معایب کاغذ دیواری در فضاهای قدیمی

معایب کاغذ دیواری در فضاهای قدیمی

شاید برای شما پیش آمده است که به فکر ایجاد تغییر در دیوارهای منزل خود افتاده باشید و در این راستا گزینه‌های زیادی به ذهنتان رسیده باشد. شاید نتیجه شما انتخاب رنگ برای دیوارهای منزلتان باشد. وقتی که به این موضوع بیشتر فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که رنگ کردن دیوارها دردسر زیادی داشته و بسیار زمان بر است و ممکن است که کاملا از انتخاب خود پشیمان شوید. ممکن است بعد از رد کردن گزینه رنگ به دیوارپوش‌های ترموود فکر کنید اما با دیدن قیمت‌ها از این گزینه صرف نظر کنید. در نهایت به گزینه کاغذدیواری برای تغییر دیوار منزل خود می‌رسید.

کاغذ دیواری و معایب آن برای فضاهای قدیمی

زمانی که شما یک مکانی که دارای دیوارهای قدیمی را برای زندگی انتخاب می‌کنید، اولین مسئله مهمی که به ذهنتان می‌رسد ایجاد تغییری در دیوارهاست در گذشته انتخاب یک دیوارپوش مناسب برای دیوارها امری مهم به حساب نمی‌آمد مسئله مهم این بود که دیوارها صاف و عاری از نقص باشند و همین موضوع کافی بود.

زیرسازی نصب

یکی از معایب نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارهای قدیمی، زیر سازی نصب است. برای اینکه کاغذ دیواری بسیار  زیبا نصب شود باید دیوار زیر آن صاف و بدون مشکل باشد تا بتوان فرآیند نصب را آغاز کرد. به این کار زیرسازی دیوار گفته می‌شود که با توجه به قدمت دیوارها متفاوت است. مشکلی که دیوارهای قدیمی دارند این است که سطح آنها ناصاف است و صاف کردن دیوارها ممکن است با مشکل رو به رو شود به همین علت اگر ما دیوار را کاغذ دیواری کنیم، زیبایی و جلوه مورد انتظار ما را نخواهد داشت. همینطور زیرسازی دیوارهای قدیمی به صرف زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند انتظار ما را بر آورده کند.

برای زیرسازی دیوارهای قدیمی شما باید ابتدا تمامی سوراخ‌ها، ترک‌ها و ناصافی‌های موجود بر روی سطح دیوار را با استفاده از بتونه پوشش دهید. بعد از انجام این کار با استفاده از یک سمباده دیوارها را هم سطح با دیوارهای کناری کنید. علت وقت گیر بودن زیرسازی دیوارهای قدیمی نیز این موضوع است.

 

 

تنوع زیاد کاغذ دیواری

کاغذ دیواری‌ها طرح‌های مختلفی دارند این طرح‌ها آنقدر زیاد و زیبا بوده که میتوان برای هر قسمت از خانه از یک طرح کاغذ دیواری استفده کرد. مسئله مهم در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای فضاهای قدیمی این است که باید طرحی انتخاب شود که مناسب با فضای قدیمی خانه باشد. انتخاب طرح مناسسب برای این مکان‌ها انتخابی دشوار محسوب می‌شود چنان که فرد را به این فکر سوق می‌دهد که رنگ نیز می‌تواند جایگزین خوبی به حساب آید. دیگر مشکلی که نیز وجود دارد نگرانی از قدیمی شدن طرح انتخابی است.

هزینه‌های خرید و نصب کاغذ دیواری برای فضاهای قدیمی

کاغذ دیواری در مقایسه با رنگ از هزینه بالاتری برخوردار است. هزینه کاغذ دیواری به دو مرحله خرید و نصب خلاصه می‌شود. مسئله مهم در این موضوع این است که اگر دیوارهای فضای قدیمی را با صرف هزینه زیاد کاغذ دیواری کنیم، به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکنیم. این موضوع یکی دیگر از معایب استفاده از کاغذ دیواری برای فضاهای قدیمی به حساب می‌آید.

شرایط محیط

شرایط محیطی یکی از مسائل مهمی است که در هنگام نصب کاغذ دیواری باید به آن توجه کرد. کاغذ دیواری را نمی‌توانیم در هر محیطی استفاده کنیم. نصب کاغذدیواری در مکان‌های مرطوب و همچنین مکان‌هایی که شانس آلودگی در آن زیاد است و مکان‌های قدیمی توصیه نمی‌شود. دلیل این مموضوع این است که رطوبت به کاغذ دیواری آسیب می‌رساند و باعث می‌شود که چسب از دیوار جدا شده و در آخر باعث برآمدن کاغذ دیواری بر روی دیوار شود.

جدا کردن کاغذدیواری

ممکن است که شما در یک دوران از طرح و مدل کاغذ دیواری نصب شده بر روی دیوارهای فضای قدیمی خود خسته شوید و به این نتیجه برسید که باید آن طرح را با یک طرح بروزتر و جدیدتر جایگزین کنید. با این حال جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوارهای قدیمی کار آسانی نیست و در برخی از مواقع باعث به وجود آمدن آسیب سطحی و باقی ماندن آثاری از آن روی دیوار می‌شود.

یکی دیگر از معایب استفاده از کاغذ دیواری، ساطع شدن مواد سمی بر اثر حرارت است. این مشکل برای تمامی کاغذ دیواری‌ها به حساب نمی‌آید و بیشتر مختص به آن نوع از کاغذ دیوارهایی است که در ساخت آن از مواد پی وی سی یا همان پلاستیک استفاده شده است.. این مواد سمی برای کودکان و افراد مسن که درگیر آلرژی هستند بسیار مضر و خطرناک است.

تغییر رنگ کاغذدیواری

کاغذ دیواری‌های نامرغوبی وجود دارد که پس از گذشت مدتی دچار تغییر رنگ شده و رنگ آن عوض می‌شود. اگر شما برای دیوار فضای قدیمی از کاغذ دیواری‌های بی کیفیت اسستفاده کنید، پس از مدتی با تابش آفتاب دچار رنگ رفتگی می‌شود و بعد از گذشت زمانی طولانی‌تر سطح آن دارای سایه روشن و تیره می‌شود. بنابراین اگر قصد نصب کاغذ دیواری بر دیوار فضای قدیمی را دارید، از کاغذ دیواری‌های با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.

 

 

عدم مقاومت کافی

یکی از اصلی‌ترین معایب کاغذ دیواری این است که از کاغذ تشکیل شده است که در برابر پارگی و خراش مقاوم نیستند. اگر دیوارهای یک فضای قدیمی را کاغذ دیواری کنید و بر سطح کاغذ دیواری پارگی یا آسیبی وارد شود، دیوار زیرین کاغذ دیواری مشخص شده و جلوه قشنگ و زیبایی نخواهد داشت. بنابراین اگر شما قصد کاغذ دیواری کردن یک فضای قدیمی را داریدد تا حد امکان از یک کاغذ دیواری با کیفیت استفاده کنید که مقاومت بیشتری در برابر پارگی و خراش داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کرده‌ایم به شما مطالبی را درباره معایب استفاده از کاغذ دیواری برای فضاهای قدیمی بگوییم. طبق مططالبی که گفته شد استفاده از کاغذ دیواری برای اینگونه از فضاها با دیوارهای قدیمی اصلا مناسب نیست. نصب کاغذ دیواری به دیوارهایی با سطح صاف و بدون مشکل و ایراد نیازمند است که دیوارهای قدیمی این خصوصیات را ندارند.

اگر قصد شما استفاده حتمی از کاغذ دیواری است توجه داشته باشید که یک کاغذ دیواری مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنید. در کلام آخر با توجه به این مشکلات گفته شده شما نباید از خرید کاغذ دیواری دلسرد شوید. هر دیوار پوش از مزایا و معایبی برخوردار است .اگر شما یک محصول با کیفیت و مرغوب را تهیه کنید هیچکدام از این مشکلات ذکر شده را نخواهید داشت.

آخرین مطالب بلاگ

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.لمینیت رنگ روشنهمان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ...

مشاهده بیشتر >

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت

هنگام خرید پارکت لمینیت شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پارکت‌های لمینیت دارای چند لایه هستند و این لایه‌ها چه کاربردی دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به این سوال جواب بدهیم. همان طور که می‌دانید پارکت‌های لمینیت از چند لایه با مواد متفاوت ساخته شده اند. برای دانستن اطلاعات کافی تا انتهای مقاله با ما باشید.پارکت‌های لمینیت از چند لایه تشکیل شده‌اند؟پارکت‌های لمینیت از چهار لایه تشکیل شده‌ا...

مشاهده بیشتر >

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.