کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی

کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری یک پوشش زیبا برای دیوارهای منزلتان است که انواع طراحان دکوراسیون داخلی برای زیباتر کردن فضای مورد نظر از آن استفاده می کنند. اگر شما نیز از آن دسته از افراد علاقمند به تغییر هستید و دوست دارید که فضای خانه خودتان را به گونه دیگری احساس کنید، به شما توصیه می کنیم که از کاغذ دیواری استفاده کنید. کاغذ دیواری های سه بعدی که مدتی است در بازار آمده است، با طرح ها و رنگ های متنوع به شدت همه را شگفت زده کرده است. در ادامه به معرفی این کاغذ دیواری پرداخته می شود.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی عمق و نشاط را به فضای داخلی خانه اضافه می کند. این کاغذ دیواری به تصاویر یک فضای سه بعدی می دهد که موجب می شود شما تصور کنید طرح ها از کاغذ دیواری بیرون آمده اند. کاغذ دیواری سه بعدی دارای طراح ها و رنگ های مختلف است که عبارتند از: طبیعت، مناظر شهری، حیوانات (پرندگان، حشرات، حیوانات وحشی)، تقلید از سایر سطوح (آجرکاری یا چوب طبیعی)، اشیا فضایی، الگوهای هندسی و ...

 

 

 

کاغذ دیواری های سه بعدی به خاطر طرح ها و رنگ های متفاوتی که دارند، به طور کلی توانسته اند که روند فروش بازار را در دست خود بگیرند. این طرح ها بخاطر فضای سه بعدی که در محیط ایجاد می کنند، در هر محیطی کاربرد دارند و شما بسته به نوع سلیقه خود می توانید، از انواع و اقسام این کاغذدیواری استفاده کنید. برای باز شدن بیشتر ذهن شما، در ادامه مثال هایی از محیط هایی ارائه می شود که شما می توانید به راحتی از این کاغذ دیواری بهره ببرید.

کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی در منزل

از این نوع کاغذ دیواری می توانید در پشت تلوزیون، مبل ها، اتاق کودکان، اتاق خواب و راهروها استفاده کنید. این مقاله به شما پیشنهاد می کند که برای تمامی قسمت های خانه از یک مدل و طرح کاغذ دیواری استفاده نکنید. به طور مثال می توانید از یک طرح برای پشت تلوزیون استفاده کنید و از طرح های دیگر برای راهروها و پشت مبل ها استفاده کنید.

 

 

کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی در اداره ها

در ادارات شما باید از طرح های دیگر کاغذ دیواری استفاده کنید. شما برای محیط های اداری می توانید از طرح هایی استفاده کنید که مرتبط با شغل و شرکت مورد نظر باشد. همچنین بهتر است بخشی از محیط کاری را برای کاغذ دیواری انتخاب کنید که در آن رفت و آمد زیاد صورت گیرد.

 

 

کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی در فروشگاه ها و مراکز تجاری

شما از کاغذ دیواری سه بعدی می توانید در فروشگاه ها و مراکز تجاری نیز استفاده کنید و کاربرد کاغذ دیواری در این دو فضا تفاوت خیلی زیادی با هم ندارد. در واقع باید بر اساس نوع فروشگاه یا مرکز تجاری، طرح و مدل کاغذ دیواری را انتخاب کنید. به طور مثال اگر یک فروشگاه لوازم ورزشی دارید، می توانید برای کاغذ دیواری از وسایل ورزشی پر مصرف یا یک فرد ورزشکار حرفه ایی استفاده کنید.

کابرد کاغذ دیواری سه بعدی در هتل

از این مدل کاغذ دیواری می توانید در هتل ها استفاده کنید ولی باید به این نکته توجه کنید که نباید از طرح ها و رنگ هایی استفاده کنید که در مراکز عمومی استفاده می شود. پس بهتر است که در هتل ها از یک مدل ساده با یک رنگ تکراری استفاده کنید تا این گونه پرستیژ کاری هتل حفظ شود.

