آیا اختلاف ضخامت لمینیت بر روی انتقال صدا تاثیر گذار است؟

آیا اختلاف ضخامت لمینیت بر روی انتقال صدا تاثیر گذار است؟

مسئله شفافی که بر انواع کفپوش‌ها صدق می‌کند این است که همه کفپوش‌ها در اقسام مختلف دارای ضخامت یکسانی نمی‌باشند. بدیهی است که این امر در مورد پارکت لمینیت نیز صدق می‌کند. به طور تقریبی می‌توان گفت که ضخامت پارکت لمینیت در بازار از 7 میلی متر تا حدود تقریبا 15 میلیمتر در تغییر است. ضخامت کفپوش لمینیت از 7 میلیمتری آغاز می‌شود و پس از آن در ضخامت‌های 8 میلیمتری، 10 میلیمتری، 12 میلیمتری و درموارد بسیار کمی تا حدود 15 میلیمتری نیز به‌ مرحله تولید می‌رسد.

اما ‌نکته مهم در این باره این است که برخی از مردم تصور می‌کنند که هر چقدر ضخامت پارکت لمینیت بیشتر باشید دوام و مقاومت او بیشتر می‌شود اما در صورتی که به هیچ وجه این گونه نیست و ضخامت پارکت لمینیت تاثیری بر دوام و مقاومت آن ندارد بلکه ‌ضخامت لمینیت‌ها از جهات دیگری قابل بررسی می‌باشند. ممکن است برای برخی از شما این سوال پیش بیاید که ضخامت لمینیت بر روی چه چیزی تاثیر گذار می‌باشد؟ یا ا‌یا ضخامت لمینیت ربطی به کاهش انتقال صدا در ساختمان‌ها دارد؟ در ابتدای کار ما به ذکر لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت می‌پردازیم.

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت‌ها

لایه دکور یا décor layer

در واقع اولین لایه که سبب جذب مشتری می‌شود همین لایه دکور میباشد که بیشتر نشان دهنده ظاهر و زیبایی پارکت لمینیت می‌باشد. این لایه در واقع جزء لایه‌ای محسوب می‌شود که آن را به آسانی و با در نظر نگرفتن دانش فنی توسط خریدار قابل ارزیابی می‌باشد. در واقع انتخاب لمینیت بر اساس طرح و رنگ وابسته به سلیقه شخصی می‌باشد.

 

 

لایه زیرین یا backing layer

 در واقع این لایه زیرین پارکت لمینیت است که تعیین‌کننده دوام، مقاومت و ماندگاری لمینیت می‌باشد و از لحاظ نگهداری و پشتیبانی از پارکت لمینیت در نظر گرفته شده است.

لایه هسته (core layer)

اساسی‌ترین لایه در کفپوش‌های پارکت لمینیت لایه مرکزی یا هسته آن به حساب می‌آید که در اصطلاحی دیگر به آن لایه هسته نیز می‌گویند. موادی که در این لایه به کار رفته است، نشان دهنده استحکام و دوام پارکت لمینیت می‌باشد.

لایه پوششی (wear layer)

باید گفت که این لایه، پارکت‌ لمینیت‌ را در مقابل آسیب‌ها و خطرات طبیعی حفظ خواهد کرد. لایه ‌پوششی در واقع چهارمین‌ لایه در پارکت لمینیت به حساب می آید که‌ تاثیرگذار‌ترین لایه در بهداشت و پاکسازی پارکت لمینیت به شمار می‌رود‌. در واقع لایه‌های ذکر شده در میزان ضخامت لمینیت‌ها موثر هستند‌ و ضخامت لمینیت‌ها بستگی به ضخامت هر‌کدام‌ از این لایه‌ها که در بر دارنده چند ویژگی‌ پارکت لمینیت هستند، دارند.

