null

خاصیت ارتجاعی موکت‌ها

خاصیت ارتجاعی موکت به معنای بازگشتن به شکل قبل است. معنی لغوی ارتجاع یعنی بازگشت‌. موکت‌هایی که دارای خاصیت ارتجاعی هستند در واقع خاصیت ضد کوبیدگی ‌و ضدساییدگی نیز دارند. اگر شما بدنبال یک عایق حرارتی و صوتی برای محیط خود هستید، سعی کنید که حتی الامکان مشخصه‎‌های برتری نسبت به گزینه‌های دیگر در دسترس داشته باشد. این موضوع مهم که هرچه موکت متراکم و فشرده‌تر باشد، کیفیت و طول عمر بالاتری دارد را سر تیتر انتخاب خود قرار دهید تا در مدت زمان کوتاه مجبور به تعویض موکت خود نباشید.

کفپوش‌های سنگی، سرامیکی، پارکت و لمینیت محصولاتی با مشخصات خاصی هستند، ولی اگر در منزل خود نوزاد یا فرد مبتلا به بیماری مفاصل یا حساس به الرژن‌ها دارید، حقیقتا پیشنهاد ما به شما کفپوش موکت است، چرا که مشخصه‌های بارز یک محصول عالی در موکت‌های گوناگون پالاز نهفته است‌. شما وقتی به این مهم دست میابید که با آن تجربه‌ی ملموس و نزدیکی داشته باشید و با خرید آن به راحتی و آسایش می‌رسید.

موکت‌های پشمی

پشم از گذشته تاکنون مورد توجه بشر بوده است. موکت پشمی دارای طول عمر زیاد و کیفیت فوق العاده‌ای است، اما قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر موکت‌ها دارد و لکه‌ها به‌سختی از روی آن پاک می‌شوند. موکت پشمی بهترین ترکیب برای مقاومت و بازیابی آن است و خاصیت ارتجاعی بالایی دارد. به همین دلیل به توانایی آن در برابر استفاده سنگین کمک میکند تا ظاهری خوب و در شرایط عالی به رغم سایش زیاد داشته باشد. در نظر داشته باشید که جریان فشار بر سطح موکت چه مدت اعمال می‌شود. موکت پشمی این بستر را فراهم میکند که سال‌های سال وزن اشیای سنگین را تحمل کرده و خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کند. در اینجا چند خاصیت موکت پشمی را برمی شماریم :

  •  جذب رطوبت
  • عایق دما
  •  دوام‌ و خاصیت مقاومت در برابر گردوغبار و آلودگی
  • مقاوم در برابر آتش‌سوزی
  • پاکسازی راحت لکه‌های سطحی

 

 

بزرگترین نقطه ضعف این سبک موکت این است که تمایل دارد ظاهری فرسوده ایجاد کند، حتی وقتی موکت آنطور که باید کارایی دارد.
با توجه به مزایای فراون این موکت، قیمت بالای آن خیلی هم خارج از عرف ‌و منطق نیست. البته اگر در پی ایجاد سبکی فاخر برای محیط خود هستید حتما از موکت‌های پشمی کمک بگیرید. توجه کنید که هرچه شما بیشتر برای فضای خود هزینه کنید، گارانتی مدت زمان بیشتری محصول شما را ساپورت میکند و این تنها نشان از کیفیت بالا دارد و بس! مارک انتخابی را هم از برندهای مرغوب و نامدار انتخاب کنید که در آنها تقلب کمتر است. شما با استفاده از نوع تایل موکت که چیدمانی به‌شکل پازل دارد البته با جنس پشم، کفپوشی با محسنات بسیار در دکوراسیون مینیمالیستی خود اعمال کنید. دکوراسیون مینیمال، دکوراسیونی ساده است که با طرح‌های مدرن مطابقت دارد.

اگر می‌خواهید یک مینیمالیست واقعی باقی بمانید، فقط بدانید که گزینه‌های زیادی دارید. برخی از محبوب‌ترین لوازم جانبی کاربردی شامل بالش‌های کوسن، آینه‌های دیواری، کاسه‌های تزئینی، کتاب‌ها، شمع‌های معطر و گیاهان داخلی با نگهداری کم است. شما می‌خواهید این موارد را به گونه‌ای قرار دهید که هنوز تعادل ایجاد شده را حفظ کند.

