موکت با رنگ های خنثی برای چه فضاهایی مناسب هستند؟

موکت با رنگ‌های خنثی برای چه فضاهایی مناسب هستند؟

همان گونه که بر همگان واضح و مبرهن است، رنگ‌ها تاثیر مستقیم بر روحیات وخلقیات افراد دارند. همانطور که رنگ آبی سرشار از آرامش است، رنگ قرمز هم حس هیجان و عشق را در آدمی به غَلَیان می‌اندازد. رنگ زرد برانگیزاننده‌ی اشتها و رنگ نارنجی ضد افسردگی و رنگ بنفش حس خلاقیت و قدرت را به همراه دارند. ما نمیتوانیم نقش اساسی رنگ در چیدمان محیط مانند کفپوش‌ها از جمله موکت یا دیگر عناصر را بی‌اهمیت بپنداریم. نادیده گرفتن این مهم پیامدهای ناخوشایندی را می‌آورد و هرچه خود را به این در و آن در بزنید تا رنگ را دستمایه‌ی تغییر نکنید، تاثیری نخواهد داشت.

معمولا انتخاب رنگ سخت‌ترین تصمیم‌گیری برای افراد است. تجسم کردن رنگ در محیطی بزرگ با تفکر آن در یک محیط کوچک متفاوت است.  رنگ میتواند تأثیر چشمگیری داشته باشد و حتی گاهی اوقات اگرچه یک تغییر مورد نظر است، اما میتواند کمی فراتر از آنچه که هست، باشد.

اتاق نشیمن اغلب به عنوان مرکز اجتماعی یک خانه عمل میکند و اعضای خانواده را برای گفتگو، بازی یا استراحت گرد هم می‌آورد. با این وجود، به دلیل همه این بازی‌ها و آرامش، انتخاب کفپوش ممکن است حتی مهمتر از در آشپزخانه باشد. به هر حال بچه‌ها در هنگام یادگیری، غذا خوردن، تماشای تلویزیون، کار با تبلت، حتی دراز کشیدن یک فضای راحت را ترجیح می‌دهند. بنابراین بسیار مهم است که کف اتاق نشیمن نرم، راحت و دنج باشد. فراتر از این، دوام، سهولت تمیز کردن، ساخت و ساز و حتی رنگ میتواند تأثیر زیادی در انتخاب بهترین کفپوش  بگذارد.

 

 

در اینجا شش عاملی وجود دارد که باید هنگام انتخاب موکت برای اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید.

 • دوام و ماندگاری
 •  فیبر الیاف
 • سهولت تمیز کاری
 • نوع بافت موکت
 • نرمی الیاف
 • رنگ موکت

انتخاب رنگ یک تصمیم ذهنی است. رنگ فرشی که انتخاب میکنید نه تنها به سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون شما بستگی دارد، بلکه به نکاتی مثل

 • در کدام قسمت از اتاق یا منزل میخواهد قرار بگیرد.
 • میزان تابش نور طبیعی در اتاق
 • حتی توجه به رنگ حیوانات خانگی (موکت با رنگی که موی حیوان خانگی را نشان نمیدهد میتواند یک مزیت واقعی باشد).

موکت با رنگ‌های خنثی بر محیط چه تاثیری دارد؟

انتخاب رنگ پررنگ میتواند سرگرم کننده باشد اما اغلب منسوخ و از مدافتاده میشود. موکت‌هایی با رنگ خنثی، از جمله بژ و خاکستری از مد نمی‌افتند. رنگ‌های گرم مانند قرمز، فضایی دنج ایجاد میکنند و لکه‎ها را پنهان میکنند.

رنگ‌های خنثی که شامل سفید، سیاه، بژ، خاکستری، نقره‌ای وشیری هستند، میتوانند با تضادی که با سایر رنگ‌ها ایجاد میکنند، فضا را بزرگتر نمایش دهند. رنگ سفید مظهر سادگی، مشکی مظهر راز آلود بودن، ترس یا ناشناختگی، رنگ خاکستری القا کننده‌ی حس آرامش و کسالت است. بژ، شیری و خاکستری مایل به قهوه‌ای جلوه بی روح‌ و بی‌احساس بودن را تزریق می‌کنند. اگر رنگ‌های مات وخنثی به‌درستی در دیزاین بکار برده شوند، در کنار رنگ‌های مختلف یک فضای عالی خلق می‌شود.

