عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟

با توجه به آمار و تحقیقات بدست آمده لمینیت‌ها جزء پر طرفدار‌ترین کفپوش‌ها معرفی شده‌اند و دارای مزایایی بسیار مثبت و مفیدی هستند که کار افراد را در انتخاب کفپوش بسیار ساده و راحت می‌کند. اما ممکن است در هنگام خرید این محصول (لمینیت ها) سوالاتی برای شما پیش آمده باشد که شما را بر سر دو راهی قرار دهد. سوالاتی از این قبیل که؛

  •  خرید کدام نوع از لمینیت‌ها به صرفه‌تر است؟
  • چرا برخی از کفپوش‌های لمینیت قیمت بالا‌تری نسبت به سایر کفپوش‌‌ها دارند؟
  • یا به طور خلاصه چه عواملی بر روی قیمت لمینیت‌ها اثر گذار است؟

البته که باید گفت لمینیت‌ها از لحاظ قیمتی با در نظر گرفتن شرکت تولید‌کننده و همچنین ضخامت تایل‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشند. در ادامه مطلب ارائه شده خدمت شما خواهیم گفت که چه ویژگی و عواملی بر روی قیمت لمینیت‌ها تاثیر می‌گذارند.

عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینیت

همانطور که می‌دانید کفپوش‌های مدرن و امروزی مانند پارکت لمینیت گزینه‌ای مناسب و به صرفه‌تری در جایگزین کردن با کفپوش‌های قدیمی می‌باشند اما چند عامل مهم وجود دارد که ممکن است در تغییر قیمت لمینیت‌ها تاثیر داشته باشند از جمله این عوامل؛

 

 

ضخامت لمینیت‌ها

لمینیت‌ها‌ از لحاظ ضخامت باهم متفاوت هستند. کفپوش های لمینیتی‌ که در بازار موجود می‌باشند اغلب با ضخامت‌های 6، 8، 10، 12 و 15 هستند که قطعا هر کدام از این ضخامت‌ها دارای قیمتی متغیر هستند. مسلماً لمینیت‌هایی که ضخامت بیشتری را دارا میباشند از لحاظ قیمتی گران‌تر خواهند بود و متقابلا کیفیت مناسب‌تری را دارا هستند.

آن‌ چه باید گفت این است که کفپوش‌های لمینیت با توجه به نوع کاربرد و نیازی که مصرف کنندگان دارند و همچنین با در نظر گرفتن تردد محیط نصب، با ضخامت‌های متنوعی تولید و در بازار پخش می‌شوند.

نکته‌ای مهم در این باره که ذکر آن خالی از لطف نیست این می‌باشد که پارکت لمینیت در انواع مختلف در جایگاه عایق سرما و گرما نیز عمل می‌کنند و مسلماً با افزایش ضخامت لمینیت، میزان عایق بودن آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد و متقابلا باید قیمت و هزینه‌ی بالاتری را صرف این کار کرد.

متراژ محیط

پارکت لمینیت‌ها اکثراً به صورت متری برای فروش در بازار عرضه می‌گردند و قیمتی که فروشگاه‌ها به ما می‌دهند برحسب متر مربع تعیین شده است. در پی آن هر چه متراژ فضای مورد نظر ما بیشتر باشد متقابلا هزینه‌ای که در خرید لمینیت باید صرف کنیم افزایش پیدا خواهد کرد.

دوام و کیفیت پارکت لمینیت

همانطور که گفته شد یکی از خصوصیات لمینیت، مقاومت آن در برابر حوادث طبیعی می‌باشد که همین خصوصیت در تعیین قیمت پارکت تاثیر زیادی دارد. مقاومت پارکت لمینیت بر اساس معیاری‌هایی چون میزان مقاومت آن در برابر رطوبت، ضربه، خط و خش،حرارت و … تعیین می‌شود بنابراین قیمت این کفپوش‌ها براساس میزان مقاومت آن‌ها در دسته‌‌‌های مختلفی قرار می‌گیرند و مسلما با بالا رفتن میزان کیفیت و مقاومت لمینیت‌ها قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهدکرد.

