تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی

تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی

یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.

کاغذ دیواری فانتزی

یکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود آرامش بخشیده و رویایی را در منزل خود ایجاد کنید.

لغت فانتزی، بیشتر شما را به یاد طرح‌هایی می‌اندازد که مختص اتاق خواب کودک است اما در بین آلبوم‌های کاغذ دیواری فانتزی، شما می‌توانید طرح فانتزی و زیبای مورد سلیقه خود را، برای اتاق خواب، حال و پذیرایی پیدا کنید. طرح‌هایی که در کاغذ دیواری فانتزی استفاده می‌شود، می‌تواند تصویری سه بعدی از منظره و یا نقوش مدرن باشد. انتخاب تصویر روی کاغذ دیواری کاملا سلیقه‌ای و با توجه به چیدمان منزل انتخاب می‌شود. متریالی که در این نوع کاغذ دیواری نیز استفاده شده است، بسیار با کیفیت و قابل شستشو است به همین دلیل هنگام تمیز کردن این نوع کاغذ دیواری دچار مشکل نمی‌شوید. لازم به ذکر است که بگوییم نصب این نوع از کاغذ دیواری بسیار آسان است. پس می‌توانید در بخش‌های مختلفی از خانه مانند اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید.

کاغذ دیواری فانتزی برای اتاق پذیرایی

برای ایجاد یک تحول زیبا در دیوارهای اتاق پذیرایی، استفاده کردن از کاغذ دیواری‌های سه بعدی یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. قیمت این نوع از کاغذ دیواری نسبتا ارزان بوده و نصب آن هم زمان کمتری را نیاز دارد.

نکته‌ای که باید در انتخاب طرح کاغذ دیواری فانتزی برای اتاق پذیرایی به آن توجه کرد این است که از آن استفاده به جا شود. کاغذ دیواری در اتاق پذیرایی نباید به گونه‌‌ای باشد که فضا، با رنگ و طرح احاطه شود. بهترین راه برای استفاده از کاغذ دیواری این است که یک یا دو دیوار را به عنوان دیوار اصلی در نظر بگیریم که به این کار اکسنت وال نیز می‌گویند. سپس انتخاب کاغذ دیواری برای دیوارهای انتخابی است. دلیل بیان این موضوع این است که طراحی کاغذ دیواری‌های فانتزی به گونه‌ای است که دارای طرح‌های خاص و جذاب است و استفاده زیاد از این نوع کاغذ دیواری فضا را زیباتر نمی‌کند بلکه فضایی درهم و شلوغی را به رخ می‌کشد.

کاغذ دیواری فانتزی برای اتاق خواب

تمام توضیحاتی که درباره اتاق پذیرایی بیان کرده‌ایم برای اتاق خواب نیز صدق می‌کند. تنها تفاوتی که باید به بیان آن بپردازیم، تفاوت در انتخاب طرح و ابعاد است. اتاق خواب معمولا از فضای کمتری نسبت به اتاق پذیرایی برخوردار است. بنابراین استفاده از طرح‌های بزرگ که بیشتر مناسب فضاهای بزرگ است، پیشنهاد نمی‌شود.

انتخاب طرح مورد نظر برای اتاق خواب، باید گویای هدف ما باشد. اتاق خواب فضایی برای استراحت و آرامش اعصاب است. انتخاب کاغذ دیواری باید به‌گونه‌ای باشد که آرامش را برای ما مهیا سازد و گویای هدف ما باشد.

 

 

قیمت کاغذ دیواری فانتزی

کاغذدیواری فانتزی، طرح‌های زیادی را دارد. همچنین با توجه به جنس و کیفیت کاغذ دیواری قیمت‌های مختلف و متفاوتی را شامل می‌شود.

کاغذ دیواری مدرن

انتخاب کاغذ دیواری مدرن مختص افرادی است که قصد بزرگتر نشان دادن محیط خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک خود را دارند. در این سبک از کاغذ دیواری، از بافت‌های شاخص، فرم‌های هندسی جسورانه، استفاده از رنگ‌های چشمگیر در کنار رنگ‌های خنثی استفاده شده است. این نوع از کاغذ دیواری هزینه کمتری در مقایسه با سایر کاغذ دیواری‌ها دارد. همچنین رنگ‌های استفاده شده در این نوع از کاغذ دیواری، شاد و روشن است و طرح‌هایی ساده دارد.

انواع طرح‌های مدرن

در ادامه به بررسی چند نمونه از طرح‌های موجود در کاغذ دیواری‌های مدرن اشاره می‌کنیم. البته باید توجه داشته باشید که مطالب زیر تنها نمونه‌هایی از طرح‌های موجود هستند و طرح‌های متفاوت‌تری نیز وجود دارد.

طرح پرنده

اگر شما قصد دارید عمق به فضا ببخشید و طبیعت را به خانه بیاورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از طرح و نقش پرنده مانند فلامینگو استفاده کنید. از این طرح می‌توانید برای قسمت ورودی خانه و همچنین یک قسمت دیوار که به عنوان نقطه قانونی در نظر می‌گیرید، استفاده کنید.

طرح هندسه و گرافیکی

برای به وجود آوردن فضای مدرن در خانه ما به شما یک کاغذ دیواری با طرح چاپی و متقارن هندسی پیشنهاد می‌کنیم. انتخاب رنگ‌های کلاسیکی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب است و باعث می‌شود از آن خسته نشوید.

طرح شخصیت‌ها

در کاتالوگ کاغذ دیواری‌های مدرن، طرح شخصیت‌ها نیز وجود دارد. استفاده از چهره افراد معروف و یا حتی چهره‌های شاد و بامزه باعث می‌شود فضای خانه پرانرژی شود.  

طرح راه‌راه

ست کردن این نوع از کاغذ دیواری با هر نوع از سبک و مبلمانی راحت است. همچنین اگر محیط خانه کوچک است با استفاده از راه‌راه‌های افقی باعث می‌شود که اتاق بزرگتر به نظر بیاید.

 

 

کاغذ دیواری مدرن برای اتاق پذیرایی

انتخاب کاغذ دیواری مدرن با الگوهای ریز، بافتی را در دکوراسیون خانه ایجاد می‌کند که به هیچ‌وجه خانه را شلوغ و بهم ریخته نمایش نمی‌دهد. در دکوراسیون‌های مدرن، طرح‌های انتزاعی پیشنهاد می‌شود.

در طرح‌های جدید کاغذ دیواری‌های مدرن، طرح‌هایی وجود دارد که شبیه به تابلو نقاشی مدرن است. همچنین شما می‌توانید از شکل‌های سه بعدی و دو بعدی برای پشت تلویزیون و مبلمان منزل خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری مدرن برای اتاق خواب

انتخاب این نوع از کاغذ دیواری، برای به وجود آوردن فضای هماهنگ و ست در دکوراسیون اتاق خواب، مناسب است. اگر شما فردی تنوع پذیر هستید می‌توانید از دو طرح متفاوت برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

کلام آخر

در کاغذ دیواری فانتزی اغلب از طرح‌های شلوغ استفاده می‌شود این در حالی است که در کاغذ دیواری‌های مدرن از طرح‌های خلوت استفاده می‌شود. اگر شما قصد دارید کل فضای اتاق پذیرایی خود را کاغذ دیواری کنید، بهتر است از کاغذ دیواری مدرن به جای کاغذ دیواری فانتزی استفاده کنید.

از لحاظ کیفیت نیز باید بگوییم هر دو نوع کاغذدیواری، کاغذ دیواری فانتزی و مدرن، ممکن است جنس عالی، جنس متوسط و جنس خوب داشته باشد پس نمی‌توانیم بگوییم که کدام یک از کاغذ دیواری از کیفیت بهتری برخوردار است. همچنین در رابطه با هزینه کاغذ دیواری، در هر دو نوع، هم کاغذ دیواری ارزان قیمت وجود دارد، و هم کاغذ دیواری‌های با هزینه بالاتر. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.