ایجادخطای دید برای افزایش ارتفاع و عرض دیوار با انتخاب کاغذ دیواری مناسب

ایجادخطای دید برای افزایش ارتفاع و عرض دیوار با انتخاب کاغذ دیواری مناسب

امروزه اکثر خانه‌ها دارای سقف کوتاهی هستند و عرض دیوار‌ها کوتاه میباشند؛ اما با استفاده از خطای دید در استفاده از وسایل دکوراسیون مانند کاغذدیواری، شما میتوانید ارتفاع سقف و عرض دیوارها را بیشتر و یا کمتر نشان بدهید. ارتفاع سقف، یکی از نماد‌های مهم در طراحی داخلی منزل‌ها است که در بیشتر واحدهای مسکونی مسئله مهمی است. بیشتر سازندگان آپارتمان‌ها برای داشتن واحد‌های بیشتر علاوه بر کم کردن متراژ، ارتفاع سقف را نیز کم میکنند. کاهش ارتفاع سقف آپارتمان‌ها تا جایی پیش می‌رود که حتی از سطح استاندار نیز پایین می‌آید؛ اما جای نگرانی نیست شما می‌توانید با بهره‌گیری از دکوراسیون داخلی خوب و مناسب سقف خانه را از آنچه که هست بلندتر نشان بدهید. شما با استفاده از خطای دید می‌توانید این مشکل را حل کنید.

سقف خانه من کوتاه است؟

شاید این سوال برای شما مهم  باشد که سقف خانه‌تان کوتاه است یا در حد استاندارد خود قرار دارد. ارتفاع سقف در خانه‌های قدیمی بیشتر بوده است. در گذشته ارتفاع استاندارد در خانه به 4 متر می‌رسیده است؛ اما  با گذشت زمان سقف استاندارد به 3 متر می‌رسد. امروزه به 2 متر و 80 سانت رسیده است. اگر سقف خانه شما از این حد کم‌تر است باید گفت که خانه شما کم ارتفاع  است.

خطای دید در دکوراسیون

در تعریف این جمله باید گفت که خطای دید در تعریف همان توهم دیداری می‌باشد که امکان دارد بسیاری از اشخاص در طول زندگی با آن روبه‌رو شده باشند. در این حالت بیشتر تفاوت‌ها طوری در کنار یکدیگر قرار میگیرند که با مشاهده چشم، خطایی ایجاد میشود.

این نکته نیز قابل به ذکر است که این علم وابسته به پخش عکس‌های جذاب در شبکه‌های اینترنتی نمی‌باشد. در واقع این علم بررسی و شناخت سیستم بینایی و تحلیل آن به منظور  نتیجه‌گیری مناسب از تفاوت‌ها  است که به جهت حذف و پاکسازی آنها صورت می‌گیرد.

 

 

نکاتی مهم برای افزایش فضای منزل

اگر تمایل به کوچک نشان دادن بعضی از اتاق‌های بزرگ منزل خود را دارید بهتر است که از کاغذدیواری با رنگ‌های تند استفاده کنید. استفاده از سبک‌های دکوراسیون شلوغ نیز هم باعث کوچک نشان دادن فضای منزل و ایجاد خطای دید در دکوراسیون منزل شما می‌شود.

یکی از مهم‌ترین قانون‌ها در دکوراسیون برای مبلمان منزل، فاصله دادن مبلمان از دیوارها  می‌باشد؛ زیرا با گذاشتن فاصله میان مبلمان و دیوار میتوانید فضای بیشتری را در چشم خود و عزیزانتان ایجاد کنید. بهتر است بدانید که با خالی گذاشتن جلوی پنجره‌ها می‌توانید فضای منزل خود را زیبا و گیراتر از قبل نشان بدهید.

