palaz پالاز

نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت

نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت

امروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند. 
زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.


 
چرا از موکت استفاده کنیم؟

در گذشته موکت یکی از رایج‌ترین کف‌پوش‌ها برای زیر فرش بود. بعد از کف‌پوش‌های سنگی، کف¬پوش¬های چوبی، سرامیکی و... جایگزین موکت شد. اما به دلیل اینکه موکت‌ها در طرح و رنگ‌های متنوعی در بازار وجود دارد همچنان بسیار مورد استقبال عموم قرار دارد. علاوه بر این موکت دارای مزایای بسیاری نسبت دیگر کف‌پوش‌ها دارد.
شما می‌توانید موکت را با توجه به دکوراسیون انتخاب کنید و حتی با رنگ کابینت‌های منزل هماهنگ کنید. همچنین موکت عایق صوتی برای مکان‌هایی که سر و صدا زیاد است بسیار مناسب است. شما می‌توانید در فصل زمستان از موکت برای گرم‌تر شدن خانه استفاده کنید چون موکت یک عایق حرارتی محسوب می‌شود. 

ویژگی‌های یک موکت با کیفیت

مهمترین ویژگی‌های یک موکت خوب و باکیفیت عبارتند از:

•    مقاوم و بادوام بودن موکت: یک موکت خوب باید در برابر جابجایی، رفت و آمد، قرار گرفتن وسایل و مبل روی موکت مقاوم باشد حداقل آسیب پذیری و ساییدگی را داشته باشد.

•    مقاوم بودن در برابر لکه: دومین ویژگی یک موکت باکیفیت این است که در برابر لکه‌های غذایی، نوشیدنی و... مقاوم باشند.

•    به راحتی تمیز شود: موکت با به گونه‌ای باشد که به راحتی و با حداقل تلاش تمیز و پاک شود.

•    انتقال احساس آرامش و راحتی: یکی از مهمترین ویژگی‌های یک موکت خوب این است که نرم و لطیف باشد و وقتی فرد روی آن راه می‌رود حس آرامش و راحتی به فرد انتقال دهد.

•    مناسب بودن با محیط از نظر جنس: موکتی که باکیفیت باشد به محیط آسیب نمی‌رساند و باید از نظر جنس و سایز با محیط سازگار باشد. 


 
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت

در هنگام خرید موکت باید چند نکته مهم برای تشخیص بهترین موکت را در نظر بگیرید.

1.    تشخیص بهترین موکت براساس تراکم

شما باید موکتی انتخاب کنید که از نظر تراکم و تعداد الیاف بیشتر باشد تا مقاوم‌تر و بادوام‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد. زمانی که تراکم یک موکت بالاتر باشد باعث می‌شود در برابر پارگی و فرسایش مقاوم‌تر باشد و با خیال راحت در مناطق پر تردد استفاده کرد. موکت هایی که تراکم بالایی دارند تا حدی در برابر آتش مقاوم هستند چون هوای کمتری بین پرزهای موکت نفوذ می‌کند.

2.    تشخیص بهترین موکت براساس لایه زیرین

همانطور که می‌دانید موکت از الیاف ریزی ساخته شده است یک لایه زیر این الیاف قرار گرفته است تا پرزها را نگه دارد. این لایه زیرین باید ضخامت مناسبی داشته باشد تا موکت بادوام باشد. 

3.    تشخیص بهترین موکت براساس جنس الیاف

پرز یا الیاف موکت نقش مهمی در کیفیت موکت دارد. الیاف موکت ممکن است از جنس پلی‌استر، پشمی و نایلونی باشد. هر کدام ازاین جنس الیاف ها ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند. به عنوان مثال در امکان عمومی و اداری بهتر است از موکتی با الیاف پلی استر یا نایلونی استفاده شود. به این دلیل که هم مقاوم‌ترند هم دیرتر کثیف می‌شوند و ضد رطوبت هستند.

4.    تشخیص بهترین موکت براساس برند

موکت‌ها هم برند داخلی دارند هم برند خارجی. اما باید بدانید ممکن است موکتی با کیفیت باید اما برند نباشد بنابراین همه چیز به برند بستگی ندارد.


 
سخن پایانی

امروزه استفاده از موکت در اتاق خواب، راهروها،اتاق نشینمن و... بسیار رواج پیدا کرده‌است. در هنگام خرید موکت علاوه بر اینکه به طرح و رنگ آن باید توجه داشته باشید، باید به کیفیت موکت هم دقت کنید. موکت‌ها باید مقاومت بالایی در برابر شستشو، لکه شدن و... داشته باشند. برای اینکه موکتی مناسب با دکوراسیون منزل و باکیفیت داشته باشید می‌توانید از طریق سایت و با راهنمایی‌های لازم که در اختیارتان قرار می‌دهیم بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.


 

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
خرید موکت بر اساس ابعاد فضای مورد نظر
palaz پالاز
خرید موکت بر اساس ابعاد فضای مورد نظرخرید موکت بر اساس ابعاد فضای مورد نظر می‌تواند کمک کننده باشد تا مطمئن شوید که موکتی که خریداری می‌کنید، به اندازه کافی بزرگ است تا فضای مورد نظر را پوشش دهد. برای انتخاب موکت مناسب بر اساس ابعاد فضای مورد نظر، ابتدا باید اندازه فضایی که قصد دارید پوشش دهید را اندازه گیری کنید. سپس با توجه به اندازه های مختلف موکت ها، می‌توانید موکتی که به اندازه کافی بزرگ است را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که ابعاد فضای مورد نظر شما با اندازه های استاندارد موکت ها همخوانی ندارد. می‌توانید به شرکت تولید کننده موکت خود مراجعه کرده و موکتی با اندازه دلخواه خودتان سفارش دهید.انواع موکت هاشرکت‌های تولید کننده موکت ها انواع مختلفی از موکت ها را تولید می کنند. این شرکت‌ها عمو...
نظرات