مزایای کاغذ دیواری برای اتاق کودک

مزایای کاغذ دیواری برای اتاق کودک

در دنیای طراحان دکوراسیون داخلی، کاغذدیواری تقریبا تبدیل به یک گزینه ثابت برای نمای داخلی خانه ها شده است. وجود کاغذ دیواری با رنگ ها و طرح های متفاوت در دنیای امروز، موجب شده است که هر فردی بتواند متناسب با سلیقه و شخصیت خود کاغذ دیواری خودش را سفارش دهد. سوالی که ممکن است ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده باشد، این است که چرا بهتر است برای طراحی اتاق کودک از کاغذ دیواری استفاده شود؟ اگر شما نیز علاقمند به دانستن جواب این سوال هستید، به شما توصیه می شود که این مقاله را تا انتها بخوانید.

رنگ ها و طرح های متنوع کاغذ دیواری

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود شما کاغذ دیواری را به رنگ آمیزی اتاق کودکتان ترجیح دهید این است که کاغذ دیواری دارای رنگ ها و طرح های مختلف هست و شما برای نصب آن نیاز به مهارت ویژه ای ندارید. به عبارتی دیگر اگر شما فقط بخواهید اتاق کودک را تک رنگ یا دو رنگ کنید، می توانید از رنگ آمیزی استفاده کنید ولی اگر قصد داشته باشید یک نقاشی حرفه ای مانند یکی از شخصیت های کارتونی را بر روی دیوار بکشید، نیاز است که در این زمینه مهارت و توانایی را کسب کنید، پس بهترین و راحت ترین راه، انتخاب کاغذ دیواری است.

در واقع یکی از مزایای کاغذ دیواری سه بعدی این است که شما می توانید یک طرح سه بعدی و جذاب را با صرف اندکی هزینه برای اتاق کودکتان ایجاد کنید و این گونه نه تنها نمای داخلی اتاق جذاب می شود بلکه کودکتان با دیدن آن بسیار حیرت زده خواهد شد.

از دیگر مزایای کاغذ دیواری های سه بعدی کارتونی این است که موجب می شود قدرت تخیل کودک شما تقویت شده و مدام او را در یک فضای زیبا و جذاب نگه دارد. همچنین به طور کلی می توان گفت که کاغذ دیواری ها می توانند استعدادهای کودک را پرورش دهند و به کودک کمک کنند تا به رشد و شکوفایی مناسب با سن خودش برسد.

 

 

قابل شستشو بودن

همان طور که همه شما می دانید کودکان به راحتی دیوارهای اتاق خود را کثیف می کنند؛ مثلا ممکن است در حین خوردن غذا با دست، تصمیم بگیرند که دستان خود را به روی دیوار قرار دهند و یا اینکه با مداد های خود بر روی دیوار نقاشی بکشند. پس در این شرایط کاغذ دیواری می تواند یک انتخاب عالی باشد زیرا یکی دیگر از مزایای کاغذ دیواری این است که به سرعت تمیز می شود. توصیه این مقاله این است که حتما کاغذ دیواری های مرغوب را خریداری نمایید.

همچنین اکثر کاغذ دیواری ها قابلیت شستشو را دارند و این یکی دیگر از مزایای عالی کاغذ دیواری برای اتاق کودک است که شما نیز می توانید از آن بهره مند شوید. فقط کافی است پیش از خرید کاغذ دیواری، از فروشنده در رابطه با قابلیت شستشو آن اطمینان حاصل کنید.

پوشاندن عیوب دیوار

از آن جایی که کودکان به شدت بازیگوش هستند و اکثر آن ها علاقه دارند که بر روی دیوار اتاقشان نوشته ای بنویسند یا در حین بازی با هر وسیله ای ممکن است دیوار های اتاقشان را خراب کنند، پس بهترین انتخاب در این شرایط استفاده از کاغذ دیواری است. یکی از مزایای دیگر کاغذ دیواری این است که می تواند به راحتی دیوارهای اتاق کودکتان که بد فرم شده است و جلوه خوبی ندارد را بپوشاند و این گونه جذابیت اتاق را دو چندان برابر کند.

