آیا لمینیت برای فضای شرجی و مرطوب مناسب است؟

آیا لمینیت برای فضای شرجی و مرطوب مناسب است؟

یکی‌ از کفپوش‌هایی که این روزها در عرصه مد و دکوراسیون داخلی بسیار مطرح و پر‌طرفدار شده است کفپوش لمینیت می‌باشد. لمینیت‌ها به سبب مزایایی که دارند نسبت به دیگر‌ کف‌پوش‌ها بیشتر مورد توجه هستند. مزایایی از جمله؛ قیمت پایین نسبت به سایر کفپوش‌ ها، دوام و مقاومتی که این کفپوش‌ها دارند، قابلیت نظافت و پاکسازی بی‌درد سر آن ها، طول عمر زیاد و ... به همین دلیل است که سالانه بر تعداد طرفداران این محصول اضافه می‌شود و بیش از پیش مورد توجه عوام قرار می‌گیرد.

حال ممکن است به دلیل جنس ‌و شکل شبه چوبی که دارد این ‌نگرانی میان خریداران این محصول پیش بیاید که آیا به کار بردن کفپوش لمینیت‌ در مناطق شرجی که نسبت به سایر مناطق دارای رطوبت بیشتری هستند، مناسب است یا خیر؟ آیا به خاطر جنسی که لمینیت دارد رطوبت و شرجی بودن هوا روی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت؟ ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید تا پاسخ سوال‌ های خود را دریابید و با خیالی آسوده تصمیم ‌خود را برای خرید لمینیت‌ها، بگیرید.

رطوبت و لمینیت

در ابتدا باید به اطلاع شما برسانیم که به کارگیری کفپوش لمینیت برای منطقه و محدودیت خاصی نیست. لمینیت‌ها در هر منطقه‌ آب و هوایی قابل استفاده هستند. اما باید یک سری نکات را رعایت کرد تا طول عمر لمینیت‌ها افزایش پیدا کند. همچنین کفپوش‌های لمینیت‌ باید دارای ویژگی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، باشند.

 

 

کیفیت و برند لمینیت

شما عزیزان حتما باید به این موضوع توجه داشته باشید لمینیتی که خریداری می‌کنید دارای برندی مطرح و معروف باشد زیرا اگر ‌این گونه نباشد لمینیتی ‌که خریداری کرده‌اید پس از گذشت زمانی کوتاه دچار آسیب شده و از بین می‌رود.

استفاده از برند‌های مطرح از آن جهت قابل تذکر است که لایه‌هایی چهارگانه‌ای که در لمینیت‌ها استفاده می‌کنند بسیار با کیفیت و مقاوم هستند و به گونه‌ای ساخته شده‌اند که به هیچ وجه رطوبت به لایه‌های زیرین نفوذ نکند؛ زیرا که این موضوع سبب تخریب هر چه سریع‌تر لمینیت‌ها می‌شوند.

دقت و صرف وقت فراوان در نصب لمینیت‌ها

همانطور که در مقاله‌های قبلی که در مورد لمینیت بود اشاره کردیم یکی از اساسی‌‌ترین و مهم‌ترین عامل موثر در حفظ و نگهداری لمینیت نصب صحیح و اصولی آن است که در مناطق شرجی و مرطوب علاوه بر رعایت اصول اولیه یک سری نکات مهم دیگر نیز وجود دارد که رعایت آنها سبب می‌شود هیچ‌ گونه آسیبی به لمینیت‌ها در مناطق شرجی و مرطوب وارد نشود. مواردی اعم از اینکه اگر لمینیت را بخواهیم در مناطق شرجی و گرم نصب کنیم حتما قبل از نصب باید حداقل حدود ۴۵ ساعت در فضایی که می‌خواهیم لمینیت را نصب کنیم بماند تا دمای لمینیت با دمای محیط کاملا هماهنگ شود.

دوم این که حتما زیر‌سازی لمینیت را چک کنید و از سیمانی نبودن آن اطمینان حاصل فرمایید. چرا که سیمان بخاطر داشتن جذب فوق‌العاده بالای رطوبت فضا، سبب آسیب رسانددن به لمینیت‌ها می‌شود اما در صورتی که زیر ساز ان سیمان بود و امکان تخریب آن هم وجود نداشت حتما قبل از نصب لمینیت‌ها تمام سطح مورد نظر را با نوار پلاستیکی بپوشانید. همچنین فوم سایلنتی که در این مناطق باید استفاده شود حتما باید ضخیم باشد و مورد آخر در نصب لمینیت در مناطق شرجی این است که فاصله بین دیوار تا لمینیت حدود ۱۳ تا ۱۵ سانتی‌متر باید باشد.

استفاده از لمینیت‌های ضد آب

همانطور که پیش‌تر‌گفتیم در خرید لمینیت حتما سراغ برند‌های مطرح بروید و قبل از خرید حتما از این موضوع آگاهی یابید که آیا لمینیتی که ‌قصد خرید آن را دارید ضد آب است یا خیر!

 

 

خشک کردن لمینیت در صورت خیس بودن

البته که ‌گفتن این موضوع خالی از لطف نیست شما هر‌ گونه لمینیتی با هر کیفیتی و در هر فضایی استفاده کنید باید حتما در نگهداری و حفظ آن کوشا باشید. در غیر این صورت خیلی زود به لمینیت لطمه‌هایی جبران ناپذیر وارد می‌شود که سبب از بین رفتن وقت و هزینه‌ای که بابت خرید و نصب این محصول کرده‌اید خواهید شد؛ پس حتما و در سریع‌ترین زمان ممکن لکه آب یا رطوبتی را که بر حسب اتفاق بر روی لمینیت ‌ها ایجاد می‌شود ‌را به وسیله یک تی خشک یا دستمال تمیزی، خشک کنید تا از باد کردن و اسیب وارد شدن به لمینیت جلوگیری کرده باشید.

همانطور که همه ما بر این موضوع واقف هستیم مقاومت و دوام لمینیت در برابر رطوبت از اساسی‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌باشد. پس حتما در مناطق شرجی رعایت این نکته لازم و ضروری است اگرچه از لحاظ قیمت با پارکت معمولی کمی اختلاف دارد اما بهتر است این کار را برای جلوگیری از تخریب سریع لمینیت‌ها انجام دهید، اینگونه عمر لمینیتی که خریداری کرده‌اید هم‌ به خودی خود افزایش پیدا می‌کند و حتی بعد از ‌چند سال نیز نیازی به صرف هزینه‌هایی از قبیل تعمیر و تعویض نخواهید داشت و چه بهتر که از همان ابتدا با خیالی اسوده به خرید و نصب این محصول بپردازید!

تشخیص و مطمئن شدن از ضد اب بودن لمینیت‌ها

  • روشی ساده و مطمئن در این راه فرو کردن یک تایل کامل به زیر آب است که تغییر شکل و ‌رنگ در او خود گویای مطلب است.
  • روشی دوم قرار دادن یک تایل کامل زیر نور مستقیم خورشید به مدت ۱۲ ساعت می‌باشد که اگر در طول این ۱۲ ساعت رنگ ‌یا شکل لمینیت تغییر کرد ما به تقلبی بودن لمینیت پی می‌بریم که البته بهتر ‌است برای روبرو نشدن با چنین مشکلاتی از برندی شناخته لمینیت را خریداری کنیم.

نتیجه‌گیری

در کل باید به اطلاع شما برسانیم که ‌استفاده از لمینیت‌ها در هر فضا و در هر منطقه‌ای با هر اب و هوایی کاری ممکن می‌باشد فقط کافیست بر چند نکته قبل از خرید و قبل از نصب لمینیت بر سطح کف واقف باشیم آنگاه می‌توان با آسودگی خاطر درباره خرید لمینیت در مناطق شرجی و مرطوب تصمیم گرفت. هدف ما در نوشتن این مقاله اطلاع رسانی و راهنمایی شما عزیزانی که در مناطقی شرجی و مرطوب زندگی می‌کنید، می‌باشد. امید ‌بر این ‌است با خواندن این مطلب شما را به پاسخ سوالاتتان رسانده باشید ‌و مطلبی مفید برای شما ارائه کرده باشیم.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.