چگونگی نحوه چسباندن موکت

چگونگی نحوه چسباندن موکت

بیشترین توجه طراحان مد و دکوراسیون داخلی نسبت به کف محیط هست، زیرا سطح زیادی از منزل یا محل کار شما را فرا گرفته و تاثیر شگرفی در زیبایی محیط داخلی خانه شما دارد. لذا در کف‌پوشی که مورد استفاده قرار میدهیم باید توجه دقت کافی را داشته باشیم. ما در این مقاله چگونگی چسباندن کفپوش موکت‌ را برای شما شرح می‌دهیم.

چرا موکت‌ها بهترین کفپوش‌ها هستند؟

امروزه به دلیل استقبال گسترده مردم از موکت‌ها این کف‌پوش‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این کف‌پوش‌ها دارای قابلیت نصب فوق العاده آسان است. البته که باید دقت کافی در نصب آن‌ها را داشته باشیم زیرا زمانی که موکت‌ها به طور صحیح و مناسب نصب نشود، از حالت مرتبی خود در می‌آید و جلوه و زیبایی که باید به محیط  انتقال میکرد را از دست میدهد. در نتیجه محیطی بی‌نظم و بی‌سرو سامان ایجاد میشود. همچنین ممکن است هنگام راه رفتن روی این موکت‌ها که به درستی نصب نشده‌اند موکت‌ها جمع شوند یا حرکت کنند.

چرا باید موکت‌ها را با چسب بچسبانید؟

پیشنهاد ما به شما این است که موکت‌ها را به سطح بچسبانید زیرا با چسباندن آن‌ها موجب ثابت شدن و صاف و منظم بودن آن خواهیدشد. آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه موکت‌ها بر روی سطح خانه یا محل کار یا هتل‌ها نصب میشود؟ و چه چیز مانع حرکت آن میشود؟!

شاید به نظر شما بیاید که نصب کردن موکت کاری ساده است و نیاز به صرف وقت ندارد ولی شما باید برای اینکه محیطی مرتب را داشته باشید. این‌کار را مجهزتر و با صرف وقت انجام دهید تا نتیجه به دست آمده برای شما و اطرافیانتان رضایت بخش باشد. ما اینجا هستیم تا با ارائه این متن شما را با نحوه چسباندن و نصب موکت ها بروی سطح مختلف اشنا کنیم.

 

 

ابتدا باید بگوییم که امروزه موکت‌ها به دلیل کارایی فوق العاده و تنوع و مزیت‌های بسیار بالایی که دارد مورد توجه و انتخاب اکثر طراحان مد و دکوراسیون داخلی و اغلب مردم که دغدغه تغییر دکور را دادند، قرار گرفته اند.  از جمله مزیت‌های این محصول جذب سروصدا، گرم کردن خانه، شستشویِ آسان و تنوع بالا در رنگ، طرح و جنس است که این محصول را نسبت به سایر کف‌پوش‌ها متمایز میکند.

نحوه چسب زدن برای نصب موکت

  • حال برای اینکه موکت را بر روی سطح زمین بچسبانیم چند مرحله را باید پشت سر بگذاریم. در واقع در ابتدایِ این کار باید سطح مورد نظر را بررسی کنیم. بعد از زیر سازی سطوح ناهموار و مسطح کردن کامل زمین برا نصب موکت بر روی آن، سراغ مرحله بعد که چسب زدن موکت است، می‌رویم.

 

 

  • در مرحله نخست با قلمو یا کاردک چسب صنعتی یا چسب فوری را روی زمین بریزید. قبل از چسباندن موکت، اطمینان حاصل فرمائید که چسبی که ریخته‌اید باید کمی خشک شود و این نکته را در نظر داشته باشید که نباید فورا پس از چسب زدن موکت اضافه شود! همچنین برای نصب موکت بر کناره‌های دیوار باید از این روش استفاده کنیم:
  • ابتدا موکت را به میزانی که میخواهیم بر روی دیوار نصب کنیم میبریم. سپس مقداری چسب به کنار دیوار زده و با اتو روی آن را داغ میکنیم و پس از آن موکت را به روی چسب فشار می‌دهیم تا به آن بچسبد.
  • اگر میخواهید کاری بی‌عیب و نقص را انجام دهید بهتر است که موکت را از آن نقطه‌ی برش روی چسب نگذارید و کمی پایین‌تر از آن را در نظر بگیرید و سپس قسمت‌های اضافه آمده آن را ببرید.

استفاده از چسب فوری برای چسباندن موکت‌ها

چسب فوری ترکیبی از پلیمر بوده که با داشتن آنتی اکسیدان از آسیب رساندن به موکت‌های شما جلوگیری می‌کند. از خصوصیات بارز این چسب فوری یکی مقاوت بالای آن در مقابل سایش و برش است. جالب است بدانید استحکام این چسب در محیط‌های مرطوب بر خلاف چسب‌های دیگر، کاهش پیدا نمیکند. این چسب در برابر سایش و برش دارای  مقاومت بالایی است و استحکام آن در محیط‌های مرطوب نیز کاهش پیدا نمی‌کند. برای همین از این چسب برای چسباندن انواع موکت و کف پوش استفاده میشود.

نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از چسب فوری در نظر داشته باشید این است که این چسب از خانواده تینر و بنزین است و باید  برای  امنیت بیشتر و نیز جلوگیری از آتش سوزی و احتراق در هنگام نصب موکت موارد ایمنی لازمه را  به طور کامل رعایت کنید. همچنین این موضوع را فراموش نکنید زمانیکه تکه‌های مختلف موکت را نصب میکنید، تمام خواب تکه‌ها به یک سمت باشد. باید توجه بنمایید که در تکه‌های مختلف نصب موکت، خواب همه قطعات به یک سو باشند.

 

 

همچنین از چسب‌های دیگر نیز  در این کار استفاده میشود که عبارتند از  چسب دو طرفه و چسب صنعتی که ما راهکار استفاده از  آن را اینجا برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد. کار با چسب‌های دو طرفه بسیار ساده و بی درد سر می باشد.

این چسب‌ها یک طرفشان، دارای پوشش است طرف چسبدار را روی زمین میچسبانیم و با برداشتن روکش ان، موکت را روی چسب می‌گذاریم. چند لحظه با دست روی چسب فشار میدهیم تا کامل  بچسبد.  این چسب‌های دو طرفه برای چسباندن لبه های کار مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده ار چسب صنعتی برای چسباندن موکت‌ها

اگر قصد دارید که کل موکت را به زمین بچسبانید باید چسب صنعتی را مورد استفاده خود قرار دهید. که از این چسب‌های صنعتی بیشتر در این مورد استفاده میشود. در واقع میشود گفت که این چسب‌ها در این‌کار پر‌کارآمد‌تر است. کار با این چسب‌ها نیاز به دقت و صرف وقت بیشتری دارد.

همچنین باید به این موضوع توجه کافی را داشته باشیم که این چسب به شدت نسبت به گرما و شعله حساس است. هنگام چسباندن موکت با چسب صنعتی حتما باید پنجره‌ها یا دری را باز بگذارید یا تهویه هوا‌ را روشن کنید که از خطر آتش سوزی همراه با انفجاردر این محیط‌های فضا بسته جلو‌گیری شود.

کلام آخر

بر این موضوع واقف باشید که تحت هیچ شرایطی زمان چسباندن موکت با چسب‌های صنعتی، سیگار، کبریت و… را مورد استفاده قرار ندهید. در صورتی که تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است از یک  متخصص کمک بجویید یا بهتر است از‌ چسب‌های کم خطر مانند چسب دو طرفه استفاده کنید که خطری خود و اطرافیانتان را تهدید نکند. در کل شما عزیزان میتوانید برای راهنمایی بیشتر به سایت پالاز انلاین مراجعه کنید و با متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید تا هم خریدی عالی داشته باشید هم بتوانید محیطی مرتب و منظم را  برای خودتون و اطرافیانتان فراهم اورید‌.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات