طرح‌های افقی در کاغذدیواری و خطای دید آن باعث چه تغییری در محیط میشود؟

طرح‌های افقی در کاغذدیواری و خطای دید آن باعث چه تغییری در محیط میشود؟

در مبحث کاغذدیواری، انتخاب طرح و نحوه نشستن آن بر روی دیوار، بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال انتخاب کاغذ دیواری با طرح‌های افقی در دکوراسیون خانه بسیار اهمیت دارد. معمولا نقشه خانه‌ها مستطیل و یا اقلیت به شکل مربع می‌باشند و هر کدام از این نقشه‌ها که در ساختمان ایراد شده باشند، نوع طراحی خاصی را برمی‌تابد. به عنوان مثال کاغذهایی با طرح‌های عمودی را می‌توان در خانه‌هایی که نقشه مستطیل شکل دارند به کار برد تا با ایجاد خطای دید، از اتوبوسی شدن پایان کار شما جلوگیری شود. حال ما به اختصار در رابطه با طرح‌های افقی در کاغذدیواری و نقش آن، در شکل گیریی پایان کار منزل یا محیط کار شما بحث خواهیم نمود.

شناخت شخصیت و فهم دقیق از کار

اول انکه باید بدانیم، برای نقشه‌ و پی ریزی در شروع کار ساختمان، بایستی، بخش‌های مختلف دیوار را شناخته و آن را به چند دسته تقسیم نماییم. به عنوان مثال باید بدانیم که کدامین دیوار را طرح اصلی و کدام دیوار را به عنوان ست ساده کار در نظر بگیریم. حال قسمت‌هایی مانند زاویه راهرو و یا محل قرار گیری تلوزیون را نیز بایستی شناخته و آن نواحی را به عنوان تیوی‌ست در نظر بگیریم.

شناخت پتانسیل‌های کار مورد نظر:

حال که بخش‌های مختلف محل مورد نظر خود را شناختیم، بایستی بقیه پتانسیل‌های مورد نظر در کارمان را بشناسیم. به عنوان مثال در نظر گرفتن ارتفاع کار بسیار حائز اهمیت است. بدان معنا که ما باید بدانیم، ارتفاع کار ما به چه میزان است و ارتفاع چه میزان در شکل گیری منزل ما، نقش ایفا نموده است.

در استانداردهای ایران معمولا ارتفاع زیر ۲۶۰ سانتی‌متر کوتاه و از ۲۶۰ سانتی‌متر تا ۲۹۰ متوسط به حساب می‌آید. حال ارتفاع بالای ۲۹۰ مورد بحث امروز ماست، زیرا که این میزان از ارتفاع در دسته سقف‌های بلند در نظر گرفته می‌شود و می‌توان از کاغذ طرح افق بر روی کار این دیوار استفاده نمود، زیرا از ویژگی‌های کاغذ طرح افق، کشیده نمودن دیوار است و با ایجاد خطای دید بسیار زیرکانه، به گونه‌ای خانه شما را متصور می‌سازد که، از ارتفاع بیش از اندازه کار جلوگیری کرده، و شکلی مناسب به حال و هوای کارتان القا می‌نماید.

 

 

چرا انتخاب کاغذ دیواری طرح‌دار

انتخاب کاغذ دیواری طرح‌دار می‌تواند به منزل شما بعد دهد. هر طرحی برای کارکرد و به منظور شکل دادن به محیطی ساخته شده است. ما در زیر نمونه‌های متنوعی از کاغذ را برایتان بیان می‌نماییم:

 • کاغذها با طرح گل که به دوسته گل درشت و گل ریز تقسیم می‌شوند.
 • کاغذهای مدرن با خطوط در هم آمیخته
 • کاغذها با طرح‌های منظره، مکان و محیط
 • کاغذها با طرح عمود
 • کاغذها با طرح افق

خوب است بدانید، کاغذهای طرح افق در خانه‌هایی با ارتفاع زیاد و یا نقشه‌های مربعی شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با ایجاد خطای دید می‌توان خانه شما را بزرگتر نشان داده و دیدی زیباتر و جذابتر را به شما هدیه دهد.

تاثیر طرح افق در ذهنیت و قوه دیداری

طرح‌های افق بدان جهت که وسعت دید شما را افزایش می‌دهند، میتوانند شما را در جهت گسترش میزان بیناییتان یاری دهند و از آنجا که ذهن شما را به چالش میکشند و مرتبا باعث خطای دید میشوند، به گسترش فضای مغزی شما نیز کمک شایانی می‌کنند.

نصب کاغذ دیواری طرح افقی

در زمان نصب قطعا شما نیاز به یک نصاب ماهر و با تجربه خواهید داشت تا بتوان با اتکا به توانایی او ضرافت را در طراحی منزل خویش به کار ببرید. تجربه در زمان نصب سخن نخست را گفته زیرا نصاب باید از جزئیات و طراحی کاغذ زیر دست خود با خبر بوده و با استفاده از توانایی که در طی سالیان زیاد کسب کرده ،جزئیات طرح را رعایت نماید. در واقع یک نصاب حرفه‌ایی به خوبی می‌تواند شما را حتی در انتخاب کاغذ دیواری مناسب یاری رساند و به خوبی می‌داند که از کاغذ دیواری طرح افقی باید در چه فضایی استفاده کند.

در هنگام نصب کاغذ دیواری لازم است که نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • دیوار و همینطور کف زمین را تمییز نموده و پس از آن شروع به نصب کار کنید.
 • سعی کنید از چسب‌های مرغوب و از مکان‌های مطمئن خرید نمایید زیرا چسب یکی از مطرح‌ترین شرایط برای ایجاد عمر دائم می‌باشد.
 • زیبایی و ظرافت در کار را به خوبی حفظ نمایید.

نیاز ما به استفاده از کاغذ دیواری

در جوامع قرن بیستم دکوراسیون داخلی به ابزاری مهم در زندگی روزمره ما تبدیل شده است چرا که ایجاد دکوراسیون داخلی دارای مزایای بسیاری است که این مزایا عبارتند از:

 • ایجاد طراوت و زیبایی در فضای مورد نظر شما می‌شوند
 • باعث ایجاد روحیه همبستگی و شادابی اعضای خانوادیتان می‌شود
 • باعث می‌شود تا ایده‌آل‌های موثرتری را در زندگیتان دنبال نمایید.
 • باعث ایجاد جایگاه اجتماعی بهتری برای شما گشته و این فریضه را برایتان به دنبال می‌اورد که تا با دوستان و افرادی که رتبه بالاتری در جامعه دارند در رفت و آمد و گشت گذار باشید.
 • مانع از ایجاد یکنواختی در فضا می‌شود
 • تاثیرگذاری بر روحیه و اندیشه خانوده
 • تاثییرات مثبتی را در خانوادیتان ایجاد می‌نماید.

 

 

ابزارهای کاربردی در شناخت و انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری به ویژه کاغذدیواری افقی می‌تواند برای شما امری سخت یا مشکل به نظر آید. ولی شما می‌توانید با در نظر گرفتن آیتم‌های زیر یک انتخاب عالی داشته باشید:

 • شناخت سلیقه و نیاز خود
 • در نظر گرفتن میزان بودجه‌ مورد نیاز
 • مشورت با دوستان آگاه که سابقه استفاده و انتخاب کاغذ را داشته‌اند
 • مشورت با طراح دکوراسون داخلی

باید بدانید که هر طراح از الگوهایی پیروی می‌نماید که قطعا بهترین پیشنهاد را به شما جهت دکور مناسب خواهد داد. بدانید و آگاه باشد که استفاده از نظر یک طراح می‌تواند منزل شما را به الگویی خاص و تک بدل سازد؛ بدان معنا که هر کس منزل شما را ببیند، در یک نگاه مجذوب آن خواهد شد.

کاغذ دیواری‌ها از جمله متریال‌هایی می‌باشند که این روزها کاربرد فراوانی را به همراه دارند. قبل از انتخاب کاغذ دیواری مورد علاقه خود باید یک شناخت دقیق از نقشه منزل خود و نوع دیوارهای به کار رفته در آن داشته باشید. لازم به ذکر است که از کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های افقی می‌توانید برای دیوارهای بسیار بلند استفاده کنید تا به این صورت خطای دید ایجاد کرده و دیوارها را متناسب ببینید. هم‌چنین کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های افقی می‌توانند میزان فضای مغزی شما را گسترش دهند. بهتر است برای نصب هر نوع کاغذ دیواری از یک نصاب حرفه‌ایی کمک بگیرید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات