استفاده از موکت بعنوان حفاظ دیوار پارکینگ

استفاده از موکت بعنوان حفاظ دیوار پارکینگ

نصب کفپوش و دیوارپوش از مزایای آن در جهت حفاظ از اشیا و وسایل است‌. در نظر بگیرد که وقتی کف سالن شما سنگ یا سرامیک باشد، چقدر می‌تواند برای افراد و اشیا خطرناک باشد، بخصوص در اماکن مسکونی. برای مثال وقتی شیئ در اثر افتادن، به زمین برخورد کند، در صورت نرم نبودن حتما خواهد شکست، یا اینکه احتمال سر خودرن افراد روی کفپوشی مثل سرامیک بیشتر خواهد بود. بیایید تا موضوع را کمی برایتان روشن کنیم. این مسئله وقتی پررنگ‌تر می‌شود که شما بخواهید ماشین چند صد میلیونی خود را پارک کنید. آیا ترجیح می‌دهید در محیطی زبر و خشن این کار را انجام دهید و اتومبیل عزیزتان صدمه ببیند؟! پاسخ منفی است. هر انسان عاقل و بالغی دوست دارد در هر شرایط از وسایل خود به نحو احسنت محافظت نماید و دوست ندارد برای خسارات پیش‌بینی شده ریالی بپردازد. در جامعه‌ی کنونی که دارد در جهت اسایش هرچه بیشتر حرکت می‌کند، ما سعی داریم بدیهیات را عمل کنیم، استفاده‌ از کفپوشی مانند موکت و دیوارپوش با کیفیت، کمترین کاری است که در حق خود می‌توانیم انجام دهیم.

موکت‌ها پارچه‌هایی مقرون به صرفه هستند که به حداقل تعمیر و نگهداری احتیاج داشته و طول عمر بالایی دارند. شرکت‌ها تولیدات رنگی و طراحی خاصی را ایجاد میکنند که در زمستان گرم، در تابستان خنک است و به مبارزه با خرابکاری کمک میکند.

 

 

یکی از مکان‌های پرترددی که روزانه چندین بار به آنجا مراجعه میکنیم، پارکینگ است. بعلت افزایش خودرو در سراسر جهان، اهمیت پارکینگ به شدت خودنمایی می‌کند. پارکینگ بستر محافظتی برای خودروی شماست، چه بسا بتواند بیشترین کارآمدی را بروز دهد و امکان این مهم با زیباسازی و دیوارپوش مناسب برای آن فراهم می‌شود. معماران فراوانی هستند که به پارکینگ اهمیت چندانی نمی‌دهند و فقط به جنبه کاربردی ان می‌اندیشند، درصورتی ‌که طراحی و دیزاین آن امری حائز اهمیت است که بر کسی پوشیده نیست‌.

البته پارکینگ به تنهایی برایمان حائز اهمیت نیست، انچه مهم است رنگ و طرحی است که روزانه ما آنرا میبینیم و در خلقیات و روحیات ما اثر میگذارد. دود نشسته روی دیوارها، کف ساییده شده با لاستیک ماشین‌ها، مایعات نشت کرده روی کف و نبودن سیستم تهویه مناسب، عدم امنیت پارکینگ مثل نبود سنسور عبورماشین ونداشتن کنترل ریموت سبب فرسوده شدن پارکینگ می‌شوند. و روحیه‌مان را خسته و کسل میکند. راهکارهای فراوانی برای تغییر چهره پارکینگ که حداقل روزی یکبار به آن، آمدوشد می‌کنید، در دست داریم. برای این کار شما ابتدا به هزینه‌ها و بودجه‌تان و سپس به کیفیت و کارایی محصول مورد نظرتان بیندیشید.

تا به حال برایتان پیش آمده که هنگام ورود وخروج از پارکینگ به هنگام عبور از کنار دیوارها دچار معضل شده باشید و به  این فکر کنید که ای کاش به دیوار نمالید؟ ما یک ایده‌ی خوب برای رفع مشکلتان داریم و آن موکت کردن دیوارهای پارکینگ است. موکت سپر دیوارهای اصلی است که امتحان شده، آزمایش شده و بادوام است. با استفاده از پانل‌های دیواری زیبای ما برای پارکینگ خود سبک نوینی ایجاد کنید.. میتوانید از تلفیق چوب و آینه کاری و نورپردازی مناسب درکنار طرح‌های جذاب موکت بهره مند شوید‌. آنچه که با سبک مدرن ایجاد میکنید اثری هنری و خارق العاده خواهد بود‌. اگر دوست دارید که علاوه بر حفاظت، روح و رنگ تازه‌ای به پارکینگ خود ببخشید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

نحوه نصب موکت دیواری

 1. از آن جایی که موکت قابلیت نصب بر روی هر سطحی را دارد نیازی به برداشتن کاشی، سرامیک، سنگ، بتن، سیمان یا کفپوش قبلی نیست. البته قبل از شروع به نصب، دقت کنید که جاهایی از دیوار خیس و یا مرطوب ونم‌زده نباشد. در صورت مشاهده هرگونه ناصافی باید آن را برطرف کنید. ترکیب سیمان، پودر سنگ، چسب بتون و آب بهترین گزینه برای مسطح کردن کف است.
 2. این مخلوط را با استفاده از یک کاردک پهن روی سطح خود بکشید.
 3. سپس با استفاده از یک کاردک و یا قلم موی صنعتی چسب موکت را روی دیوار پخش کنید. از آن جایی که در ترکیبات این چسب تینر و بنزین وجود دارد، به دلیل احتمال آتش سوزی موارد ایمنی را رعایت کنید.
 4. پس از آن نوبت به برش میرسد که کاتر بهترین وسیله است.  برخی از افراد به اشتباه از قیچی خیاطی، برای برش زدن موکت استفاده میکنند. از آن جایی که قیچی قدرت لازم برای برش ندارد در اغلب موارد نه تنها موکت به اندازه درست بریده نمیشود بلکه در نهایت قیچی نیز از کار می‌افتد.

نکته بسیار مهم در آموزش نصب موکت این است که برش باید از پشت موکت زده شود. زیرا پرز و پشم در پشت موکت وجود ندارد و بریدن آن راحت تر است.

 

 

موکت‌ها انواع گوناگونی دارند که شامل: پرزبلند، پرزکوتاه، کبریتی، پلی‌پروپیلن، پلی‌استر و پلی امید می‌باشند. با پیشرفت علم و تکنولوژی روز دنیا و هماهنگ با صنعت مد و تزیینات، موکت‌ها در طرح و رنگ و باکیفیت‌های گوناگون تولید شدند که میتوانیم بگوییم ویژگی بالقوه تمامی محصولات پالاز ضد حریق، ضد لک، ضد الکتریسته، عایق سرو صدا، ضد گردو غبار بوده و برخی از تولیدات شاخص  ضد آب وضد آلرژی،  ضد ضربه و کوبیدگی ‌و با خاصیت ارتجاعی بالا هستند.

با توجه به اینکه شما قصد دارید از موکت بعنوان دیوارپوش پارکینگ استفاده کنید، پس نوع پرزبلند وپشمی و موکت‌های مرتجع وضدآب برایتان کارایی ندارند. اما ضد حریق بودن و عایق سروصدا بودن، ضد الرژن‌ها و ضد گردوغبار و الودگی مطمئنا درفضایی مثل پارکینگ نیز کارامد خواهد بود. پیشنهاد ما موکت‌های با قیمت متوسط رو به پایین است، چرا که طراحی و دیزاین خاصی را برای پارکینگ لازم نیست اعمال کنید. تنها یک پوشش نرم بر روی سطح زبر دیوار ایجاد کنید تا از صدمه و خط وخش بر بدنه‌ی اتومبیل خود جلوگیری کنید، کافی است. رنگ و طرح موکت هم بهتر است نسبتا تیره ( رنگ تیره فضای پارکینگ را خفه و بسته میکند) و ساده باشد، چون مجبور نباشید در فواصل زمانی کم آنرا شستشو کنید. بهتر است رنگ انتخابی با رنگ کف و سقف پارکینگ تاحدودی همخوانی داشته باشد. با توجه به آنچه گفته شد، برای بهره بردن از حداقل فضا برای کاربرد بهینه، به پوشش کف و سقف و البته دیوار‌ها اهمیت دهید.

در این مقاله سعی شد اهمیت موکت در پارکینگ‌ها بیان گردد. مطمئنا اکثر شما اطلاع نداشتید که از موکت نیز میتوان روی دیوارهای پارکینگ بعنوان حفاظ برای اتومبیل‌ها استفاده کرد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.