برند شرکت سازنده

کفپوش‌های پارکت لمینیت هم مانند سایر کالا‌‌ها در انواع خارجی و ایرانی در بازار عرضه می‌گردند و در همین راستا به دلیل گستردگی در نوع برند‌های تولیدی لمینیت، در قیمت لمینیت نیز تنوع ایجاد می‌شود. البته جنس ایرانی یا خارجی بودن کفپوش بدین معنا نمی‌باشد که جنس‌های ایرانی دارای مرغوبیت نیستند بلکه ‌در سطح کشور نیز تولید کنندگانی وجود دارند که در این حرفه حرف اول را می‌زنند پس برند لمینیت تاثیر به سزایی در تعیین قیمت لمینیت‌ها دارد.

گارانتی

از دیگر عوامل موثری که بر قیمت لمینیت تاثیر اساسی دارد گارانتی آن می‌باشد. کفپوش‌های لمینیت به وسیله اعتبار شرکت‌های تولید‌کننده از گارانتی‌های متفاوتی بهره جسته اند‌ و هر چه زمان گارانتی این محصول بیشتر باشد متقابلا قیمت لمینیت نیز افزایش پیدا می‌کند.

هزینه نصب لمینیت

هزینه نصب و زیر‌سازی این محصول هم بنا بر متراژ فضا متغیر می‌باشد و از این رو اگر محیط مورد نظر مجهز به سیستم گرمایش کف باشد، به ناچار زیرسازی آن محیط با ضخامت بیشتری باید صورت پذیرد که هزینه آن نیز متقابلا افزایش پیدا خواهد کرد.

پس با بیان موارد یاد شده می‌توان دریافت که هنگامی که قصد خرید پارکت لمینیت را دارید نکته‌ای بسیار مهم که بعد از انتخاب طرح و رنگ باید بدان توجه کنید و از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد هزینه و قیمت لمینیت می‌باشد. قبل از اقدام به سفارش و خرید، باید به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید هم توجه داشته باشید که بر اساس آن لمینیتی با کیفیت قابل قبول در طرح و رنگی که مد نظرتان است خریداری نمایید.

 

 

نتیجه گیری

پس همانطور که در مطلب ارائه شده ذکر کردیم کفپوش پارکت لمینیت یکی از پر طرفدار‌ترین رکن‌های دکوراسیون داخلی به حساب می‌اید که دارای مزایای فوق العاده‌ای از جمله؛ مقاومت، ضد آب بودن، مقاومت در برابر حرارت، قابلیت شست و شو و...می‌باشد، به همین دلیل افراد زیادی هنگام تعویض کفپوش‌های خانه خود سریعا سراغ لمینیت‌ها می‌ایند.

اما موضوع این مقاله هزینه لمینیت‌ها و متغیر بودن آن میباشد. همانطور که می‌دانید پارکت لمینیت‌ از لحاظ قیمت نسبت به سایر کفپوش‌ها بسیار به صرفه‌تر می‌باشد اما قیمت این کالا بستگی به ویژگی‌هایی نظیر ضخامت بالا، برند و مدت گارانتی محصول، متراژ فضای مورد نظر شما دارد. همه این عوامل ذکر شده بر روی قیمت لمینیت اثر گذار خواهد بود اما این بدین معنا نیست که تفاوت قیمت در انواع لمینیت‌ها زیاد می‌باشد بلکه شما با خرید بهترین نوع از لمینیت‌ها نیز هزینه کمتری نسبت به سایر کفپوش‌ها پرداخت کرده‌اید.

در نتیجه اگر قصد تعویض یا خرید کفپوش‌های لمینیت را دارید بدون درنگ، کفپوش‌های لمینیت را انتخاب کنید و زیبایی و کیفیت را با هم به منزل خود هدیه دهید. هدف از این‌ مطلب راهنمایی شما جهت آشنایی بیشتر با خصوصیات لمینیت و همچنین شرح عوامل متغیر بودن قیمت لمینیت‌ها بود. امید بر این می‌رود که توانسته باشیم تا حدودی شما را در این مسیر راهنمایی کرده باشیم.

