چگونه منزل یا محل کار خود را جهت نصب لمینیت اندازه‌گیری کنیم؟

چگونه منزل یا محل کار خود را جهت نصب لمینیت اندازه‌گیری کنیم؟

زمانی که قصد خرید کفپوش لمینیت دارید، اندازه‌گیری پارکت لمینیت و اندازه‌گیری محلی که می‌خواهید لمینیت را روی آن نصب کنید، اولین چیزی است که به ذهنتان خطور میکند. این مسئله در خرید شما بسار مهم است و این را کوچک نبینید. نیاز به نگرانی نیست شما به راحتی میتوانید منزل و یا محل کار خود را اندازه‌گیری کنید. شما  میتوانید این کار را با کمک کارشناس‌های حرفه‌ای انجام دهید و یا  اینکه میتوانید با ما همراه شوید. با مطالعه ادامه مطالب به راحتی محل کار و  یا منزل خود را اندازه‌گیری کنید و در اندازه‌گیری حرفه‌ای شوید. پس با ما همراه باشید.

دو مرحله برای اندازه‌گیری

ابتدا برای اندازه گیری دو مرحله را باید انجام  بدهید‌:

 1. حساب کردن مقدار پارکتی که مورد نیاز است.
 2. حساب کردن متراژ ابزارهای مورد نیاز

این دو مرحله را به خاطر  داشته باشید. در ادامه به توضیح مختصری راجب لمینیت پرداخته‌ایم و سرانجام نحوه درست اندازه‌گیری را به شما آموزش می‌دهیم.

کفپوش لمینیت چیست؟

کفپوش لمینیت یا پارکت لمینیت از قطعه‌ها و یا به اصطلاح تایل‌های ویژه‌ای تشکیل شده است. در کناره و دور هر یک از آنها شیار‌ها و زبانه‌هایی وجود دارد. به این شیار‌ها و زبانه‌ها کلیک نیز میگویند. کار آنها نگه داشتن تایل‌های پارکت لمینیت و یا قطعه‌های کفپوش می‌باشد.

اگر از کف‌پوش‌ها استفاده کرده‌اید، این را میدانید که کف‌پوش‌های قدیمی را با استفاده از چسب به کف منزل یا محل کار خود نصب میکردید که ثابت مانده و حرکت نکنند. اما با این سیستم دیگر نیازی به این سختی‌ها نیست و به راحتی کف‌پوش‌ها را در کف منزل نگه می‌دارید. زبانه‌های تایل‌های لمینیت به یکدیگر بدون نیاز به چسب متصل میشوند و پارکت را مانند یک پازل مرتب شده ثابت نگه می‌دارند و یک سطح زیبا و یک نواخت را به‌وجود می‌آورند. پس همراهی با ما را از دست ندهید و با این سیستم جدید بیشتر آشنا شوید.

 

 

قبل از نصب و اندازه گیری پارکت‌های لمینیت چه  کارهایی را باید انجام دهیم؟

 1. قبل از نصب این پارکت‌ها ابتدا باید آنها را به مدت زمان ۴۸ ساعت در یک اتاق  قرار دهیم تا دمای آن با دمای محیط و اتاق یکنواخت شود. دمای لازم برای نصب ۱۵ تا ۲۲ درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین ۳۰ تا ۷۵ است. اگر شرایط لازم را برای تعادل دما در یک روز را مناسب  نمی‌بینید، ما به شما پیشنهاد میکنیم که بسته‌های پارکت لمینیت را به مدت یک هفته در یک اتاق قرار دهید تا به دمای مد نظر ما یعنی دمای اتاق برسد و بتوانید با خیال راحت آن را نصب کنید.
 2. همچنین قبل از نصب این پارکت‌ها توجه کنید که کف‌پوش دیگری زیر کفپوش جدید نصب نشده باشد. اگر کف محل مورد نظر شما بتنی و یا سیمانی است و یا اینکه  تازه ساخته  شده است  باید از خشک بودن کف مطمئن شوید و بعد  از آن شروع  به اندازه‌گیری و نصب کنید.
 3. نکته  دیگر که بسیار مهم است این است که از عدم وجود ناهمواری‌ها و خرابی‌های کف قبل از اندازه‌گیری و نصب مطمئن شوید؛ زیرا که خرابی و ناهمواری باعث اندازه‌گیری اشتباه می‌شود و یک نواختی را از محیط میگیرد.
 4. نکته دیگر این است که اگر شما از سیستم‌های گرمایشی کف استفاده می‌کنید، باید دقت  داشته باشید که دمای آن  از ۲۸ درجه سانتی گراد بالا‌تر نرود. برای اینکه یک کفپوش یکنواخت داشته باشید به تمامی موارد بالا دقت داشته باشید. بعد از اطمینان کامل شروع به اندازه ‌گیری و نصب ‌کنید.

