چگونگی نحوه چسباندن موکت

چگونگی نحوه چسباندن موکت

بیشترین توجه طراحان مد و دکوراسیون داخلی نسبت به کف محیط هست، زیرا سطح زیادی از منزل یا محل کار شما را فرا گرفته و تاثیر شگرفی در زیبایی محیط داخلی خانه شما دارد. لذا در کف‌پوشی که مورد استفاده قرار میدهیم باید توجه دقت کافی را داشته باشیم. ما در این مقاله چگونگی چسباندن کفپوش موکت‌ را برای شما شرح می‌دهیم.

چرا موکت‌ها بهترین کفپوش‌ها هستند؟

امروزه به دلیل استقبال گسترده مردم از موکت‌ها این کف‌پوش‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این کف‌پوش‌ها دارای قابلیت نصب فوق العاده آسان است. البته که باید دقت کافی در نصب آن‌ها را داشته باشیم زیرا زمانی که موکت‌ها به طور صحیح و مناسب نصب نشود، از حالت مرتبی خود در می‌آید و جلوه و زیبایی که باید به محیط  انتقال میکرد را از دست میدهد. در نتیجه محیطی بی‌نظم و بی‌سرو سامان ایجاد میشود. همچنین ممکن است هنگام راه رفتن روی این موکت‌ها که به درستی نصب نشده‌اند موکت‌ها جمع شوند یا حرکت کنند.

چرا باید موکت‌ها را با چسب بچسبانید؟

پیشنهاد ما به شما این است که موکت‌ها را به سطح بچسبانید زیرا با چسباندن آن‌ها موجب ثابت شدن و صاف و منظم بودن آن خواهیدشد. آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه موکت‌ها بر روی سطح خانه یا محل کار یا هتل‌ها نصب میشود؟ و چه چیز مانع حرکت آن میشود؟!

شاید به نظر شما بیاید که نصب کردن موکت کاری ساده است و نیاز به صرف وقت ندارد ولی شما باید برای اینکه محیطی مرتب را داشته باشید. این‌کار را مجهزتر و با صرف وقت انجام دهید تا نتیجه به دست آمده برای شما و اطرافیانتان رضایت بخش باشد. ما اینجا هستیم تا با ارائه این متن شما را با نحوه چسباندن و نصب موکت ها بروی سطح مختلف اشنا کنیم.

 

 

ابتدا باید بگوییم که امروزه موکت‌ها به دلیل کارایی فوق العاده و تنوع و مزیت‌های بسیار بالایی که دارد مورد توجه و انتخاب اکثر طراحان مد و دکوراسیون داخلی و اغلب مردم که دغدغه تغییر دکور را دادند، قرار گرفته اند.  از جمله مزیت‌های این محصول جذب سروصدا، گرم کردن خانه، شستشویِ آسان و تنوع بالا در رنگ، طرح و جنس است که این محصول را نسبت به سایر کف‌پوش‌ها متمایز میکند.

نحوه چسب زدن برای نصب موکت

 • حال برای اینکه موکت را بر روی سطح زمین بچسبانیم چند مرحله را باید پشت سر بگذاریم. در واقع در ابتدایِ این کار باید سطح مورد نظر را بررسی کنیم. بعد از زیر سازی سطوح ناهموار و مسطح کردن کامل زمین برا نصب موکت بر روی آن، سراغ مرحله بعد که چسب زدن موکت است، می‌رویم.

 

 

 • در مرحله نخست با قلمو یا کاردک چسب صنعتی یا چسب فوری را روی زمین بریزید. قبل از چسباندن موکت، اطمینان حاصل فرمائید که چسبی که ریخته‌اید باید کمی خشک شود و این نکته را در نظر داشته باشید که نباید فورا پس از چسب زدن موکت اضافه شود! همچنین برای نصب موکت بر کناره‌های دیوار باید از این روش استفاده کنیم:
 • ابتدا موکت را به میزانی که میخواهیم بر روی دیوار نصب کنیم میبریم. سپس مقداری چسب به کنار دیوار زده و با اتو روی آن را داغ میکنیم و پس از آن موکت را به روی چسب فشار می‌دهیم تا به آن بچسبد.
 • اگر میخواهید کاری بی‌عیب و نقص را انجام دهید بهتر است که موکت را از آن نقطه‌ی برش روی چسب نگذارید و کمی پایین‌تر از آن را در نظر بگیرید و سپس قسمت‌های اضافه آمده آن را ببرید.

