ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی.

 • لایه هسته یا مرکزی نقش اساسی و تعیین‌کننده در مقاومت و استحکام این لمینیت‌ها را دارد. در اصل به عنوان قلب لمینیت عمل می‌‌کند. نقش لایه زیرین نگهداری و حفاظت از لمینیت‌ها است و به عنوان پایه عمل می‌کند این لایه نسبت به آب مقاومت بسیار زیادی دارد و از رسیدن رطوبت به لایه‌های دیگر جلوگیری می‌کند در بعضی از کفپوش‌های لمینیت این لایه یعنی لایه زیرین خود از سه لایه تشکیل می‌شود.
 • نقش لایه دکور در طرح و ظاهر لمینیت‌ها هست که نقشی تعیین‌کننده دارد، همچنین وقتی بخواهیم کفپوش لمینیت را خریداری کنیم اولین چیزی که ناخوداگاه تاثیرگذار است لایه دکور میباشد زیرا نقش اساسی در ظاهر لمینیت‌ها را دارد.
 • نقش لایه پوششی بعنوان یک لایه محافظ است که نقش مهمی در حفاظت از لمینیت‌ها ایفا میکند، بعنوان مثال در مواقعی که بر روی آنها راه می‌رویم. همچنین موجب می‌شود که نظافت کفپوش‌ها به راحتی انجام شود. این چهار لایه در کنار هم اختلاف قیمت و ضخامت را به وجود می‌آورد.

آیا لمینیت روشن بهتر است یا تیره؟

باید بگویم که این مورد بستگی به شرایط متعددی دارد. از جمله :

آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، فضای خانه و از همه مهم‌تر سلیقه فردی هر شخص و مواردی از این قبیل.

 • یک نکته مهم که در انتخاب ضخامت لمینیت‌ها باید توجه کرد این است که صاف بودن کف سطحی که برروی آن لمینیت نصب می‌شود را باید در نظر گرفت و همچنین مسئله عایق صدا بودن در مکان‌های شلوغ و آپارتمان‌ها.

 

 

به این نکته توجه کنید که اگر کف ساختمان شما ناهموار باشد باید از لمینیت‌های ضخیم‌تر استفاده شود. همچنین اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و می‌خواهید از انتقال صدا به طبقه‌های دیگر ساختمان جلوگیری کنید می‌توانید لمینیت با ضخامت ۱۲ یا ۱۵ میلی متر استفاده کنید. در غیر این صورت اگر هیچ مشکلی با کف ساختمان و انتقال صدا ندارید، لمینیت با ضخامت ۸ میلی متر را میتوان استفاده کرد.

البته این نکته را در نظر بگیرید که کیفیت لمینیت‌ها وابسته به ضخامت آنها نیست. معمولا تایل‌های نازک‌تر قیمت پایینی دارند ولی دوام و ماندگاری آنها در بیشتر موارد مشابه است در نتیجه مسئله کیفیت و دوام لمینیت‌ها تحت تاثیر ضخامت آنها قرار نمی‌گیرد. معمولا فروشندگان لمینیت‌ها ضخامت ۸  یا ۱۲ میلی متر را پیشنهاد می‌‌کنند. هرچه که ضخامت لمینیت‌ها بیشتر باشد قیمت آن هم افزایش می‌یابد ولی به این معنی نیست که کیفیت آن بهتر است.

مزایای لمینیت ضخیم‌تر

هر چه تایل‌های لمینیت ضخیم ‌تر باشد مزایایی آن هم بیشتر است. لمینیت ضخیم می‌تواند در هنگام تردد سنگین بهتر مقاومت کند و آسیب نمی‌بیند و عایق صوتی بهتری نیز میباشد.

به این نکته توجه کنید که اگر در مکانی زندگی می‌کنید که شلوغ است بهتر است از لمینیت ۱۲ میلی متر استفاده کنید.

هر چه کف‌سازی ساختمان شما با کیفیت بهتری همراه باشد نیاز به لمینیت ضخیم‌تر کمتر خواهد شد. صاف بودن کف ساختمان نقش مهمی در نصب لمینیت دارد. کفپوش‌ها علاوه بر زیبایی و طرح آنها از نظرعایق‌بندی هم دارای اهمیت هستند، همچنین ضخامت لمینیت در عایق صدا و گرما بودن در آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها موثر است.

پروسه تولید و نحوه ساخت لمینیت

چهار لایه‌ای که در بالا ذکر شد، به دو روش برروی هم قرار می‌گیرند و کفپوشی یکپارچه را به وجود می‌آورند که ذکر کردن این دو روش خالی از لطف نیست:

 • روش DPL

در این روش همه لایه‌ها روی هم قرار می‌گیرند و با دستگاه مخصوص فشرده می‌شوند و کفپوشی با کیفیت به وجود می‌آورد. اکثر کارخانه‌ها از این روش استفاده می‌کنند.

 • روشHPL

از این روش در شرکت‌های معتبر و برتر استفاده می‌شود به دلیل دو مرحله متفاوت که روی لمینیت‌ها صورت می‌گیرد. در این روش دو لایه رویی با چسب متصل می‌شوند و بعد با لایه زیرین در اثر فشار زیاد بهم می‌چسبند.

به طور دقیق نمی‌توان گفت که یک لمینیت ۱۲ میلی متری بهتر از لمینیت ۸ میلی متری است چون نحوه ساخت‌، آب هوای منقطه، چگونگی استفاده از لمینیت و عواملی دیگر بر طول عمر لمینیت‌ها موثر هستند به این ترتیب ضخامت لمینیت شاخص خوبی برای کیفیت و دوام لمینیت نیست.

انتخاب پارکت‌‌ها براساس ضخامت آن‌ها

آیا می‌دانید که شما چرا باید به شاخص‌ AC در انتخاب پارکت لمینیت توجه کنید؟ هنگامی که شما قصد خرید پارکت لمینیت را دارید ابتدا باید ضخامت آن را مشخص کنید. شما چند گزینه انتخاب دارید.

 • 7 میلیمتر
 • یا 8 ملیمتر
 • یا 10میلیمتر
 • یا 12میلیمتر
 • و یا بیشتر

آیا می‌دانستید که تاثیر همین یک میلی متر بسیار زیاد است و همچنین قیمت هر پارکت نسبت به ضخامت بالاتر می‌رود یعنی متناسب با میزان ضخامت، قیمت هم بالاتر می‌رود. این سوال برای شما پیش می‌آید که اصلا چرا ضخامت مهم است؟ یا اینکه شما به چه ضخامتی از لمینیت نیاز‌مند هستید؟ و یا اینکه تفاوت این ضخامت ها در چیست؟

 

 

چرا ضخامت مهم است؟

آیا می‌دانستید که ضخامت لمینیت مهم‌تر از زیبایی لمینیت می‌باشد. زیرا که هر چه ضخامت بالا‌تر باشد مقاومت نیز بالاتر است. پس هرچه ضخامت بالاتر باشد مقاومت نیز در برابر ضربه بالاتر است. شما می‌توانید با نصب لمینیت ضخیم‌تر نواقص و عیب‌های زیرکف را نیز پوشش بدهید.

لمینیت چقدر باید ضخیم باشد؟

ضخامت لمینیت باید بین 6 میلی متر تا 12 میلی متر باشد. اگر شما خواهان بیشترین کیفیت هستید باید 10 میلی متری یا 12 میلی متر را انتخاب کنید زیرا که دارای کیفیت بالایی است. اما اگر که قیمت برای شما مهم‌تر است شما باید به سراغ پارکت 7 میلی متر یا 8 میلی متر بروید.

نتیجه‌گیری

در نتیجه می‌‌توان به صورت کلی گفت که برای استفاده بهتراز لمینیت باید از صاف بودن کف ساختمان و عایق بودن لمینیت‌ها برای جلوگیری از سرو صدا اطمینان حاصل کرد. همچنین ضخامت کفپوش‌های لمینیت ضروری است. معمولا کفپوش‌های ۸ یا ۱۲ میلی متری بیشتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.