انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه

یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارهایی از جمله انتخاب کاغذدیواری مناسب، رنگ کردن سقف‌ها و دیوارها و همچنین استفاده از لوسترها و گچ‌بری‌های حرفه‌ای.

ایده‌هایی برای بلند نشان دادن سقف

برای انتخاب کاغذ دیواری‌های منزل خود، از رنگ‌های روشن مانند کرمی یا استخوانی استفاده کنید. هر چه رنگ انتخابی شما روشن‌تر باشد، باعث می‌شود محیط منزل شما دلبازتر به نظر برسد. اگر منزل شما دارای سقف کوتاهی می‌باشد، از رنگ تیره و یا قهوه‌ای برای کاغذ دیواری خود استفاده نکنید. استفاده از این رنگ‌ها فضای خانه شما را خفه نشان می‌دهد.

در حالت کلی میتوان بیان کرد که استفاده از رنگ‌های گرم، ارتفاع محیط را کوچکتر از حد معمول نشان می‌دهد در حالیکه استفاده از رنگ‌های سرد مثل سفید یا آبی کمرنگ باعث این می‌شود که سقف اتاق شما بلندتر از حد معمول به نظر بیاید.

 

 

  • استفاده از آیینه کاری در سقف

یکی از روش‌های عالی برای بلندتر نشان دادن سقف منزل شما، استفاده از آیینه کاری در سقف خانه در کنار کاغذ دیواری‌های با رنگ روشن می‌باشد. استفاده کردن از آیینه‌هایی با رنگ نقره‌ای می‌تواند یک گزینه مناسب برای بلندتر نشان دادن سقف به حساب آید. رنگ نقره‌ای باعث می‌شود که نور بیشتر منعکس شود و باعث می‌شود توجه افراد به سقف زیادتر شده و کوتاهی سقف کمتر به چشم بیاید. همچنین اگر شما مشکل کم نوری را نیز در خانه خود داشته باشید، استفاده از آیینه کاری در سقف، این مشکل را برطرف می‌کند. بازتاب نور لوستر روی آیینه‌های کار شده در سقف می‌تواند جلوه‌ای زیبا به خانه‌ شما بدهد.

  • استفاده از کاغذ دیوارهایی با طرح راه راه

استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که طرح و نقش راه راه دارند، باعث می‌شود سقف کوتاه شما، بلندتر به نظر آید. همچنین استفاده از پنل‌ها یا تایل‌های چوبی آیینه‌ای یا استیل می‌تواند شما را در این فضا کمک کند. تایل‌ها را که برش آنها راحت است را برش داده و به صورت عمودی بر روی آنها بچسبانید.
اگر بخواهید کاغذدیواری مناسب را برای اتاق پذیرایی انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از طرح‌های مستطیلی به جای استفاده از طرح‌های دایره‌ای و مربعی است. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن تک رنگ و یا راه راه عمودی گزینه خوبی برای انتخاب کاغذ دیواری است. اگر انتخاب شما کاغذ دیواری راه‌راه است باید از دو رنگ نزدیک به هم استفاده کنید و یا اینکه از رنگ‌های متضاد از هم استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که سعی کنید کاغذ دیواری‌ای انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل شما نیز همخوانی لازم را داشته باشد.

 

 

  • استفاده از پنجره‌های بزرگتر

یکی دیگر از روش‌های بزرگتر نشان دادن سقف خانه شما، جایگزین کردن پنجره‌های بزرگ به‌جای پنجره‌های کوچک است. این کار باعث می‌شود که نور کافی به فضای شما وارد شود. یکی دیگر از خوبی‌های سایز بلند و قدی پنجره‌ها این است که باعث می‌شود سقف خانه کشیده و بلندتر به‌نظر بیاید.

  • استفاده از رنگ تیره برای کف خانه

همانگونه که گفته شد استفاده از رنگ روشن برای کاغذ دیواری روشی کارآمد است، انتخاب رنگ مناسب برای کف اتاق نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد. قانون رنگ کف اتاق در این باره می‌گوید که اگر رنگ کاغذ دیواری خود را روشن انتخاب می‌کنید، باید از رنگ تیره برای کف سالن استفاده کنید. در اینصورت نتیجه‌ای مطلوب را به شما نشان خواهد داد و نتیجه بهتری را می‌گیرید. این کار باعث می‌شود که تاثیر رنگ‌ها دو برابر شود. تضادی که در رنگ سقف و کف وجود دارد باعث می‌شود که فاصله بین آن دو بیشتر به نظر برسد و ارتفاع منزل شما بیش از حد معمولی به نظر رسد. پیشنهاد ما به شما استفاده از لمینت با رنگ قهوه‌ای تیره برای کف اتاق شما است.