استفاده از چسب فوری برای چسباندن موکت‌ها

چسب فوری ترکیبی از پلیمر بوده که با داشتن آنتی اکسیدان از آسیب رساندن به موکت‌های شما جلوگیری می‌کند. از خصوصیات بارز این چسب فوری یکی مقاوت بالای آن در مقابل سایش و برش است. جالب است بدانید استحکام این چسب در محیط‌های مرطوب بر خلاف چسب‌های دیگر، کاهش پیدا نمیکند. این چسب در برابر سایش و برش دارای  مقاومت بالایی است و استحکام آن در محیط‌های مرطوب نیز کاهش پیدا نمی‌کند. برای همین از این چسب برای چسباندن انواع موکت و کف پوش استفاده میشود.

نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از چسب فوری در نظر داشته باشید این است که این چسب از خانواده تینر و بنزین است و باید  برای  امنیت بیشتر و نیز جلوگیری از آتش سوزی و احتراق در هنگام نصب موکت موارد ایمنی لازمه را  به طور کامل رعایت کنید. همچنین این موضوع را فراموش نکنید زمانیکه تکه‌های مختلف موکت را نصب میکنید، تمام خواب تکه‌ها به یک سمت باشد. باید توجه بنمایید که در تکه‌های مختلف نصب موکت، خواب همه قطعات به یک سو باشند.

 

 

همچنین از چسب‌های دیگر نیز  در این کار استفاده میشود که عبارتند از  چسب دو طرفه و چسب صنعتی که ما راهکار استفاده از  آن را اینجا برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد. کار با چسب‌های دو طرفه بسیار ساده و بی درد سر می باشد.

این چسب‌ها یک طرفشان، دارای پوشش است طرف چسبدار را روی زمین میچسبانیم و با برداشتن روکش ان، موکت را روی چسب می‌گذاریم. چند لحظه با دست روی چسب فشار میدهیم تا کامل  بچسبد.  این چسب‌های دو طرفه برای چسباندن لبه های کار مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده ار چسب صنعتی برای چسباندن موکت‌ها

اگر قصد دارید که کل موکت را به زمین بچسبانید باید چسب صنعتی را مورد استفاده خود قرار دهید. که از این چسب‌های صنعتی بیشتر در این مورد استفاده میشود. در واقع میشود گفت که این چسب‌ها در این‌کار پر‌کارآمد‌تر است. کار با این چسب‌ها نیاز به دقت و صرف وقت بیشتری دارد.

همچنین باید به این موضوع توجه کافی را داشته باشیم که این چسب به شدت نسبت به گرما و شعله حساس است. هنگام چسباندن موکت با چسب صنعتی حتما باید پنجره‌ها یا دری را باز بگذارید یا تهویه هوا‌ را روشن کنید که از خطر آتش سوزی همراه با انفجاردر این محیط‌های فضا بسته جلو‌گیری شود.

کلام آخر

بر این موضوع واقف باشید که تحت هیچ شرایطی زمان چسباندن موکت با چسب‌های صنعتی، سیگار، کبریت و… را مورد استفاده قرار ندهید. در صورتی که تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است از یک  متخصص کمک بجویید یا بهتر است از‌ چسب‌های کم خطر مانند چسب دو طرفه استفاده کنید که خطری خود و اطرافیانتان را تهدید نکند. در کل شما عزیزان میتوانید برای راهنمایی بیشتر به سایت پالاز انلاین مراجعه کنید و با متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید تا هم خریدی عالی داشته باشید هم بتوانید محیطی مرتب و منظم را  برای خودتون و اطرافیانتان فراهم اورید‌.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.