آیا لمینیت موریانه می‌زند؟

آیا لمینیت موریانه می‌زند؟

‌پر تکرار‌ترین سوالی که ممکن است درباره کفپوش‌های چوبی و طرح چوب به ذهن ما برسد این است که آیا موریانه می‌زنند؟ موضوعی که امروز می‌خواهیم درباره آن مطالبی در اختیار شما قرار دهیم این است که ایا کفپوش‌های لمینیت‌ موریانه می‌زنند؟ امروزه با توجه به مسئله مد و دکوراسیون داخلی لمینیت‌ها بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته‌اند و مزایای ‌فوق‌العاده‌ای که این محصول دارد من ‌جمله؛ کیفیت، تنوع، قیمت به صرفه، دوام بالا و... سبب گردیده است که این کفپوش نسبت به سایر کفپوش ‌‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نگرانی رایجی که در خرید این محصول ممکن است برای مشتریان پیش بیاید این است که آیا لمینیت‌ها هم مانند سایر اجناس چوبی موریانه می‌زند؟ پس با ما همراه باشید تا با بهره‌گیری از مطالب این مقاله نگرانی شما رفع شود و بتوانید با خیال راحت درباره خرید کفپوش پارکت لمینیت تصمیم ‌بگیرید. در ابتدا قصد داریم که توضیح مختصری درباره حشره موریانه و راه‌های جلوگیری از این حشره را در اختیار شما قرار دهیم.

موریانه‌ها چه نوع حشراتی هستند؟

موریانه‌ها از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی با مورچه‌ها دارند؛ البته رنگ موریانه‌ها با مورچه‌ها کمی تفاوت دارد اغلب موریانه‌ها به رنگ زرد، شیری یا قهوه‌ای روشن می‌باشند. این حشره سه نوع متفاوت دارد:

موریانه‌های چوب خشک، موریانه‌های چوب ‌تر و موریانه ‌هایی که زیر خاک‌ می‌باشند.

دو دسته اول از چوب تغذیه می‌کنند و کاملا برای اجناسی که از جنس چوب هستند خطر محسوب می‌شوند و اگر کنترل نشوند یا دیر متوجه این قضیه شویم ممکن است آسیب جدی به چوب بزند. این حشرات خود را از طریق راه‌های زیر زمینی نیز می‌توانند به منازل و وسایل چوبی شما برسانند. نکته جالب درباره این حشره این است که به صورت گروهی زندگی می‌کنند و بیشتر در مناطق گرم و مرطوب وجود دارند.

 

 

برخی از این حشرات حتی می‌توانند آسیب‌های جدی به دیوار‌‌ها یا سقف‌ هایی که از چوب ساخته شده است، بزنند. جای نگرانی نیست و امروز برای جلو‌گیری ازخسارت‌هایی که موریانه‌ها به اجناس چوبی می‌زنند امکانات و ایده‌ هایی در اختیار ما قرار دارد که سبب جلوگیری نفوذ و راهیابی موریانه‌ها به زندگی ما می‌شود. اگر آن‌ها را هر چه زود‌تر از بین نبرید روز به روز بر تعداد و آسیب‌هایی که به اجناس چوبی می‌زنند اضافه شده و ممکن است سبب اسیبات جبران ناپذیری شوند. نکته مهم این که موریانه‌ها به همه نوع جنس چوبی نمی‌توانند آسیب برسانند و این موضوع میتواند اتفاق خوبی باشد.

چند روش برای از بین بردن موریانه‌ها

 • سم پاشی خاک و گوشه و کنار منز‌تان.
 • جهت حرکت موریانه‌ها را پیدا کنید و از بین ببرید.
 • اگر بیشتر وسایل یا حتی بخش هایی از ساختمان خانه شما از چوب ساخته شده حتما در تاریخ‌های مشخصی، از سم موریانه در تمام محیط خانه استفاده کنید.
 • جلوگیری از رطوبت در منزل
 • تا جایی که ممکن است در صورت خیس بودن سطوح چوبی سریعا اقدام به خشک کردن ان کنید.
 • بستن تمام سوراخ‌ هایی که امکان نفوذ موریانه‌ها در ان وجود دارد.

