علت ایجاد صدا یا به اصطلاح جیر‌جیر کردن بعد از نصب لمینیت در چیست؟

علت ایجاد صدا یا به اصطلاح جیر‌جیر کردن بعد از نصب لمینیت در چیست؟

ممکن است بعد از نصب پارکت لمینیت سطح پارکت لمینیت جیرجیر کند و این جیر‌جیر کردن برای ساکنین آزار دهنده باشد. البته بعضی از افراد با جیرجیر کردن آن و صدای آن مشکلی ندارند و جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت را نشان از سرزنده بودن فضا می‌دانند و با آن مشکلی ندارند؛ اما به طور کلی این صدا مشکل‌ساز است و به مرور زمان آزاردهنده می‌شود. به این موضوع فکر کنید که نیمه شب که همه اعضای خانواده خواب هستند، یکی از اعضای خانواده قصد رفتن به آشپزخانه یا اتاقی دیگر را داشته باشد. همانطور که فکر می‌‌کنید صدا بسیار آزار دهنده خواهدشد. برخی علت این صدا را از نصب کردن نادرست لمینیت میدانند و برخی از جنس آن. پس برای اینکه با نحوه صحیح نصب پارکت لمینیت و علت این صدای آزار‌دهنده بیشتر آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه  باشید‌‌.

دلایل جیر جیر کردن پارکت لمینیت

 1. یکی از دلایلی که باعث جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت می‌شود، استفاده کردن از فوم غیر استاندارد هنگام اجرا است. همچنین کشیده شدن لایه‌های مختلف پارکت لمینیت بر روی یکدیگر می‌تواند باعث صدا دادن لمینیت شود.
 2. خرید پارکت‌های لمینیت با کیفیتی پایین در مدت زمان کوتاه آسیب می‌بیند و باید خیلی زود و در زمانی کوتاه به فکر رفع صدای آن باشید.
 3. قبل از نصب پارکت لمینیت به زیر‌سازی و صاف بودن سطح زمین و زیر آن دقت داشته باشید زیرا که سطح ناهموار می‌تواند باعث جیرجیر کردن لمینیت شود.
 4. رطوبت زیاد و نشت آب به علت ترکیدگی لوله باعث باد کردن تایل‌ها شده و باعث صدا دادن پارکت لمینیت و جیر‌جیر کردن آن می‌شود .
 5. اگر بعد از نصب پارکت لمینیت اسباب و وسایل سنگین منزل را روی پارکت لمینیت قرار دهید باعث جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت می‌شود و صدایی آزار‌دهنده میدهد.
 6. نصب دقیق و مناسب پارکت لمینیت بسیار مهم است و اگر صحیح نصب نشود باعث جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت می‌شود.

 

 

رفع صدای کفپوش لمینیت

‌در ادامه ما راه‌کارهایی برای رفع صدای جیرجیر لمینیت به شما ارائه می‌دهیم:

ناهموار بودن سطح زیرین کفپوش لمینیت

ناهموار بودن کفپوش باعث جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت می‌شود. اگر با خرید پارکت لمینیت این مشکل را دارید ابتدا باید چک کنید که آیا کفپوش اصلی نیز دارای این مشکل است یا خیر؟ اگر کفپوش را تعویض کرد و دوباره صدای جیر‌جیر را شنیدید، احتمال بسیار زیاد سطح اصلی مکان ناهموار است. اما اگر بعد از نصب با همچین صدایی روبه‌رو شدید، احتمال این است که نصب اشتباه بوده و کفپوش ضعیف نصب است و صدای حاصل از آن به همین علت باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل باید از راه حلی استفاده کرد.

ابتدا اگر مشکل از سطح مکان اصلی یا کفپوش اصلی است باید مکان را بررسی کنید و اگر نیاز به ارتفاع دارد به مکان ارتفاع داده و یا در صورت لزوم کف آن مکان را صافکاری مجدد انجام دهید تا مشکل شما اصلاح و برطرف شود.

البته این نکته بسیار مهم است یک نصاب حرفه‌ای کفپوش لمینیت قبل از نصب آن باید یک ارزیابی دقیق از وضعیت محلی که قصد استفاده از آن را دارد انجام دهد و سپس به نصب آن بپردازد. پارکت لمینیت با کیفیت خوب باید هنگام نصب این توانایی را داشته باشد که کلیک‌های متصل به خود را به راحتی بلند کند و آنها را به راحتی به یکدیگر وصل کند. این نکته را باید بدانید که صاف نگه داشتن پارکت لمینیت کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت فراوانی دارد و باید هنگام خرید همان ابتدا دقت کافی را داشته باشید.

