ایجاد زیبایی در محیط‌های ناهموار با حداقل هزینه

ایجاد زیبایی با موکت در محیط‌های ناهموار با حداقل هزینه

با این مقاله در خدمتتان هستیم تا به شما کمک کنیم از محیط‌های شیبدار و ناهموار منزل و محیط کاریتان بهترین استفاده‌ها را بکنید. شاید برای شما هم پیش آمده که در محل کار و محیط خانه‌هایتان به سطح شیبدار برخورد کردید که به فکر این هستید از آن زیبایی بسازید. در زندگی روزمره محیط کار و محیط خانه و محیط‌هایی که شما در آن رفت و آمد دارید بر ذهن و روان شما تاثیر مستقیم دارد پس باید از تمام محیط‌ها بهترین استفاده را کنیم که فضای زیبا ایجاد کنیم. شما میتوانید در فضاهای ناهموار محل مورد نظر خود با کوچکترین تغییر محلی جذاب بسازید که یکی از این تغییرات استفاده از کفپوش موکت میتواند باشد.

این مناطق که هر دلیلی ممکن است مانند دیگر مناطق خانه‌تان از آن استفاده کنید باز هم راه‌ها و امکاناتی فراهم آمده که میتوانید آن را تا حدی با مناطق دیگر منزل یا محل کار خود هماهنگ کنید. شما میتوانید از موکت‌هایی با بافت لوپ در مکان‌های شلوغ مثل اداره‌ها استفاده کنید، زیرا آنجا تردد زیاد است و این موکت‌ها هم از استقامت بالایی برخوردار هستند و شما میتوانید در گوشه گوشه‌ی فضا از آن استفاده کنید.

چگونه پله‌ها را با حداقل هزینه زیبا جلوه دهیم؟

پله‌ها جزء یکی از مکان‌های ناهموار در هر فضایی محسوب میشود و همچنین انواع مختلفی دارند. بعضی از پله‌ها ارتفاع کمی دارند و در مقابل پله‌هایی هم وجود دارد که ارتفاع بیشتری دارد. همچنین عرض هر پله هم متفاوت است و معمولا تردد و رفت و آمد بیشتری دارد.

پس اگر قصد دارید که یک کف‌پوش مناسب انتخاب کنید که بسیار به صرفه باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از موکت‌هایی که مخصوص پله‌ها و مکان های ناهموار است. شما با استفاده از موکت برای پله‌ها میتوانید سطح سر و لغزنده‌ی آن را بپوشانید و دیگر نگران سر خوردن روی پله‌ها نباشید و ایمن‌ترین را انتخاب کنید، همچنین یک فضای زیبا منتاسب با منزلتان ایجاد کند. توجه داشته باشید که باید از موکت با دوامی استفاده کنید که به آسانی در اثر رفت و آمد خراب نشود.

برای محیط‌های ناهموار موکت‌ها باید چه ضخامتی داشته باشند؟

ضخامت موکت برای مکان‌های ناهموار بسیار اهمیت دارد. شما اگر از موکت‌هایی با ضخامت بالا و یا موکت‌هایی با پرز بلند استفاده کنید اول از همه یک فضای غیرمناسبی را ایجاد کرده‌اید. دوم این که این مدل به دلیل اینکه تمرکز را کاهش میدهد میتواند باعث پرتی حواس و زمین خوردن روی پله‌ها شود. نکته‌ی قابل توجه دیگری که مهم است این است که موکت‌ها در پله‌ها خم میشوند، پس باید کیفیت بهتری از موکت را انتخاب کنید.

 

 

چگونه راهروها را زیبا جلوه دهیم؟

یکی دیگر از مکان‌هایی که به عنوان مکان ناهموار شناخته میشود، راهروهای پر پیچ و خم است. با فرش هم میتوانید یک فضای زیبا و فوق العاده‌ای را خلق کرد اما باید هزینه‌ی خیلی زیادی برای خرید آن صرف کنید. بهترین راهکار برای شما و جلوگیری از صرف هزینه بیشتر، انتخاب موکت برای فضای موردنظرتان است و باعث میشود هزینه‌ی شما به حداقل برسد. به کار گیری موکت با طرح و رنگ متفاوت برای راهروها میتواند زیبایی خاص و دلنوازی را به منزل یا محیط کار شما دهد.