  • استفاده از مبلمان مناسب

یکی دیگر از چیزهایی که در بلندتر نشان دادن سقف خانه موثر است، انتخاب صحیح مبلمان منزل است که نیاز به دقت بالایی دارد. اگر مبلی که انتخاب می‌کنید بلندتر و بزرگتر و نزدیکی آن به سقف بیشتر باشد، باعث این می‌شود که ارتفاع خانه شما کوتاهتر به نظر رسد. از توصیه‌های ما به شما در انتخاب مبل این است که از مبل‌های سلطنتی و یا مبل‌های تاج‌دار که تزیینات اضافه و بدنه درشت دارند پرهیز کنید و مبل‌های مینیمال و ساده را انتخاب کنید. استفاده از وسیله‌ها و یا مبل‌های کوتاه باعث این می‌شود که سقف خانه کوتاه به نظر نرسد. ست کردن درست مبلمان با کاغذدیواری در فضاهایی با ارتفاع کوتاه به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید خطای دید ایجاد کنید و ارتفاع فضا را بلندتر از چیزی که هست، نشان دهید.

  • استفاده از لوستر مناسب در کنار کاغذدیواری راه‌راه

دکوراسیون منزل شما به لوستری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد و بسیار موثر است. بهتر است برای انتخاب لوستر، از لوستری استفاده کنید که چند سانتی‌متر از سقف فاصله داشته باشد و حالت آن نیز آویزی باشد. این کار باعث می‌شود که چشم‌ها منحرف شده و سقف خانه شما را بلندتر نشان دهد و کوتاهی سقف به چشم نیاید. اگر سقف خانه شما کوتاه باشد و از لوستر خیلی کوتاه نیز استفاده کنید، باعث می‌شود که فضای خانه شما تنگ‌تر به‌نظر برسد. البته نقش کاغذدیواری‌ها را در ارتفاع دادن به فضا دست کم نگیرید. کاغذدیواری راه‌راه در کنار لوسترهای آویزی، فضا را بزرگ‌تر از چیزی که هست نمایش می‌دهند.

 

 

کلام آخر

اگر سقف خانه شما کوتاه است و می‌خواهید با استفاده از راهکارهای مختلف سقف خانه خود را بلندتر نشان دهید حتما این مقاله را مطالعه کنید. این مقاله راهکارهای کارآمدی را به شما ارائه می‌دهد. بهترین راه برای بلندتر نشان دادن ارتفاع فضا، استفاده از کاغذدیواری مناسب است. هر چه کاغذدیواری شما ساده‌تر باشد و رنگ روشن‌تری داشته باشد، ارتفاع فضا بلند‌تر دیده می‌شود. یکی دیگر از راهکارهایی که در مطالب بالا گفته نشد، این است که برای بلندتر نشان دادن سقف خانه، استفاده از وسایل دکوری بلند و با ارتفاع زیاد نزدیک به سقف است را از یاد نبرید. . با تشکر از توجه شما.

تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
خصوصیات کاغذ دیواری
خصوصیات کاغذ دیواری
هر فردی انتظار دارد که از وسیله‌ای که استفاده می‌کند چه مواد غذایی و چه پوشاک، از کیفیت عالی و خوب برخوردار باشد. انسان همیشه به دنبال بهترین نوع جنس‌ها است. هر جنس دارای ویژگی خاص و منحصر به فردی می‌باشد که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. کالاهایی که در ساخت ساختمان استفاده می‌شوند، یکی از اقلامی هستند که حتما باید از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار باشند. علت اینکه باید کیفیت بالایی داشته باشند این است که به مدت بیشتری باید استفاده شود و نسبت به بقیه کالاها گران قیمت‌تر و تهیه و نصب آنها سخت‌تر است و به زمان بیشتری نیاز دارد. کاغذدیواری نیز یکی از اقلام ساختمان به حساب می‌آید که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک کاغذ دیواری خوب و با کیفیت می‌پردازیم...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات