در اندازه‌گیری کاغذدیواری باید پرتی دیوارها هم در نظر گرفت

در اندازه‌گیری کاغذدیواری باید پرتی دیوارها هم در نظر گرفت؟

کاغذ دیواری‌ها متریالی می‌باشند که طراحان دکوراسیون داخلی به واسطه آن‌ها دیوارها را پوشش می‌دهند و زیبایی را به فضای منزل هدیه می‌دهند. خرید کاغذ دیواری در زمان حال تبدیل به یک چالش اساسی برای افراد شده است چرا که کاغذدیواری در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارد که هر کدام مزیت خاص خود را دارد. یکی از مهمترین سوالاتی که افراد در زمینه کاغذ دیواری مطرح می‌کنند، این است که آیا باید در هنگام اندازه‌گیری کاغذ دیواری، باید پرتی دیوارها را نیز در نظر گرفت؟ کدام یک از کاغذ دیواری‌ها پرتی کمتری دارد؟ برای یافتن پاسخ تمامی این سوالات به شما توصیه می‌شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

پرتی دیوارها یعنی چه؟

اولین موضوعی که باید آن را بررسی کرد، معنای پرتی می‌باشد. پرتی دیوارها به معنای میزان کاغذ دیواری غیر قابل استفاده برای دیوار می‌باشد. در واقع در پایان نصب کاغذ دیواری، مقداری از کاغذ دیواری اضافه می‌آید که به آن پرتی می‌گویند.

انواع پرتی کاغذ دیواری‌ها

پرتی کاغذ دیواری‌ها به دو نوع کلی تقسیم می‌شود که این دو نوع عبارتند از:

1. طرح رول

منظور از طرح رول، آن بخش‌هایی از پرتی کاغذ دیواری می‌باشد که برای نصب بر روی دیوار دیگر کاربردی ندارد ولی نصابان پس از پایان کار، آن‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند چرا که مشتریان می‌توانند برای تعمیرات و موارد خورده کاری و یا حتی تزیین بخش‌های مختلف خانه استفاده کنند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • زیر پنجره
 • دور دریچه کولر
 • بالای درها
 • بالای شمینه
 • داخل کمد
 • روی کمد
 • داخل کتابخانه‌های دیواری

 

 

حتی می‌توانید از این طرح رول‌ها برای دکور اتاق خواب کودک خود استفاده کنید:

در واقع شما می‌توانید به جای پرداخت هزینه اضافی و خرید چند رول کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک خود، با طرح رول‌های اضافی، طرح‌های مختلفی مانند ماه، ستاره، آدمک، حیوانات و ... را ببرید و آن‌ها را در اتاق کودک خود نصب کنید.

نکته!!

 1. نکته قابل ذکر در این بخش این است که وجود طرح رول یک آیتم مفید در نظر گرفته می‌شود چرا که کاغذ دیواری‌ها در طول زمان ممکن است بخاطر یک سری ضربات دچار آسیب شوند و وجود این طرح رول‌ها به شما کمک می‌کند که به راحتی آن‌ بخش از دیوار را تعمیر کنید و دیگر مجبور نشوید یک رول اضافی را خریداری کنید.
 2. دومین نکته قابل ذکر در این بخش این است که اگر هیچ گونه طرح رولی به دستتان نرسید، حتما یک رول اضافه از کاغذ دیواری استفاده شده در خانه خود را خریداری کنید چرا که بعد از چند سال که بخواهید بخش‌های آسیب دیده کاغذ دیواری را تعمیر کنید، ممکن است همان طرح یا رنگ کاغذ دیواری را نتوانید پیدا کنید.

2. دور ریز

منظور از دور ریز، آن بخش از پرتی کاغذدیواری می‌باشد که به طور کل دیگر هیچ گونه کاربردی ندارد و پس از پایان کار به طور کامل دور انداخته می‌شوند. در واقع در زمان برش هر قواره کاغذ دیواری باید 10 تا 15 سانت اضاف‌تر در نظر گرفته شود چرا که ممکن است سقف شیب داشته باشد و این اضافه برای برش کار در نظر گرفته می‌شود و در نهایت نقش دورریز را به خود می‌گیرد.

عوامل مرتبط با میزان پرتی دیوارها

حالا که به طور کامل با مفهوم پرتی آشنا شده‌اید، مطمئنا می‌خواهید بدانید که چه عواملی با پرتی دیوارها ارتباط دارند و می‌توانند بر میزان کمتر پرتی تاثیر بگذارند. این عوامل عبارتند از:

1. ارتفاع و عرض دیوارها

باید میزان دیوار را به طور دقیق اندازه بگیرید و عرض کاغذ دیواری را متناسب با دیوار در نظر بگیرید تا این گونه پرتی کمتری داشته باشید. مثلا اگر کاغذ دیواری با عرض 70 انتخاب کنید، ممکن است دور ریز بیشتری داشته باشد و همینطور طرح رولی بزرگتری را ارائه دهد و یا برعکس، ممکن است دیوار متناسب با عرض کاغذ دیواری باشد و پرت و طرح رول کمتری به ما ارائه دهد.
به عبارتی دیگر می‌توان گفت در هنگام اندازه‌گیری کاغذ دیواری باید پرتی دیوارها را به طور کامل در نظر بگیرید تا بتوانید از کاغذ دیواری به صورت بهینه استفاده کنید.

2. طرح کاغذ دیواری

کاغذ دیواری طرح دار، پرت بیشتری نسبت به کاغذ دیواری ساده دارد چرا که امکان جور کردن کاغذ‌ها در کنار یکدیگر سخت‌تر می‌شود. منظور از جور کردن این است که طرح‌ها در ادامه یک‌دیگر قرار گیرند و به این صورت میزان دور ریز بیشتر می‌شود.

 

 

3. رنگ کاغذ دیواری

کاغذ دیواری با رنگ‌های کمتر، پرتی کمتری نیز به همراه خواهد داشت چرا که جور کردن کاغذ دیواری‌ها در کنار یک‌دیگر آسانتر خواهد بود.

4. نصاب حرفه‌ای

اگر نصاب از مهارت کافی در زمینه نصب کاغذ دیواری برخوردار باشد، می‌تواند به گونه‌ایی کاغذ دیواری را اندازه بگیرید که پرتی کمتری را به همراه داشته باشد.

توجه!!توجه!!

درست است که موضوع میزان پرتی کاغذ دیواری، یک موضوع مهم می‌باشد چر که هر چی میزان پرتی بیشتر باشد، شما باید هزینه بیشتری را صرف خرید کاغذ دیواری کنید ولی علاوه بر در نظر داشتن این آیتم، بهتر است در هنگام خرید کاغذ دیواری به آیتم‌های زیر نیز توجه کنید:

 • هماهنگی طرح کاغذ دیواری با چیدمان خانه
 • انتخاب رنگ مورد علاقه و متناسب با شخصیت خودتان

در واقع اگر رنگ و طرح کاغذ دیواری با چیدمان خانه هماهنگ نباشد، میتواند آشفتگی خاصی را در فضا ایجاد کند که دیگر شما نتوانید حتی یک لحظه نیز در آن فضا زندگی کنید و به ناچار مجبور می‌شوید که کاغذ دیواری یا نوع دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید که تمامی این‌ها هزینه مضاعف را به همراه خواهد داشت.

امکان عدم وجود پرتی

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا به طور کلی این امکان وجود دارد که یک دیوار هیچ گونه پرتی نداشته باشد و به این صورت کاغذ دیواری پرتی به همراه نداشته باشد؟ پاسخ این مقاله به شما این است که وجود پرتی یک امر اجتناب‌ناپذیر می‌باشد ولی شما می‌توانید با رعایت موارد مطرح شده، میزان این پرتی را کاهش دهید.

 

 

کاغذ دیواری یکی از دیوارپوش‌هایی می‌باشد که در زمان حال کاربرد فراوانی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. یکی از موضوعاتی که در هنگام نصب و اندازه‌گیری کاغذ دیواری مورد توجه قرار می‌گیرد، میزان پرتی دیوارها می‌باشد. در واقع باید یک کاغذ دیواری به گونه‌ای برش خورده شود که کمترین میزان پرتی را به همراه داشته باشد ولی پرتی یک آیتم بد در نظر گرفته نمی‌شود چرا که پرتی اگر از نوع طرح رول باشد، می‌توان در موقعیت‌های مختلف مانند تزیین بخش‌های مختلف خانه و یا تعمیرات و برای یک سری خورده کاری استفاده کرد. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.