حال که به طور کامل با تعریف و کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی  آشنا شدید، زمان آن فرا رسیده است که با مزایا و معایب آن نیز به طور کامل آشنا شوید.

مزایای کاغذ دیواری سه بعدی

چرا افراد بیشتری کاغذ دیواری سه بعدی را برای دکوراسیون داخلی انتخاب می کنند؟ تصاویر پس زمینه سه بعدی که اخیراً ظاهر شده اند، به دلایل زیر در اوج محبوبیت هستند:

 • ظاهر این کاغذ دیواری ها جذاب است و به شما امکان می دهند ترکیب واقعی و یک فضای برجسته در محیط خود ایجاد کنید.
 • این نوع کاغذ دیواری دارای طرح های متنوعی است و شما این فرصت را دارید تا عکس های خود را در قالب کاغذ دیواری با هر سایزی سفارش دهید.
 • مراقبت از این نوع کاغذ دیواری آسان است و شما می توانید به راحتی کاغذ دیواری را با یک پارچه مرطوب بشویید، بدون ترس از خراب کردن پوشش ظاهری آن.
 • این کاغذ دیواری ها باعث ایجاد توهم فضا می شوند و موجب می شوند که اتاق را بزرگتر ببینید و این گونه اتاق در تصویر غوطه ور می شود.
 • به راحتی می توانید کاغذ دیواری سه بعدی را با چسب مخصوص بچسبانید و هیچ قانون خاصی برای نصب نیاز ندارد.
 • دارای طول عمر طولانی (برخی از انواع کاغذ دیواری سه بعدی ممکن است بیش از 20 سال طول عمر داشته باشند).
 • مقاوم در برابر آتش
 • سازگار با محیط زیست
 • مقاوم در برابر سایش. همان لایه محافظ وینیل، که از ایجاد گرد و غبار جلوگیری می کند، به شما امکان می دهد از آسیب مکانیکی مختلف به سطح کاغذ دیواری جلوگیری شود.
 • قابل شست و شو بودن

معایب کاغذ دیواری سه بعدی

با وجود تعداد زیادی از ویژگی های مثبت ، تصاویر زمینه سه بعدی دارای معایب خاصی نیز هستند:

 • بیش از چسابندن کاغذ دیواری سه بعدی لازم است که سطح زمینه دیوار را مهیا کنید و تمام نقص های جزیی آن را برطرف کنید. اگر این کار را نکنید واقع گرایی تصویر بر روی دیوار بسیار آسیب خواهد دید. بنابراین بهتر است برای چنین اهدافی با افراد باتجربه تماس بگیرید.
 • دارای قیمت بالا
 • از این مدل کاغذ دیواری نمی توانید در اتاق های خیلی کوچک استفاده کنید زیرا برای اینکه بتوانید تصویر 3 بعدی ملاحظه کنید باید در یک فاصله 3 تا 4 متری از کاغذ دیواری قرار بگیرید.
 • اگر بر اساس سلیقه خود کاغذ دیواری را سفارش دادید، باید مدت زمان نسبتا طولانی صبر کنید تا کاغذ دیواری مهیا شود.
 • اگر هر گونه آسیبی به کاغذ دیواری سه بعدی بزرگی وارد شود، امکان ترمیم وجود ندارد و باید کل کاغذ دیواری را تغییر دهید.

کاغذ دیواری سه بعدی یکی از گزینه های مناسب برای طراحان دکوراسیون داخلی است. شما با استفاده از انواع طرح ها و مدل های این کاغذ دیواری می توانید فضا مورد نظرتان را به سبک و سلیقه مورد علاقه خودتان بچینید. این کاغذ دیواری موجب می شود که شما احساس کنید که تصاویر موجود در آن واقعی هستند. با توجه به مزایای فراوانی که این کاغذ دیواری دارد، شما می توانید در هر محیط و فضایی از آن استفاده کنید. 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.