null

قیمت موکت نسبت به دیگر کفپوش ها

موکت نوعی کفپوش است که حدود پنجاه سال درخانه های ایرانی باب شده و مورد پسند افراد بسیاری میباشد و به‌عنوان پوشش دهنده کف منازل، هتل ها، محل نمایش تئاتر، راه پله ها و...استفاده میگردد. موکت ها انواع مختلف دارند که آن بستگی به نوع مواد استفاده شده در ساختار آن مانند پنبه، پلی استر، پلی پروپیلن اکریلیک یا ترکیبی از آنها، که جنس کفپوش های موکت و نوع استفاده از آن ها را با هم متفاوت میسازد. جایگاه موکت در منازل نقش عمده ای دارد چرا که هماهنگی آن در دکوراسیون خانه و رنگ و نوع طراحی آن میتواند زیبایی محیط خانه را دو چندان کند وجلوه ویژه ببخشد. علاوه بر این ها موکت، به عنوان عایق صوتی حرارتی نیز بیشترین کاربرد را داشته وهمچنین از امنیت بالایی برخوردار است. استفاده آن برای کودکان، سالمندان بسیار مناسب بوده واز خطراتی چون لیز خوردن جلوگیری میکند. 

 

 

قیمت موکت نسبت به دیگر کف پوش ها

قیمت موکت نسبت به سایر کفپوش ها مناسب تر است و آن به علت تفاوت نوع ساختار آن است که نسبت به جنس مابقی دارد. همچنین طول عمر کمتری را دارا میباشد. سایر کف پوش ها نهایتا اگر خراب شوند میشود بخشی از آن را برداشت وتعویض کرد، همچنین عمر طولانی تری هم دارند. البته طول عمر هرکدام نیز بستگی به شما دارد که چگونه نسبت به این کفپوش ها مراقبت های لازم را انجام دهید که آسیبی به آن ها وارد نشود یا هر کدام را در مکان های مناسب به خود استفاده کنید که کمتر آسیب دیده و زیباتر دیده شوند. این بستگی به دکوراسیون فضای مورد نظرتان دارد که چه چیدمانی را داشته باشد که متناسب با آن، کفپوش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه به یکسری تفاوت های موکت با سایر کفپوش ها اشاره شده است که دلیل مناسب بودن قیمت کفپوش موکت برای شما روشن خواهد شد.

تفاوت موکت با دیگر کفپوش ها

موکت تفاوت بسیاری با دیگر کفپوش ها دارد که از جمله میتوان تفاوت جنس، رنگ، قیمت وهمچنین نوع استفاده و دوام را نام برد. همانطور که درمورد موکت ها مشاهده میکنیم بسیار نرم ولطیف هستند و در مورد عایق صوتی و حرارتی بهتر از کفپوش هایی چون لمینیت و سرامیک و... عمل میکنند وخب معایب وضررهای خاص و بالعکس استفاده خاص خود را نیز دارند.  

 

 

ساختار موکت و سایر کفپوش ها

همانطور که میدانیم غیر از موکت کفپوش های دیگری نیز در بازار وجود دارند که به عنوان پوشش دهنده کف خانه ها و اداره ها و دیگر ساختمان ها و... استفاده میشود که مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از تفاوت ها مربوط به ساختار این کفپوش ها میباشد. همانطور که  مشخص است موکت به علت بافتی که در ساختار ترکیبی خود دارد به دو صورت تولید شده است؛ یکی با الیاف طبیعی و دیگری با الیاف مصنوعی که باعث شده است موکت نرمی و لطافت خاص خود را داشته و با تنوع رنگ و طرح های بسیار و جذاب تولید و ارائه شود. کفپوش های دیگر چون لمینیت، سرامیک و ... جنس محکم تری داشته و دیرتر خراب میشوند مگر اینکه مورد ضربه سنگین قرار بگیرند یا در معرض رطوبت زیاد باشند.

از دیگر تفاوت ها آن است که موکت با توجه به نوع الیاف تشکیل دهنده اش عایق بهتری نسبت به کف پوش های سخت می باشد. از آن جایی که لمینیت از فیبر خاصی تشکیل میشود نباید به الیاف این فیبرها آب برسد چون باعث رشد قارچ ها و کپک ها میشود و بهتر است در جاهایی چون دستشویی،آشپزخانه یا حمام استفاده نگردد. اگر به درستی از کفپوش های لمینیت مراقبت نگردد خراب میشوند گرچه قابل تعویض میباشند اما هزینه  و وقت خواهدبرد.

تمیز کردن موکت و سایر کفپوش ها

از لحاظ اینکه موکت سریع تر تمیز میشود یا کفپوش های دیگر مانند لیمینت؛ باید بگوییم از آنجایی که موکت از الیاف طبیعی ونرم چون پنبه وپشم بیشتر در آن استفاده میشود زودتر آب و مواد به آن نفوذ میکند پس سریع باید قبل از نفوذ به داخل الیاف، آن را تمیز کرد اما کفپوش هایی مانند لمینیت راحتر پاک میشوند ولی آب نباید به آن ها نفوذ کند بنابراین نمیشود از آنها در مکان هایی با رطوبت زیاد استفاده کرد.

 

 

از دیگر تفاوت ها آن است که موکت در برابر حرارت وآتش عایق خوبی نمیباشد ودر برابر جرقه های آتش دوام ندارد وسریع از بین میرود اما لیمینت ها با توجه به نوع ساختشان اگه سریع به آن ها رسیدگی شود ممکن است فقط محل سوختگی باقی بماند که آن هم قابل تعویض میباشد.

نحوه نصب موکت و کفپوش های دیگر

از دیگر تفاوت های آن ها در نحوه نصبشان میباشد که مسلما موکت با توجه به نوع ساختار نرمش، راحت وسریع مطابق شکل وحالت گوشه ها و زاویه ها شده و راحتتر میتوان آن را نصب کرد اما نصب کفپوش های دیگر مثل سرامیک، لمینیت و ... زمان طولانی تری را خواهد برد.
از دیگر مواردی که باعث میشود کف پوشهایی مانند لمینت گرانتر از موکت باشند این است که زمان نصب از چسب استفاده نمیشود و این باعث میشود که به کف اتاقها آسیب وارد نشود وخیلی راحت میشود آنها را برداشت وتعویض و جابه جا کرد و این یکی دیگر از مزیت هایی است که باعث میشود روی قیمت نیز تاثیر گذاشته و باعث صرف هزینه بیشتر شود.

دیگر تفاوتی که درموکت با دیگر کفپوش ها وجود دارد این است که موکت از الیافی چون پشم وپنبه و پلی استر غیره ساخته شده که وقتی پا روی آن میگذارید به شما حس نرمی وآرامش میدهد وهمچنین عایق صوتی وحرارتی خوبی هست ودر مصرف انرژی خیلی بصرفه هست اما دیگر کف پوش ها سخت بوده و بعد  از مدتی راه رفتن بر رویشان سختی آنها را حس خواهید کرد.

البته این بستگی به سلیقه و نظر شما دارد که کدام یک را برای محیط کار یا زندگی خود انتخاب کنید. شما میتوانید با توجه به ویژگی های کفپوش ها و کاربردشان بهترین انتخاب را داشته باشید. قیمت کفپوش موکت نسبت به سایر کفپوش ها مقرون به صرفه تر است با این حال این بستگی به شما دارد که کدام را مدنظر قرار دهید. در این مقاله سعی شد تفاوت های کفپوش موکت با سایر کفپوش ها بیان شود که دلیل ارزان تر بودن کفپوش موکت را نسبت به بقیه کفپوش ها متوجه گردید. امیدواریم مقاله برایتان مفید واقع گردد.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات