آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.

اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد. قبل از اندازه‌گیری شما باید نکاتی را در نظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. ما در این مقاله به شما روش اندازه‌گیری کفپوش و نحوه محاسبه محیط را برای استفاده از لمینیت یا کفپوش مورد نیازتان را به شما آموزش می‌دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید که شما برای اندازه‌گیری کف محل باید مواردی مثل ستون و یا شومینه را محاسبه کنید و آن را نیز اندازه‌گیری کنید.

نحوه اندازه گرفتن کفپوش لمینیت

اگر که محیط شما مربع و یا مستطیل شکل است، محاسبه اندازه آن بسیار راحت می‌باشد. برای این کار کافی است که طول و عرض مکان را با متر اندازه‌گیری کرده و طول و عرض را در یکدیگر ضرب کنید. همچنین بدانید که اگر منزل یا محیط کار شما دارای اتاق‌های زیاد است با اندازه‌گیری مساحت هر اتاق و با جمع کردن متراژ آن‌ها شما می‌توانید متراژ نهایی محیط‌تان را بدست بیاورید.

پارکت لمینیت‌ها به چه صورت محاسبه می‌شوند؟

اگر که شما قصد خرید این کفپوش عالی را دارید باید به شما بگوییم که این کفپوش را می‌توانید به صورت بسته‌ای خریداری کنید. لازم است بدانید که متراژ هر بسته با توجه به نوع برند آن متفاوت است و فرق دارد. برای مثال اگر محیط مورد نظر شما 60 متر مربع باشد و یک بسته برند چامسان 85.1 متر مربع را پوشش می‌دهد شما باید 60 را تقسیم بر 85.1 کنید. متراژ مورد نیاز تقسیم بر متراژ بسته مورد نیاز مساوی است با تعداد بسته مورد نیاز.

 

 

نکته‌ای مهم برای نصب کفپوش

ممکن است که هنگام نصب کفپوش مقداری کسری داشته باشید، به همین علت ما به شما دو روش در حساب کردن کفپوش را پیشنهاد می‌کنیم. همیشه ده درصد به متراژ خود اضافه کنید و یا اینکه 3 بسته به متراژ خود برای کم نیامدن کفپوش اضافه کنید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این می‌باشد که برای جلوگیری از مشکل کم آمدن لمینیت 3 بسته اضافه‌تر سفارش بدهید. امیدواریم که تا این بخش از مقاله، نکات ذکر شده مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما باشید.

اندازه‌گیری مکان‌های مختلف

بهتر است که قبل از سفارش و یا خرید کفپوش‌های مدنظرتان، محل مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید. اندازه‌گیری کف منزل و یا محیط کار بسیار راحت است اما شما قبل از اندازه‌گیری باید یک سری از نکات را در نظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. در این مقاله قصد ما این است که به شما محاسبه و همچنین اندازه‌گیری متراژ کف برای خرید کفپوش را به راحتی به شما آموزش بدهیم. اندازه‌گیری محل باید با دقت خاصی انجام شود تا متریالی که خریداری کرده‌اید به اندازه کافی موجود باشد و در هنگام نصب لمینیت کم نباشد. بهتر است که مقداری کفپوش اضافه بعد از اندازه‌گیری و محاسبه آماده داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها استفاده کنید و دردسری نداشته باشید.

ما در ادامه مقاله به شما روش اندازه‌گیری کفپوش‌ها و نحوه محاسبه متراژ محیط برای لمینیت با نکات مهم را بیان خواهیم کرد. شما ابتدا برای اندازه‌گیری باید مواردی چون ستون و یا شومینه را جزئی از زمین و کف حساب کنید و آن را اندازه‌گیری کنید.

اندازه‌گیری اتاق‌ها برای خرید پارکت لمینیت

اینکه چه نوع کفپوشی را برای فضای خود انتخاب کرده‌اید فرقی ندارد. اولین قدم برای شما محاسبه کف اتاق‌ها است. ابتدا برای این کار طول و عرض اتاق‌های مربع و مستطیل را به راحتی اندازه‌گیری کنید و با یکدیگر ضرب کنید و بعد عدد مساحت به دست می‌آید. برای مثال اتاقی که دارای طولی با 6 متر و عرضی با 3 متر است، مساحت 18 متری را به ما می‌دهد. برای اندازه‌گیری دقیق کف خانه باید عواملی چون کمد‌های درون دیواری، میز جزیره آشپزخانه و… را نیز محاسبه کنید.

اتاق‌های مستطیل و مربعی شکل

اتاق‌هایی که شکل مستطیل و مربعی دارند قسمت ساده محاسبه متراژ هستند. بسیاری از اتاق‌ها مربع ناقص، مثلثی شکل و یا شکل t یا L و شکل‌های دیگر هستند. این نوع شکل‌ها ممکن است که کار را برای شما سخت‌تر از قبل کند. شما باید مساحت کل را محاسبه کنید و بعد از آن مساحت و متراژی را که مورد استفاده نیستند را از آن کم کنید.