روش‌هایی برای ایجاد خطای دیداری در دکوراسیون

 • استفاده از کاغذدیواری با خط‌های عمودی که باعث می‌شود چشم‌ها به سمت بالا کشیده شوند و همچنین ارتفاع فضا بیشتر به نظر شخص برسد.
 • استفاده از کاغذدیواری‌هایی با خط‌های افقی در دیزاین داخلی منزل باعث می‌شود تا پهنا و یا عرض منزل شما بیشتر به نظر برسد.
 • اگر دیوار منزل شما دارای عرض کوتاهی است، می‌توانید از کاغذدیواری با رنگ‌های تند برای آن  استفاده  کنید؛ زیرا که این گونه رنگ‌ها توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. علاوه بر این عمق  محل مورد نظر را کاهش می‌دهد.
 • برای دیوارهایی با عرض طولانی نیز از رنگ روشن استفاده کنید؛ زیرا راهرو را بهتر نشان میدهد.
 • بهتر است از رنگ‌های روشن در کاغذدیواری برای سقف استفاده کنید؛ زیرا که اگر رنگ سقف یا کفپوش اتاق تیره باشد، ارتفاع محل مورد نظر کمتر به نظر می‌رسد.
 • از آینه استفاده کنید؛ زیرا که استفاده از آینه در دکوراسیون باعث می‌شود که فضای داخلی منزل بزرگ‌تر از قبل به نظر برسد.
 • از یک تصویر تیره بزرگ در مرکز دیوار منزل استفاده نمایید تا که محل کوچک شما بزرگ‌تر از قبل نشان داده شود. در این صورت توجه از گوشه‌های اتاق گرفته می‌شود و به تصویری که در مرکز دیوار قرار گرفته است جلب می‌شود.
 • از نور حتما استفاده کنید؛ زیرا که استفاده از نور زیاد باعث می‌شود که فضای دکوراسیون منزل بزرگ‌تر از قبل به نظر برسد.
 • در انتخاب رنگ محتاط باشید؛ بعنوان مثال استفاده از رنگ‌های تند باعث می‌شود تا فضای شما کوچک به نظر برسد.
 • از شلوغی زیاد بپرهیزید؛ زیرا که شلوغی و درهم ریختگی زیاد باعث می‌شود تا فضا کوچک نشان داده شود .

 

 

استفاده از کاغذ دیواری راه‌راه برای ایجاد خطای دید

در دکوراسیون منزل یکی از مناسب‌ترین کاغذ دیواری‌های مدرن و کلاسیک می‌توان به کاغذ دیواری‌های راه‌راه اشاره کرد. این کاغذدیواری‌ها این امکان را ایجاد می‌کنند تا در اکثر فضاها طرح‌های کاغذ دیواری‌ها یک هماهنگی و هارمونی زیبا داشته باشند. کاغذ دیواری‌های راه‌راه مشکلات زیادی را در دیزاین  داخلی برطرف کرده است.

طراحان حرفه‌ای و کار بلد برای ایجاد  فضاهای خاص و متفاوت این طرح را با ترکیب کاغذ‌های ساده و یا گلدار وکمی شلوغ استفاده میکنند. راه‌راه‌های ریز تا راه‌راه‌های درشت را می‌توان به صورت عمودی و یا افقی نصب کرد و بر جذابیت فضا مورد نظر خود افزود. این نوع از طرح‌ها با ایجاد خطای دید در اتاق‌هایی که سقفی کوتاه دارند، باعث افزایش ارتفاع و یا بزرگ‌تر نشان دادن محیط میشود.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی

کاغذ دیواری‌های سه بعدی تصاویر چاپ شده‌ای هستند که در میان خانواده‌ها و جوانان جا باز کرده‌اند و طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. کاغذدیواری‌های سه بعدی، کاغذ دیواری‌هایی هستند که چشم‌ها را فریب می‌دهند. کاغذ دیواری‌های سه بعدی دارای درجه‌بندی می‌باشند.

نتیجه‌گیری

همان  طور که در ابتدای مقاله گفته شد هدف از خطای دید این است که فضای مورد نظر را با  استفاده از طرح و رنگ‌ها بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان بدهید. قبل از استفاده از خطای دید در دکوراسیون، اول باید تمام بخش‌های فضای مورد نظر مانند ارتفاع سقف، عرض دیوارها، کوچک یا بزرگ بودن و ... را بررسی کنید، سپس با توجه به نتایج بررسی و همچنین چیدمان مکان مدنظر، کاغذدیواری مناسب را تهیه میکنید که علاوه بر ست شدن با دکور خانه، خطای دید مناسبی را با توجه به نیاز آن فضا ایجاد کند.

در ادامه مقاله ما برای شما چند روش ساده اما کاربردی برای ایجاد خطای دید معرفی کردیم که  این روش‌ها بسیار کاربردی و مهم هستند. از اینکه مقاله ما را با دقت مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم مقاله برایتان کاربردی بوده باشد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.