کاغذ دیواری و نصب آن برای سقف

کاغذ دیواری و نصب آن برای سقف

کاغذدیواری کلمه‌ای است که ما را ناخودآگاه به یاد طرح‌های مختلف و متنوع دیوارهای خانه می‌اندازد. جالب است بدانیم نصب کاغذ دیواری تنها مختص دیوارهای خانه نیست بلکه می‌توانیم از آنها در هر قسمت خانه حتی سقف خانه نیز استفاده کنیم. استفاده از کاغذ دیواری در سقف می‌تواند رنگ، هنر و کاراکتر را  به خانه به ارمغان آورد. امروزه اکثر مردم در تلاش هستند که از کاغذ دیواری با طرح ساده در دکوراسیون منزل خود استفاده کند که فضای خانه را روشن، سفید و مدرن نشان دهد. باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از طرح‌های و الگوهای نامناسب در نصب کاغذ دیواری، دردسرهای زیادی راممکن است  از نظر زیبایی به وجود آورد.

کاغذ دیواری بر سقف

امروزه کاغذ دیواری از طرح‌های زیاد و مختلفی برخوردار است. یکی دیگر از خصوصیات کاغذ دیواری قابلیت نصب آن در مکان‌های مختلف است. مزیتی که کاغذ دیواری دارد این است که علاوه بر اضافه کردن طرح و رنگ به دیوار، نواقص موجود بر روی سطوح را نیز پوشش می‌دهد. معمولا اتاق خواب از وسایل دکوراتیو کمتری در آن استفاده شده است و می‌توانیم از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار استفاده کنیم. بر عکس آن در آشپزخانه که وسایل بیشتری در آن قرار گرفته است باید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح ساده بهره ببریم.

استفاده از کاغذدیواری برای سقف آشپزخانه

ایده استفاده از کاغذ دیواری بر سقف، در مکان‌های شلوغ همانند آشپزخانه ایده خوبی نیست علت آن این است که تردد رنگ‌ها را افزایش می‌دهد. در عین حال مکان‌هایی مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و حمام مکان‌هایی هستند که میتوان در آنها از کاغذ دیواری بر روی سقف استفاده کرد.

 

 

نکته مهم

اگر شما قصد نصب کاغذ دیواری بر سقف را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که سقف انتخابی شما، دارای الگوی سقف مشخصی باشد. الگوی سقفی مشخص به این معناست که مربعی یا مستطیلی باشد. استفاده از کاغذدیواری برای سقف‌هایی که قوس یا کجی دارند ممکن است ایده مناسبی به حساب نیاید. شایان به ذکر است که این موضوع به معنای محدود کردن و تغییر دادن سلیقه شما در کاغذ دیواری کردن سقف مورد نظر شما نیست. بلکه شما باید انتخاب خود را با احتیاط و دقت بیشتری انجام دهید. این احتیاط لازم به این معنی است که رنگ یا الگویی انتخاب کنید که قوس یا کجی اتاق را کمتر نشان بدهد.

مزیت استفاده از کاغذ دیواری بر سقف

یکی دیگر از مزیت استفاده از کاغذ دیواری بر سقف، ایجاد خطای دید در اتاق‌هایی که ابعاد مناسبی ندارند به عنوان مثال اگر اتاق نشیمن شما خیلی باریک و بلند است، کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های لفقی سبب میشونت که آن اتاق باریک‌تر نشان داده نشود.

چگونگی نصب کاغذ دیواری بر سقف

نصب کاغذ دیواری بر سقف همانند نصب کاغذ بر روی دیوار است و تفاوتی ندارد. اگر کاغذ دیواری دیوارتان را خودتان انجام داده‌اید، شما قادر هستید که کاغذ دیواری بر روی سقف را نیز انجام دهید. در ادامه مطلب به توضیح مراحل نصب کاغذ دیواری بر روی سقف می‌پردازیم.

 • آماده کردن اتاق و کاغذ دیواری

از آنجایی که ممکن است هنگام کار گرد و غبار بر سطح خانه و فرش‌ها بنشیند، بهتر است برای جلوگیری از این مورد با یک پوشش پلاستیکی سطوح لازم را بپوشانید. لازم به ذکر است که حتما قبل از شروع کار تمام لامپ‌ها، لوسترها و حتی پنکه سقفی از سقف جدا شده باشند.

