آیا لمینیت‌ها در برابر آتش سوزی مقاوم هستند؟

آیا لمینیت‌ها در برابر آتش سوزی مقاوم هستند؟

در این مقاله قصد داریم تا ویژگی‌های کفپوش لمینیت بررسی کنیم و مشخصات آن را با پارکت مقایسه کنیم. به نظر شما استفاده از کدام مناسب‌تر است؟ تا پایان این مطالب همراه ما باشید تا با کسب آگاهی بتوانید دست به انتخابی درست بزنید.

در این جدول تفاوت‌های عمده ی این دو کفپوش را به شما نشان خواهیم داد تا توان مقایسه‌ی بهتری داشته باشید.

مشخصات لمینیتمشخصات پارکت
ساخته شده از الیاف چوب بازیافت شدهساخته شده از چوب طبیعی درختان
مدت زمان نصب کوتاه‌ترمدت زمان نصب طولانی‌تر
نصب از طریق چفت و بست کردن شیار‌هانصب به وسیله چسب
مقاومت بیشتر در برابر ابحساس به اب
عدم نیاز به ساب و لاک بعد از نصب کردننیازمند به ساب و لاک پس از نصب کردن
مقاومت بالا نسبت به اشیا تیز و برندهحساس به اشیا نوک تیز و ایجاد خط و خش
هزینه‌ی مقرون به صرفه‌ترهزینه بیشتر خرید و نصب
دوام و طول عمر بیشتردوام و عمر کم‌تر
تنوع بیشتر و طیف وسیع رنگ و طرحتنوع کمتر و محدود‌تر
دارا بودن خصوصیت آنتی باکتریالبه دلیل استفاده از چوب طبیعی، امکان ایجاد حشره و باکتری
مقاومت در برابر نور خورشید و حرارت سیگارعدم مقاومت در برابر نور خورشید و حرارت

   

با مقایسه‌ی ویژگی‌های بالا به راحتی می‌توان فهمید که قابلیت و خصوصیات مثبت، کارایی و کیفیت کفپوش لمینیت به مراتب بیشتر از پارکت است.

برخی ویژگی های دیگر:

لیمنیت با داشتن قابلیت انتقال و جا به جایی به راحتی می‌تواند تغییر محیط دهد و در مکان دیگر مورد استفاده قرار گیرد. اما پارکت به دلیل اینکه به وسیله چسب نصب می‌شود امکان تغییر و جا به جایی ندارد.

تنوع کفپوش لمینیت بسیار بالا بوده و در طرح‌های کلاسیک، فانتزی، برجسته، هموار، براق و مات و... به مشتریان عرضه می‌شود. شما می‌توانید به راحتی متناسب با دکوراسیون و محیط اطراف‌تان طرح دلخواه و همخوان با دیگر لوازمات را انتخاب کنید. ولی کفپوش پارکت، از این میزان تنوع برخوردار نیست و طرح‌های بسیار محدودی دارد.

عمر مفید لمینیت چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ سال است در صورتی که پارکت از عمر مفید کمتری برخوردار است؛ از جمله دلایل ماندگاری لمینیت، مقاومت نسبت به اب، نور خورشید، حرارت، آنتی باکتریال بودن است و در مقابل، پارکت مقاومت کمتر و حساسیت بیشتری نسبت به اب، حرارت و نور دارد.

 

 

نکته‌ی مهمی که در رابطه با عمر مفید لمینیت یا پارکت وجود دارد، این است که نحوه‌ی استفاده و میزان مراقبت اولیه‌ی شما تا حد زیادی تعیین کننده ی این طول عمر خواهد بود. به عنوان مثال، بر طرف کردن رطوبت در کم ترین فاصله زمانی باعث می‌شود تا از نفود آب به بافت اصلی لمینیت جلوگیری شود و طبیعتا طول عمر ان افزایش پیدا کند.

نسل جدید کفپوش لمینیت، با دارا بودن ویژگی مقاومت بیشتر در برابر دما و آتش سوزی، عدم انتقال حریق، مقاومت در برابر دود سیگار، کیفیت و کارایی خود را افزایش داده است‌.

اما به طور کلی توصیه می‌شود که کفپوش لمینیت برای افزایش طول عمر و ماندگاری، از رطوبت و حرارت فاصله داشته باشد تا مدت زمان بیشتری بدون آسیب و اشکال کارایی ارائه دهند. به عنوان جمع بندی مقوله‌ی حریق باید گفت که: عدم اشتعال پذیری و حریق، در کفپوش لمینیت به مراتب کمتر است پارکت است؛ چرا که پارکت از چوب طبیعی درختان ساخته شده و امکان شعله‌ور شدن آن بیشتر است. اما صحیح‌تر آن است که حرارت و گرما را از هر دو کفپوش دور نگه داریم تا شاهد طول عمر بیشتری از ان آن باشیم.

لمینیت به سرعت نصب می شود و این برای بسیاری از افراد یک ویژگی ممتاز به شمار می‌رود. شما پس از نصب لمینیت نیاز به انجام هیچ گونه اقدام خاصی ندارید. در صورتی که پارکت بلافاصله بعد از نصب به عملیات ساب و لاک نیاز دارد تا جلا و درخشش خود را به دست بیاورد. اما کفپوش‌های لمینیتی پس از نصب به میزان کافی از جلا و درخشش برخوردار هستند و به عملیات ساب و لاک با فاصله زمانی چند ساله احتیاج پیدا می‌کنند تا مجددا زیبایی اولیه‌ی خود را به دست آوردند.

لمینیت را یک کفپوش دوستدار محیط زیست می‌دانند

چرا که مواد تشکیل دهنده‌ی ان چوب طبیعی نیست؛ بلکه برای ساخت این کفپوش از الیاف فشرده و بازیافت شده‌ی چوب بهره می‌گیرند. اما در مقابل جنس کفپوش پارکت از چوب درختان بلوط، گردو و راش تشکیل شده است و امکان ایجاد حشره در ان بسیار بالاست.

 

 

کفپوش لمینیت با مقاومت بیشتر در برابر آب این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دیگر از متورم شدن و یا باد کردن کفپوش منزل خود دلهره نداشته باشید. البته صحیح این است که چه در کفپوش پارکت و چه در کفپوش لمینیت‌، رطوبت در بافت اصلی وارد نشود و به آن نفوذ نکند؛ چرا که بروز رطوبت، در هر دو مورد می‌تواند آسیب‌ زننده باشد. اما به طور کلی مقاومت کفپوش لمینیت در برابر آب بیشتر از پارکت است. در صورت ریخته شدن آب در سطح هر کدام از این کفپوش ها فورا آن را خشک کنید و آب را برطرف کنید. اگر کفپوش شما لمینیت باشد‌، این امکان را دارید که با بلند کردن قطعه‌ای که در زیر آن آب نفوذ کرده است، آن را به طور کامل خشک کنید. اما کفپوش پارکت به دلیل این که به وسیله چسب به سطح زمین می‌چسبد، دیگر امکان بلند کردن قطعه را ندارد. بنابراین، باید تمامی کفپوش را به خوبی خشک کنید به خصوص اگر درز و یا فاصله‌ای میان ان وجود دارد باید سریعا خشک شود؛ چرا که در کفپوش پارکت رطوبت با تلفیق چوب طبیعی درختان، امکان ایجاد حشره را چند برابر می کند.

اگر به دنبال این می‌گردید که چطور یک کفپوش مناسب لمینیتی خریداری کنید؛ ساده‌ترین راه را به شما معرفی می‌کنیم: مراجعه به سایت پالاز انلاین، انتخاب کفپوش دلخواه، ثبت سفارش، و دریافت آسان. به همین راحتی!

پالاز انلاین، با در اختیار گذاشتن جدید ترین طرح‌های کفپوش، این اطمینان را برای شما حاصل می‌کند که منحصر به فرد‌ترین و جدید‌ترین کفپوش لمینیتی را در اختیار دارید. با استفاده از این کفپوش می‌توانید منزل خود را نو کنید و در آن تغییرات چشمگیر ایجاد کنید. پالاز درست ه

آخرین مطالب بلاگ

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.لمینیت رنگ روشنهمان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ...

مشاهده بیشتر >

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت

هنگام خرید پارکت لمینیت شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پارکت‌های لمینیت دارای چند لایه هستند و این لایه‌ها چه کاربردی دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به این سوال جواب بدهیم. همان طور که می‌دانید پارکت‌های لمینیت از چند لایه با مواد متفاوت ساخته شده اند. برای دانستن اطلاعات کافی تا انتهای مقاله با ما باشید.پارکت‌های لمینیت از چند لایه تشکیل شده‌اند؟پارکت‌های لمینیت از چهار لایه تشکیل شده‌ا...

مشاهده بیشتر >

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.