اشتباهات رایج در استفاده از لمینیت

اشتباهات رایج در استفاده از لمینیت

همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت‌ یکی از رکن‌های اصلی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که با توجه به مزایای بسیاری که دارد محصولی پر‌طرفدار محسوب می‌شود. لمینیت‌ها با دوام بالا، کیفیت بالا، قیمتی مناسب و نیز نظافت راحت و آسان آن نسبت به سایر کفپوش‌ها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند و همچنین طرح‌های چوبی مانند و متنوع آن سبب گردیده که هر نوع سلیقه‌ای این محصول را بپسندد.

این نکات بدین معنی نیست که لمینیت‌ها نیازی به نگه داری ندارند بلکه شما با انتخاب هر کف‌پوشی باید نکاتی را در جهت حفظ و نگهداری آن رعایت کنید تا طول عمر ان حفظ شود. حال سوالاتی پیش می‌آید که در مراقبت از لمینیت‌ها ما مستلزم انجام چه کار‌هایی هستیم و بالعکس چه کار هایی را نباید انجام دهیم ؟

رعایت بایدها و نبایدها در استفاده از لمینیت

ما باید به این ‌نکته بسیار مهم توجه کنیم که نگهداری از لمینیت‌ها به اندازه نصب و زیر سازی آن‌ها مهم است؛ به همین دلیل نباید در حفظ و نگهداری این محصول کوتاهی کنیم. با کوتاهی کردن در این امر به لمینیت‌ها آسیب زده و شما مجبود به تعویض و تعمیر آن می‌شوید.

اما ما امروز قصد داریم که با بیان اشتباهات در نگه داری لمینیت‌ها شما را در این زمینه راهنمایی کنیم تا طول عمر‌ لمینیت‌هایِ منزل یا محیط کارِ شما افزایش یابد. البته این‌ نکات بدین معنی نیست که شما پس از خراب شدن لمینیت‌ها دیگر باید قید تمام آن‌ها را بزنید بلکه لمینیت‌ها این ویژگی را دارند که هنگام تخریب و زمانی که نیاز به تعمیر دارند به راحتی می‌شود آن‌ها را از جای خود در آورد و با تایل زاپاس جایگزین کرد. با این حال دانستن نکاتی برای حفظ و نگهداری لمینیت ها برای طرفداران این محصول خالی از لطف نیست!

 

 

انواع اشتباهات در استفاده از لمینیت

در ادامه چند مورد از اشتباهات رایج را در استفاده از لمینیت‌ها بیان میکنیم که شما باید از انجام دادن آنها امتناع کنید.

اشتباه در شست و شو و تمیز کاری لمینیت‌ها

  1. شاید گمان کنید که لمینیت‌ها را به دلیل طول عمر و مقاومت بالایی که دارند به‌ هر نحوی ‌که ‌تمیز کنید دچار مشکل نمی‌شوند. این تصوری غلط در این باره است. شما حتی با استفاده از لوازم یا مواد شوینده اشتباه هم می‌توانید به لمینیت‌ها آسیبی جدی وارد کنید برای نمونه استفاده از آب در شست و شوی لمینیت‌ها روشی بسیار اشتباه می‌باشد. شما کافیست با تی و شوینده مخصوص لمینیت‌ها، این محصول را تمیز ‌کنید.
  2. در مورد دیگر شاید گمان کنید که استفاده از هر شوینده‌ای در این راستا موردی ندارد. اما همانطور که پیش‌تر گفتیم شما باید از شوینده مخصوص لمینیت‌ها استفاده کنید در غیر این صورت به تایل‌ها اسیب وارد می‌شود.
  3. گزینه اخر استفاده از جاروهایی است که برس آن زبر نباشد؛ زیرا که در صورتی که برس جارویی که از آن استفاده می‌کنید زبر باشد سبب می‌شود که بر روی لمینیت‌های شما خط و خش بیوفتد .

بی‌توجهی به تابش مستقیم آفتاب بر روی لمینیت‌ها

مورد دیگری که عامل تخریب کفپوش‌ها می‌شود گرمای شدید و نور مستقیم آفتاب است. علی‌الخصوص در فصلی مانند تابستان که افتاب شدید‌تر و گرم‌تر است. البته کفپوش‌های لمینیت‌ به سبب داشتن دوام بالایی نسبت به ‌سایر کفپوش‌ها مقاوم‌تر هستند اما باز هم در مقابل عوامل طبیعی نظیر نور خورشید می‌بایست که تا جایی که امکانش است مواظبت‌های لازمه رو انجام دهید. برای اینکه لمینیت‌ها از نور خورشید در امان باشند کافیست در ساعات آفتابی پرده‌ها را کشیده باشید تا از چرخش مستقیم نور افتاب بر روی کفپوش‌ها جلوگیری کنید.

جدی نگرفتن رطوبت لمینیت‌ها

در برابر قطرات آبی که بر روی سطح  کفپوش پارکت لمینیت میریزد نباید بی‌توجه باشید بلکه باید سریعا اقدام به خشک کردن آن ‌کنید؛ زیرا که آب و رطوبت اگر بر روی‌ سطح بیرونی لمینیت در دراز مدت بماند به آن آسیبات جدی وارد می‌کند که در ‌پی آن کیفیت و دوام کفپوش ‌پارکت لمینیت کاهش پیدا خواهدکرد.

 

 

جدی نگرفتن خطر گلدان‌ها

شاید تصور کنید که گلدان‌ها وزن کمی دارند و آسیبی به لمینیت‌ها نمی‌رساند و نیازی به گذاشتن پد‌های پلاستیکی زیر آن نیست. این تصوری است غلط زیرا اگر مانعی بین گلدان‌ها و لمینیت نباشد آب گلدان ممکن است به لمینیت‌ها نفوذ کند و همچنین فشار گلدان روی لمینیت زیاد می‌شود. شما حتما باید از پد‌های پلاستیکی بین آن دو استفاده کنید تا از فشار مستقیم کاسته شود و مانع نفوذ اب به لایه‌های لمینیت شود.

قرار دادن پایه‌های تیز و سنگین اشیاء بر روی لمینیت‌ها

شما باید نهایت دقت را نیز هنگام اسباب کشی داشته باشید و اجسام سنگین را بر روی سطح لمینیت‌ها به هیچ وجه نکشید و همچنین هنگام قرار دادن اجسام سنگینی مانند مبل، کمد، میز تلویزیونون... حتما بین شیء و لمینیت از پد‌های پلاستیکی استفاده کنید تا از فشار ‌مستقیم این اشیاه بر روی لمینیت‌ها جلوگیری کرده باشید. فشار مستقیم بر روی هر نوع کفپوشی سبب تخریب آن می‌شود.

بی‌توجهی به خط و خش‌هایی که بر روی پارکت لمینیت می‌افتد

در واقع خط و خش‌ها به لایه‌های بیرونی لمینیت‌ها آسیب جدی وارد می‌کنند و بر طرف نکردن آن سبب تخریب کامل می‌شود در پی همین منظور بهتر است سریع برای بین بردن خط و خش اقدام کنید و آنها را یا پاک کنید یا همانطور که پیش‌تر گفتیم با تی و مواد شوینده مخصوص لمینیت پاک کنید.

نتیجه‌گیری

نکاتی که در این مقاله آن‌ها را ذکر کردیم برای اطلاع بیشتر شما درباره حفظ و نگهداری لمینیت‌ها است و البته همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم این موارد بدین معنی نیست که کفپوش پارکت لمینیت محصولی کم‌دوام است. بلکه همانطور که خودتان می‌دانید و در دیگر مقاله به آن‌ها اشاره کردیم پارکت لمینیت‌ها در کیفیت و دوام های مختلف موجود می‌باشد که بهترین ‌گزینه برای جایگزین کردن سایر کفپوش‌ها شناخته شده و خوشبختانه با رنگ و تنوع بالایی که دارد مورد پسند بیشتر مردم می‌باشد.

موارد ذکر شده باعث می‌شود که طول عمر این محصول کاهش پیدا کند و هزینه‌ای که شما در قبال کفپوش لمینیت کرده‌اید در زمان کمی از بین برود. بنابرین کافی است از انجام موارد ذکر شده خودداری فرمائید تا کفپوش‌های شما سالم باقی بمانند تا بتوانید طولانی مدت از آن بهره ببرید.

پارکت لمینیت مناسب برای اتاق خواب
palaz پالاز
 راهنماي انتخاب پارکت لمينيت برای اتاق خواباتاق خواب، پناهگاه آرامش و خواب راحت است. پس هنگام چيدمان آن، بايد به دنبال ايجاد فضايي دنج و دلنشين باشيم. کفپوش اتاق خواب نقش مهمي در القاي حس گرما و راحتي دارد. پارکت لمينيت مي‌تواند انتخابي ايده آل براي اين فضاي شخصي باشد. اما با توجه به تنوع بالاي طرح و رنگ پارکت لمينيت، انتخاب گزينه مناسب براي اتاق خواب نياز به دقت دارد. در اين مقاله، به شما در انتخاب پارکت لمينيت مناسب براي اتاق خواب کمک مي‌کنيم.مزاياي پارکت لمينيت براي اتاق خواب عايق گرما: پارکت لمينيت، برخلاف سراميک، حس سرما را منتقل نمي‌کند و فضايي گرم و راحت براي اتاق خواب ايجاد مي‌کند. نصب آسان: نصب پارکت لمينيت نسبت به ديگر کفپوش‌ها ساده‌تر و سريع‌تر است. دوام و ماندگاري: پارکت لم...
نکات مراقبت از لمینت چوب
palaz پالاز
رازهای نگهداری از کفپوش لمینت چوبیکفپوش لمینت، با ظرافت و دوام مثال‌زدنی‌اش، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های مدرن است. اما برای اینکه سال‌ها از زیبایی و کیفیت این کفپوش لذت ببرید، به نگهداری صحیح از آن نیاز دارید. در این مقاله، نکات کلیدی مراقبت از لمینت چوب را با هم مرور می‌کنیم.مواردی که با استفاده از آنها میتوانید به عمر لمینت خود اضافه کنید! جاروبرقی کشیدن روزانه: گرد و غبار، دشمن اصلی لمینت است. با جاروبرقی کشیدن روزانه، به خصوص در ورودی‌ها، از تجمع آلودگی جلوگیری کنید. تی کشیدن با طی نم‌دار: برای نظافت عمیق‌تر، از طی نم‌دار با مواد شوینده‌ی مخصوص لمینت استفاده کنید. هرگز از آب داغ یا مواد شوینده‌ی قوی استفاده نکنید. خشک کردن سریع: بعد از تی کشیدن، حتما با دستمال نرم سطح لمینت را خش...
تفاوت میان کفپوش لمینیت و پارکت
palaz پالاز
لمینت یا پارکت، انتخاب نهایی شما چیست؟انتخاب کفپوش مناسب برای منزل، تصمیمی مهم است که بر زیبایی و دوام فضای شما تاثیر می‌گذارد. دو گزینه محبوب در این زمینه، لمینت و پارکت هستند. اما تفاوت آن‌ها در چیست و کدام یک برای شما ایده‌آل است؟ با ما همراه باشید تا به دنیای لمینت و پارکت سفر کنیم. پارکت، گرما و اصالت چوب طبیعیپارکت، کفپوشی ساخته شده از چوب طبیعی است. این متریال لوکس، ظاهری گرم و صمیمی به فضا می‌بخشد و حس طبیعت را به خانه شما هدیه می‌دهد. پارکت دوام و ماندگاری بالایی دارد و در صورت نگهداری مناسب، تا سال‌های سال بدرخشد.ویژگی‌های پارکت: ساخته شده از چوب طبیعی ظاهری زیبا و لوکس دوام و ماندگاری بالا عایق صوتی و حرارتی مناسب نیازمند مراقبت و نگهداری دوره‌ای لمینت، زیبایی با قیمت م...
نظرات