رنگ‌های زنده جزء کاغذدیواری‌های مدرن و کلاسیک

رنگ‌های زنده جزء کاغذدیواری‌های مدرن و کلاسیک

همه شما هنگام خرید پوشش برای دیوارهای محل کار یا منازل خود به دنبال یک پوشش خوب و زیبا هستید که بیشتر انتخاب‌های شما کاغذ دیواری است. کاغذدیواری‌ها، پوشش دیواری محبوبی نزد مردم هستند و طرفداران زیادی دارند. با انتخاب کاغذدیواری می‌توانید به منزل خود رنگی  جدید و تازه بدهید. شما با استفاده از رنگ‌های زنده می‌توانید جانی دوباره به منزل خود بدهید.  برای آشنایی با رنگ‌های زنده کاغذ دیواری تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انتخاب درست رنگ‌های کاغذ دیواری و تاثیر آن بر ذهن انسان

 • شما می‌توانید از کاغذ‌دیواری رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز استفاده کنی.
 • همچنین از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده کنید.
 • رنگ نارنجی را برای بالا بردن سطح انرژی استفاده میشود.
 • از رنگ آبی برای کاهش درد بیمار استفاده کنید .
 • همچنین رنگ نیلی برای ناراحتی‌های پوستی بسیار مفید است .

اغلب روان‌شناس‌ها به رنگ درمانی شک دارند اما استفاده از رنگ‌های شاد و زنده را پیشنهاد میکنند. به همین علت استفاده از رنگ‌ های شاد و زنده در منزل و محیطی که با آن سر کار دارید بسیار مفید است. بسیاری از پژوهش‌ها نشان داده است که استفاده از رنگ مناسب در فضا باعث  بهبود روح و جسم می‌شود و همچنین باعث افزایش انرژی میشود.

 

 

روانشناسی رنگ‌ها برای کاغذ دیواری

 1. از رنگ نارنجی در اتاق خواب خود استفاده نکنید؛ زیرا آرامش را از اتاق می‌گیرد و به جای اینکه  در اتاق خواب از این رنگ استفاده کنید، آن را برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری استفاده کنید؛ زیرا اشتها را زیاد‌تر می‌کند و حس صمیمیت فوق‌العاده‌ای به فضا می‌بخشد.
 2. اگر دوست دارید فضای گرمی داشته باشید شما می‌توانید کاغذ دیواری رنگ نارنجی را با لوازم خانگی به رنگ قهوه‌ای ست کنید و همچنین اگر به دنبال فضایی سرزنده هستید ترکیب نارنجی با آبی را حتما امتحان کنید و سر زنده بودن را احساس کنید.
 3. شما همچنین می‌توانید از رنگ قهوه‌ای برای کاغذدیواری‌های مدرن در آشپزخانه خود استفاده کنید؛ زیرا که استفاده از این رنگ در فضا باعث میشود محیط شما عمق‌دار نشان داده شود .
 4. اگر از وسایل چوبی استفاده می‌کنید و فضای کلاسیکی دارید، یکی از دیوارها را با کاغذ رنگ قهوه‌ای زیباتر کنید. این کار می‌تواند زیبایی اتاق نشیمن را چندین برابر کند.
 5. بهترین گزینه برای استفاده از رنگ صورتی، اتاق دختر بچه‌ها است. در انتخاب رنگ‌های زنده  برای مکان‌های مورد نظر خود دقت کافی را داشته باشید. رنگ صورتی جزء رنگ‌های زنده و پرانرژی برای سبک مدرن کاغذدیواری به حساب می‌آید.

رنگ‌های زنده برای کاغذدیواری

 • استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود تا دیوارها نزدیک‌تر به نظر برسند و فضا کوچک‌تر از قبل دیده شود. اگر در آپارتمان و یا اتاق خود یک ناهمواری می‌بینید بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده کنید. ناهمواری تا اندازه‌ای با انتخاب رنگ صحیح پنهان می‌شود.
 • اگر سقف خانه شما بلند است، برای کوتاه به نظر آمدن سقف از رنگ‌های تیره کاغذ‌دیواری در فضا استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره در یک فضای کلاسیک و قدیمی، معایب و کمبودهای آن فضا را می‌پوشاند اما به طور کلی حس خوبی را القا نمی‌کند.

 

 

کاغذ دیواری مدرن

با وارد شدن سبک مدرن و کلاسیک به دنیای، دکوراسیون نسلی جدید از کاغذ دیواری‌های جذاب با طرح و رنگ‌های بسیار زیبا، وارد بازار شد. طرح‌های جدید تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌ها ایجاد کرده‌است. کاغذ دیواری‌های مدرن در یک مدت زمان کم جای خودشان را در دل جوان‌ها و نوجوان‌ها باز کرده و طرفداران زیادی در هر دهه سنی پیدا کرده‌است.

