موکت‌های بدون دوردوزی دارای عمر کمتری هستند؟

موکت‌های بدون دوردوزی دارای عمر کمتری هستند؟

هر کدام از خریداران برای خرید موکت، به ویژگی خاصی توجه می‌کنند و قابلیت‌های منحصر به فردی را مدنظر دارند؛ یکی از ویژگی‌های مهم برای خریداران، کسب اطلاع و آگاهی از طول عمر موکتی است که می‌خواهند خریداری کنند؛ مشتریان به طور معمول به دنبال خرید محصولی هستند که دارای طول عمر و ماندگاری نسبتا بالایی باشد. در این راستا، سوالی که گاها برای شما عزیزان مطرح میشود این است که چه عواملی مشخص کننده‌ی طول عمر یک موکت است؟ آیا می‌شود با رعایت کردن مواردی طول عمر موکت را افزایش داد؟ آیا دور دوزی موکت‌ها در طول عمر و ماندگاری آن‌ها نقشی دارند؟ و آیا موکت‌های بدون دور دوزی دارای عمر کمتری هستند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از عواملی که طول عمر یک موکت را مشخص میکند می‌توان به جنس آن اشاره کرد. موکت‌ها با کیفیت و جنس‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند، این که شما با توجه به میزان رفت و آمد و تردد محدوده‌ی مورد نظر خود و اینکه موکت را برای کدام قسمت از منزل خود می‌خواهید، دست به انتخاب بزنید، نکته‌ی بسیار حائز اهمیتی است؛ چرا‌ که اگر جنس مناسب را در مکان نامناسب قرار بدهید، کارآیی و کیفیت آن به حداقل می‌رسد، زیرا مناسب آن فضا و مکان نبوده و گزینه‌ی نامناسبی برای انتخاب بوده است؛ بنابراین، جنس مرغوب، عاملی است که ارتباط مستقیم با طول عمر موکت شما دارد.

 

 

شستشوی اصولی یکی از عوامل افزایش طول عمر موکت

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد چگونگی مواجهه شما با لکه و کثیفی‌ها است؛ برای افزایش طول عمر موکت خود نگذارید که لکه‌ها به مدت طولانی باقی بمانند. حدالمقدور سعی کنید تا لکه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن از بین ببرید، تا وارد اعماق و بافت موکت شما نشوند و طول عمر آن را به خطر نیندازند. برای از بین بردن لکه‌ها میتوانید از راهکار‌های مختلفی استفاده کنید؛ سعی کنید بهترین گزینه را انتخاب کنید، تا کمترین آسیب به بافت موکت شما وارد شود.‌ اگر لکه و کثیفی که روی موکت شما ایجاد شده بسیار عمیق است، بهتر است که خودتان لکه بری را انجام ندهید و آن را به دست متخصص بسپارید تا بتواند آن را به صورت تخصصی برطرف کند.

شامپو زدن زیاد برای از بین بردن لکه‌ها، شاید آن‌ها را از بین ببرد اما اگر نتوانید کف‌های شامپو را از موکت به خوبی خارج کنید، می‌تواند به بافت آن آسیب جدی وارد کند. موکت را بیش از حد خیس نکنید و اگر آن را شستید تا زمانی که خشک نشده روی آن وسیله قرار ندهید؛ اگر روی موکت خیس وسیله بگذارید، به بافت آن آسیب وارد می کند؛ مثلاً پایه های مبل شما اگر بر روی موکت خیس قرار بگیرد، رد و اثر خود را بر روی آن باقی می‌گذارد و بر روی موکت شما، فرورفتگی ایجاد می‌کند. برای خشک کردن موکت، آن را در مدت زمان طولانی در معرض نور خورشید نگذارید، چرا که این کار می‌تواند باعث رنگ پریدگی و یا تغییر رنگ در موکت شما شود.

در نهایت استفاده از بخارشو، می‌تواند کمک شایانی برای بهتر به نظر رسیدن موکت شما انجام دهد. بخارشو، لایه سطحی موکت شما را تمیز میکند، گرد و غبار، آلودگی و خاک را از بین میبرد؛ اما استفاده مداوم از بخارشو، می‌تواند به بافت موکت شما آسیب بزند. بنابراین بهتر است، با فاصله زمانی متناسب، از بخارشو استفاده کنید؛ در نهایت، با توجه به لکه ایجاد شده راه‌های استاندارد و صحیح از بین بردن آن را پیدا کنید و بعد از اطمینان حاصل کردن از استاندارد بودن راه حل، آن را عملیاتی کنید.

