نصب کنید، حتما در زیر فوم خود از یک لایه بخاربند استفاده کنید تا به این صورت از نفوذ رطوبت صعودی به لمینیت‌ها جلوگیری کنید.

نحوه نصب لمینیت

حالا که به طور کامل فوم‌ها را بر روی سطح کار نصب کرده‌اید، باید روی آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید و سپس مراحل زیر را برای نصب لمینیت، یکی پس از دیگری طی کنید:

1. در ابتدا لمینیت‌ها را به طور دقیق بررسی کنید و مطمعن شوید که لمینیت‌ها سالم و عاری از هر گونه خش می‌باشند.
2. حال عرض اتاق را به طور کامل اندازه بگیرید.
3. سپس عرض اولین و آخرین ردیف لیمنت‌ها را اندازه‌ بگیرید و مطمعن شوید که عرض آن‌ها کمتر از 9 سانتی‌متر نمی‌باشد.

 • اگر عرض آن‌ها کمتر از 9 سانتی‌متر باشد، شما باید با استفاده از اره‌های مخصوص، عرض ردیف‌های ابتدایی را کمتر کنید.

4. حالا نصب لمینیت را از هر گوشه‌ایی که می‌خواهید شروع کرده و تا انتها نیز ادامه دهید.
5. برای نصب لمینیت‌ها بهتر است به صورت ردیفی عمل کنید، به این صورت که در ابتدا لمینیت‌ها را به طور کامل در ردیف اول از ابتدا تا انتها قرار دهید و سپس به سراغ ردیف بعدی بروید.
6. توجه کنید، باید بین لمینیت و دیوار، فضایی در حدود 1 سانتی‌متر خالی بماند و برای این کار کافی است تا از یک قطعه چوب 1 سانتی‌متری استفاده کنید تا اندازه فواصل یکسان دربیاید.
7. باید لمینیت‌ها را به طور دقیق در کنار یک دیگر قرار دهید چرا که در ساخت لمینیت‌ها از یک سری شیار نر و ماده استفاده شده است که به طور دقیق در یک دیگر چفت می‌شوند.

 • لازم به ذکر است که طول هیچ یک از این لیمنت‌ها نباید کمتر از 30 سانتی‌متر باشد.

8. پس از اینکه نصب لمینیت‌های ردیف اول و دوم به طور کامل پایان یافت، باید با استفاده از یک تخته و یک چکش مخصوص لیمنت‌های ردیف اول را به طور کامل در لمینیت‌های ردیف دوم چفت کنید.

 

 

نحوه اجرا ماستیک

پس از اینکه تمام لیمنت‌ها به طور کامل بر روی کف نصب شد، به جز چوب‌های یک سانتی‌متری نباید فضای خالی دیگری وجود داشته باشد. حال باید این چوب‌ها را بردارید و با استفاده از ماستیک یا فیتیله مخصوص این فضاهای خالی را به طور کامل پر کنید.

 • توجه فرمایید، این مرحله انتهایی از اهمیت ویژه‌ایی برخودار می‌باشد چرا که اگر این فضا را نپوشانید، بعد از مدتی لمینیت‌های نزدیک به دیوار به راحتی جابه‌جا می‌شوند و نمای کار شما را زشت خواهند کرد.

نحوه نصب قرنیزه

حالا که به طور کامل تمام مراحل را طی کرده‌اید، زمان نصب قرنیزه متناسب با لمینیت‌ها فرا رسیده است. در واقع این خود شما هستید که می‌توانید نوع و طرح قرنیزه را انتخاب کنید ولی معمولا بخاطر ایجاد هماهنگی بیشتر از قرنیزه‌های چوبی یا PVC برای لمینیت‌ها اساتفاده می‌شود.

 • توجه فرمایید، هر قرنیزه‌ایی بر اساس نوع و طرح آن، روش نصب مخصوص به خود را دارد.

لیمنت‌ها از جمله دیوارپوش‌هایی می‌باشند که این روزها توجه اکثر طراحان داخلی و مردم عادی را به خود جلب کرده‌اند چرا که از قابلیت نصب آسان برخوردار می‌باشند. در این مقاله به طور دقیق تمام مراحل نصب لمینیت شرح داده شده است ولی به طور کلی می‌توان گفت که نصب لمینیت از 6 مرحله کلی به نام آماده‌سازی قبل از نصب، آماده‌سازی فضا برای نصب، نحوه اجرا فوم، نحوه نصب لمینیت، نحوه اجرا ماستیک و نصب قرنیزه تشکیل شده است. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.