چگونگی اندازه‌گیری پارکت لمینیت برای اتاق کار و یا منزل

 1. اول از همه باید وسایل مورد نیاز برای این کار را تهیه کنید. این وسایل شامل کاغذ، خودکار، متر فلزی و ماشین حساب است. در مرحله اول مساحت کف را برای اندازه‌گیری پارکت حساب کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
 • رسم نقشه بر روی یک کاغذ: یعنی اینکه نقشه اتاق خود را بر روی یک کاغذ کشیده و با یک متر فلزی عرض و طول آن را اندازه بگیرید.
 • محاسبه مساحت: طول و عرض بدست آمده را در یکدیگر ضرب کنید تا متراژ مورد نظر را بدست بیاورید.
 • در نظر گرفتن و اضافه کردن  مقدار پرتی احتمالی: برای اینکه دقت لازم را در اندازه‌گیری داشته باشید ۱۰ درصد به عدد بدست آمده (بعد از محاسبه ) اضافه کنید تا با کسری مواجه نشوید.

 

 

     2. در مرحله  دوم ابزارها را اندازه گیری  کنید.

 •  محاسبه مقدار قرنیز: متراژ دور تا دور اتاق را اندازه بگیرید و با یکدیگر جمع کنید.
 • محاسبه مقدار گرده و میانه: این مرحله پایانی در اندازه‌گیری لمینیت است و باید تعداد شاخه‌های مورد نیاز از این محصول را مشخص کنید.

تفاوت پارکت و لمینیت و نحوه نصب و اندازه‌گیری آن

برخی از افراد فکر می‌کنند که پارکت و لمینیت یکی است. اما اینگونه نیست پارکت و لمینیت در موارد زیادی با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از این تفاوت‌ها نحوه نصب آنها است برای نصب پارکت چوبی از چسب مخصوصی استفاده می‌شود. نصب پارکت‌ها دردسر زیادی نیز دارد. همچنین بعد از خشک شدن چسب‌ها باید پارکت‌ها را ساب بزنید. می‌توان گفت نزدیک به ۲۴ ساعت بعد از اجرای پارکت می‌شود از آن استفاده کرد و وسایل منزل و یا محل کار خود را بر روی آن چید. اما لمینیت برای نصب به هیچ چسبی نیاز ندارد و همانطور که گفتیم دور تا دورش شیارهایی به نام کلیک وجود دارد که در یکدیگر قفل می‌شوند و هیچگونه دردسری نیز ندارند و به راحتی می شود آنها را نصب کرد.

نکاتی مهم و کاربردی برای مراقبت بهتر از پارکت  لمینیت.

 • قبل از تمیز کردن کف‌پوش به دفترچه راهنمای کفپوش لمینیت توجه کنید و آن را مطالعه کنید.
 • هرگز از برس‌های زبر برای تمیز کردن کفپوش‌های لمینیت استفاده نکنید. همچنین از  استفاده از واکس و پولیش خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از آسیب دیدن کفپوش‌های لمینیت از فوم برای پایه‌های مبل و صندلی استفاده کنید.
 • هرگز مبل و صندلی‌ها را روی پارکت ها نکشید و برای جابجایی آنها را بلند کنید.
 • برای تمیز کردن این کفپوش‌ها از محلول‌های ویژه و مخصوص آنها استفاده کنید.

اندازه هر بسته لمینیت

معمولا پارکت‌های لمینیت در بسته بندی‌های خاصی به بازار عرضه می‌شوند. هر برند و هر شرکت پارکت‌ها را در عرض و ارتفاع مختلفی به فروش می‌رساند. بهتر است برای این که در آخر کار دچار کسری لمنیت نشوید، حدود یک و یا دو بسته بیشتر تهیه کنید. نگران هزینه آن نباشید. شما می‌توانید تا هفت روز بعد از تهیه آن، لمنیت‌های اضافی را مرجوع کنید و پول خود را پس بگیرید.

 

 

نتیجه گیری

کفپوش‌های لمینیت کار را برای شما آسان کرده و به محل مورد نظر شما یک زیبایی و یکنواحتی را هدیه میکند. کافی است که با وسایل مورد نظر گفته شده در مقاله بالا مکان مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید و مساحت آن را بدست بیاورید و صاحب کفپوش‌های لمینیت شوید. همانطور که در بالا گفته شد باید به چند نکته قبل از اندازه‌گیری و نصب این کف‌پوش‌ها دقت کنید‌ و از این  کاربرد‌ها استفاده کنید. شما میتوانید این کف‌پوش‌های فوق‌العاده را تا چندین سال مورد استفاده  قرار دهید و در صورت ساییدگی و کوفتگی آن را  با هزینه‌ای کم ترمیم کنید و آن را بازسازی کنید.

 

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.