پارکت لمینیت مناسب برای اتاق خواب
palaz پالاز
 راهنماي انتخاب پارکت لمينيت برای اتاق خواباتاق خواب، پناهگاه آرامش و خواب راحت است. پس هنگام چيدمان آن، بايد به دنبال ايجاد فضايي دنج و دلنشين باشيم. کفپوش اتاق خواب نقش مهمي در القاي حس گرما و راحتي دارد. پارکت لمينيت مي‌تواند انتخابي ايده آل براي اين فضاي شخصي باشد. اما با توجه به تنوع بالاي طرح و رنگ پارکت لمينيت، انتخاب گزينه مناسب براي اتاق خواب نياز به دقت دارد. در اين مقاله، به شما در انتخاب پارکت لمينيت مناسب براي اتاق خواب کمک مي‌کنيم.مزاياي پارکت لمينيت براي اتاق خواب عايق گرما: پارکت لمينيت، برخلاف سراميک، حس سرما را منتقل نمي‌کند و فضايي گرم و راحت براي اتاق خواب ايجاد مي‌کند. نصب آسان: نصب پارکت لمينيت نسبت به ديگر کفپوش‌ها ساده‌تر و سريع‌تر است. دوام و ماندگاري: پارکت لم...
نکات مراقبت از لمینت چوب
palaz پالاز
رازهای نگهداری از کفپوش لمینت چوبیکفپوش لمینت، با ظرافت و دوام مثال‌زدنی‌اش، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های مدرن است. اما برای اینکه سال‌ها از زیبایی و کیفیت این کفپوش لذت ببرید، به نگهداری صحیح از آن نیاز دارید. در این مقاله، نکات کلیدی مراقبت از لمینت چوب را با هم مرور می‌کنیم.مواردی که با استفاده از آنها میتوانید به عمر لمینت خود اضافه کنید! جاروبرقی کشیدن روزانه: گرد و غبار، دشمن اصلی لمینت است. با جاروبرقی کشیدن روزانه، به خصوص در ورودی‌ها، از تجمع آلودگی جلوگیری کنید. تی کشیدن با طی نم‌دار: برای نظافت عمیق‌تر، از طی نم‌دار با مواد شوینده‌ی مخصوص لمینت استفاده کنید. هرگز از آب داغ یا مواد شوینده‌ی قوی استفاده نکنید. خشک کردن سریع: بعد از تی کشیدن، حتما با دستمال نرم سطح لمینت را خش...
تفاوت میان کفپوش لمینیت و پارکت
palaz پالاز
لمینت یا پارکت، انتخاب نهایی شما چیست؟انتخاب کفپوش مناسب برای منزل، تصمیمی مهم است که بر زیبایی و دوام فضای شما تاثیر می‌گذارد. دو گزینه محبوب در این زمینه، لمینت و پارکت هستند. اما تفاوت آن‌ها در چیست و کدام یک برای شما ایده‌آل است؟ با ما همراه باشید تا به دنیای لمینت و پارکت سفر کنیم. پارکت، گرما و اصالت چوب طبیعیپارکت، کفپوشی ساخته شده از چوب طبیعی است. این متریال لوکس، ظاهری گرم و صمیمی به فضا می‌بخشد و حس طبیعت را به خانه شما هدیه می‌دهد. پارکت دوام و ماندگاری بالایی دارد و در صورت نگهداری مناسب، تا سال‌های سال بدرخشد.ویژگی‌های پارکت: ساخته شده از چوب طبیعی ظاهری زیبا و لوکس دوام و ماندگاری بالا عایق صوتی و حرارتی مناسب نیازمند مراقبت و نگهداری دوره‌ای لمینت، زیبایی با قیمت م...
نظرات