نصب ضعیف

بعد از ناهموار بودن سطح اتاق، نصب ضعیف می‌تواند موجب جیر‌جیر کردن پارکت لمینیت شود و صدای آزار دهنده‌ای را به وجود آورد. همانطورکه گفته شده است تمامی کفپوش‌های چوبی که در نواحی بسیار گرم و یا بسیار مرطوب نصب می‌شوند، پس از مدتی سطح  شروع به باد کردن می‌کند و متورم می‌شود.

 

 

هر چند که این احتمال در کفپوش لمینیت کمتر است و کسانی که از پارکت لمینیت استفاده می‌کنند خیلی کم با این مشکل مواجه می‌شوند. به همین علت تمامی سازندگان و تولیدکنندگان کفپوش لمینیت این توصیه را می‌کنند که حدود ۱۰ میلی‌متر فاصله بین تایل‌ها قرار دهید تا هنگامِ  انبساط و تورم و یا باد کردن کناره آن، مشکلی به وجود نیاید.

برای سازگار شدن کفپوش لمینیت با دمای محیط مورد نظرتان، باید 48 ساعت قبل از نصب، در همان مکان قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این نکته بسیار مهم است و کمک بسیار بزرگی به نصب و به اینکه کفپوش شما دوام بالایی داشته باشد، می‌کند.  

همچنین نیز این نکته را در نظر داشته باشید که اتاقی که قرار است توسط کفپوش‌های لمینیت پوشانده شود، خالی نباشد. همچنین توجه داشته باشید که در طول نصب پارکت لمینیت نباید افراد بر روی آن راه بروند و نباید از وسایلی مثل مبلمان یا میز استفاده کنید؛ زیرا که این کار به سطح پارکت لمینیت فشار می‌آورد و ممکن است موجب ناهمواری بین قطعه‌های تایل شود و ناهمواری‌ها موجب به وجود آمدن صداهای آزار دهنده یا همان جیر‌جیر کردن می‌شوند. هر چند پارکت‌های لمینیت دارای دوام بالایی هستند اما رطوبت بالا و یا ریختن آب می‌تواند باعث جیر جیر کردن آن شود. پس بهتر است از راه‌حل‌ها آگاه باشید.

بهترین راه‌حل برای برطرف کردن صدای جیرجیر لمینیت

بهترین راه حل برای این مشکل این است که فضای بین تایل‌ها را تا جایی که امکان دارد افزایش دهید. همچنین اگر هنگام نصب پارکت لمینیت متوجه شدید که بعضی از پارکت‌ها در جای درستی نصب نشده است و یا اینکه تایل‌ها به صورت ناهموار در کنار دیگر قرار گرفتند سعی کنید که خودتان یا یک فرد حرفه‌ای مسلط به این حرفه به رفع این مشکل بپردازد تا موجب صدای آزاردهنده و جیر جیر کردن نشود.

شما می توانید با استفاده از بیرون آوردن یکی از تایل‌ها یک همواری را ایجاد کنید. شما با استفاده از ابزار ساده به راحتی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید و همچنین این نکته را توجه داشته باشید که بهتر است همیشه چند قطعه یدک از  تایل را داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. مثلا در مواردی مثل شکستگی، خراش یا تورم که نیاز به قطعه‌ای از تایل ها پیدا می‌کنید. آن را در دسترس داشته باشید.

 

 

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله بالا گفتیم بعضی از کفپوش‌ها در هنگام استفاده صداهای آزار دهنده را از خود تولید می‌کنند. مانند: جیر‌جیر کردن و دلایل آن را نیز بیان کردیم. این دلایل میتوانند شامل نصب ضعیف و یا رطوبت زیاد و یا مواردی چون ناهمواری سطح زمین باشند. ما این دلایل‌ را برای شما با تمامی جزئیات توضیح دادیم و راه‌حل‌های آن را به شما ارائه دادیم. اگرقصد آشنایی بیشتر با پارکت لمینیت را دارید می‌توانید به راحتی وارد سایت ما شوید و مقاله های مربوط به موضوع خودتان را مطالعه کنید. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما نهایت سپاسگزاری را داریم.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.