 • آماده کردن سقف

همانطور که دیوارهای ناهموار نیاز به صاف شدن دارند سقف هم به همین شکل است و اگر دچار ناهمواری است باید با استفاده از کاردک یا سمباده، سطوح مدنظر را صاف کرد. برای اینکار بهتر است از عینک ایمنی و نردبان استفاده کنید که امنیت کارتان را افزایش دهد.

 • اندازه گیری

در مرحله سوم لازم است که با استفاده از متر سقف مکان مورد نظر خود را به صورت دقیق اندازه بگیرید. با استفاده از این اندازه گیری شما متوجه می‌شوید که چقدر کاغذ دیواری نیاز دارید. بعد از اینکه شما طول و عرض سقف را به دست آورید، حدود 2 سانتی متر به هر طرف از آن اضافه کنید تا بتوانید به خوبی کاغذ دیواری را بر سقف نصب کنید.

 

 

 • برش کاغذ دیواری

طبق اندازه گیری انجام شده، به مقدار نیاز کاغذ دیواری را برش دهید. برش کاغذ دیواری را می‌توانید به وسیله یک قیچی قیز یا کاتر انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است برای برش با کاتر از یک خط‌کش استفاده کنید که برش شما صاف و یک دست باشد. بهتر است همیشه برای نصب کاغذ دیواری، بیش از مقداری که نیاز دارید چسب و کاغذدیواری تهیه کنید که حین انجام کار دچار کمبود نشوید.

آماده کردن چسب

بر روی چسب‌های کاغذ دیواری طریقه استفاده از چسب کاغذ دیواری نوشته شده است. قبل از اقدام به نصب کاغذ دیواری بر روی سقف، آن را بخوانید و مطابق با دستورات نوشته شده از آن استفاده کنید. برای استفاده از چسب کاغذ دیواری به یک سطل نیاز دارید تا بتوانید چسب و آب مورد نیاز را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. برای اینکه آب و چسب به خوبی باهم ترکیب شود لازم است به مدت چند دقیقه مخلوط آب و چسب را هم بزنید تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند.

 • چسب زدن

ابتدا کاغذ دیواری برش داده شده را بر روی یک سطح صاف پهن کنید. با استفاده از یک قلمو یا غلتک چسب را از وسط کاغذ دیواری تا کناره‌ها پخش کنید. این کار را باید با دقت بالایی انجام دهید و توجه داشته باشید که به تمامی سطح چسب رسیده باشد تا به خوبی به چسب بچسبد. هنگامی که چسب را از وسط کاغذ دیواری به سمت کناره‌ها پخش می‌کنید باعث می‌شود که چسب در وسط کاغذ دیواری جمع نشود و همچنین غلظت آن بالا نرود

 • چسباندن کاغذ دیواری

از یک دوست برای کمک در چسباندن کاغذ دیواری به سقف کمک بگیرید. کاغذ دیواری را با کمک دوست خود تا نزدیکی سقف ببرید. اطمینان حاصل کنید که سمت چسب کاری شده به بالا قرار دارد. اگر سقف شما خیلی طولانی است بهتر است از تکه‌های کوچک کاغذدیواری و قرار دادن آنها کنار هم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که نصب راحتتری داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که برای نصب کاغذ دیواری از وسیع‌ترین قسمت سقف کار خود را شروع کنید. این کار باعث می‌شود که اگر در حین انجام کار کاغذ دیواری شما کم آمد، مطمئن باشید که مرکز اتاق شما کاغذدیواری شده و جلوه زیبایی خواهدداشت.

 

 

کلام آخر

انتخاب کاغذ دیواری بر سقف منزل شما با توجه به سلیقه و طراحی اتاق شما می‌تواند بسیار متنوع باشد. کاغذ دیواری‌هایی که در آنها از ستارگان، نقشه زمین، طرح گل، آسمان، شب و آسمان استفاده شده، جز پر طرفدارترین کاغذ دیواری‌های انتخاب شده برای سقف می‌باشد. همچنین پرطرفدارترین طرح برای اتاق کودک، طرح‌های عروسکی است. انتخاب کاغذ دیواری برای سقف به خلاقیت زیادی نیاز دارد تا تنوع بی‌نظیری به فضای خانه خود ببخشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.