نقش دور دوزی در طول عمر موکت‌ها

دور دوزی موکت و اهمیت آن در رابطه با طول عمر موکت شما، تا اندازه بسیار زیادی به جنس و نوع آن موکت، مرتبط است. موکت‌هایی وجود دارند که دور دوزی به زیبایی آن‌ها آسیب وارد می کند و اصلاً نیازی به دور دوزی ندارد.

مدل‌های لوپ حتما نیاز به دوردوزی دارند

در مورد طرح‌های لوپ، قبل از اینکه برای اولین بار آنها را بشویید، پیشنهاد می‌شود که برای افزایش طول عمر، آنها را دور دوزی کنید؛ تا به بافت اصلی آن صدمه ای وارد نشود و از ایجاد آسیب پیشگیری شود.

چرا دوردوزی موکت‌های باعث افزایش طول عمر آنها میشود؟

حالا می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که در چه مواردی دور دوزی موکت لازم و ضروری است؟ اگر قرار است موکت را در قسمت وسط سالن و ساختمان خود قرار دهید، بهتر است تا برای آن دور دوزی انجام شود، تا به طول عمر موکت شما آسیبی وارد نشود.

اگر قرار است تا موکت، تمام سطح ساختمان یا منزل شما را بپوشاند، اصلاً نیازی به انجام دادن دور دوزی نیست. نکته جالب توجه و حائز اهمیتی که باید به آن اشاره کرد، قسمت حساس برش و نصب موکت است. اگر این کار را به شخص متخصص و نصابان ماهر می‌سپارید، نیازی به دور دوزی نیست. اما اگر قصد دارید که خودتان این کار را انجام دهید، امکان دارد برش‌های نامنظم و ناهموار را ایجاد کنید، بنابراین، بهتر است تا دور دوزی انجام دهید، تا هم زیبایی بصری ایجاد شود و هم سلامت موکت شما تامین شود. در نهایت، با کسب اطلاعات و مهارت‌ها، جهت نحوه صحیح نگهداری از موکت، می‌توانید طول عمر آن را به میزان قابل توجه افزایش دهید و از آن در برابر آسیب‌های احتمالی حفظ کنید.

 

 

موکت‌ها امروزه علاوه بر زیبایی و ایجاد پوشانندگی سطوح، قابلیت‌های زیادی دارند؛ عایق گرما، عایق صوت، جایگزینی برای فرش از جمله‌ی این قابلیت هاست. لازم به ذکر است که موکت‌های دور دوزی شده، به راحتی این قابلیت را دارند تا به جای فرش در منزل شما استفاده شوند.
امروزه فرش‌های ماشینی یا دست بافت قیمت‌های بسیار زیادی را به خود اختصاص دادند؛ بنابراین استفاده از این موکت‌های دوردوزی شده می‌تواند جایگزین مناسبی برای فرش باشد.

این موکت با هزینه‌ای بسیار کم‌تر از فرش، همان قابلیت و کار آیی را در اختیار شما قرار می‌دهد. طرح و تنوع موکت‌ها در حال حاضر بسیار زیاد است. اگر تصور شما از تنوع موکت، طرح‌ها و رنگ‌های محدود است، باید نگاهی دوباره به موکت‌های فعلی در بازار بیندازید تا عقیده‌ی شما به طور کلی تغییر کند. موکت‌ها با طیف وسیعی از رنگی و تنوع بالا در طرح، در حال حاضر وجود دارند. کافی است که با کسب آگاهی و اطلاع، موکت مورد نظر با فضای خود را انتخاب کنید و از زیبایی و قابلیت های آن لذت ببرید.

نتیجه گیری:

عواملی زیادی مثل شستشو، نحوه‌ی جارو زدن موکت ، ... و دوردوزی موکت در عمر موکت‌های تاثیر زیادی دارد. موکت‌های پرزبلند حتما باید بعد از برش دادن دوردوزی شوند، زیرا دوردوزی باعث میشود تا در دور تا دور موکت دوخته شود و پرزها و بافت موکت انسجام خودش را حفظ کند و در اثر رفت و آمد به راحتی خراب نشود.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.