لمینیت و موریانه

ابتدا باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که با اینکه تغذیه موریانه‌ها از سلولز می‌باشد اما در واقع توان آسیب رساندن به همه مدل چوب درختی را ندارند علی الخصوص در رابطه با درختانی که مواد مغذی آنها نسبت به سایر درختان کمتر می‌باشد. به خاطر همین موضوع  کفپوش هایی مانند کفپوش لمینیت‌ از چوب درختانی از این قبیل مانند سرو، گیلاس، گردو، سدار و ...ساخته می‌شوند و دیگر جای نگرانی برای موریانه زدن باقی نمی‌ماند. اما اگر منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید دارای رطوبت بالایی می‌باشد برای احتیاط بیشتر لازم است که به طور ماهیانه و حتی سالیانه آن را با سم موریانه سم پاشی کنید تا مانع از بین رفتن پارکت‌ها در مقابل موریانه‌ها شوید.

البته لمینیت‌ها با مقاومت و دوام ‌زیادی که در برابر عوامل طبیعی دارند و همچنین ترکیبی که در ساخت این محصول بکار رفته است، نسبت به سایر کفپوش‌ ها در مقابل موریانه‌ها مقاومت بیشتری دارند. البته با در نظر گرفتن این نکته که زیر‌سازی و نصب این محصول به خوبی صورت پذیرفته باشد، انجام این‌ کار می‌تواند لمینیت‌ ها را در مناطق بسیار مرطوب نیز از خطر موریانه دور نگه دارد.

خوشبختانه در چند دهه اخیر با بهره‌گیری از تکنولوژی و فن اوری‌های فوق پیشرفته در تولید اجناس و اشیاء چوبی با بستن منفذ‌ها و سوراخ‌های محصول یا پر کردن این منفذ‌ها با مواد شیمیایی دوام‌ و مقاومت این محصولات را در برابر هجوم و وارد شدن خسارت توسط موریانه‌ها را به حد زیادی افزایش می‌دهند.

پس حتی در مناطق مرطوب و شرجی نیز دیگر هیچگونه نگرانی بابت موریانه زدن لمینیت‌ها وجود ندارد و در صورت افتادن این اتفاق کافی است کمی با استفاده از سم موریانه ان فضا را سمپاشی کنید تا تمام این حشرات از بین بروند و از خسارت و آسیب که ‌ممکن بوده به این اجناس برسد، جلوگیری شود.

 

 

نتیجه گیری

سوالی که در این مقاله مطرح بود این بود که آیا موریانه ‌ها به لمینیت آسیب وارد می‌کنند یا خیر؟

با توجه به مسائل و نکاتی که مطرح کردیم پاسخ به این سوال خیر است زیرا لمینیت‌ها با ترکیب مقاوم و با دوامی که دارند و همچنین جنس چوبی که در ساخت لمینیت‌ ها به کار رفته است، مانع از نفوذ موریانه ها خواهد شد. همچنین همانطور که گفته شد اگر لمینیت‌ها به شکل صحیح زیر‌سازی شده باشند و نصب و زیرسازی با به کار‌گیری فوم سایلنت صورت پذیرد، دیگر امکان ندارد خطری لمینیت‌ها را تهدید کند. البته با اشاره به این ‌نکته که لمینیت‌ها قبل از عرضه به بازار، منافذ و سوراخ های آنها با مواد شیمیایی پر می‌شود، ‌این عمل سبب میگردد امکان نفوذ موریانه‌ها به لمینیت‌ها به صفر درصد برسد.

پیشنهاد متخصصان و طراحان داخلی ما به شما این است که تا حد امکان از پارکت‌هایی که با چوب طبیعی ساخته شده‌اند استفاده نکنید؛ زیرا که پس از گذشت زمان امکان رو به زوال رفتن آنها بسیار زیاد می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید با جایگزین کردن لمینیت‌ ها نگرانی تخریب سریع پارکت‌ها را از بین ببرید و انتخابی بی‌دغدغه و ساده را تجربه کنید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید، متشکریم.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.