انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه

یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارهایی از جمله انتخاب کاغذدیواری مناسب، رنگ کردن سقف‌ها و دیوارها و همچنین استفاده از لوسترها و گچ‌بری‌های حرفه‌ای.

ایده‌هایی برای بلند نشان دادن سقف

 • استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های روشن

برای انتخاب کاغذ دیواری‌های منزل خود، از رنگ‌های روشن مانند کرمی یا استخوانی استفاده کنید. هر چه رنگ انتخابی شما روشن‌تر باشد، باعث می‌شود محیط منزل شما دلبازتر به نظر برسد. اگر منزل شما دارای سقف کوتاهی می‌باشد، از رنگ تیره و یا قهوه‌ای برای کاغذ دیواری خود استفاده نکنید. استفاده از این رنگ‌ها فضای خانه شما را خفه نشان می‌دهد.

در حالت کلی میتوان بیان کرد که استفاده از رنگ‌های گرم، ارتفاع محیط را کوچکتر از حد معمول نشان می‌دهد در حالیکه استفاده از رنگ‌های سرد مثل سفید یا آبی کمرنگ باعث این می‌شود که سقف اتاق شما بلندتر از حد معمول به نظر بیاید.

 

 

 • استفاده از آیینه کاری در سقف

یکی از روش‌های عالی برای بلندتر نشان دادن سقف منزل شما، استفاده از آیینه کاری در سقف خانه در کنار کاغذ دیواری‌های با رنگ روشن می‌باشد. استفاده کردن از آیینه‌هایی با رنگ نقره‌ای می‌تواند یک گزینه مناسب برای بلندتر نشان دادن سقف به حساب آید. رنگ نقره‌ای باعث می‌شود که نور بیشتر منعکس شود و باعث می‌شود توجه افراد به سقف زیادتر شده و کوتاهی سقف کمتر به چشم بیاید. همچنین اگر شما مشکل کم نوری را نیز در خانه خود داشته باشید، استفاده از آیینه کاری در سقف، این مشکل را برطرف می‌کند. بازتاب نور لوستر روی آیینه‌های کار شده در سقف می‌تواند جلوه‌ای زیبا به خانه‌ شما بدهد.

 • استفاده از کاغذ دیوارهایی با طرح راه راه

استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که طرح و نقش راه راه دارند، باعث می‌شود سقف کوتاه شما، بلندتر به نظر آید. همچنین استفاده از پنل‌ها یا تایل‌های چوبی آیینه‌ای یا استیل می‌تواند شما را در این فضا کمک کند. تایل‌ها را که برش آنها راحت است را برش داده و به صورت عمودی بر روی آنها بچسبانید.
اگر بخواهید کاغذدیواری مناسب را برای اتاق پذیرایی انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از طرح‌های مستطیلی به جای استفاده از طرح‌های دایره‌ای و مربعی است. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن تک رنگ و یا راه راه عمودی گزینه خوبی برای انتخاب کاغذ دیواری است. اگر انتخاب شما کاغذ دیواری راه‌راه است باید از دو رنگ نزدیک به هم استفاده کنید و یا اینکه از رنگ‌های متضاد از هم استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که سعی کنید کاغذ دیواری‌ای انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل شما نیز همخوانی لازم را داشته باشد.

 

 

 • استفاده از پنجره‌های بزرگتر

یکی دیگر از روش‌های بزرگتر نشان دادن سقف خانه شما، جایگزین کردن پنجره‌های بزرگ به‌جای پنجره‌های کوچک است. این کار باعث می‌شود که نور کافی به فضای شما وارد شود. یکی دیگر از خوبی‌های سایز بلند و قدی پنجره‌ها این است که باعث می‌شود سقف خانه کشیده و بلندتر به‌نظر بیاید.

 • استفاده از رنگ تیره برای کف خانه

همانگونه که گفته شد استفاده از رنگ روشن برای کاغذ دیواری روشی کارآمد است، انتخاب رنگ مناسب برای کف اتاق نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد. قانون رنگ کف اتاق در این باره می‌گوید که اگر رنگ کاغذ دیواری خود را روشن انتخاب می‌کنید، باید از رنگ تیره برای کف سالن استفاده کنید. در اینصورت نتیجه‌ای مطلوب را به شما نشان خواهد داد و نتیجه بهتری را می‌گیرید. این کار باعث می‌شود که تاثیر رنگ‌ها دو برابر شود. تضادی که در رنگ سقف و کف وجود دارد باعث می‌شود که فاصله بین آن دو بیشتر به نظر برسد و ارتفاع منزل شما بیش از حد معمولی به نظر رسد. پیشنهاد ما به شما استفاده از لمینت با رنگ قهوه‌ای تیره برای کف اتاق شما است.

 • استفاده از مبلمان مناسب

یکی دیگر از چیزهایی که در بلندتر نشان دادن سقف خانه موثر است، انتخاب صحیح مبلمان منزل است که نیاز به دقت بالایی دارد. اگر مبلی که انتخاب می‌کنید بلندتر و بزرگتر و نزدیکی آن به سقف بیشتر باشد، باعث این می‌شود که ارتفاع خانه شما کوتاهتر به نظر رسد. از توصیه‌های ما به شما در انتخاب مبل این است که از مبل‌های سلطنتی و یا مبل‌های تاج‌دار که تزیینات اضافه و بدنه درشت دارند پرهیز کنید و مبل‌های مینیمال و ساده را انتخاب کنید. استفاده از وسیله‌ها و یا مبل‌های کوتاه باعث این می‌شود که سقف خانه کوتاه به نظر نرسد. ست کردن درست مبلمان با کاغذدیواری در فضاهایی با ارتفاع کوتاه به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید خطای دید ایجاد کنید و ارتفاع فضا را بلندتر از چیزی که هست، نشان دهید.

 • استفاده از لوستر مناسب در کنار کاغذدیواری راه‌راه

دکوراسیون منزل شما به لوستری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد و بسیار موثر است. بهتر است برای انتخاب لوستر، از لوستری استفاده کنید که چند سانتی‌متر از سقف فاصله داشته باشد و حالت آن نیز آویزی باشد. این کار باعث می‌شود که چشم‌ها منحرف شده و سقف خانه شما را بلندتر نشان دهد و کوتاهی سقف به چشم نیاید. اگر سقف خانه شما کوتاه باشد و از لوستر خیلی کوتاه نیز استفاده کنید، باعث می‌شود که فضای خانه شما تنگ‌تر به‌نظر برسد. البته نقش کاغذدیواری‌ها را در ارتفاع دادن به فضا دست کم نگیرید. کاغذدیواری راه‌راه در کنار لوسترهای آویزی، فضا را بزرگ‌تر از چیزی که هست نمایش می‌دهند.

 

 

کلام آخر

اگر سقف خانه شما کوتاه است و می‌خواهید با استفاده از راهکارهای مختلف سقف خانه خود را بلندتر نشان دهید حتما این مقاله را مطالعه کنید. این مقاله راهکارهای کارآمدی را به شما ارائه می‌دهد. بهترین راه برای بلندتر نشان دادن ارتفاع فضا، استفاده از کاغذدیواری مناسب است. هر چه کاغذدیواری شما ساده‌تر باشد و رنگ روشن‌تری داشته باشد، ارتفاع فضا بلند‌تر دیده می‌شود. یکی دیگر از راهکارهایی که در مطالب بالا گفته نشد، این است که برای بلندتر نشان دادن سقف خانه، استفاده از وسایل دکوری بلند و با ارتفاع زیاد نزدیک به سقف است را از یاد نبرید. . با تشکر از توجه شما.

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.