نصب کاغذ دیواری مانند رنگ، بوی نامطبوع ایجاد میکند؟

نصب کاغذ دیواری مانند رنگ، بوی نامطبوع ایجاد میکند؟

در گذشته افراد برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از رنگ استفاده می‌کردند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی متریال‌های جدید مانند کاغذ دیواری‌ها به بازار آمده‌اند که یک جایگزین عالی به جای رنگ در نظر گرفته می‌شوند. کاغذدیواری‌ یک دیوارپوش عالی برای دیوارها در نظر گرفته می‌شود که به خوبی توانسته‌ توجه طراحان داخلی را نیز به خود جلب کند. اگر علاقه‌مند هستید تا با مزیت‌های این دیوارپوش آشنا شوید و تفاوت‌های آن را با رنگ متوجه شوید، به شما توصیه می‌شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تفاوت کاغذ دیواری با رنگ

کاغذ دیواری‌ها در مقایسه با رنگ‌ها تفاوت‌های بسیاری را دارند که همین تفاوت‌ها سبب شده است که امروزه، افراد بیشتری از کاغذ دیواری در طراحی خانه خود استفاده کنید. این تفاوت‌ها عبارتند از:

 • کاغذ دیواری‌ها در مقایسه با رنگ‌های ساختمانی دارای طرح‌ها و بافت‌های بسیاری هستند.
 • با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان طرح‌ها و رنگ‌هایی را بر روی دیوار ایجاد کنید که این کار عملا با استفاده از رنگ غیرممکن بنظر می‌رسد.
 • اگر دیوارهای منزل خود را با کاغذ دیواری مرغوب پوشش دهید، در صورت ایجاد کثیفی می‌توانید آن را سریع‌تر از دیوار رنگ شده تمیز کنید. (لازم به ذکر است که برخی کاغذ دیواری‌ها از قابلیت شستشو نیز برخوردار هستند.)
 • کاغذ دیواری‌ها گزینه مناسب‌تری برای اتاق کودک می‌باشند چرا که اتاق و دیوارهای کودک به سرعت کثیف می‌شود و به این صورت امکان تمیز کردن راحت آن فراهم می‌شود.
 • استفاده از رنگ‌آمیزی برای پوشش دیوارها، بوی نامطبوع ایجاد خواهد کرد ولی نصب کاغذ دیواری این مشکل را به همراه نخواهد داشت.
 • کاغذ دیواری برای شما آلرژی ایجاد نمی‌کند چرا که بوی نامطبوع تولید نمی‌کند ولی رنگ‌ها می‌توانند آلرژي ایجاد کنند چرا که بوی نامطبوع تولید می‌کنند.
 • در ساختار اکثر رنگ‌ها از سرب استفاده شده است که برای سلامت افراد به ویژه کودکان مضر می‌باشد ولی اکثر کاغذ دیواری‌ها به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که کمترین ضرر را برای افراد به همراه داشته باشند.
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند عمق خاصی را به فضای مورد نظر شما اضافه کنند که این امکان با استفاده از رنگ‌آمیزی یکنواخت ممکن نخواهد بود.

نصب کاغذ دیواری بدون ایجاد بوی نامطبوع

حالا که به طور کامل با تفاوت‌های کاغذ دیواری و رنگ آشنا شدید، بهتر است که موضوع اصلی مقاله را اندکی دقیق‌تر بررسی کنیم. در واقع یکی از مهمترین معایب رنگ‌ها، بوی بد آن‌ها است. وقتی شما یک خانه را با رنگ روغنی پوشش می‌دهید، تا چندین هفته بوی بد رنگ روغنی در خانه باقی خواهد ماند که همین موضوع می‌تواند سردرد شدیدی را برای افراد ایجاد کند که در این شرایط شما می‌توانید از یکی از سه راهکار زیر استفاده کنید:

 • خانه را برای چندین هفته ترک کرده و پس از رفع بوی نامطبوع به خانه خود برگردید.
 • از رنگ‌های روغنی استفاده نکنید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که بر پایه آب هستند و بوی نامطبوع تولید نمی‌کنند ولی خوب است بدانید، این رنگ‌ها از دوام و کیفیت بالایی برخوردار نیستند.
 • خانه خود را با کاغذدیواری پوشش داده و تنها یک روز بعد از نصب کاغذ دیواری به خانه خود برای زندگی رجوع کنید و این گونه با هیچ گونه بوی نامطبوعی روبه‌رو نخواهید شد.
 • چسب کاغذ دیواری
 • کاغذ دیواری‌ها بر خلاف رنگ‌ها برای نصب بر روی دیوار نیاز به یک سری چسب مخصوص دارند که این چسب‌ها ویژگی‌های قابل تقدیر

 

 

بسیاری دارند که آن‌ها را متمایز از رنگ جلوه می‌دهند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • عدم تولید بوی نامطبوع
 • سرعت خشک بالا
 • عدم ایجاد حساسیت
 • طبیعی هستند
 • شستشو شو و تمیز کردن به سهولت انجام می‌شود
 • رطوبت کمی را در محیط پخش می‌کنند
 • چسبندگی بی‌نظیری را ایجاد می‌کنند
 • فراوانی زیادی دارند و در همه جا پیدا می‌شوند.
 • در واقع چسب‌های کاغذ دیواری از قندهای طبیعی سلولز و ساکاروز ساخته می‌شوند. سلولوز و ساکاروز نشاسته‌های طبیعی موجود در طبیعت می‌باشند.

کاغذ دیواری‌های نان‌وون و آکرولیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سرعت در تولید، نیاز به محصولات ارگانیک بیشتر از هر زمان دیگر احساس می‌شود. یعنی محصولاتی که از متریال‌های طبیعی ساخته شده و به راحتی در طبیعت جذب گشته و بازیافت می‌شوند. به علت طبیعی بودن الیاف آن‌ها می‌توان آن‌ها را به عنوان یک متریال موثر و کارآمد برای حفاظت از کودکانمان و همینطور سالمندان که دارای فیزیک ظعیف‌تری هستند، دانست. کاغذهای نان‌وون و آکرولیک از جمله این متریال‌ها می‌باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

کاغذهای نان‌وون تک لایه می‌باشند و همینطور از لایه‌ی بیس کاغذ، از کمترین میزان مواد شیمیایی برخوردار می‌باشند، بنابراین نمی‌توانند حساسیتی را برای فرد یا محیط ایجاد نمایند. در رابطه با کاغذهای اکرولیک نیز می‌توانیم همین شرایط را بیان نماییم.

در حال حاضر کاغذ‌های نان‌وون، پیپر و اکرولیک از محبوب‌ترین و استانداردترین کاغذهایی هستند که در کشورهای اروپا و آمریکا مورد استفاده و استقبال قرار گرفته‌اند که تعویض آن‌ها راحت است و این کاغذها از رزولوشن و شفافیت بسیار بالایی در نمایش طرح برخوردار می‌باشند.

به علت استفاده از مواد و رنگ‌های طبیعی در این کاغذ دیواری‌ها که از طبیعت الهام گرفته شده است، هیچ گونه بوی نامطبوع، مضر و حساسیت‌زایی را در پایان کار برای شما ایجاد نخواهند کرد.

 

 

یکی دیگر از ویژگی‌های مورد پسند این سری کاغذ دیواری‌ها خاصیت خشک شدن سریع و خروج هر آن چه سریع‌تر رطوبت از محیط است، که این باعث می‌گردد در محیط هیچ گونه مضرات قارچی یا میکروبی ایجاد نشود. هم‌چنین یکی از برتری‌های این کاغذ‌ها فیکس شدن هر چه سریع‌تر آن‌ها بر روی دیوار است.

مزیت کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری‌ها علاوه بر مزیت‌های فراوانی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، مزایای دیگری نیز دارد که عبارتند از:
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند مناظر دیدنی بی‌نظیری را بر روی دیوار ایجاد کنند.
 • کاغذ دیواری‌ها به بهترین شکل ممکن می‌توانند عیوب دیوارها را پوشش دهند.
 • اکثر کاغذ دیواری‌ها ضد خش و آکوستیک می‌باشند.
 • اکثر کاغذ دیواری امکان نصب سریع و راحت را برای شما فراهم می‌کنند.
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند بر زیبایی اتاق تاثیر شگرفی را ایجاد کنند.

کاغذ دیواری ها از جمله متریال‌هایی می‌باشند که این روزها به جای رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و علت آن هم ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد کاغذ دیواری‌ها می‌باشد. مهمترین مزیتی که کاغذ دیواری‌ها نسبت به رنگ دارند، این است که هیچ گونه بوی نامطبوعی را در هنگام نصب از خود تولید نمی‌کنند چرا که از چسب‌هایی در هنگام نصب کاغذ دیواری استفاده می‌شود که از جنس مواد طبیعی می‌باشند. لازم به ذکر است که از آن‌جایی که در ساخت کاغذ دیواری‌های آکرولیک و نان‌وون از الیاف طبیعی استفاده نشده است، این نوع از کاغذدیواری‌ها نیز بوی نامطبوع تولید نخواهند کرد. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.