تاثیر پارکت لمینیت در دکوراسیون منزل

تاثیر پارکت لمینیت در دکوراسیون منزل

یکی از بخش های بسیار مهم در ساختمان کف آن است که در ظاهر آن بسیار تاثیرگذار می باشد. همچنین در دکوراسیون داخلی یک ساختمان، کف خانه از موارد پایه به حساب می آید. شما دو ساختمان را تصور کنید؛ یکی با چیدمان و طراحی لوکس بدون داشتن کفی مناسب و دیگری خانه ای با وسایل و چیدمانی معمولی تر ولی همراه با کفی متناسب با فضا و چیدمان و نیز منظم. مطمئنا ساختمان دوم بیشتر در چشم شما زیبا می آید. پس پایه اصلی یک دکوراسیون عالی، کف خانه می باشد. پارکت لمینیت یکی از گزینه هایی است که این روزها بسیار طرفدار دارد. در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.

پارکت لمینیت جز نمونه پارکتی می باشد که امروزه بسیاری از طراحان در طراحی دکوراسیون منزل به مشتریان خود پیشنهاد می کنند زیرا علاوه بر اینکه بسیار شیک و امروزی است، مزیت های بسیاری نیز دارد که در ادامه این مقاله درباره آن ها توضیحاتی داده می شود .

اگر دوست دارید تغییراتی در فضای خانه خود ایجاد کنید یا حتی آن را بازسازی کنید باید حتما به قسمت های اصلی آن که شامل دیوارها و کف اتاق ها می باشند، بسیار توجه نمایید زیرا بسیار ضروری است که رنگ پارکت کف اتاق ها و همچنین طرح و رنگ کاغذ دیواری با ترکیب رنگ و چیدمان وسایل منزل هماهنگ و ست شوند. از موارد دیگری که باید هنگام انتخاب کف پوش پارکت لمینیت و حتی کاغذ  دیواری به آن توجه گردد، بزرگ یا کوچک بودن خانه و نیز موقعیت و شرایط آن است که بسیار در انتخاب ما موثر واقع می شوند.

 

 

همانطور که اشاره شد برای دکوراسیون منزل باید به دیوارها و کف منزل به یک اندازه توجه شود زیرا هردو در زیبایی یک ساختمان بسیار موثر هستند. برای انتخاب کاغذ دیواری و کف پوش پارکت لمینیت مناسب باید به یک اندازه و میزان وقت صرف شود.

توجه داشته باشید برای انتخاب پارکت لمینیت علاوه بر اینکه به طرح ها و زیبایی آن توجه می کنید، مقاومت آن را نیز در نظر داشته باشید زیرا کف زمین و اتاق ها بیشتر در معرض ضربه اجسام ، اشیای نوک تیز یا حتی در معرض رفت و آمدهای بسیار قرار می گیرند .توجه داشته باشید هنگام نصب پارکت لمینیت از فوم سایلنت برای زیرسازی آن استفاده گردد حتی اگر آن محیط پر رفت و آمد نباشد. این فوم هم عایق گرما و سرما است و هم عایق صدا و بسیار می تواند مفید واقع شود.

تاثیر پارکت لمینیت در دکوراسیون منزل

انتخاب یک پارکت لمینیت متناسب با دکوراسیون خانه بسیار می تواند به آن فضا روح و لطافت دهد که این تاثیر حتی می تواند از یک کاغذ دیواری ساده بسیار بیشتر باشد. اگر ساختمان دارای دیوارهای نقاشی شده است با انتخاب پارکت لمینیت خوش نقش و رنگ، بسیار آن را متفاوت جلوه دهید .حتی برای اتاق خواب هایی که با رنگ روغن نقاشی شده اند، پارکت لمینیت می تواند به سادگی این اتاق خواب ها رنگ و روح دهد .انتخاب رنگ مناسب برای پارکت لمینیت بسیار موضوع حساسی است و برای انتخاب آن باید تمام جوانب را در نظر گرفت.

یکی از دلایلی که باعث می شود پارکت لمینیت در زیبایی دکوراسیون منزل نقش زیادی داشته باشد متناسب بودن رنگ کف پوش لمینیت با رنگ مبلمان منزل یا حتی رنگ چارچوب پنجره ها و ست کردن با آن ها می باشد که به زیباتر شدن ظاهر خانه کمک می کند. حتی بعضی مواقع ممکن است رنگ مبلمان ها با پارکت لمینیت ست شده باشد و رنگ کاغذ دیواری متناسب با رنگ میز ناهار خوری انتخاب شده باشد. علاوه بر این ها پارکت لمینیت تمام قسمت های خانه می تواند یک دست باشد .تمام این ها بسته به سلیقه شما و طراحی که انتخاب کرده اید دارد و می توانید با خلاقیت خود طرح های بیشتر دیگری را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. 

 

 

 اگر بخواهیم پارکت لمینیت را به دو رنگ اصلی تقسیم کنیم می توانیم بگوییم رنگ های تیره یا روشن. هر کدام از این دو گروه رنگ در لمینیت ها در فضای مناسب بهتر است که استفاده شوند .به عنوان مثال اگر می خواهید پارکت لمینیت رنگ روشن را انتخاب کنید بهتر است شرایط مناسبی را در ذهن خود داشته باشید به عنوان مثال دوست دارید فضا روشن تر به چشم بیاید، حس آرامش بیشتری در خانه القا شود، فضای خالی در خانه شما کم است یا اینکه می خواهید بافت فرشتان برجسته تر به نظر بیاید. یا برای انتخاب پارکت لمینیت رنگ تیره، بهتر است که منزل شما دارای مواردی از جمله نور طبیعی خوب، دارای دیوارهای رنگی ،فضای زیاد یا حتی اگر فضای داخل خانه زیاد شلوغ نیست می توانید از پارکت فندقی رنگ استفاده کنید. تمام این ها مواردی هستند که توجه به آن ها خالی از لطف نیست .

گروه دیگری از پارکت لمینیت هستند که رنگارنگ می باشند. این مدل از لمینیت ها بیشتر برای فضاهایی مانند اتاق بازی یا کودک، کف کافه ها یا برجسته کردن یکسری المان ها و.... مورد استفاده قرار می گیرند .

همانطور که گفته شد پارکت لمینیت این روزها در دکوراسیون منازل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و طرفدار دارد. پارکت لمینیت جلوه خاصی به خانه می دهد و آن را شیک می کند. علاوه بر این ها قیمت پارکت لمینیت به نسبت مناسب می باشد و نصب آن ها راحت تر و سریع تر است. نصب پارکت لمینیت خوشبختانه بسیار تمیز انجام می شود و به کف اصلی زمین صدمه نمی زند. خصوصیت دیگری که کف پوش لمینیت دارد این است که به راحتی با یک پارچه مرطوب یا تی می توان آن را تمیز کرد و همچنین عایق صدا نیز می باشد . این ویژگی ها باعث می شود که پارکت لمینیت بیشتر در منازل استفاده شود.

 

 

در این مقاله سعی شد علاوه بر اینکه راجع به تاثیر کف پوش لمینیت بر دکوراسیون منزل صحبت گردد یکسری توصیه هایی هم برای انتخاب رنگ پارکت لمینیت هم داده شود که می تواند در انتخاب شما موثر باشد. سایت پالاز انواع لمینیت ها را در برندها و رنگ های متفاوت ارائه می دهد و شما می توانید به راحتی رنگ های مورد نظر خود را ببینید و در صورت نیاز انتخاب کنید .

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.