جسارت انتخاب رنگ‌های تند در محیط منزل، کار درستی میباشد؟

جسارت انتخاب رنگ‌های تند در محیط منزل، کار درستی میباشد؟

رنگ‌ها یکی از موضوعات اساسی در حوزه دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می‌شوند چرا که می‌توانند به خوبی بر انسان‌ها و محیط زندگی آن‌ها تاثیر شگرفی را ایجاد کنند. هم‌چنین رنگ‌ها می‌توانند بر میزان خلق و خوی افراد تاثیر بگذارند. رنگ‌ها می‌توانند به ساکنین یک خانه کمک کنند تا لحظات شادی به دور از غم و اندوه را برای خود ایجاد کنند. رنگ‌ها هم‌چنین می‌توانند بر زیبایی فضا تاثیر بی‌نظیری را ایجاد کنند. رنگ‌های تند میتوانند در کفپوش مثل موکت یا حتی دیوارپوش‌ها استفاده شوند. سوالی که ممکن است ذهن شما را در این لحظه درگیر کرده باشد، این است که اصطلاح رنگ‌های تند به چه معنا می‌باشد؟ و این رنگ‌ها چه تاثیری بر محیط منزل دارند؟ و در نهایت آیا انتخاب این رنگ‌ها برای محیط منزل انتخاب عاقلانه‌ایی می‌باشد؟ اگر علاقه‌مند هستید تا پاسخ تمامی این سوالات را بدانید، فقط کافی است تا مقاله زیر را تا انتها مطالعه کنید.

معنای رنگ‌های تند

اولین موضوعی که باید بررسی شود این است که معنای رنگ‌های تند چیست؟ منظور از رنگ‌های تند، رنگ‌های درخشانی می‌باشد که به این علت به یک مجموعه یا یک فضا اضافه می‌شوند که بتوانند نه تنها آن مجموعه را زنده کنند بلکه بتوانند انرژی خاصی را به آن فضا القا کنند. به طور مثال می‌توان رنگ صورتی تند را در این مورد مطرح کرد.

تاثیرات رنگ تند در محیط منزل

حال که به طور کامل با مفهوم رنگ‌های تند آشنا شدید، باید به این موضوع بپردازیم که رنگ‌های تند چه تاثیری در فضای داخلی خانه دارند؟ تصور رایج در رابطه با رنگ‌های تند این می‌باشد که این رنگ‌ها افراد را عصبی می‌کنند و شاید این یک دیدگاه درست ‌باشد ولی قبل از تصمیم‌گیری دقیق در رابطه با نوع تاثیر مثبت یا منفی رنگ‌های تند در دکوراسیون داخلی، لازم است که تمام خصوصیات این رنگ‌ها بررسی شود. این خصوصیات عبارتند از:

1. رنگ‌های تند بسیار زیبا هستند

تمام افراد به زیبایی علاقه دارند و به طور کلی هدف از دکوراسیون داخلی نیز ایجاد زیبایی در فضا مورد نظر می‌باشد. اگر طراح دکوراسیون داخلی در کار خود حرفه‌ایی باشد، می‌تواند از رنگ‌های تند به گونه‌ایی در طراحی استفاده کند که هیچ گونه ضرری به فضای طراحی وارد نشود.

2. رنگ‌های تند به طرز شگفت‌انگیزی می‌توانند نواقص دیوارها را از دیدها پنهان کنند.

زمانی که ساخت یک خانه به طور کامل تمام می‌شود، ممکن است با صحنه یک نقص اساسی در سیم‌کشی برق روبه رو شوید که نه تنها نمای به شدت زشتی را در فضا ایجاد می‌کند بلکه با هیچ وسیله دیگری به خوبی پوشش داده نمی‌شود که در این شرایط با استفاده از یک رنگ تند مناسب مانند قرمز می‌توانید یک قالیچه زیبا طراحی کنید که به خوبی قسمت ناقص را بپوشاند.

 

 

3. رنگ‌های تند می‌توانند به بهترین شکل ممکن فضاهای کوچک را متمایز جلوه دهند.

روش‌های بسیاری وجود دارد که بخش‌های کوچک منزل خود را مانند ورودی‌ها، راهروها و حتی دستشویی را می‌توانید از فضاهای دیگر متمایز جلوه دهید ولی استفاده از رنگ‌های تند در این بخش‌ها یک انتخاب هوشمندانه می‌تواند باشد.  

4. رنگ‌های تند به شما کمک می‌کند تا منزلتان را قیمتی‌‌تر جلوه دهید.

مطمئنا شما نیز دوست دارید که در یک خانه‌ی بسیار گران قیمت زندگی کنید ولی شاید شرایط خرید چنان خانه‌ایی را نداشته باشید که در این شرایط نیازی به غصه خوردن نیست چرا که با استفاده از رنگ‌های تند در کفپوش‌ها مثل موکت یا دیوارپوش‌ها یا دیگر چیدمان محیط به خوبی می‌توانید میزان بهای منزل خود را افزایش دهید.

5. رنگ‌های تند به ایجاد فضایی روشن‌تر به شما کمک می‌کنند.

رنگ‌های تند از سری رنگ‌هایی می‌باشند که می‌توانند انرژی خاصی را نه تنها به خودتان بلکه به فضای اطرافتان القا کنند. در واقع این رنگ‌ها به خوبی می‌توانند حال و هوای کلی خانه را متحول سازند.

6. رنگ‌های تند به ایجاد فضایی بزرگتر به شما کمک می‌کنند.

اکثر مردم این تصور اشتباه را دارند که نباید از رنگ‌های تند برای فضاهای کوچک استفاده شود چرا که این فضاها را کوچک‌تر جلوه می‌دهند ولی در واقعیت می‌توان دید که رنگ‌های قرمز به خوبی می‌توانند یک فضای کوچک را بزرگتر جلوه دهند.

 • برای این کار فقط کافی است تا از طرح‌های گرافیکی با رنگ‌های تند و یا حتی طرح‌های گل انتخاب کنید تا در نهایت شاهد بزرگ شدن فضای منزل خود باشید.

7. رنگ‌های تند می‌توانند به شکل جالبی قوه خلاقیت شما را به چالش بکشند.

خلاقیت یک استعداد خدادادی می‌باشد که برخی از افراد از این استعداد بهره‌مند شده‌اند و عده‌ایی نیز از این استعداد بی‌بهره هستند ولی به طور کلی می‌توان گفت کسانی که به استفاده از رنگ‌های تند علاقه‌مند هستند، دارای قوه خلاقیت می‌باشند.

 • لازم به ذکر است که استفاده از رنگ‌های تند در خانه به خوبی می‌توانند مهمان‌ها و دوستان شما را شگفت‌زده کنند.

8. رنگ‌های تند به شما کمک می‌کنند تا اشیای فرسوده را دوباره زنده کنید.

بازسازی کامل خانه فرایندی طولانی و هزینه‌بر می‌باشد که تقریبا امکان انجام کامل آن وجود ندارد ولی شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های تند در کوتاه‌ترین زمان ممکن قیافه جدیدی را برای خانه خود ایجاد کنید.

 • به طور مثال شما می‌توانید با استفاده از کوسن‌های قرمز تند، یک نیمکت کهنه را زیباتر جلوه دهید.
 • هم‌چنین به طور مثال با استفاده از یک قالیچه به رنگ‌های تند می‌توانید فضای حمام قدیمی خود را متحول سازید.

9. رنگ‌های تند به خوبی می‌توانند روحیه شما را نمایان سازند.

به طور کلی رنگ‌ها یک گزینه عالی می‌باشند که افراد می‌توانند به واسطه آن روحیه خود را نشان دهند و رنگ‌های تند نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشند. در واقع شما با استفاده از رنگ‌های تند در محیط منزل خود، می‌توانید روحیه خودتان را به دیگران نشان دهید.

10. رنگ‌های تند می‌توانند یکنواختی فضا را محو کنند

اگر از فضای اطراف خود خسته شده‌اید و این فضا برای شما حالت دلزدگی ایجاد کرده است، بهتر است از رنگ‌های تند در فضای اطراف خود استفاده کنید، تا این حالت یکنواختی فضا را از بین ببرید.

جسارت انتخاب رنگ‌های تند در محیط منزل

با بررسی تمامی این آیتم‌ها حال باید خودتان این تصمیم‌ را بگیرید که آیا جسارت و هنر کافی برای استفاده از رنگ‌های تند را در خانه خود را دارید؟ و آیا این رنگ با روحیه و شخصیت شما و اعضای خانواده‌یتان هماهنگی کافی را دارد و یا ندارد؟ ولی اگر نظر ما را بخواهید باید به شما بگوییم که بهتر است از رنگ‌های تند در فضای خانه استفاده نکنید چرا که رنگ‌های تند پس از مدت زمان طولانی می‌توانند خسته‌کننده جلوه کنند.

 

 

در نتیجه رنگ از جمله متریال‌هایی می‌باشد که می‌تواند بر شخصیت، روحیه و خصوصیات افراد تاثیر شگرفی بگذارد. رنگ‌های تند شامل رنگ‌هایی می‌شود که حس هیجان را به محیط القا می‌کنند. تفکر رایج در رابطه با رنگ‌های تند این می‌باشد که رنگ‌های تند افراد را عصبی می‌کند ولی در واقع رنگ‌های تند دارای خصوصیت منحصر به فردی می‌باشند که برای برخی افراد مناسب می‌باشند. بهتر است قبل از انتخاب رنگ‌های تند برای محیط منزل به طور کامل تاثیرات آن‌ را بررسی کنید و سپس انتخاب کنید. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

آخرین مطالب بلاگ

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.لمینیت رنگ روشنهمان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ...

مشاهده بیشتر >

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت

هنگام خرید پارکت لمینیت شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پارکت‌های لمینیت دارای چند لایه هستند و این لایه‌ها چه کاربردی دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به این سوال جواب بدهیم. همان طور که می‌دانید پارکت‌های لمینیت از چند لایه با مواد متفاوت ساخته شده اند. برای دانستن اطلاعات کافی تا انتهای مقاله با ما باشید.پارکت‌های لمینیت از چند لایه تشکیل شده‌اند؟پارکت‌های لمینیت از چهار لایه تشکیل شده‌ا...

مشاهده بیشتر >

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.