 

 

رنگ مشکی بدلیل کاهندگی محرک‌ها سبب کاهش تحرک‌ و فعالیت می‌شود. رنگ خاکستری گوشه‌گیری، بی‌میلی و بی‌تفاوتی را سبب می‌شود و به‌اصطلاح چشم مجبور نیست فشار زیاد رنگ سیاه و سفید را تحمل کند چرا که از هر دو رنگ به میزان دلخواه استفاده شده است. رنگ سفید افزاینده تحرک سلول‌های بدن و موجب پیشرفت کار و حرفه است. رنگهای خنثی غالباً با یکدیگر مطابقت دارند و وقتی با رنگهای موجود ترکیب شوند برتری ندارند و رنگ محیط به رنگی غیر از خنثی درمی‌آید.

رنگ‌های خنثی بسیارمورد پذیرش سبک مینیمال است، زیرا طراحان مینیمالیستی خیلی اهل ریسک واصول خلاقانه نیستند، پس محتاطانه عمل میکنند و از رنگ‌های خیلی جیغ و براق استفاده نمی‌کنند. رنگ‌های خنثی را بسادگی می‌توان با رنگ‌های هم تناژ یا متضاد در بستری همسان بکار برد.

هنگام انتخاب رنگ، در نظر بگیرید که میخواهید اتاق شما چه حسی داشته باشد و چه حال و هوایی ایجاد میکند. رنگ‌های آبی، سبز، بنفش و صورتی رنگ‌های سرد و رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی در گروه رنگ‌های گرم هستند. بسته به محل زندگیتان که آیا سردسیر است یا گرمسیر، شما باید بطور معکوس (برای محیط‌های گرم از رنگ‌های سرد ومحیط‌های سرد از رنگ‌های گرم استفاده شود) رنگ‌ها را در انتخاب موکت وسایر المان‌ها بکار ببندید.
   
شما هرگز از رنگ‌های خنثی خسته نمی‌شوید و این رنگ‌ها هرگز از مد نمی‌افتند. شما با داشتن یکی از المان‌های محیط به رنگ خنثی، می‌توانید سایر وسایل را بُلد و برجسته سازید. پس دقت کنید کدام وسیله را میخواهید بیشتر از سایرین به چشم بیاورید و از ترکیب رنگ‌ها براحتی در اثربخشی این موضوع کمک بگیرید. رنگ‌های خنثی ایده‌آل برای هر سبک وهر سلیقه‌ای هستند. شما میتوانید سلیقه‌ی خود را در محیط به جریان بیندازید و به‌سادگی هرچه تمامتر یک فضای مینیمالیستی شاهکار داشته باشید. پس همیشه توجه داشته باشید وقتی کفپوش‌تان به رنگ‌های جیغ باشد، دیگر کسی به سایر عناصر موجود در محیط توجهی نخواهد کرد.

 

 

ترکیب رنگ‌ها

 1. بهتر است رنگ‌های زرد، طلایی، قرمز، آبی تیره، سیاه و سفید در ترکیب با خاکستری استفاده شوند.
 2. رنگ‌های سفید، کرمی، خاکستری، صورتی، لاجوردی و زمردی در ترکیب با رنگ مشکی فوق العاده اند و ترکیبشان با رنگ‌های آجری و مبلمان چوبی مناسب می‌شوند.
 3. اگر در بقیه دکوراسیون خود از رنگ مشکی استفاده میکنید، بافت‌های زیادی وجود دارداز جمله برای دکوراسیون مینیمالیستی و مکان‌هایی با نور طبیعی زیاد جالب شده و فضای اتاق خسته کننده به نظر نمیرسد. همچنین گیاهان و سبزه‌ها را برای جلوه‌ی محیط بگذارید.
 4. رنگ‌های خاکستری، جوزهندی و کرم‌ها با بژ تناسب دارند. رنگ بژ را با مبلمان‌های مینیمالیستی و فرش‌های طرح‌دار بکار ببرید.
 5. رنگ‌های سبزآبی، موکا، بژ و کرم‌رنگ را با رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. این رنگ با مبلمان تیره با خطوط واضح و با یک رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید.
 6. رنگ‌های آبی، خاکستری، زرد، بنفش، کهربایی و پاستیلی گزینه‌های مناسبی برای ترکیب با سفید هستند. رنگ سفید هم با چوب بلوند و هم با چوب تیره ‌و روغنی وفرش‌های لوکس با یک کاغذ دیواری ویژه در دکور، زیبایی را به چشمان هدیه می‌کنند.

هنگام خرید موکت، اطمینان حاصل کنید که بهترین معامله را انجام میدهید. کیفیت نصب را تأیید کنید، زیرا درز ضعیف، کشش نامناسب و یک بالشتک بسیار نازک ظاهر موکت جدید را خراب می کند. سایت پالاز آنلاین انواع کفپوش‌های موکت را با تنوع رنگ‌های بسیار، در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.