نحوه نصب موکت بر روی دیوار

نحوه نصب موکت بر روی دیوار

مزایای دیوارپوش موکت

در دهه‌های پیش موکت‌های پرزبلند  بر صحنه حاکم بودند. در آن روزها، در بسیاری از خانه‌ها موکت‌های شانه نارنجی، قهوه‌ای، قرمز یا سبز چسبیده شده به حداقل یک دیوار، اگر نه یک اتاق کامل، به ویژه در زیرزمین یا اتاق تفریح. انتخاب‌های موکت امروز کمی ظریف‌تر و رنگ‌ها ملایم‌تر هستند. جلوه موکت چسبیده به دیوار هنوز هم باعث ایجاد بافت، گرما و عایق صدا برای یک اتاق دنج و آرام میشود.

آنچه که دنیا و جامعه‌ی امروزکم دارد، سکوت و آرامش است تا کمی از دغدغه‌ی انسان‌هایش بکاهد و به آنها خشنودی و رضایت هرچه بیشتر از زندگی را هدیه کند. در این روزگار نابه سامان که افراد شب ‌و روز خود را گم کرده‌اند، بهتر است تا کمی آنها را به سمت آرامش روح ‌و جسم سوق دهیم. سرو صداهایی که از فضای خارج یا حتی داخل محیط،  تمرکز و یا خواب راحت را از شما ربوده‌اند، میتوانید با پیوست موکت به دیوارهایتان، آنها را به حداقل مقدار ممکن برسانید و یا کلا حذف نمایید. بسته به جنس موکت انتخابی، هرچه ضخیم‌تر باشد، میزان این آلاینده‌های صوتی به صفر میرسد و آرامش را مهمان لحظه‌هایتان میکند.

حال این شمایید که میتوانید آنرا جزء گزینه‌های اولویت خود بگذارید یا خیر! اگر نمی‌توانید سروصدا را آرام کنید، پس خودتان عایق‌بندی فضا را انجام دهید: عایق صدا، حرارت، حریق، گردو غبار. پس با ما برای هموار کردن این راه، همراه شوید.

 

 

مراحل چسباندن موکت به سطح دیوار به شرح زیر است:

 1. پرده‌ها، وسایل روشنایی، صفحات پریز برق و سوئیچ نور یا سایر وسایل دیواری را بردارید. با کشیدن هرگونه میخ، پیچ یا برجستگی دیگر، دیوار را با دقت بازرسی کنید.
 2. هرگونه فرورفتگی یا سوراخ بزرگ را با ترکیب گچ بر پایه سیمان پر کنید. پس از خشک شدن کامل پرکننده، با سمباده اطرافش را صاف کنید. برای پاک کردن هرچیز دیگری مثل کاغذ دیواری، رنگ براق ‌و لاک الکل یا برای صاف کردن مناطق ناهموار، بقیه دیوار را سمباده بزنید.
 3. دیوار را با مخلوط صابون و آب گرم بشویید. برای پاک کردن روغن، چربی، گردوغبار و سایر بقایایی که در پیوند چسب موکت تداخل ایجاد میکند، از یک پارچه یا برس موی نرم استفاده کنید. اجازه دهید دیواره به مدت سی دقیقه تا یک ساعت خشک شود.
 4. موکت‌ها را به طول و ارتفاع دیوار به اضافه 3 یا 4 اینچ اضافی از هر جهت اندازه گیری ‌و برش دهید. موکت را به صورت رو به بالا در بالای یک ورق تخته سه لایه قرار دهید یا از یک سطح سخت مشابه برای محافظت از سطح کف خود در هنگام برش موکت استفاده کنید. پشت موکت را با دقت علامت گذاری کنید. با استفاده از یک لبه برای هدایت چاقوی خود، نواحی چسبنده را با قیچی برش دهید. از جدا شدن و پاره شدن موکت خودداری کنید. اگر قطعات به اندازه کافی بزرگ نباشد که بتواند کل منطقه را پوشش دهد، قطعات اضافی ایجاد کنید، دقیقا شبیه به کاغذ دیواری.
 5. از محصولی سازگار با پشت موکت استفاده کنید.  یک لایه باریک و یکنواخت چسب روی دیوار پخش کنید، از گوشه بالا شروع کنید و تا پایین کار کنید.
 6. پس از مدت زمان مشخص شده توسط سازنده چسب، دیوار را در چند مکان لمس کنید که مطمئن شوید چسبندگی روی آن ایجاد شده است. این زمانی است که چسب مانند آب نبات سفت بعد از مکش چسبناک میشود. اگر چسب به این مرحله نیاز ندارد یا در صورت آماده بودن چسب، به چسباندن موکت روی دیوار ادامه دهید.
 7. موکت را تا دیوار نگه دارید. قبل از فشار دادن آن بر روی دیوار در بالا، آن را دقیقاً در موقعیت ممکن قرار دهید. دو بار بررسی کنید که موکت، لبه‌های کف یا قرنیز و دیوار را لمس میکند. از طریق لبه بالایی، در امتداد سقف، منگنه‌ها، میخ‌ها یا پیچ‌هایی زیر سطح دیوار بزنید. هر گیره را در زیر سطح موکت فرو کنید. این موارد به پشتیبانی موکت در زمان خشک شدن و همچنین جلوگیری از خرابی چسب در آینده کمک میکند.
 8. موکت را از پایین دیوار، از مرکز به طرفین بکشید، بکشید تا چین و چروک‌ها صاف شود، در حالی که آن را محکم به چسب فشار میدهید. به صورت دوره‌ای با وردنه یا تخته چوب کوتاه روی موکت را غلت دهید. فشار دادن هوای باقی مانده در زیر موکت چسبندگی مناسب را تضمین میکند.
 9. در صورت تمایل منگنه‌ها، میخ‌ها یا پیچ‌های اضافی را در امتداد لبه‌های موکت نیز قرار دهید. یک تخته مربع شکل نجاری به شما کمک خواهد کرد. فرآیند، موقعیت، فشار دادن و اطمینان از تکه‌های موکت اضافی مورد نیاز را تا زمانی که دیوار کاملا پوشانده شود، تکرار کنید.
 10. موکت را در اطراف هر روزنه و سوراخ مورد نیاز، مانند پریزهای دیواری، کلیدهای روشنایی یا درها برش دهید. لبه سوراخ را احساس کنید و از وسط سوراخ به لبه آن برش دهید. دور این لبه‌ها را دوباره چسب بزنید و در صورت تمایل با ضمیمه‌هایی مثل میخ، آن را محکم‌تر کنید.
 11. لبه‌های موکت را کوتاه کنید. دور هر درز موکت را چسب اضافی بزنید. صفحات خروجی دیواری و سوئیچ چراغ‌ها را دوباره وصل کرده و وسایل برداشته شده را جایگذاری کنید.

اگر فکر میکنید که به چسباندن موکت به دیوارها نیاز است، مراحلی که ذکر شدند میتوانند به شما کمک کنند که اینکار را انجام دهید. برای اینکار از موکت‌ های خاصی استفاده میشود. شما میتوانید از متخصصان شرکت پالاز در این زمینه کمک گرفته و موکت مناسب را انتخاب نمایید.

 

 

از زمان تاسیس پالاز، ما با مشتریان زیادی در سراسر کشور کار کرده ایم. خدمات عالی با حرفه‌ای‌های باتجربه و دوستانه آغاز میشود و به پایان میرسد، به همین دلیل است که ما در انتخاب تنها بهترین‌ها برای پیوستن به تیم خود بسیار ملاحظه میکنیم. ما پروژه‌ها را به طور کارآمد و طبق برنامه کامل میکنیم و فراتر از آن میرویم تا روابط پایدار با مشتریان خود برقرار کنیم. مفتخریم که به اعضای جامعه، خدمات درجه یک ارائه میدهیم. مشتریان ما کار با ما را دوست دارند، بسیاری از آنها به عنوان مشتریان دائم ما محسوب میشوند. با ما در ارتباط باشید و نظراتتان را به ما عرضه دارید، که بهترین‌ها را برای شما ارائه دهیم.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات