null

قیمت موکت نسبت به دیگر کفپوش ها

موکت نوعی کفپوش است که حدود پنجاه سال درخانه های ایرانی باب شده و مورد پسند افراد بسیاری میباشد و به‌عنوان پوشش دهنده کف منازل، هتل ها، محل نمایش تئاتر، راه پله ها و...استفاده میگردد. موکت ها انواع مختلف دارند که آن بستگی به نوع مواد استفاده شده در ساختار آن مانند پنبه، پلی استر، پلی پروپیلن اکریلیک یا ترکیبی از آنها، که جنس کفپوش های موکت و نوع استفاده از آن ها را با هم متفاوت میسازد. جایگاه موکت در منازل نقش عمده ای دارد چرا که هماهنگی آن در دکوراسیون خانه و رنگ و نوع طراحی آن میتواند زیبایی محیط خانه را دو چندان کند وجلوه ویژه ببخشد. علاوه بر این ها موکت، به عنوان عایق صوتی حرارتی نیز بیشترین کاربرد را داشته وهمچنین از امنیت بالایی برخوردار است. استفاده آن برای کودکان، سالمندان بسیار مناسب بوده واز خطراتی چون لیز خوردن جلوگیری میکند. 

 

 

قیمت موکت نسبت به دیگر کف پوش ها

قیمت موکت نسبت به سایر کفپوش ها مناسب تر است و آن به علت تفاوت نوع ساختار آن است که نسبت به جنس مابقی دارد. همچنین طول عمر کمتری را دارا میباشد. سایر کف پوش ها نهایتا اگر خراب شوند میشود بخشی از آن را برداشت وتعویض کرد، همچنین عمر طولانی تری هم دارند. البته طول عمر هرکدام نیز بستگی به شما دارد که چگونه نسبت به این کفپوش ها مراقبت های لازم را انجام دهید که آسیبی به آن ها وارد نشود یا هر کدام را در مکان های مناسب به خود استفاده کنید که کمتر آسیب دیده و زیباتر دیده شوند. این بستگی به دکوراسیون فضای مورد نظرتان دارد که چه چیدمانی را داشته باشد که متناسب با آن، کفپوش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه به یکسری تفاوت های موکت با سایر کفپوش ها اشاره شده است که دلیل مناسب بودن قیمت کفپوش موکت برای شما روشن خواهد شد.

تفاوت موکت با دیگر کفپوش ها

موکت تفاوت بسیاری با دیگر کفپوش ها دارد که از جمله میتوان تفاوت جنس، رنگ، قیمت وهمچنین نوع استفاده و دوام را نام برد. همانطور که درمورد موکت ها مشاهده میکنیم بسیار نرم ولطیف هستند و در مورد عایق صوتی و حرارتی بهتر از کفپوش هایی چون لمینیت و سرامیک و... عمل میکنند وخب معایب وضررهای خاص و بالعکس استفاده خاص خود را نیز دارند.  

 

 

ساختار موکت و سایر کفپوش ها

همانطور که میدانیم غیر از موکت کفپوش های دیگری نیز در بازار وجود دارند که به عنوان پوشش دهنده کف خانه ها و اداره ها و دیگر ساختمان ها و... استفاده میشود که مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از تفاوت ها مربوط به ساختار این کفپوش ها میباشد. همانطور که  مشخص است موکت به علت بافتی که در ساختار ترکیبی خود دارد به دو صورت تولید شده است؛ یکی با الیاف طبیعی و دیگری با الیاف مصنوعی که باعث شده است موکت نرمی و لطافت خاص خود را داشته و با تنوع رنگ و طرح های بسیار و جذاب تولید و ارائه شود. کفپوش های دیگر چون لمینیت، سرامیک و ... جنس محکم تری داشته و دیرتر خراب میشوند مگر اینکه مورد ضربه سنگین قرار بگیرند یا در معرض رطوبت زیاد باشند.

از دیگر تفاوت ها آن است که موکت با توجه به نوع الیاف تشکیل دهنده اش عایق بهتری نسبت به کف پوش های سخت می باشد. از آن جایی که لمینیت از فیبر خاصی تشکیل میشود نباید به الیاف این فیبرها آب برسد چون باعث رشد قارچ ها و کپک ها میشود و بهتر است در جاهایی چون دستشویی،آشپزخانه یا حمام استفاده نگردد. اگر به درستی از کفپوش های لمینیت مراقبت نگردد خراب میشوند گرچه قابل تعویض میباشند اما هزینه  و وقت خواهدبرد.

تمیز کردن موکت و سایر کفپوش ها

از لحاظ اینکه موکت سریع تر تمیز میشود یا کفپوش های دیگر مانند لیمینت؛ باید بگوییم از آنجایی که موکت از الیاف طبیعی ونرم چون پنبه وپشم بیشتر در آن استفاده میشود زودتر آب و مواد به آن نفوذ میکند پس سریع باید قبل از نفوذ به داخل الیاف، آن را تمیز کرد اما کفپوش هایی مانند لمینیت راحتر پاک میشوند ولی آب نباید به آن ها نفوذ کند بنابراین نمیشود از آنها در مکان هایی با رطوبت زیاد استفاده کرد.

 

 

از دیگر تفاوت ها آن است که موکت در برابر حرارت وآتش عایق خوبی نمیباشد ودر برابر جرقه های آتش دوام ندارد وسریع از بین میرود اما لیمینت ها با توجه به نوع ساختشان اگه سریع به آن ها رسیدگی شود ممکن است فقط محل سوختگی باقی بماند که آن هم قابل تعویض میباشد.

نحوه نصب موکت و کفپوش های دیگر

از دیگر تفاوت های آن ها در نحوه نصبشان میباشد که مسلما موکت با توجه به نوع ساختار نرمش، راحت وسریع مطابق شکل وحالت گوشه ها و زاویه ها شده و راحتتر میتوان آن را نصب کرد اما نصب کفپوش های دیگر مثل سرامیک، لمینیت و ... زمان طولانی تری را خواهد برد.
از دیگر مواردی که باعث میشود کف پوشهایی مانند لمینت گرانتر از موکت باشند این است که زمان نصب از چسب استفاده نمیشود و این باعث میشود که به کف اتاقها آسیب وارد نشود وخیلی راحت میشود آنها را برداشت وتعویض و جابه جا کرد و این یکی دیگر از مزیت هایی است که باعث میشود روی قیمت نیز تاثیر گذاشته و باعث صرف هزینه بیشتر شود.

دیگر تفاوتی که درموکت با دیگر کفپوش ها وجود دارد این است که موکت از الیافی چون پشم وپنبه و پلی استر غیره ساخته شده که وقتی پا روی آن میگذارید به شما حس نرمی وآرامش میدهد وهمچنین عایق صوتی وحرارتی خوبی هست ودر مصرف انرژی خیلی بصرفه هست اما دیگر کف پوش ها سخت بوده و بعد  از مدتی راه رفتن بر رویشان سختی آنها را حس خواهید کرد.

البته این بستگی به سلیقه و نظر شما دارد که کدام یک را برای محیط کار یا زندگی خود انتخاب کنید. شما میتوانید با توجه به ویژگی های کفپوش ها و کاربردشان بهترین انتخاب را داشته باشید. قیمت کفپوش موکت نسبت به سایر کفپوش ها مقرون به صرفه تر است با این حال این بستگی به شما دارد که کدام را مدنظر قرار دهید. در این مقاله سعی شد تفاوت های کفپوش موکت با سایر کفپوش ها بیان شود که دلیل ارزان تر بودن کفپوش موکت را نسبت به بقیه کفپوش ها متوجه گردید. امیدواریم مقاله برایتان مفید واقع گردد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.