صرفه جویی در زمان با نصب لمینیت

صرفه جویی در زمان با نصب لمینیت

حتما تا به حال به این فکر افتاده اید که کف منزلتان را بازسازی کرده و کف پوش کنید با این حال هنگامی که به زمان و هزینه ای که می برد فکر می کنید از این فکر خود پشیمان می شوید. اما ممکن است راه حلی برای این موضوع وجود داشته باشد. راه حل پیشنهادی من برای شما استفاده از کف پوش لمینیت است زیرا علاوه بر اینکه قیمت مناسبی دارد، نصب آن نیز زمان کمی می گیرد. پارکت های لمینیت در رنگ ها و طرح های متنوعی هستند و شما می توانید با توجه به دکور و چیدمان خانه و نیز سلیقه خود پارکت متناسب با منزل خود را انتخاب نمایید. من تصمیم دارم در این مقاله شما را با نحوه نصب کف پوش لمینیت آشنا کنم که بیشتر به تصمیمتان مطمئن شوید.

نکاتی که باید هنگام نصب آسان لمینیت رعایت شود:

اندازه گیری

یکی از مواردی که می تواند در هزینه نصب لمینیت شما تاثیر داشته باشد اندازه گیری طول و عرض اتاق ها و فضاهای مورد نظر است که باید با دقت کافی این کار انجام گیرد.

انتخاب کف پوش لمینیت مناسب

پارکت لمینیت از یک ورقه فیبر متراکم ساخته شده است که طرح روی آن را با طرح چوب طبیعی شبیه سازی کرده اند. این لایه رویی توسط یک لایه محافظ شفاف پوشانده شده است که دوام آن را در برابر تغییر رنگ در برابر نور خورشید، اجسام نوک تیز و خراشیده شدن بالا می برد. پارکت های لمینیت از لحاظ میزان ساییدگی درجه بندی دارند که با AC نشان داده می شوند. این درجه بندی از 1تا 5 می باشد؛ هر چه  میزان درجه بندی ساییدگی بیشتر باشد به این معناست که دوام لمینیت نیز بیشتر خواهد بود. این بستگی به شما دارد که پارکت لیمینت را بخواهید برای چه فضایی تهیه کنید؛ فضایی که رفت و آمد زیاد، متوسط یا کم است.

 

 

برای انتخاب کف پوش لمینیت، علاوه بر اینکه به دنبال زیبایی و طرح مورد نظر خود باشید، باید به مقاومت، برند و کیفیت آن نیز توجه داشته باشید زیرا کف پوش لمینتی که در منزل خود نصب می کنید قرار است به مدت زیادی کار کند و شما نمی توانید مرتبا آن را عوض کنید چون علاوه بر وقت به هزینه هم نیاز دارد. پس دقت کنید!

ایجاد زیرساخت هنگام نصب پارکت لمینیت

توجه به زیر ساخت قبل از قرار دادن قطعات پارکت لمینیت بسیار مهم است. زمانی که زیر ساخت کف پوش ناهموار باشد، برای لمینیت شما مشکل ساز خواهد شد و عمر پارکت لمینیت شما را کاهش می دهد. کف زمین معمولا رطوبت بیشتری دارد؛ برای اینکه از نفوذ رطوبت جلوگیری شود و از کیفیت کار مطمئن شوید، باید سطح زمینی که می خواهد روی آن پارکت لمینیت انجام شود، هموار گردد. این هموار کردن معمولا با سیمان یا سرامیک کردن انجام می شود. هرچه این زیر سازی بهتر و با دقت بیشتری انجام گیرد، دوام کف پوش لمینیت شما در منزل یا محل کار بیشتر خواهد شد زیرا این زیر ساخت از نفوذ حشرات، آب و رطوبت جلوگیری می کند.

شما باید تمام وسایل اتاقی که می خواهید پارکت لمینیت انجام دهید را جمع کرده و خارج کنید تا هیچگونه وسیله ای مزاحم کار نشده و تمرکز را هنگام نصب به هم نزد. جالب است بدانید قبل از شروع به نصب باید جعبه های پارکت های لمینیت از 2، 3 روز قبل در اتاقی که قرار است نصب انجام گیرد، قرار داده شود تا با دمای اتاق سازگار شوند. اگر اتاق نیاز به سم پاشی دارد قبل از شروع نصب لمینیت ها، باید این کار انجام گردد.

 

 

همان طور که اشاره شد نصب پارکت لمینیت زمان کمی می گیرد. لمینیت ها شیارهایی را که به صورت نر و ماده است در اطراف خود دارند که از این طریق در هم قفل می شوند؛ به این روش نصب آن ها کلیک (Clic) نیز گفته می شود. برای نصب پارکت لمینیت مانند پارکت نیازی به چسباندن نیست به همین دلیل به کف صدمه نمی زند. در حالی که پارکت ها با چسب خاصی باید چسبانده شوند و باعث آلوده شدن کف زمین می شوند. اگر به خاطر دلایلی مجبور شوید آن پارکت ها را از کف جدا کنید علاوه بر اینکه به سختی جدا شده و به کف ممکن است آسیب بزند، خودش نیز قابل استفاده دیگر نمی باشد. اما پارکت لمینیت به راحتی جدا شده و حتی می توانید در فضای دیگری از آن استفاده کنید.

بعد از اینکه زیر ساخت کف پوش لمینیت آماده شد، یک لایه فوم سایلنت با ضخامت 2 میلی متر روی آن قرار گرفته و سپس قطعات پارکت لمینیت روی آن قرار می گیرد. این فوم علاوه بر اینکه به عنوان عایقی در مقابل صدا، حرارت و برودت می باشد، حالت منعطفی را در کف پوش لمینیت ایجاد می کند که حس راحتی را به شما انتقال می دهد. زیرساخت و فوم باعث می شوند مقاومت و دوام پارکت لمینیت افزایش پیدا کند و از وارد شدن حشرات و آب در قطعات جلوگیری می کنند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که هنگامی که نصب کف پوش لمینیت به اتمام رسید تا 24 ساعت باید منتظر بمانید که تایل ها یا همان قطعات پارکت لمینیت به یکدیگر متصل شوند و اگر مشکلی وجود داشت نصاب سریعا آن را برطرف کند. سعی کنید طی این 24 ساعت هیچگونه وسیله ای را روی پارکت های لمینیت نصب شده قرار ندهید.

 

 

اگر بخواهم دیگر ویژگی های پارکت لمینیت را مطرح کنم می توانم به آسان تمیز شدن آن نیز اشاره کنم. شما می توانید به راحتی به وسیله یک پارچه مرطوب یا تی سطح کف پوش را تمیز کنید. علاوه بر این روش می توانید از روش بخارشو کردن پارکت لمینیت نیز بهره ببرید. همیشه دقت داشته باشید که هنگام خرید پارکت لمینیت به تمام جوانب از جمله قیمت، کیفیت، برند و ... توجه نمایید. سایت پالاز از معتبرترین سایت هایی می باشد که می توانید با خیال راحت کف پوش لمینیت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این سایت می توانید کف پوش های لمینیت را در رنگ ها و برندهای خاصی از جمله لمینیت کاتیج پهن، لمینیت پالاز، استودیو، ویلا و... مشاهده کرده و در صورت نیاز به شکل آنلاین تهیه نمایید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.