همچنین موکت‌ها به دلیل انعطاف و نرمی  که دارند، میتوانی از آن‌ها در مکان‌های ناهموار مانند راهرو براحتی استفاده کنید. پس اگر به فکر این هستید که با تغییری کوچک در محیط‌ها جلوه‌ای تازه به آنها ببخشید، استفاده از کفپوش مناسب مانند موکت، میتواند بهترین راه حل باشد زیرا هم مقرون به صرفه است و هم با قابلیت برش خوردن در این فضاها بهترین ایده به حساب می آیند.

با توجه به روحیه انسان‌ها این نظریه ثابت شده است که چگونگی استفاده از این مناطق و همچنین چگونگی پوشش‌دهی کف این محیط‌ها بیشتر نظر انسان را به خود جلب میکند پس بهتر است که آنها را همین گونه رها نکنیم و با تغییری کوچک و قابل توجه به آن‌ها زیبایی ببخشیم.

موکت‌ها به دلیل مزیت‌های مثبتی مانند گرم کردن محیط در فصل سرما و همچنین جذب سرو صدا که دارند و نرمی و آرامشی که از طریق پا به انسان منتقل میکند یکی از بهترین پیشنهادها برای به کار گیری این کالا است. همچنین با توجه به علم روانشناسی رنگ‌ها، میتوانید با استفاده از موکت‌های رنگ روشن و خنثی در این مناطق آن‌ها را بزرگ‌تر جلوه دهید و حتی میتوانید در این محیط‌ها برای پوشاندن ناهمواری آنها از موکت‌هایی با طرح‌های فانتزی استفاده کنید که کمتر این ناهمواری‌ها به چشم بیاید.

پیشنهاد ما به شما برای زیبایی مکان‌های ناهموار

ما به شما پیشنهاد میکنیم از موکت‌هایی استفاده کنید که تمیز کردن آن آسان باشد و همچنین  کمتر لک و آلودگی را به خود جذب کند.

 

 

موکت‌ها همچنین امنیت بالایی برای کودکان و افراد سالمند دارند، از این جهت که امکان لیز خوردن روی آن‌ها وجود ندارد و به خاطر نرمی و لطافتی که دارد بیشتر مورد علاقه این افراد میباشند. اگر این محیط‌ها در معرض نور آفتاب قرار دارند بهتر است از موکت‌هایی استفاده کنید که در برابر نور خورشید مقاوم هستند و کیفیت آن‌ها تضمین شده است.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب، در رابطه با فضای مورد نظر خود، از جنس، رنگ و طرح مورد نظر خود آگاهی پیدا کنید، چرا که هر قسمت از محیط مورد نظرشما نیازمند طراحی و رنگ بندی خاصی است؛ مثلا در فضاهای کوچک رنگ‌های روشن‌تر و طرح‌های ساده‌تر جلوه‌ای بهتر ایجاد میکنند؛ پس طرح‌ها و رنگ‌ها در کوچک و یا بزرگنمایی محیط اطراف شما تاثیر عمده‌‌ای دارند.

مطمئنا در هر ساختمانی یکسری ناهمواری‌ها وجود دارد که به فکر پوشاندن آن‌ها به بهترین نحو میباشید. در این مقاله سعی شد این موضوع بررسی شود. در مجموع راه و روش‌ها و ایدهای زیادی است تا در محیط‌های ناهموار، زیبایی و جذابیت بصری را به وجود آورید. کافی است در این کار کمی سلیقه و دقت نظر به خرج دهید تا با کمترین هزینه در محیط‌های ناهموار که با آنها برخورد میکنید، چشم انداز زیبایی را ایجاد کنید. در دنیای مدرن امروزی با پیشرفت صنعت مد، ایجاد زیبایی‌ها دیگر سخت و پر دردسر نیست و‌هر انسان‌ میتواند با توجه به معیار سلیقه شخصی خودش، محیط کار یا منزلی زیبا را به چشمان خود هدیه دهد.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.