سرعت اجرای کاغذ دیواری بیشتر است یا رنگ؟

سرعت اجرای کاغذ دیواری بیشتر است یا رنگ؟

آیا در حال ساخت منزل جدید خود هستید و به مرحله‌ی تصمیم گیری در مورد رنگ یا کاغذدیواری رسیده اید؟ آیا می‌خواهید در خانه خود تغییرات عمده ایجاد کنید؟ آیا برای ایجاد تغییر بر روی دیوار های منزل خود بین رنگ کردن و نصب کاغذ دیواری مردد هستید و زمان کمی داشته و می‌خواهید به سرعت بر روی دیوارهای مکان خود تغییرات ایجاد کنید؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. امروز قصد داریم ویژگی و قابلیت‌های رنگ و کاغذ دیواری را مقایسه کنیم، تا شما بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. در ابتدا باید گفت که بخش عمده‌ی انتخاب به سلیقه شخصی شما برمیگردد و در هر صورت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

مقایسه و بررسی نصب کاغذ دیواری با رنگ کردن

مدت زمان اجرا و نصب

اولین و مهم‌ترین برتری و مزیت کاغذ دیواری نسبت به رنگ، مدت زمان اجرا و نصب آن است. کاغذ دیواری سرعت نصب بسیار بالایی دارد و نهایتا نصب آن بین 2 تا 3 روز زمان لازم دارد؛ در مقابل برای رنگ‌کردن دیوار‌ها شما به بازه زمانی 2 تا 4 هفته نیاز دارید. این مدت‌ زمان‌ها تقریبی بوده و بنابر مساحت و متراژ ساختمان متغیر است. اما در هر صورت رنگ کردن دیوار به زمانی بسیار بیشتر از نصب کاغذ دیواری نیاز دارد. تبحر و مهارت نصاب کاغذ دیواری موردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، نصب ماهرانه و با دقت کاغذ دیواری، مسئله‌ی بسیار مهمی است که بعد‌ها به خصوص در زمانی که کاغذ دیواری نیاز به ترمیم یا اصلاح داشته باشد، متوجه آن خواهید شد.

 

 

وجود تنوع و طیف وسیع رنگ و طرح در کاغذ دیواری ها

امروزه کاغذ دیواری‌ها با قابلیت‌های جالب توجه و طرح‌های بسیار متنوع، متناسب با فضاهای مختلف، در بازار عرضه می‌شوند. شما با توجه به سلیقه شخصی خود این امکان را دارید که برای هر بخش از ساختمان، طرح، رنگ و جنس متفاوت و مناسب با آن فضا را انتخاب کنید. پس بافت غنی و تنوع وسیع در رنگ و طرح، از جمله ویژگی های کاغذدیواری است. این تنوع در رنگ و طرح، در رنگ امیزی دیوار  بسیار محدودتر بوده و قابل مقایسه با تنوع در کاغذ دیواری نیست.

در ادامه از قابلیت شستشو، می‌توان به عنوان ویژگی مشترک نصب کاغذ دیواری و رنگ کردن نام برد. امروزه کاغذ دیواری‌های پوشانده شده با وینیل قابلیت شستشو را برای خریداران فراهم کرده است. این ویژگی برای مشتریان بسیار حائز اهمیت بوده و از آن استقبال بسیار خوبی به عمل آورده شده‌است.

تفاوت قیمت میان کاغذ دیواری و رنگ

این تفاوت هزینه، تا اندازه‌ی بسیار زیادی به متراژ و مساحت دیوار و از طرف دیگر به نوع رنگ و در مقابل به جنس کاغذ دیواری بستگی دارد. رنگ‌ها در تنوع مختلف مثل، رنگ روغن، رنگ اکرلیک، رنگ بلکا، مولتی کالر، رنگ پلاستیک، رنگ پتینه، رنگ نانو و موارد دیگر موجود هستند. کاغذ دیواری‌ها در جنس‌های مختلف، مثل وینیل، فایبرگلاس، ساخته شده از پلیمرها و الیاف‌های مصنوعی و طبیعی و موارد دیگر، وجود دارند. هر یک از موارد نام برده شده در رابطه با رنگ و کاغذ دیواری، قیمت خاص خود را دارند.

طول عمر کاغذدیواری و رنگ دیوار

در ادامه‌ی این مقایسه باید گفت که، شما رنگ منزل خود را در بهترین حالت بعد از 2 تا 4 سال، مجددا باید تغییر دهید. رنگ پس از گذر زمان کدر شده و لکه می‌گیرد. علاوه بر آن، رد گرد و خاک بر روی دیوار، باعث می‌شود تا رنگ جلوه‌ی اولیه‌ی خود را از دست بدهد. در مقابل کاغذ دیواری، در بازه زمانی بسیار بالاتری سالم می‌ماند و دوام و طول عمر بیشتری دارد. امروزه کاغذ دیواری‌ها با ضمانت اجرایی حدودا 10سال‌، به مشتریان عرضه می‌شود که این تضمین، به نوعی طول عمر و کیفیت کاغذ دیواری را تضمین می‌کند. پس دقت داشته باشید که اگر رنگ امیزی دیوارها هزینه کمتری دارد، در مقابل، مدت زمان کوتاه‌تری نیاز به تعویض داشته و هزینه نسبتا بالای کاغذ دیواری، به دلیل ماندگاری و طول عمر بیشتر آن است. در نهایت محاسبه کنید که در مقابل هزینه و ماندگاری، کدام یک مقرون به صرفه است؟ قضاوت با شماست!

 

 

آیا بوی بد رنگ را تحمل خواهید کرد؟

رنگ آمیزی منزل، بوی بد و جا به جایی وسایل خانه را به همراه دارد. شما برای رنگ کردن باید همه  وسایل و لوازمات را جابه جا کنید، تا آسیب نبینند. علاوه بر ان تا مدتی بوی بد رنگ در منزلتان باقی می‌ماند و شما نمی‌توانید در خانه بمانید مخصوصا اگر آلرژی هم داشته باشید. اگر کاغذ دیواری شما استاندارد باشد، هیچ نوع بوی بدی به همراه ندارد؛ همچنین برای نصب کاغذ دیواری نیازی به جمع کردن کامل وسایل ندارید و از آنجایی که زمان کمتری صرف نصب کاغذدیواری میشود، سریع‌تر میتوانید چیدمان فضای خود را روبراه کنید. البته لازم به ذکر است که نوعی از رنگ‌ها که بر پایه آب هستند، بوی بدی ندارند. مثل رنگ‌های اکرلیک. اما این نوع از رنگ‌ها گاها طول عمر و ماندگاری کمتری دارند.

جلوه و زیبایی کاغذدیواری بیشتر است یا رنگ دیوار؟

به عنوان مقایسه آخرین ویژگی نصب کاغذ دیواری و رنگ کردن دیوار باید گفت میزان جلوه بخشی و ایجاد زیبایی بصری‌ای که به وسیله کاغذ دیواری ایجاد می‌شود، به مراتب بیش تر از رنگ کردن است. کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های متنوع مثل طرح سه بعدی، طرح برجسته، طرح‌های خلوت و شلوغ برای سالن پذیرایی و دیگر فضاهای منزل شما یا حتی محیط کار مناسب هستند و درخشندگی و زیبایی زیادی ایجاد می‌کنند.

 

 

به عنوان جمع بندی باید گفت شما با کسب آگاهی از ویژگی‌های مربوط به نصب کاغذ دیواری و یا رنگ کردن، همچنین مطابق با سلیقه شخصی خود، می‌توانید دست به انتخاب بزنید. بسیاری از افراد برای دیوارهای منزل خود از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده می‌کنند؛ بنابراین شما می‌توانید همه دیوارها و یا تعدادی از ان‌ها را کاغذ دیواری کنید. اگر منزل شما کوچک است پیشنهاد ما این است که برای همه دیوار های منزل، از کاغذ دیواری استفاده نکنید و حدالامکان از انتخاب طرح های شلوغ بپرهیزید. طرح‌های ساده و رنگ‌های روشن می‌تواند گزینه مناسبی برای متراژ‌های کم باشد؛ البته در نهایت، این یک موضوع کاملا سلیقه‌ای است.

 

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات