نصب کاغذ دیواری مانند رنگ، بوی نامطبوع ایجاد میکند؟

نصب کاغذ دیواری مانند رنگ، بوی نامطبوع ایجاد میکند؟

در گذشته افراد برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از رنگ استفاده می‌کردند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی متریال‌های جدید مانند کاغذ دیواری‌ها به بازار آمده‌اند که یک جایگزین عالی به جای رنگ در نظر گرفته می‌شوند. کاغذدیواری‌ یک دیوارپوش عالی برای دیوارها در نظر گرفته می‌شود که به خوبی توانسته‌ توجه طراحان داخلی را نیز به خود جلب کند. اگر علاقه‌مند هستید تا با مزیت‌های این دیوارپوش آشنا شوید و تفاوت‌های آن را با رنگ متوجه شوید، به شما توصیه می‌شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تفاوت کاغذ دیواری با رنگ

کاغذ دیواری‌ها در مقایسه با رنگ‌ها تفاوت‌های بسیاری را دارند که همین تفاوت‌ها سبب شده است که امروزه، افراد بیشتری از کاغذ دیواری در طراحی خانه خود استفاده کنید. این تفاوت‌ها عبارتند از:

 • کاغذ دیواری‌ها در مقایسه با رنگ‌های ساختمانی دارای طرح‌ها و بافت‌های بسیاری هستند.
 • با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان طرح‌ها و رنگ‌هایی را بر روی دیوار ایجاد کنید که این کار عملا با استفاده از رنگ غیرممکن بنظر می‌رسد.
 • اگر دیوارهای منزل خود را با کاغذ دیواری مرغوب پوشش دهید، در صورت ایجاد کثیفی می‌توانید آن را سریع‌تر از دیوار رنگ شده تمیز کنید. (لازم به ذکر است که برخی کاغذ دیواری‌ها از قابلیت شستشو نیز برخوردار هستند.)
 • کاغذ دیواری‌ها گزینه مناسب‌تری برای اتاق کودک می‌باشند چرا که اتاق و دیوارهای کودک به سرعت کثیف می‌شود و به این صورت امکان تمیز کردن راحت آن فراهم می‌شود.
 • استفاده از رنگ‌آمیزی برای پوشش دیوارها، بوی نامطبوع ایجاد خواهد کرد ولی نصب کاغذ دیواری این مشکل را به همراه نخواهد داشت.
 • کاغذ دیواری برای شما آلرژی ایجاد نمی‌کند چرا که بوی نامطبوع تولید نمی‌کند ولی رنگ‌ها می‌توانند آلرژي ایجاد کنند چرا که بوی نامطبوع تولید می‌کنند.
 • در ساختار اکثر رنگ‌ها از سرب استفاده شده است که برای سلامت افراد به ویژه کودکان مضر می‌باشد ولی اکثر کاغذ دیواری‌ها به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که کمترین ضرر را برای افراد به همراه داشته باشند.
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند عمق خاصی را به فضای مورد نظر شما اضافه کنند که این امکان با استفاده از رنگ‌آمیزی یکنواخت ممکن نخواهد بود.

نصب کاغذ دیواری بدون ایجاد بوی نامطبوع

حالا که به طور کامل با تفاوت‌های کاغذ دیواری و رنگ آشنا شدید، بهتر است که موضوع اصلی مقاله را اندکی دقیق‌تر بررسی کنیم. در واقع یکی از مهمترین معایب رنگ‌ها، بوی بد آن‌ها است. وقتی شما یک خانه را با رنگ روغنی پوشش می‌دهید، تا چندین هفته بوی بد رنگ روغنی در خانه باقی خواهد ماند که همین موضوع می‌تواند سردرد شدیدی را برای افراد ایجاد کند که در این شرایط شما می‌توانید از یکی از سه راهکار زیر استفاده کنید:

 • خانه را برای چندین هفته ترک کرده و پس از رفع بوی نامطبوع به خانه خود برگردید.
 • از رنگ‌های روغنی استفاده نکنید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که بر پایه آب هستند و بوی نامطبوع تولید نمی‌کنند ولی خوب است بدانید، این رنگ‌ها از دوام و کیفیت بالایی برخوردار نیستند.
 • خانه خود را با کاغذدیواری پوشش داده و تنها یک روز بعد از نصب کاغذ دیواری به خانه خود برای زندگی رجوع کنید و این گونه با هیچ گونه بوی نامطبوعی روبه‌رو نخواهید شد.
 • چسب کاغذ دیواری
 • کاغذ دیواری‌ها بر خلاف رنگ‌ها برای نصب بر روی دیوار نیاز به یک سری چسب مخصوص دارند که این چسب‌ها ویژگی‌های قابل تقدیر

