چه نوع کاغذدیواری برای سقف‌های بلند مناسب است؟

چه نوع کاغذدیواری برای سقف‌های بلند مناسب است؟

با پیشرفت علم و ترکیب آن با هنر، شاهد کاغذ دیواری‌هایی با ویژگی‌های برجسته هستیم. آنها در هزاران طرح ‌و رنگ، عایق صدا و حرارت‌، مقاوم در برابر نور خورشید، ضدحریق ‌و ضدضربه و خراش و با قابلیت شستشو چهره‌ی مکان شما را رنگ‌‌‌ و رویی خاص می‌بخشند. کاغذ دیواری‌ها که امروزه نسبت به سایر دیوارپوش‌ها گوی سبقت را ربوده‌ و در اکثر محیط‌ها، چه اداری، چه تجاری، چه خانگی و چه نمایشگاهی خودنمایی می‌کنند، بهترین کارایی را دارند. وقتی دیوارپوش‌های مدرن مثل لمینیت، پارکت، چوب و ... را کنار گذاشته اید و به سراغ کاغذدیواری آمدید، شما را تحسین میکنیم که در کنار هزینه‌ی کمتر بدنبال جلوه‌ی بیشتر مکانتان هستید. کاغذ دیواری‌ها بعنوان عنصر جداکننده نیز هستند، بطوریکه وقتی قسمت پشت تلویزیون را یک طرح و قسمت هال یک طرح و قسمت غذاخوری را یک طرح خاص میزنید، درواقع آنها را ازهم مجزا ساخته‌اید. این دیوارپوش محبوب نه تنها برای سبک مدرن، بلکه برای بازسازی دیوارهای قدیمی نیز خوش می‌درخشد. کافیست سطح دیوار را با مواد مخصوص صاف ومسطح کنید و سپس اقدام به نصب نمایید.

نوع کاربرد‌، میزان رفت‌وامد، نورمحیط و چیدمان در کنار سایر عوامل موثر بر محیط درانتخاب کاغذ دیواری مناسب، نقش بازی می‌کنند. از مزایای کاغذ دیواری میتوان به سرعت بالای نصب و اجرای آن، صرفه جویی در هزینه، وقت وعمر طولانی آن در صورت استفاده صحیح اشاره کرد.

چیزی که بسیار خودنمایی می‌کند رنگ کاغذ دیواری است که باید با نوع محیط و وسایل موجود همخوانی داشته باشد و ضد ونقیض نباشد. اگر شما یک کاغذدیواری طرح دار را برای خانه‌ای کم متراژ انتخاب کنید، انچه اتفاق می‌افتد کوچکتر به نظر رسیدن خانه است! سعی کنید تمام جوانب را بسنجید‌ و فقط سلیقه‌ای عمل نکنید. آیا علاوه بر متراژ، عامل‌های دیگری چون نوع مکان، بلندی سقف، میزان تردد و الودگی محیط، سرد یا گرم بودن منطقه بر انتخابمان اثر میگذارد؟ پاسخ مثبت است!

 

 

دراین مقاله میخواهیم درباره این موضوع که چه نوع کاغذدیواری برای سقف‌های بلند مناسب است، توضیح دهیم. همانگونه که میدانیم ساختمان‌های مسکونی که اغلب ساخته می‌شوند‌، سقف چندان بلندی ندارند‌ ودستمان را برای گزینش کاغذ دیواری‌های متنوع باز میگذارد. بحث آنجایی شروع می‌شود که بخواهیم بدانیم برای تالار، سینما، نمایشگاه، محیط‌های تجاری که معمولا سقفی بلند دارند، چگونه انتخابی صحیح داشته باشیم.

انتخاب کاغذدیواری برای سقف‌های بلند

 • کاغذ دیواری راه‌راه برای دیوار

اگر مکان موردنظرتان دارای سقف بلندی است و هدف کوتاهتر و در واقع متعادل نشان دادن سقف باشد، کاغذدیواری راه‌راه عمودی باعث میشود که سقف مرتفع‌تر نشان داده شود و مناسب نیست. بهتر است دیوار را با کاغذ دیواری که دارای طرح راه‌راه افقی است، بپوشانید. در این حالت خطای دید ایجاد شده و سبب کوتاهتر نمایاندن سقف میشود. با توجه به هدررفت انرژی در مکان با سقف بلند بهتر است از کاغذ دیواری عایق حرارت استفاده کرد. انتخاب رنگ در چنین شرایطی بستگی به نوع محیط (گرم یا سرد) دارد که از رنگ‌های مخالف محیط برای تعادل فضا بهره برد.

 • استفاده رنگ تیره برای کاغذ دیواری

استفاده از رنگ‌های تیره در کاغذ دیواری سبب منحرف شدن دیدگان از بلندی زیاد سقف میگردد، با این کار شما به هدفتان نزدیکتر می‌شوید. با این کار حس آرامش نیز بر محیط غالب می‌شود.

 • استفاده از طرح‌های شلوغ و بزرگ برای کاغذ دیواری

طرح‌های شلوغ و عجیب وغریب نیز یکی از مواردی است که نتیجه‌ی مطلوب یعنی کوتاهتر به نظر رسیدن سقف را ممکن کرده و فضایی جذاب را حاصل می‌آورد. میتوانید از شکل‌های هندسی یا شمایلی از طبیعت یا حتی طرح‌های نامتقارن یا هرچه که فکر میکنید با محیط همخوانی دارد، استفاده کنید و موجب ایجاد احساس صمیمیت در محیط شوید. البته ریز بودن نقش ونگار کاغذ نتیجه معکوس دارد، پس از الگوهای بزرگ استفاده کنید.

 • ترکیب کاغذ دیواری ساده و طرح‌دار

روش دیگری که می‌توانید امتحان کنید، ترکیب کردن تصاویر کاغذ دیواری ساده و طرح‌‌دار است، تازمانی که طرح‌ها و نقش‌ها باهم سازش داشته باشند، میتوانید از این الگو بهره‌مند شوید.

 • ایجاد شکاف یا حائل بین سقف و دیوار

شما نیز میتوانید با ایجاد شکاف یا فاصله بین سقف و دیوار، خطای دید ایجاد کنید. برای این منظورمیتوانید از ابزارهایی همچون چوب، پی‌وی‌سی، سنگ یا حتی ایجاد خط حائل بین سقف و دیوار کمک بگیرید.

 • شلوغ کردن دیوار با اشیا و تابلو متناسب با کاغذ

بعلاوه با تابلو‌ها، کتابخانه ‌و هرچیزی که موجب شلوغ شدن دیوارمی‌شود، شما به کوتاه شدن سقف جامه عمل می‌پوشانید.

 • کاغذ کردن سقف با رنگ‌های تیره

راهکار دیگر این است که سقف را کاغذ دیواری کنید. استفاده از کاغذ دیواری طرح چوب یا طرح‌های شلوغ حلال مشکلات است. حتما توجه کنید که کاغذ سقف از کاغذ دیواری‌ها تیره‌تر باشد. باتوجه به اینکه رنگ‌های روشن فضا را بازتر نمایش می‌دهند، از خرید کاغذ سقفی روشن پرهیز کنید.

 

 

 • استفاده از کاغذ یکسان برای سقف و دیوارها

میتوانید کاغذ سقف هم بشکل و طرح کاغذ دیواری‌ها تهیه کنید تا کوتاهتر دیوار را نشان دهد. البته هماهنگی رنگ و طرح کاغذ سقف و دیوار را فراموش نکنید تا منسجم به نظر بیاید. استفاده از طرح‌های خیلی شلوغ و بزرگ موجب دلزدگی در کوتاه مدت می‌شود، وقتی قرار است کاغذ سقف و دیوار دقیقا از یک نوع باشند.

3 روش چسباندن کاغذ دیواری

 1. در روش اول چسب پشت کاغذ دیواری وجود دارد که با کشیدن اسفنج نمناک آنرا فعال میکند.
 2. روش دوم حالت برچسبی است که یک لایه از پشت کاغد برداشته شده وآنرا براحتی به سطح مورد نظر می‌چسبانند.
 3. روش سوم مالیدن چسب روی دیوار و سپس چسباندن کاغذ دیواری است که پس از نصب باید زواید چسب را از روی درزها پاک نمایید.

قیمت کاغذ دیواری

یکی از عمده مسائلی که همیشه موجب سردرگمی مشتریان می‌شود، رول‌های کاغذ دیواری است. شما قیمت یک رول را باتوجه به عرض‌ آن میپردازید. تولیدکنندگان کاغذ دیواری، رول‌ها را در پک‌های 3 تایی تولید میکنند که رول‌ها از جهات طرح‌، رنگ‌، اشکال هندسی‌، گل ‌و نقش بسیار باهم شبیه هستند‌. این هماهنگی برای آن است که جلوه‌ی بیشتری به محیط ببخشید. شما باخرید یک رول نیازتان مرتفع نمی‌شود، چه بهتر که هنگام خرید، پک رول را تهیه نمایید. کاغذ دیواری‌ها در عرض حدود 50 سانتی متر و طول 10 متر موجودند و سطحی حدود 5 متر مربع را می‌پوشانند. البته کاغذ دیواری‌ها در حدود چند سانت، احتمالا در عرض باهم متفاوت اند. قیمتی که هرکاغذ دیواری دارد بستگی به ویژگی‌های خاصی است که دارد، پس نمی‌توان یک قیمت ثابت را به همه‌ی آنها تعمیم داد. جنس‌، بافت‌، کیفیت‌ هر کاغذ دیواری تضمین کننده دوام وماندگاری آن است که بتواند چند سالی فضای شما را زیبایی ببخشد، نوع مراقبت شما از کاغذتان نیز برمیزان بقای آن موثر است.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.