انتخاب کاغذ‌دیواری و بازتاب رنگ زیر کاغذ‌دیواری

انتخاب کاغذ‌دیواری و بازتاب رنگ زیر کاغذ‌دیواری

از گذشته تاکنون از دیوارپوش‌های مختلف و متنوعی برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی استفاده شده است که هیچ کدام نتوانسته‌اند کیفیت و محبوبیت کاغذ‌دیواری را داشته باشند. کاغذ‌دیواری یکی از بهترین دیوارپوش‌های معرفی شده برای استفاده در مکان‌های مختلفی از جمله منزل مسکونی، ساختمان‌های اداری و هر مکان دیگری می‌باشد. هیچ کدام از انواع دیوارپوش‌ها نتوانسته‌اند جانشین خوبی برای کاغذ‌دیواری باشند؛ زیرا این دیوارپوش دارای کیفیت بسیار بالا و همچنین دارای طرح‌ها و رنگ‌های نا‌محدود می‌باشند که ما نیز می‌توانیم آن‌ها را به شما ارائه کنیم.

وجود تنوع بسیار بالا در کاغذ‌دیواری باعث می‌شود که شما بتوانید با توجه به دکوراسیون داخلی مکان مورد نظر خود، بهترین طرح و رنگ را انتخاب کرده و فضای داخلی مکان مورد نظر خود را زیبا‌تر سازید. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما کمک کنیم بهترین گزینه را در طرح‌های متنوع کاغذ‌دیواری را با توجه به رنگ زیر کاغذدیواری انتخاب کنید تا بهترین جلوه را به منزل یا محل کار خود ببخشید.

 

 

انتخاب کاغذ‌دیواری

اولین موضوعی که برای انتخاب هر چه بهتر کاغذ‌دیواری باید مورد توجه قرار گیرد این است که کاغذ‌دیواری باید متناسب با فضای مورد نظر ما انتخاب شود. در ابتدا ما باید بدانیم مکان مورد نظر ما از نظر ساختاری و دکوراسیون داخلی در دسته‌ کلاسیک قرار میگیرد یا در دسته‌ مدرن؟

برای مکان‌هایی که دارای ساختار کلاسیک هستند و دکوراسیون داخلی آن‌ها کلاسیک به شمار می‌رود ما نیز باید از کاغذ‌دیواری‌ با طرح‌های کلاسیک استفاده کنیم تا یک پیوستگی میان دکوراسیون داخلی و طرح کاغذ‌دیواری شکل گیرد و باعث زیبایی هر چه بیشتر آن فضا شود. همچنین برای انتخاب کاغذ‌دیواری برای دکوراسیون داخلی مدرن، بهتر است که از کاغذ‌دیواری با طرح‌های مدرن استفاده کنیم تا بهترین نتیجه را دریافت کنیم و زیبایی را به دکوراسیون فضای خود ببخشیم؛ زیرا استفاده کردن از کاغذ‌دیواری که متناسب با ساختار دکوراسیون داخلی ما نباشد نه تنها باعث زیبایی بیشتر آن فضا نخواهد شد بلکه حتی با تضادی که بین دیوارپوش و دکوراسیون داخلی بوجود می‌آید چه بسا باعث خواهد شد تا جلوه‌ دکوراسیون داخلی ما بدتر نمایش داده شود.

جنس کاغذ‌دیواری

برای داشتن بهترین انتخاب در زمینه دیوارپوش تنها طرح و رنگ مورد نظر نیست بلکه کیفیت کاغذ‌دیواری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است بسیاری از کاغذ‌دیواری‌ها دارای طرح‌های زیبا، جذاب و متناسب با فضای دکوراسیون داخلی ما باشند اما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند، به همین دلیل ما باید کاغذ‌دیواری را انتخاب کنیم که دارای کیفیت ساخت بالایی باشد تا در مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض آن نگردیم. کاغذ‌دیواری که دارای کیفیت ساخت بالایی باشد طول عمر بیشتری نیز دارد که میتوانند تا سال‌های زیادی شما را از تعویض کاغذ‌دیواری‌های خود بی‌نیاز کنند. همچنین اگر کاغذدیواری شما کمی ضخیم و با کیفیت عالی باشد به هیچ وجه نیاز نداری که قبل از نصب، رنگ دیواری که قرار است این نوع دیوار پوش نصب شود را متناسب با کاغذدیواری رنگ کنید.

 

 

کاغذ‌دیواری قابل شستشو

یکی از بهترین کار‌هایی که میتوانید برای ماندگاری و طول عمر بیشتر کاغذ‌دیواری انتخاب کاغذ‌دیواری‌های قابل شستشو می‌باشد. این نوع از کاغذ‌دیواری‌های قابل شستشو قابلیت پاک شوندگی دارند. شما می‌توانید پس از ایجاد لکه و یا کثیف شدن به مرور زمان که باعث ایجاد جلوه‌ی نامناسب برای دکوراسیون داخلی شما می‌شود. این نوع از کاغذ‌دیواری‌ها را با استفاده از راه‌های مختلف شستشو تمیز کنید و زیبایی را دکوراسیون داخلی خود برگردانید.

با استفاده از کاغذ‌دیواری‌های قابل شستشو دیگر نیاز نیست که پس از استفاده چند ساله از کاغذ‌دیواری‌ها که موجب کثیف و لکه‌دار شدن آن می‌شود آن‌ها تعویض کنید بلکه به راحتی میتوانید با شستشوی آن باعث ماندگاری و طول عمر بیشتر کاغذ‌دیواری شوید. از طرفی شاید در مرور زمان لایه نازکی از آن در اثر شستشو ساییده شود در این صورت اگر رنگ زیر کاغذدیواری تیره باشد، جلوه‌ای نازیبا به فضای شما میدهد و ممکن است بازتاب رنگی خوبی به همراه نداشته باشد. پس بهتر است رنگ زیر کاغذدیواری ترحیجا سفید و یا روشن باشد.

انتخاب رنگ متناسب برای کاغذ‌دیواری

یکی دیگر از نکاتی که برای انتخاب کاغذ‌دیواری دارای اهمیت زیادی است، انتخاب رنگ مناسب با فضای مورد نظر ما می‌باشد. برای انتخاب رنگ مناسب باید دقت کنیم که فضای دکوراسیون داخلی ما دارای مقدار نور کافی می‌باشد یا خیر؟

نور تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رنگ دارد. برای انتخاب رنگ در محیط‌هایی با نور کم باید از کاغذ‌دیواری‌هایی با رنگ های روشن و باز استفاده کرد تا عدم وجود نور کافی را تا حد زیادی جبران کند و باعث زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون داخلی شما شود. در مورد استفاده از کاغذ‌دیواری در مکان‌های با نور زیاد نیز بهتر است که از رنگ‌های تیره‌ استفاده شود تا جلوه‌ی بهتری را به دکوراسیون داخلی شما ببخشد. البته اکثر کاغذدیواری‌ها آنقدر ضخیم هستند که رنگ زیر آن تاثیری نداشته باشد.

انتخاب کاغذ دیواری و بازتاب رنگ زیر کاغذ دیواری

از جمله روش‌های موجود برای پرنور‌تر کردن منازل تاریک استفاده از یک کاغذ دیواری با رنگ مناسب است. کاغذ دیواری‌ها به علت تنوع زیاد در روکش نهایی کار و بافت‌های زیبا، اگر متناسب با فضا انتخاب شود باعث ایجاد حس گرما و روشنایی در محیط خانه می‌شود.

کاغذ دیواری‌هایی که متالیک هستند به دلیل بازتاب نور بسیار کم یکی از ایده‌های مناسب برای منازلی با نور کم است. دلیل آن نیز استفاده از بافت‌های درخشان و براق است که در دکوراسیون خانه می‌درخشد و کمترین میزان نور را از خود بازتاب می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که فضای خانه تاریک و دلگیر نشان داده نشود. استفاده از این نوع کاغذ دیواری نیز باعث بیشتر نشان داده شدن وسایلی میباشد که بخاطر کم بودن نور، بخوبی دیده نخواهند شد.

گزینه بعدی استفاده از کاغذ دیواری‌هایی است که الگوی آبرنگی در آنها نهفته است. این نوع کاغذ دیواری به خاطر رنگ شادی که به محیط می‌بخشد، حس روشنی و تازگی را به محیط می‌بخشد. عموما از رنگ سفید برای زمینه این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود تا رنگ‌های شاد بتوانند در شرایط کم نور خود را جلوه دهند. از مزیت خوبی که این نوع کاغذ دیواری دارد این است که هیچوقت قدیمی نشده و از مد نمی‌افتد.

 

 

گزینه بعدی انتخابی شما می‌تواند استفاده از کاغذ دیواری پاستلی باشد. رنگ‌های پاستیلی شامل رنگ‌های آبی، صورتی، سبز و بنفش می‌شود و وجود همین رنگ‌ها باعث می‌شود فضای خانه دلبازتر و روشن‌تر به نظر آید. استفاده از رنگ پاستلی کاغذ دیواری برای خانه‌های کم نور باعث می‌شود تا فضا را روشن و شاد نشان دهد. همچنین جذابیت زیادی را به فضای خانه می‌بخشد.

کلام آخر

کاغذ دیواری با رنگ روشن برای منازل تاریک، بسیار مناسب است. استفاده از این نوع کاغذ دیواری برای فضاهایی با نور کم باعث می‌شود که منزل شما روشن تر دیده شود و کسی متوجه تاریکی خانه نشود. اگر منزل شما دارای نور کمی است پیشنهاد ما به شما استفاده از کاغذ دیوارهایی است که این کمبود نور را جبران کند و باعث بشود که سایز وسسایل خانه نیز بیششتر به چشم آید.

آخرین مطالب بلاگ

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.لمینیت رنگ روشنهمان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ...

مشاهده بیشتر >

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت

هنگام خرید پارکت لمینیت شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پارکت‌های لمینیت دارای چند لایه هستند و این لایه‌ها چه کاربردی دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به این سوال جواب بدهیم. همان طور که می‌دانید پارکت‌های لمینیت از چند لایه با مواد متفاوت ساخته شده اند. برای دانستن اطلاعات کافی تا انتهای مقاله با ما باشید.پارکت‌های لمینیت از چند لایه تشکیل شده‌اند؟پارکت‌های لمینیت از چهار لایه تشکیل شده‌ا...

مشاهده بیشتر >

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.