مینیمالیست‌ها تمایل دارند بیشتر وسایل شخصی خود را ذخیره کنند تا از بهم ریختگی فضا جلوگیری کنند. با این وجود یافتن چند شی که واقعاً دوست دارید و قرار دادن آنها در معرض نمایش، کمک زیادی به تزریق گرما به خانه شما می‌کند. اما به یاد داشته باشید: هر قطعه باید هدفی را دنبال کند.

 

 

انواع دیگر موکت‌های ارتجاعی و کاربرد آن‌ها

موکت‌ پلی‌امید یا الیاف نایلون، نوعی از موکت ارتجاعی هستند که با داشتن تمام ویژگی‌های موکت پشمی، ضد الکتریسیته ساکن و ضد سایش نیز می‌باشد. اگر برای نظافت پلی‌امیدها از دستگاه بخارشو استفاده شود، دوام و عمر آنها را بطرز چشم‌گیری می‌افزاید و گزینه خوبی برای مکان‌های پرترافیک است.

نوع دیگری از موکت‌های مرتجع بنام پلی پروپیلن (اولفین) هستند که از الیاف پلیمری تولید شده و ظاهری شبیه پشم دارند. این موکت قیمت بسیار کمتری نسبت به پشم و پلی‌آمید دارد ولی، گزینه‌ی مناسبی برای مکان‌های پرتردد نیست. این موکت‌ها به‌شکل حلقوی تولید شده ‌و خاصیت جذب بالای آب را دارند ‌و میتوان بعنوان پادری مورد استفاده قرار گیرند.

موکت‌هایی با الیاف طبیعی

میتوانیم ویژگی ارتجاعی بودن را به گروه موکت‌هایی که از الیاف طبیعی ساخته می‌شوند نیز تعمیم دهیم که شامل سه گروه پشم، ابریشم-پشم، سیزال و سیکراس است.

  • سیزال از الیاف گیاهی به نام آگاو به‌دست می‌اید.
  • سیکراس موکت ارتجاعی کفپوش خودرو است.
  • ابریشم_ پشم نیز ترکیب همسان پشم و ابریشم می‌باشد.

اما تمامی آنها را نمیتوانیم بعنوان کفپوش موکت در محیط‌های نسبتا بزرگ استفاده کنیم. درست است که تمامی موکت‌های مذکور خاصیت ارتجاعی دارند، ولی کارایی آنها باهم متفاوت است. مثلا چند قطعه کوچک موکت سیکراس که بعنوان تزیینات خودرو استفاده میشود، نسبت به انواع کفپوش خودرو قیمت  بالاتری را به خود اختصاص داده است. پس هر نوع موکتی را نمیتوان به فضاهای بزرگ تعمیم داد.

 

 

در چندین سال پیش موکت‌های نمدی و کبریتی با قیمت‌های پایین و متراژ بالا در اختیار همگان قرار داشت. در حال حاضر موکت‌های اولفین که بر پایه‌ی نایلون تولید میشوند، ضمن داشتن قیمت پایین، با بهره گیری تکنولوژی روز دنیا در ساخت آنها، از خواص تاپ دیگری نیز بهره می جویند. خاصیت‌هایی مثل ضد آب بودن، ضد حریق بودن، ضد ساییدگی، مقاوم در برابرلکه، پوشانندگی خرابکاری‌ها ونابه سامانی‌های کف برای رفع نیاز شما فراهم آمده است

اضافه کردن منسوجات به هر شکل ‌و برش و با هرنوع بافت‌ و جنسی محرک لامسه و دیدگان شما است. تزئینات را با پارچه‌هایی که چیزی در مورد خود و آنچه شما می‌پسندید، در نظر بگیرید. نه اینکه فقط به دنبال کاری بروید که در تزئینات خانگی رواج دارد. پارچه‌های بافتنی در صنعت تزیینات امتحان شده و شکست خورده اند زیرا خاک و لکه ها با طول عمر کوتاهتر بسیار سریع نشان داده شده است. با این حال، باید بپذیریم که اگر از موکت‌ها به عنوان کار روزمره صنعت استفاده شود، نمی تواند آن جذابیت پارچه‌های بافتنی را داشته باشد ولی مسلما مزایای آن بیشتر است. موکت‌ها به حداقل تعمیر و نگهداری احتیاج دارند و طول عمر بالایی دارند.

در این مقاله سعی شد، خاصیت ارتجاعی موکت‌ها بررسی گردند. مطمئنا با خواندن این مقاله بیشتر با موکت‌ها آشنا خواهید شد و راحت‌تر محصول مد نظر خود راخواهید یافت.

 

موکت پرز کوتاه | 5 مزیت موکت پرز کوتاه
palaz پالاز
 موکت، کفپوش گرم و راحتی است که حس دلنشینی به خانه‌ی شما می‌بخشد. اما انتخاب نوع مناسب آن، با توجه به کاربری فضا و سلیقه‌ی شخصی صورت می‌گیرد. در این مقاله، به سراغ موکت پرز کوتاه می‌رویم و 5 مزیت کلیدی آن را بررسی می‌کنیم.1. زیبایی ظاهری و مدرنموکت پرز کوتاه، ظاهری شیک و مدرن دارد. الیاف کوتاه و مرتب آن، فضایی منظم و تمیز را به ارمغان می‌آورد. این نوع موکت در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود و به راحتی با دکوراسیون‌های مختلف ست می‌گردد.2. سهولت در نظافت و نگهدارییکی از مزایای برجسته‌ی موکت پرز کوتاه، آسانی در تمیز کردن آن است. به دلیل تراکم بالای الیاف، گرد و غبار به راحتی روی سطح آن قرار نمی‌گیرد. جاروبرقی کشیدن ساده‌ای برای حفظ تمیزی آن کافی است. همچنین در صورت لزوم، امکان شستشوی برخی...
چگونه از شر بوی بد موکت خلاص شویم؟
palaz پالاز
خداحافظی با بوی بد موکت: راهنمای نجات فرش شمابوی بد موکت می‌تواند آسایش خانه را برهم بزند و نفس‌تان را بگیرد. اما نگران نباشید! با چند روش ساده و خانگی می‌توانید به راحتی با این مشکل خداحافظی کنید. در این مقاله، به راهکارهای مؤثر برای رفع بوی بد موکت و خوشبو کردن دائمی آن می‌پردازیم.شناسایی علتپیش از هر اقدامی، باید علت ایجاد بوی بد موکت را شناسایی کنید. رایج‌ترین دلایل عبارتند از: رطوبت و نم: رطوبت ماندگار در کف یا زیر موکت، عامل اصلی بوی نا مطبوع کپک زدگی است. ریختن مواد غذایی و نوشیدنی: باقی‌ماندن لکه‌های غذایی و نوشیدنی روی موکت، به مرور سبب ایجاد بوی بد می‌شود. حیوانات خانگی: ادرار حیوانات خانگی، بوی تند و زننده‌ای ایجاد می‌کند که به راحتی در الیاف موکت نفوذ می‌کند. موکت نو: گاه...
موکت ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟
palaz پالاز
راهنمای خرید و نگهداری موکت ضد لک موکت، عنصری کلیدی برای ایجاد گرما، نرمی و زیبایی در دکوراسیون داخلی منزل است. اما نگرانی از کثیف شدن و لکه شدن همیشگی آن، می تواند قید استفاده از موکت را به کل بزنید. اینجاست که موکت ضد لک به میدان می آید! این نوع موکت با داشتن ویژگی های منحصر به فرد، خیال شما را از بابت کثیفی و لکه های دائمی راحت می کند. در این مقاله، راهنمای کاملی برای خرید و نگهداری موکت ضد لک ارائه می دهیم تا خانه ای زیبا و در عین حال، تمیز داشته باشید. موکت ضد لک چیست و چگونه عمل می کند؟موکت ضد لک از الیاف مصنوعی با کیفیت بالا ساخته شده است که با مواد محافظ پوشانده شده اند. این مواد، ایجاد پیوند محکم بین مایعات و الیاف موکت را دشوار می سازند. در نتیجه، مایعات ریخته شده روی سطح موکت، به...
نظرات