ضخامت پارکت لمینیت

ضخامت پارکت لمینیت معیاری اساسی به حساب می‌اید که در انتخاب این محصول نقش به سزایی دارد. هر کدام از چهار لایه‌ای که در فوق به ذکر و شرح آنها پرداختیم بر روی دوام و ماندگاری پارکت ‌لمینیت تاثیر‌گذار می‌باشد و طول عمر پارکت لمینیت ‌را افزایش خواهد داد. انتخاب ضخامت پارکت لمینیت بر خلاف طرح و رنگ این محصول که به سلیقه‌ی خریدار وابسته است، کاری سلیقه‌ای نیست و خریدار باید بنا بر استفاده و کاربردی که پارکت لمینیت دارد و بر اساس محیط مورد نظر،  ضخامت ان را انتخاب کند. در ادامه به ذکر عواملی که در انتخاب ضخامت پارکت لمینیت مهم و اساسی هستند می‌پردازیم.

عوامل تاثیر گذار در انتخاب ضخامت لمینیت‌ها

هموار یا ناهموار بودن سطح محل نصب لمینیت:

اگر محلی که قصد نصب لمینیت را بر روی آن را دارید‌ دارای سطح ناهموار به ‌همراه کمی پستی بلندی می‌باشد حتما باید برای هماهنگ‌ کردن آنها از پارکت لمینیت‌هایی که ضخامت بیشتری نسبت به سایر لمینیت‌ها دارند استفاده کنید تا بتوانید به آسانی مشکل ناهمواری سطح کف آن فضا را برطرف کنید و از ایجاد مشکل در آینده خودداری فرمایید. پارکت‌های لمینیت با ضخامت 12 میلیمتری همراه با فوم و یا بدون فوم دربازار عرضه می‌شوند که گزینه مناسبی برای اقسام مختلف سطوح و با هر کیفیتی می‌باشند و‌همچنین مشکل سطوح‌های ناهموار را نیز حل می‌کند و آنها را به‌طور کامل پوشش خواهند داد‌.

 

 

کاهش انتقال سرو صدا

اگر احیانا محل زندگی شما در ساختمان‌ها یا مجتمع‌های مسکونی می‌باشد بهتر است حتما به این مورد توجه فرمایید که پارکت لمینیت در ضخامت‌های بالا مانع از انتقال صدا از طبقات بالا به طبقات زیر می‌شود و در واقع یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که در ساختمان‌نشینی وجود دارد همین انتقال صدا از طبقه‌ای به طبقه دیگر می‌باشد به همین‌منظور برای رفع این مشکل استفاده از پارکت لمینیت با ضخامت بالا یکی از راه‌های جلوگیری از انتقال صدا در ساختمان‌ها می‌باشد و بدین ترتیب شما علاوه بر اینکه کفپوش مناسبی را برای خانه خود انتخاب کرده‌اید بلکه از انتقال صدا به طبقات زیرین خود نیز جلوگیری می‌کنید.

امروز اکثر کسانی که در عرصه ساختمان‌سازی فعالیت می‌کنند از پارکت لمینیت با ضخامت بالا در ساختمان استفاده می‌کنند و این کار به منظور جلوگیری از انتقال صدا از طبقات می‌باشد. پس در نتیجه این مورد می‌توانیم بگوییم که هر چه ضخامت پارکت لمینیت کمتر باشد صدایی که از ان عبور می‌کند افزایش پیدا می‌کند و بالعکس. بنابراین در منازل ویلایی و در کل، خانه‌هایی که سروصدای زیادی ندارند لازم به استفاده لمینیت با ضخامت بالا نمی‌باشد بلکه می‌توان از پارکت لمینیت 8 تا 12 میلی متری نیز برای نصب در این منازل بهره جست.

نتیجه‌گیری:

به طور خلاصه و با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می‌توان گفت که اگر سطح فضای مورد نظر شما برای نصب پارکت لمینیت صاف و هموار می‌باشد یا اینکه صاحب منزلی ویلایی و مستقل هستید می‌توانید پارکت لمینیتی که ضخامت کمتری را دارند نیز برای نصب در فضای مورد نظر خود انتخاب کنید که البته برای راهنمایی بیشتر بهتر است که شرایط فضای مورد نظر خود را با فروشنده‌ی پارکت لمینیت در میان بگذارید. همان طور که گفته شد موضوع ضخامت لمینیت‌ها تاثیر بسزایی در انتقال صدا دارد و هر چه لمینیت ضخامت بیشتری داشته باشد و از لایه‌های بیشتری تشکیل شده باشد، انتقال‌دهنده‌ی کم‌تر صدا خواهد بود.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.