لمینیت مناسب آشپزخانه

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لمینیت رنگ روشن

همان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ روشن نور را منعکس می‌کنند. کفپوش‌های روشن موجب روشن‌تر دیده شدن آشپزخانه می‌شوند. همچنین این فضا‌ها نیاز کمتری به نور‌ها و لامپ‌ها دارند. کفپوش‌های رنگ روشن موجب می‌شوند تا که محیط آشپزخانه نیز شادتر و زنده‌تر دیده شود. اگر که رنگ‌های روشن را با رنگ‌های ملایم دیوارها و دیگر لوازم آشپزخانه هماهنگ کنید شاهد یک نتیجه خوب خواهید بود. شما با این کار می‌توانید ترکیبی مناسب را بسازید.

شما باید در ترکیب و هماهنگ کردن این دو عنصر با یکدیگر یعنی همان کفپوش و دیوار آشپزخانه بسیار دقت کنید و بسیاری از نکات را رعایت کنید و همچنین رنگ‌هایی که در تضاد شدید با یکدیگر هستند را استفاده نکنید. شما به صورت دلخواه می‌توانید از روانشناسی رنگ‌ها کمک بگیرید. اما به طور کلی باید گفت که ترکیب رنگ روشن لمینیت با دیوارها می‌تواند کمک بسیار مهمی به دکوراسیون منزل شما بکند و تاثیر مهمی بر فضا بگذارد. یکی از فواید استفاده از کفپوش‌های رنگ روشن در منازل مخصوصا آشپزخانه‌ها این است که می‌توانید به راحتی آن را با رنگ‌های دیگر وسایل منزل هماهنگ کنید.

 

 

لمینیت رنگ تیره

کفپوش پارکت لمینیت تیره رنگ یک انتخاب مناسب برای ایجاد تضاد در رنگ‌های آشپزخانه می‌باشد. اگر قصد خرید کفپوش پارکت لمینیت تیره را دارید بدانید که برای کفپوش آشپزخانه و استفاده از آن به بهترین نحو و بکار‌گیری رنگ‌های روشن در وسایل و دیزاین آشپزخانه یک ترکیب فوق‌العاده را می‌سازد. شما حتی می‌توانید از دیگر رنگ‌های تیره در دکوراسیون آشپزخانه برای ایجاد فضای مناسب و متنوع از نظر رنگ تفاوت و فضایی خاص را به وجود بیاورید. برای مثال ترکیب یک کفپوش تیره رنگ با رنگ‌های سفید می‌تواند جلب توجه زیادی کند. همچنین بدانید که افراط در هر کاری بد است. پس در این کار نیز افراط نکنید. شما باید از ترکیب چند رنگ تیره با یکدیگر نیز خودداری کنید. زیرا ممکن است فضای آشپزخانه به دلیل استفاده فراوان از رنگ‌های تیره تبدیل به یک محیطی کم نور و یا دل گیر شود. پس در انتخاب رنگ دقت کنید.

رنگ‌های ملایم برای کف‌پوش و تاثیر‌ گذاری آن در آشپزخانه

اگر که شما قصد دارید آشپزخانه را به فضایی تاثیر‌گذار تبدیل کنید باید از ترکیب رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنید و اگر آشپزخانه شما اوپن‌دار است پیشنهاد ما به شما این است که در کنار آن از یک جدا‌کننده برای فضای‌های دیگر از جمله سالن پذیرایی استفاده کنید. می‌دانید که این جداکننده‌ها می‌توانند یک کمد و یا یک دیواره چوبی و یا اینکه حتی یک میز ناهارخوری باشد. شما با یک تیر دو نشان می‌زنید. دانستن این نکته نیز لازم است که هر چه از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید آشپزخانه اوپن شما بزرگ‌تر نشان داده می‌شود و برعکس هر چه که رنگ کف‌پوش تیره‌تر باشد فضا کوچک‌تر نشان داده می‌شود.

هماهنگ کردن رنگ کفپوش با وسایل بسیار مهم است

دانستن این نکته لازم است که شما نیازی نیست حتما رنگ کفپوش و وسایل آشپزخانه را دقیقا در یک رنگ انتخاب کنید. بلکه توصیه ما این است که شما از رنگ‌هایی متفاوت برای کنار هم بودن استفاده کنید. به نظر ما شما تنها زمانی می‌توانید از یک رنگ برای کفپوش چوبی و وسایل آشپزخانه خود استفاده کنید که بخواهید یک فرش را برای مکان استفاده کنید؛ زیرا که شما با انتخاب یک فرش می‌توانید یک رنگ بودن آن دو را کنار هم تلافی کنید. اگر میخواهید فضایی را ایجاد کنید که در آن از رنگ‌های شاد و زیبا استفاده شده و این رنگ ها در کنار هم قرار گرفته باشند، می‌توانید از کفپوش‌های لمینیت با طرح چوب درخت بلوط و یا چوب و یا گردو استفاده کنید. انتخاب این چوب‌ها بسیار انتخاب مناسبی است.

نفوذ روشنایی بر کف آشپزخانه بسیار مهم است

نور یک عامل بسیار مهم در فضای خانه مخصوصا آشپزخانه به شمار می‌آید. این نکته مهم را نیز باید در نظر داشت که رنگ اشیا و وسایل‌ها در زیر نور جلوه‌های متفاوتی را دارا هستند. مثلا به این مثال توجه داشته باشید که ممکن است شما یک لباس و یا پیراهن را در یک مغازه پرو کنید و آنجا به دلیل داشتن نور لازم لباس برای شما جلوه زیادی کند و همین که آن لباس را در مکانی کم نورتر استفاده می‌کنید از جلوه آن کم می‌شود. پس بدانید که نور تاثیر زیادی دارد. لازم است بدانید که رنگ‌های تیره نور را به خود جذب می‌کنند و رنگ‌های روشن نور را منعکس می‌کنند.

 

 

انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه

شاید برای شما نیز سوال باشد که چه رنگی مناسب آشپزخانه است و یا اینکه استفاده کدام رنگ بهتر است. بسیاری از کارشناسان رنگ قهوه‌ای را پیشنهاد می‌کنند و برای انتخاب این رنگ دلایل مهمی را نیز دارند از جمله این که می‌گویند رنگ قهوه‌ای خودش یکی از رنگ‌های ترکیبی می‌باشد و استفاده آن در کنار دیگر رنگ‌ها باعث به وجود آمدن جلوه خاصی به محل می‌شود. همچنین رنگ قهوه‌ای یکی از رنگ‌های مورد علاقه اکثر افراد است و هم چنین از طرفی دیگر این رنگ بسیار طیف رنگی بیشتری دارد و شما می‌توانید از رنگ‌های کم رنگ و ملایم تا رنگ‌های پر رنگ برای فضای آشپزخانه‌تان استفاده کنید.

نتیجه گیری

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم انتخاب لمینیت برای آشپزخانه بسیار مهم است و باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد و موارد مهمی مثل نور، ضد آب بودن و همچنین انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم هستند. اگر که شما اطلاعات کافی در این باره ندارید بهتر است که تمامی مقالات مربوط به لمینیت ما را مطالعه فرمایید تا اطلاعات کافی را بدست بیاورید. شما با خواندن مقالات ما می‌توانید اطلاعات لازم را بدست بیاورید پس نگران نباشید. علاوه براین میتوانید از مشاوره‌های تیم پالاز نیز کمک بگیرید که بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.