در کاغذ دیواری‌های مدرن می‌توان از رنگ‌های شاد و زنده یا حتی خنثی با زمینه‌ای خلوت و یا زمینه‌ای شلوغ استفاده کرد. همچنین در کاغذیواری‌های مدرن از طرح‌های برجسته استفاده نمی‌شود.

انواع طرح‌های مدرن کاغذ دیواری

در ادامه به انواع کاغذدیواری‌های طرح مدرن پرداخته‌ایم:

طرح‌های هندسی و گرافیکی

کاغذ دیواری با طرح چاپی و یا متقارن هندسی باعث به وجود آمدن فضایی آرام و مدرن می‌شود. ترکیب رنگ‌های سبز و نارنجی در این طرح جلوه‌ای خاص و جدیدی را به فضای مورد نظر شما می‌دهد.

استفاده ازطرح پرنده

شما می‌توانید در اتاق‌هایتان از طرح و نقش پرنده مانند فلامینگو استفاده کنید و عمق به فضای منزل‌تان بدهید و یا اینکه طبیعت را به خانه خود بیاورید. این طرح نیز برای ورودی‌های منزل و یا یک قسمت دیوار منزل مناسب است. رنگ‌های انتخابی برای این طرح زرد، آبی و سرخ آبی است.

استفاده از طرح شخصیت‌ها

یکی دیگر از طرح‌های کاغذ دیواری مدرن باید اشاره به چهره شخصیت‌های معروف یا چهر‌های شاد کرد. این نوع از طرح‌ها ساده‌ترین فضاها را هم نیز پر از انرژی می‌کنند.

استفاده از طرح راه راه

استفاده از کاغذ دیواری های راه‌راه می‌تواند با هر سبک از مبلمان شما تنظیم شود. اگر اتاق شما  نیز کوچک است با استفاده از کاغذ دیواری‌های راه‌راه افقی می‌توانید توهمی در فضا ایجاد کرده که همه فکر کنند اتاق بزرگ است.  البته راه‌راه سفید و مشکی کمی فضا را دلگیر می‌کند. شما میتوانید برای این نو طرح‌ها از ترکیب رنگ‌های شاد مثل بنفش و یا صورتی با سفید استفاده کنید.

استفاده ازطرح‌های آسیایی

ممکن است که هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری مدرن سبک‌های آسیای شرقی و چین نظر شما را جلب کند. این طرح‌ها در اوایل دهه 90 محبوبیت زیادی نداشتند اما با ترکیب المان‌های سنتی و مدرن این طرح نیز به صنعت مد پا گذاشت. انتخاب این طرح در  قسمت پشت میز غذاخوری منازل یک ایده‌ای هوشمندانه است.

استفاده از طرح باتیک

ملافه و کاغذ دیواری‌های باتیک، در سال‌های گذشته به علت احساس زنده‌ای که به فضا القا میکنند و با ایجاد ترکیب غنی اما ظریف از الگوهای مختلف باتیک، طراحی جالب و مدرنی را به محیط خود هدیه کنید.

کاغذ دیواری کلاسیک

طبیعی است که با شنیدن نام کاغذ دیواری کلاسیک، این سوال برای شما ایجاد میشود که کاغذدیواری کلاسیک چیست؟

 

 

بی شک کاغذ دیواری کلاسیک مثل دیگر کاغذ دیواری‌های موجود در بازار یک پوشش تزئینی برای سطح دیوارها است. کاغذ دیواری کلاسیک یک پوشش تزئینی است که امروزه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهم در دکوراسیون‌های داخلی منازل، ادارات، سالن‌ها و یا تالارها است و به طور کلی برای فضاهای سر بسته مورد استفاده می‌باشد.

همان طور که می‌دانید گذر زمان نه تنها موجب پیدا شدن ایده‌های جدید و تاثیر‌گذار در صنعت   دکوراسیون می‌شود، بلکه باعث گرفته شدن ایجاد حالتی یکنواخت و خسته کننده در محیط و افراد آن مکان خواهدشد. به همین علت توجه به نکات جزئی و کلیدی و ایجاد تغییرات جزئی نه تنها احساس دلگرمی و دلنشینی را برای محیط و افراد آن مکان به همراه دارد بلکه باعث ایجاد تنوعی در فضای شما می‌شود.

نتیجه‌گیری

همان طور که در مقاله گفتیم رنگ‌ها بر روی رفتار انسان‌ها تاثیر بسزایی دارند. پس استفاده از رنگ‌های شاد و زنده باعث شاد بودن و پر انرژی شدن می‌شود. شما می‌توانید در انتخاب کاغذدیواری‌های مدرن و کلاسیک از طرح‌ها و رنگ‌های شاد و زنده استفاده کنید و رنگی تازه به منزل و یا محل کار خود بدهید. رنگ‌های زنده را برای تمامی طرح‌های مدرن و کلاسیک می‌دانیم و نمی‌توان گفت که مختص یکی از این‌ها است. هر کدام در طرح و سبک خودش می‌تواند به محل مورد نظر شما انرژی لازم را بدهد .

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.