 

 

فاقد بو بودن

اگر تصمیم دارید که هر چه زودتر اتاق خواب کودکتان را مهیا کنید، بهترین انتخاب، کاغذ دیواری می تواند باشد چرا که کاغذ دیواری خیلی زود نصب می شود. همچنین اگر کودک شما نسبت به بوهای خاصی حساسیت دارید، توصیه ما به شما این است که از رنگ آمیزی برای اتاق کودکتان استفاده نکنید چرا که از مزایای کاغذ دیواری این است که فاقد بو است ولی به دلیل اینکه در رنگ ها از مواد نفتی استفاده شده است، تا هفته ها بوی آن در اتاق باقی می ماند.

قابل ترمیم بودن

در صورتی که کودک شما به شدت شیطنت می کند و بر اثر همین شیطنت ها، بخشی از کاغذ دیواری را پاره یا خراب کند، شما می توانید با صرف هزینه اندک و خریداری مقداری از همان کاغذ دیواری به راحتی بخش مورد نظر را ترمیم کنید. در واقع از دیگر مزایای کاغذ دیواری این است که در زمان خراب شدن بخشی از کاغذ دیواری، نیازی نیست که کل کاغذ دیواری ها را عوض کنید.

برخی از کاغذ دیواری ها مانند کاغذ دیواری نانو و کاغذ دیواری pvc با روکش وینیل خاصیت ضد خش دارند و به راحتی پاره نمی شوند. پس یکی دیگر از مزایای کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک این است که می تواند در برابر بازیگوشی های کودکان مقاومت کند و به راحتی پاره نشود.

استفاده از چند کاغذ دیواری

نیازی نیست برای دکوراسیون داخلی اتاق کودکتان از قوانین طراحی اتاق خواب بزرگترها استفاده کنید. در واقع از دیگر مزایای کاغذ دیواری این است که شما می توانید به راحتی چندین طرح را در یک فضای کوچک مانند اتاق خواب کودتان استفاده کنید و در عین حال فضایی جذاب و دوست داشتنی برای اتاق خواب کودکتان استفاده کنید.

به طور مثال شما می توانید سقف اتاق خواب کودک را با کاغذ دیواری ماه، خورشید و ... پوشش دهید و قسمتی که مربوط به فضای بازی و مطالعه کودک است از کاغذ دیوارهای رنگ روشن و شورانگیز استفاده کنید تا کودکتان نیز این احساسات را دریافت کند.

 

 

ضد آلرژی و حساسیت

وقتی صحبت در رابطه با کودکان می شود باید پیش از قبل حواس خود را جمع کنید تا هیچ گونه آسیبی به کودک وارد نشود. خوشبختانه یکی دیگر از مزایای اکثر کاغذ دیواری ها ضد حساسیت و آلرژی بودن آن ها است به همین دلیل هیچ گونه آلرژی و یا حساسیتی برای کودک شما ایجاد نخواهد شد.

در ساخت برخی از کاغذ دیواری ها مانند کاغذ دیواری نانو از الیاف 100 درصد طبیعی استفاده شده است و این گونه هیچ ضرری به سلامت کودک شما وارد نخواهد شد. پس از دیگر مزایای کاغذ دیواری برای اتاق کودک، استفاده از مواد طبیعی و سالم است.

دوام کاغذ دیواری

اگر کاغذدیواری انتخاب کنید که کیفیت بسیار خوبی داشته باشد و به درستی نصب شود، حدود 15 سال دوام خواهد داشت. پس یکی دیگر از مزایای کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک میزان دوام و پایداری بالای آن است.

در این مقاله تلاش شد به این سوال اساسی پاسخ داده شود که چرا افراد بهتر است برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودکشان از کاغذ دیواری استفاده کنند. به طور کلی می توان گفت که یکی از مهمترین ویژگی که اکثر کاغذ دیواری ها دارند این است که به راحتی تمیز می شوند و این گونه شما دیگر دغدغه نحوه تمیز کردن دیوارهای اتاق خواب کودکتان را ندارید. امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.