معنای قابل شستشو بودن کاغذدیواری

معنای قابل شستشو بودن کاغذدیواری

هنگام خرید کاغذدیواری اولین سوالی که مشتریان از صاحب مغازه می‌پرسند، این است که آیا  این کاغذ دیواری که نظر ما را جلب کرده است قابل شستشو است؟ همان طور که می‌دانید همه ما انسان‌ها به دنبال راحتی هستیم و کاغذ دیواری‌های قابل شستشو کار را برای ما راحت‌تر کرده است. همین قابلیت شستشو کاغذ دیواری‌ها یک امتیاز مهم نسبت به سایر پوشش‌ها مانند رنگ آمیزی است. شما با انتخاب کاغذ دیواری‌های قابل شست‌و‌شو می‌توانید  به راحتی گرد و غبار‌های روی دیوار را پاک کنید. برای شناخت کاغذ دیواری‌های قابل شستشو تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نکته‌ای مهم برای تمیز کردن کاغذ دیواری

اصطلاح قابل شستشو این معنا را نمی‌رساند که ما می‌توانیم به طور مستقیم آب را بر روی کاغذ دیواری بزنیم و این کلمه به هیچ عنوان به معنی آب رساندن مستقیم بر سطح کاغذ دیواری نیست. شما برای تمیز کردن کاغذ دیواری‌ها باید از دستمال مرطوب استفاده کنید و آن را به طور آهسته بر روی سطح کاغذ دیواری بکشید. از تماس آب به صورت مستقیم بر روی  کاغذ دیواری خودداری کنید.

ویژگی کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

کاغذ دیواری قابل شستشو با یک لایه از جنس وینیل نازک پوشانده شده است. این لایه بی‌رنگ و نازک است و با چشم و یا لمس کردن با دست نمی‌توان از وجود آن مطلع شد‌. وینیل مانند یک پوشش بر روی لایه کاغذ دیواری قرار می‌گیرد و همین لایه از نفوذ آب بر لایه‌های دیگر این کاغذ دیواری جلوگیری می‌کند. این لایه باعث می‌شود تا انواع لکه‌ها کم‌تر بر روی آن بمانند.

کاغذ دیواری‌های وینیل نیز دارای این لایه می‌باشند اما با این تفاوت که لایه وینیل بسیار ملموس‌تر و ضخیم‌تر است و همین ضخامت باعث شده است که در برابر رطوبت مقاوم‌تر باشد و نسبت به سایر دیگر کاغذ دیواری‌ها مقاومت بیشتری داشته باشد. شما از این نوع کاغذ دیواری می‌توانید به راحتی برای آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی استفاده کنید. همچنین لازم است این نکته را بدانید که این پوشش به دلیل ضخامت بالا نمی‌تواند ریزه‌کاری‌های طرح دلخواه شما را به خوبی نشان  دهد.

 

 

تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

همانطور که میدانید دیوارپوش‌ها در ایران به دو نوع تقسیم شده است. قابل شستشو و غیر قابل شستشو. همچنین این روزها  با پیشرفت تکنولوژی شاهد پیشرفت در این صنعت نیز هستیم. همانطور که در بالا گفتیم قابل شستشو بودن کاغذ دیواری این معنا را نمیرساند که شما می‌توانید به صورت مستقیم آب را به کاغذدیواری بزنید.

شما باید با یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید و یا به بیان دیگر نمی‌توان برای تمیز کردن، آن را به طور مستقیم در تماس مستقیم با آب قرار داد. شما می‌توانید چند ماه یک بار ابتدا با یک دستمال نم‌دار آن را تمیز کنید و بلا فاصله بعد با یک دستمال دیگر آن را خشک کنید . قبل از خرید کاغذ دیواری شما باید از صاحب مغازه سوال کنید که آیا کاغذ دیواری‌ها قابل شستشو هستند یا خیر؟

کاغذدیواری‌هایی با قابلیت شستشو چه مشخصاتی دارند؟

 • یک جداسازی آسان
 • طول عمر بالا و ماندگاری عالی
 • قابل استفاده در مناطق سرد
 • ساخت توسط برندهای معروف
 • تنوع در رنگ و مدل
 • نگهداری آسان
 • هزینه به نسبت بالا

نکات تمیز کردن کاغذ دیواری‌های قابل شستشو

 • مراحل شستشو باید از بالا به پایین انجام شود.
 • برای کارایی بهتر توصیه می‌شود که آب ولرم استفاده کنید .
 • برای شستن و تمیز کردن کاغذ دیواری‌ها از پارچه‌های زبر استفاده نکنید؛ زیرا این کار باعث فرسایش لایه پوشاننده و لایه دیگر می‌شود.
 • برای مناطق شرجی و مرطوب از کاغذ دیواری‌های استاندارد و با بالاترین استاندارد استفاده کنید.
 • این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قبل از کشیدن دستمال مرطوب بر روی کاغذدیواری، ابتدا گرد و غبار را پاک کنید؛ زیرا گرد و غبار مرطوب شده سخت تمیز می‌شود.

 

 

مراحل شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری‌های قابل شستشو

 1. ابتدا قبل از تمیز کردن و یا شستن کاغذ دیواری‌ها بهتر است با یک دستمال کامل خشک و تمیز کل سطح دیوار را به آرامی تمیز کرده و برای قسمت‌های بالای دیوار می‌توان دستمال را به سر یک دسته طی بندید و آن را به قسمت‌های بالا بکشید و گرد و غبار را پاک کنید و همچنین می‌توانید برای از بین بردن گرد و غبار‌ها از جارو برقی استفاده کنید.
 2. در مرحله بعد از آب ولرم و مواد شوینده چون مایع ظرفشویی و صابون استفاده کنید. از دستمال‌ها و اسکاج های نرم استفاده کنید زیرا دستمال و اسکاج زبر باعث فرسایش کاغذ دیواری می‌شود. اسکاج یا دستمال را که همراه با مواد شوینده با آب مخلوط کرده خیس کنید و آب را از آن بگیرید به صورتی که حتی یک قطره آب از دستمال چکه نکند. بعد به آرامی دستمال را بر روی دیوارها و کاغذ دیواری‌ها بکشید و بلافاصله یک دستمال کامل خشک داشته باشیم تا رطوبت را از کاغذ دیواری بگیرد زیرا نباید آب به لایه زیرین کاغذ دیواری، آنجایی که چسب زده شده است، برسد. 

توصیه می‌کنیم که قبل از کشیدن محلول بر روی کاغذ دیواری ابتدا منطقه‌ای را که در دید کمتری است برای شستشو امتحان کنید و مقداری از محلول را با استفاده از دستمال مخصوص بر روی کاغذ دیواری کشیده و در صورت تغییر رنگ ندادن محلول را برای سایر مناطق استفاده کنید و برای مناطق لکه‌دار مانند لکه خودکار از محلول‌های دیگر به صورت جداگانه استفاده کنید. هنگام کشیدن دستمال به کناره‌های سطح کاغذ دیواری کاملا احتیاط کنید؛ زیرا آب نباید به سطح زیرین لایه کاغذ دیواری برسد.

قیمت کاغذ دیواری‌های قابل شستشو

کاغذ دیواری‌های قابل شستشو دو نوع هستند و کیفیت هر یک از این‌ها در برابر آب و رطوبت متفاوت است. بخشی از این کاغذ دیواری‌ها وارداتی می‌باشند و همین موضوع باعث تغییرات زیاد قیمت آن‌ها است. به همین علت نمی‌توان قیمت ثابتی از کاغذ دیواری قابل شستشو را اطلاع‌ رسانی کرد.

نتیجه‌گیری

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم قابل شستشو بودن کاغذ دیواری یک امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر پوشش‌ها است. همه ما به دنبال راحتی هستیم و تمیز کردن دیوارپوش‌ها کار سختی است و این جا با استفاده از کاغذ دیواری‌های قابل شستشو کار برای ما بسیار راحت‌تر از قبل می‌شود. بهتر است که قبل از شستشو ابتدا مراحل شستشو را به خوبی بدانیم و قبل از تمیز کردن و شستن کاغذ دیواری، مقاله‌ها را مطالعه کرده باشید.

یک اشتباه کوچک ممکن است که کاغذ دیواری را خراب کند و یا به آن آسیب جدی وارد کند؛ مثلا با دانستن این نکته که برخورد مستقیم آب کاغذ دیواری باعث خراب شدن آن میشود و با آگاهی کامل نسبت به این موضوع متوجه می‌شویم که باید ابتدا یک دستمال نم‌دار را مرطوب  کرده و آن را به کاغذ دیواری بکشید. امیدوارم این مقاله برایتان کاربردی بوده باشد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.