 

 

بسیاری دارند که آن‌ها را متمایز از رنگ جلوه می‌دهند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • عدم تولید بوی نامطبوع
 • سرعت خشک بالا
 • عدم ایجاد حساسیت
 • طبیعی هستند
 • شستشو شو و تمیز کردن به سهولت انجام می‌شود
 • رطوبت کمی را در محیط پخش می‌کنند
 • چسبندگی بی‌نظیری را ایجاد می‌کنند
 • فراوانی زیادی دارند و در همه جا پیدا می‌شوند.
 • در واقع چسب‌های کاغذ دیواری از قندهای طبیعی سلولز و ساکاروز ساخته می‌شوند. سلولوز و ساکاروز نشاسته‌های طبیعی موجود در طبیعت می‌باشند.

کاغذ دیواری‌های نان‌وون و آکرولیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سرعت در تولید، نیاز به محصولات ارگانیک بیشتر از هر زمان دیگر احساس می‌شود. یعنی محصولاتی که از متریال‌های طبیعی ساخته شده و به راحتی در طبیعت جذب گشته و بازیافت می‌شوند. به علت طبیعی بودن الیاف آن‌ها می‌توان آن‌ها را به عنوان یک متریال موثر و کارآمد برای حفاظت از کودکانمان و همینطور سالمندان که دارای فیزیک ظعیف‌تری هستند، دانست. کاغذهای نان‌وون و آکرولیک از جمله این متریال‌ها می‌باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

کاغذهای نان‌وون تک لایه می‌باشند و همینطور از لایه‌ی بیس کاغذ، از کمترین میزان مواد شیمیایی برخوردار می‌باشند، بنابراین نمی‌توانند حساسیتی را برای فرد یا محیط ایجاد نمایند. در رابطه با کاغذهای اکرولیک نیز می‌توانیم همین شرایط را بیان نماییم.

در حال حاضر کاغذ‌های نان‌وون، پیپر و اکرولیک از محبوب‌ترین و استانداردترین کاغذهایی هستند که در کشورهای اروپا و آمریکا مورد استفاده و استقبال قرار گرفته‌اند که تعویض آن‌ها راحت است و این کاغذها از رزولوشن و شفافیت بسیار بالایی در نمایش طرح برخوردار می‌باشند.

به علت استفاده از مواد و رنگ‌های طبیعی در این کاغذ دیواری‌ها که از طبیعت الهام گرفته شده است، هیچ گونه بوی نامطبوع، مضر و حساسیت‌زایی را در پایان کار برای شما ایجاد نخواهند کرد.

 

 

یکی دیگر از ویژگی‌های مورد پسند این سری کاغذ دیواری‌ها خاصیت خشک شدن سریع و خروج هر آن چه سریع‌تر رطوبت از محیط است، که این باعث می‌گردد در محیط هیچ گونه مضرات قارچی یا میکروبی ایجاد نشود. هم‌چنین یکی از برتری‌های این کاغذ‌ها فیکس شدن هر چه سریع‌تر آن‌ها بر روی دیوار است.

مزیت کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری‌ها علاوه بر مزیت‌های فراوانی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، مزایای دیگری نیز دارد که عبارتند از:
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند مناظر دیدنی بی‌نظیری را بر روی دیوار ایجاد کنند.
 • کاغذ دیواری‌ها به بهترین شکل ممکن می‌توانند عیوب دیوارها را پوشش دهند.
 • اکثر کاغذ دیواری‌ها ضد خش و آکوستیک می‌باشند.
 • اکثر کاغذ دیواری امکان نصب سریع و راحت را برای شما فراهم می‌کنند.
 • کاغذ دیواری‌ها می‌توانند بر زیبایی اتاق تاثیر شگرفی را ایجاد کنند.

کاغذ دیواری ها از جمله متریال‌هایی می‌باشند که این روزها به جای رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و علت آن هم ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد کاغذ دیواری‌ها می‌باشد. مهمترین مزیتی که کاغذ دیواری‌ها نسبت به رنگ دارند، این است که هیچ گونه بوی نامطبوعی را در هنگام نصب از خود تولید نمی‌کنند چرا که از چسب‌هایی در هنگام نصب کاغذ دیواری استفاده می‌شود که از جنس مواد طبیعی می‌باشند. لازم به ذکر است که از آن‌جایی که در ساخت کاغذ دیواری‌های آکرولیک و نان‌وون از الیاف طبیعی استفاده نشده است، این نوع از کاغذدیواری‌ها نیز بوی نامطبوع تولید نخواهند کرد. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات