اشتباهات رایج در استفاده از لمینیت

اشتباهات رایج در استفاده از لمینیت

همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت‌ یکی از رکن‌های اصلی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که با توجه به مزایای بسیاری که دارد محصولی پر‌طرفدار محسوب می‌شود. لمینیت‌ها با دوام بالا، کیفیت بالا، قیمتی مناسب و نیز نظافت راحت و آسان آن نسبت به سایر کفپوش‌ها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند و همچنین طرح‌های چوبی مانند و متنوع آن سبب گردیده که هر نوع سلیقه‌ای این محصول را بپسندد.

این نکات بدین معنی نیست که لمینیت‌ها نیازی به نگه داری ندارند بلکه شما با انتخاب هر کف‌پوشی باید نکاتی را در جهت حفظ و نگهداری آن رعایت کنید تا طول عمر ان حفظ شود. حال سوالاتی پیش می‌آید که در مراقبت از لمینیت‌ها ما مستلزم انجام چه کار‌هایی هستیم و بالعکس چه کار هایی را نباید انجام دهیم ؟

رعایت بایدها و نبایدها در استفاده از لمینیت

ما باید به این ‌نکته بسیار مهم توجه کنیم که نگهداری از لمینیت‌ها به اندازه نصب و زیر سازی آن‌ها مهم است؛ به همین دلیل نباید در حفظ و نگهداری این محصول کوتاهی کنیم. با کوتاهی کردن در این امر به لمینیت‌ها آسیب زده و شما مجبود به تعویض و تعمیر آن می‌شوید.

اما ما امروز قصد داریم که با بیان اشتباهات در نگه داری لمینیت‌ها شما را در این زمینه راهنمایی کنیم تا طول عمر‌ لمینیت‌هایِ منزل یا محیط کارِ شما افزایش یابد. البته این‌ نکات بدین معنی نیست که شما پس از خراب شدن لمینیت‌ها دیگر باید قید تمام آن‌ها را بزنید بلکه لمینیت‌ها این ویژگی را دارند که هنگام تخریب و زمانی که نیاز به تعمیر دارند به راحتی می‌شود آن‌ها را از جای خود در آورد و با تایل زاپاس جایگزین کرد. با این حال دانستن نکاتی برای حفظ و نگهداری لمینیت ها برای طرفداران این محصول خالی از لطف نیست!

 

 

انواع اشتباهات در استفاده از لمینیت

در ادامه چند مورد از اشتباهات رایج را در استفاده از لمینیت‌ها بیان میکنیم که شما باید از انجام دادن آنها امتناع کنید.

اشتباه در شست و شو و تمیز کاری لمینیت‌ها

 1. شاید گمان کنید که لمینیت‌ها را به دلیل طول عمر و مقاومت بالایی که دارند به‌ هر نحوی ‌که ‌تمیز کنید دچار مشکل نمی‌شوند. این تصوری غلط در این باره است. شما حتی با استفاده از لوازم یا مواد شوینده اشتباه هم می‌توانید به لمینیت‌ها آسیبی جدی وارد کنید برای نمونه استفاده از آب در شست و شوی لمینیت‌ها روشی بسیار اشتباه می‌باشد. شما کافیست با تی و شوینده مخصوص لمینیت‌ها، این محصول را تمیز ‌کنید.
 2. در مورد دیگر شاید گمان کنید که استفاده از هر شوینده‌ای در این راستا موردی ندارد. اما همانطور که پیش‌تر گفتیم شما باید از شوینده مخصوص لمینیت‌ها استفاده کنید در غیر این صورت به تایل‌ها اسیب وارد می‌شود.
 3. گزینه اخر استفاده از جاروهایی است که برس آن زبر نباشد؛ زیرا که در صورتی که برس جارویی که از آن استفاده می‌کنید زبر باشد سبب می‌شود که بر روی لمینیت‌های شما خط و خش بیوفتد .

بی‌توجهی به تابش مستقیم آفتاب بر روی لمینیت‌ها

مورد دیگری که عامل تخریب کفپوش‌ها می‌شود گرمای شدید و نور مستقیم آفتاب است. علی‌الخصوص در فصلی مانند تابستان که افتاب شدید‌تر و گرم‌تر است. البته کفپوش‌های لمینیت‌ به سبب داشتن دوام بالایی نسبت به ‌سایر کفپوش‌ها مقاوم‌تر هستند اما باز هم در مقابل عوامل طبیعی نظیر نور خورشید می‌بایست که تا جایی که امکانش است مواظبت‌های لازمه رو انجام دهید. برای اینکه لمینیت‌ها از نور خورشید در امان باشند کافیست در ساعات آفتابی پرده‌ها را کشیده باشید تا از چرخش مستقیم نور افتاب بر روی کفپوش‌ها جلوگیری کنید.

جدی نگرفتن رطوبت لمینیت‌ها

در برابر قطرات آبی که بر روی سطح  کفپوش پارکت لمینیت میریزد نباید بی‌توجه باشید بلکه باید سریعا اقدام به خشک کردن آن ‌کنید؛ زیرا که آب و رطوبت اگر بر روی‌ سطح بیرونی لمینیت در دراز مدت بماند به آن آسیبات جدی وارد می‌کند که در ‌پی آن کیفیت و دوام کفپوش ‌پارکت لمینیت کاهش پیدا خواهدکرد.

 

 

جدی نگرفتن خطر گلدان‌ها

شاید تصور کنید که گلدان‌ها وزن کمی دارند و آسیبی به لمینیت‌ها نمی‌رساند و نیازی به گذاشتن پد‌های پلاستیکی زیر آن نیست. این تصوری است غلط زیرا اگر مانعی بین گلدان‌ها و لمینیت نباشد آب گلدان ممکن است به لمینیت‌ها نفوذ کند و همچنین فشار گلدان روی لمینیت زیاد می‌شود. شما حتما باید از پد‌های پلاستیکی بین آن دو استفاده کنید تا از فشار مستقیم کاسته شود و مانع نفوذ اب به لایه‌های لمینیت شود.

قرار دادن پایه‌های تیز و سنگین اشیاء بر روی لمینیت‌ها

شما باید نهایت دقت را نیز هنگام اسباب کشی داشته باشید و اجسام سنگین را بر روی سطح لمینیت‌ها به هیچ وجه نکشید و همچنین هنگام قرار دادن اجسام سنگینی مانند مبل، کمد، میز تلویزیونون... حتما بین شیء و لمینیت از پد‌های پلاستیکی استفاده کنید تا از فشار ‌مستقیم این اشیاه بر روی لمینیت‌ها جلوگیری کرده باشید. فشار مستقیم بر روی هر نوع کفپوشی سبب تخریب آن می‌شود.

بی‌توجهی به خط و خش‌هایی که بر روی پارکت لمینیت می‌افتد

در واقع خط و خش‌ها به لایه‌های بیرونی لمینیت‌ها آسیب جدی وارد می‌کنند و بر طرف نکردن آن سبب تخریب کامل می‌شود در پی همین منظور بهتر است سریع برای بین بردن خط و خش اقدام کنید و آنها را یا پاک کنید یا همانطور که پیش‌تر گفتیم با تی و مواد شوینده مخصوص لمینیت پاک کنید.

نتیجه‌گیری

نکاتی که در این مقاله آن‌ها را ذکر کردیم برای اطلاع بیشتر شما درباره حفظ و نگهداری لمینیت‌ها است و البته همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم این موارد بدین معنی نیست که کفپوش پارکت لمینیت محصولی کم‌دوام است. بلکه همانطور که خودتان می‌دانید و در دیگر مقاله به آن‌ها اشاره کردیم پارکت لمینیت‌ها در کیفیت و دوام های مختلف موجود می‌باشد که بهترین ‌گزینه برای جایگزین کردن سایر کفپوش‌ها شناخته شده و خوشبختانه با رنگ و تنوع بالایی که دارد مورد پسند بیشتر مردم می‌باشد.

موارد ذکر شده باعث می‌شود که طول عمر این محصول کاهش پیدا کند و هزینه‌ای که شما در قبال کفپوش لمینیت کرده‌اید در زمان کمی از بین برود. بنابرین کافی است از انجام موارد ذکر شده خودداری فرمائید تا کفپوش‌های شما سالم باقی بمانند تا بتوانید طولانی مدت از آن بهره ببرید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.