معایب و مزایای کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی

معایب و مزایای کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی

استفاده از کاغذدیواری در سرویس حمام و یا سرویس دستشویی ممکن است انتخابی ایده‌آل برای همه مردم نباشد. اینگونه مردم اینگونه فکر می‌کنند که استفاده از کاغذ دیواری در این دو مکان پول هدر دادن است و بعد از مدتی خراب می‌شوند و آسیب می‌بینند. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که بله، استفاده کردن از کاغذ دیواری‌های بی‌کیفیت، با بخار آب و یا اب خوردن به آن سریع خراب شده یا پوسته پوسته شدن خواهند شد. سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چرا شما باید از کاغذ دیوارهایی استفاده کنید که زمانی که شسته می‌شوند و یا بخار آب می‌گیرند، پوسته پوسته و خراب می‌شوند؟

کاغذ دیواری مناسب برای استفاده در سرویس بهداشتی و حمام

نکته‌ مهمی که در اینجا حائز اهمیت است این است که انواعی از کاغذ دیواری‌های موجود، صرفا جهت استفاده در سرویس بهداشتی و حمام ساخته شده‌اند. این نوع کاغذ دیواری‌ها در برابر آب و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این کاغذ دیواری‌ها قابل شستشو بوده و در بازارها و فروشگاه‌های کاغذ دیواری، عرضه می‌شوند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از کاغذ دیواری وینیل برای استفاده در سرویس بهداشتی و حمام است. وینیل یکی از بادوام‌ترین نوع کاغذ دیواری به شمار می‌رود که مقاومت بالایی در برابر آب دارد. این نوع از کاغذ دیواری از ویژگی غیرقابل جذب بودن و نداشتن هیچگونه منفذی برای نفوذ آب، بهره میبرد. کاغذ دیواری‌های وینیل همانند مابقی کاغذدیواری‌ها از تنوع رنگ و طرح برخوردار است. این کاغذ دیواری با روکش ضد آب پوشانده شده است که امکان نشست آب به لایه‌های زیرین وجود ندارد.

مزیت استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی و حمام

اولین مزیتی که استفاده از کاغذ دیواری به همراه دارد این است که فضای سرویس بهداشتی را خاص، لوکس و منحصر به فرد می‌کند. کاغذ دیواری علاوه بر زیبایی که دارد، در پوشاندن لک و نواقص دیوار عملکرد خوبی را به جا می‌گذارد. همچنین عایق بسیار خوبی در برابر گرما، صدا، رطوبت و ذرات گرد و غبار می‌باشد. کاغذ دیواری در مقایسه با سایر دیوارپوش‌ها از قیمت مناسبتری برخوردار است همچنین دارای طول عمر بالایی می‌باشد. اکثر کاغذ دیواری‌هایی که در سرویس بهداشتی و سرویس حمام استفاده می‌شود، قابلیت شستشو داشته و به راحتی میتوان آنها را با مواد شوینده تمیز کرد. به نسبت بقیه دیوارپوش‌ها کاغذ دیواری از طرح و رنگ متنوع‌تری برخوردار است.

 

 

از این نکته نیز نمیتوان غافل شد که نصب کاغذ دیواری بسیار ساده و آسان می‌باشد. هنگامی که شما اقدام به نصب کاغذ دیواری می‌کنید مشکلاتی از قبیل بو در محیط نداشته و زمان کمتری صرف نصب خواهدشد، این‌ها از مزایای خوب به شمار میروند. در حال حاضر کاغذ دیواری‌های موجود از ویژگی خاصی مانند ضد حساسیت، مقاومت بالا و همینطور سازگاری با محیط بهره می‌برند.

معایب استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی و حمام

کاغذ دیواری علاوه بر مزیت بی‌شماری که داراست دارای معایبی نیز می‌باشد که در زیر به بررسی این معایب پرداخته‌ایم.

همانگونه که قبلا به این موضوع اشاره کردیم تمام کاغذ دیواری‌های موجود از قابلیت شستشو بهرمند نیستند و این یکی از اصلی‌ترین معایب به شمار می‌رود. چرا که کاغذ دیواری استفاده شده در سرویس بهداشتی حتما باید از این قابلیت برخوردار باشد. همچنین خراش و پاره شدن سریع کاغذ دیواری یکی دیگر از معایب کاغذ دیواری است.

اگر کاغذدیواری شما دچار آسیب شود و شما به موقع نسبت به تعمیر و ترمیم آن نپردازید، مشکلاتی را مانند تعویض کامل کاغذ دیواری به همراه خواهد داشت. اکثر کاغذدیواری‌های موجود، نور محیط را جذب می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود که فضا کوچک و تاریک به نظر آید. بعنوان آخرین ایراد کاغذ دیواری میتوان به این نکته اشاره کرد که در هماهنگ کردن طرح کاغذ دیواری با لوازم چیده شده محدودیت وجود دارد.

محل نصب کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی و حمام

کاغذ دیواری یکی از راه‌های مناسب برای زیبایی فضا است. همانطور که نیازی نیست کل دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری پوشش دهید، در رابطه با سرویس بهداشتی و حمام نیز این موضوع صدق می‌کند. کاغذ دیواری‌ها را نمیتوان در تمامی قسمت‌های مورد نظر نصب کرد. قسمت‌هایی مانند اطراف دوش حمام و فضای دیواره باز که در بالای محوطه قرار دارد، بهتر است که کاغذدیواری نصب نشود. در رابطه با انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای فضای روشویی و سرویس بهداشتی بهتر است آن را متناسب با دکور و چیدمان سایر قسمت‌های منزل خود انتخاب کنید.

خرید کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی و حمام

با پیشرفته شدن روز به روز صنایع، کاغذ دیواری‌هایی به بازار عرضه شده‌اند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب دارند. این پیشرفت باعث شده است که عده‌ای از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی و سرویس حمام خود برای زیباتر شدن محیط بهره لازم را ببرند. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کاغذ دیواری‌های استفاده شده در سرویس بهداشتی و حمام، می‌توانید از سیستم تهویه مناسب در این مکان‌ها استفاده کنید.

بهترین روشی که میتوانید در طراحی حمام استفاده کنید این است که ترکیبی از کاغذ دیواری و سرامیک را مورد استفاده قرار دهید. برای زیباتر شدن فضا نیازی نیست که کل دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید. پیشنهاد ما به شما این است که قسمت بالایی دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید و قسمت پایین که بیشتر در معرض خیس شدن و رطوبت قرار دارد را با کاشی یا سرامیک پوشش دهید.

 

 

کلام آخر

برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری سرویس بهداشتی و یا حمام خود باید همان حساسیتی را که نسبت به انتخاب کاغذ دیواری برای مکان‌های دیگر دارید، داشته باشید. به عنوان مثال اگر در سرویس بهداشتی خود از آیینه‌های طلائی رنگ استفاده کرده‌اید،  استفاده از کاغذ دیواری رنگ مشکی یا رنگ سبز متمایل به یشمی انتخاب خوبی میتواند برای شما باشد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم که شما را با معایب و مزایای استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی و حمام آگاه کنیم. در هر صورت اگر شما قصد زیبا کردن فضا را دارید اما نگرانی زیاد از خیس شدن و خراب شدن کاغذ دیواری را دارید، می‌توانید فقط قسمت بالایی دیوار که کمتر امکان خیس شدن آن وجود دارد را با کاغذ دیواری بپوشانید و مابقی دیوار را با کاشی یا سرامیک کامل کنید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.