اتاق مثلثی شکل

از روش‌های محاسبه مساحتِ اتاق‌های مثلثی می‌توان به این روش اشاره کرد که کل مساحت را به مربع‌کوچک‌تر تقسیم کنیم و در آخر همه را با هم جمع بزنیم. همچنین شما می‌توانید برای محاسبه حاصل ضرب عدد طول و عرض را بر عدد دو تقسیم کنید.

اندازه‌گیری پله‌ها

در مورد پله‌ها شما باید سطح و همچنین جلوی پله را حساب کنید یعنی همان طول و عرض و ارتفاع.

خریداری کفپوش اضافه را فراموش نکنید!

5 تا 10 درصد کفپوش به خرید نهایی خود اضافه کنید. این نکته نیز حائز اهمیت است زیرا که هنگام نصب ممکن است که قسمتی از آن آسیب ببیند و یا در هنگام اندازه‌گیری خطایی رخ داده شده باشد. خرید مقداری کفپوش اضافه علاوه براینکه ضرر خاصی به همراه ندارد بلکه صرفه‌جویی در هزینه و انرژی است.

 

 

مرحله آخر اندازه‌گیری

آخرین مرحله چک کردن مقدار کفپوش با فروشنده است یعنی اینکه شما اگر برای 100 متر فضا مایل به خرید کفپوشی هستید که در کاشی آن 1.65 متر محاسبه کرده‌اید، باید 60.6 بسته کاشی را خریداری کنید. این که شما باید 61 بسته بخرید همچنین خرید 5 تا 10 درصد کاشی اضافه را نیز به خاطر داشته باشید. ‌امیدواریم که از مطالب گفته شده بهره کافی را ببرید.

نتیجه‌گیری

در مطلب بالا اشاره شد که اندازه‌گیری و محاسبه کفپوش لمینیت چگونه است و برای اندازه‌گیری کف اتاق رعایت تمامی نکات مهم و ضروری است. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پارکت لمینیت مناسب برای اتاق خواب
palaz پالاز
 راهنماي انتخاب پارکت لمينيت برای اتاق خواباتاق خواب، پناهگاه آرامش و خواب راحت است. پس هنگام چيدمان آن، بايد به دنبال ايجاد فضايي دنج و دلنشين باشيم. کفپوش اتاق خواب نقش مهمي در القاي حس گرما و راحتي دارد. پارکت لمينيت مي‌تواند انتخابي ايده آل براي اين فضاي شخصي باشد. اما با توجه به تنوع بالاي طرح و رنگ پارکت لمينيت، انتخاب گزينه مناسب براي اتاق خواب نياز به دقت دارد. در اين مقاله، به شما در انتخاب پارکت لمينيت مناسب براي اتاق خواب کمک مي‌کنيم.مزاياي پارکت لمينيت براي اتاق خواب عايق گرما: پارکت لمينيت، برخلاف سراميک، حس سرما را منتقل نمي‌کند و فضايي گرم و راحت براي اتاق خواب ايجاد مي‌کند. نصب آسان: نصب پارکت لمينيت نسبت به ديگر کفپوش‌ها ساده‌تر و سريع‌تر است. دوام و ماندگاري: پارکت لم...
نکات مراقبت از لمینت چوب
palaz پالاز
رازهای نگهداری از کفپوش لمینت چوبیکفپوش لمینت، با ظرافت و دوام مثال‌زدنی‌اش، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های مدرن است. اما برای اینکه سال‌ها از زیبایی و کیفیت این کفپوش لذت ببرید، به نگهداری صحیح از آن نیاز دارید. در این مقاله، نکات کلیدی مراقبت از لمینت چوب را با هم مرور می‌کنیم.مواردی که با استفاده از آنها میتوانید به عمر لمینت خود اضافه کنید! جاروبرقی کشیدن روزانه: گرد و غبار، دشمن اصلی لمینت است. با جاروبرقی کشیدن روزانه، به خصوص در ورودی‌ها، از تجمع آلودگی جلوگیری کنید. تی کشیدن با طی نم‌دار: برای نظافت عمیق‌تر، از طی نم‌دار با مواد شوینده‌ی مخصوص لمینت استفاده کنید. هرگز از آب داغ یا مواد شوینده‌ی قوی استفاده نکنید. خشک کردن سریع: بعد از تی کشیدن، حتما با دستمال نرم سطح لمینت را خش...
تفاوت میان کفپوش لمینیت و پارکت
palaz پالاز
لمینت یا پارکت، انتخاب نهایی شما چیست؟انتخاب کفپوش مناسب برای منزل، تصمیمی مهم است که بر زیبایی و دوام فضای شما تاثیر می‌گذارد. دو گزینه محبوب در این زمینه، لمینت و پارکت هستند. اما تفاوت آن‌ها در چیست و کدام یک برای شما ایده‌آل است؟ با ما همراه باشید تا به دنیای لمینت و پارکت سفر کنیم. پارکت، گرما و اصالت چوب طبیعیپارکت، کفپوشی ساخته شده از چوب طبیعی است. این متریال لوکس، ظاهری گرم و صمیمی به فضا می‌بخشد و حس طبیعت را به خانه شما هدیه می‌دهد. پارکت دوام و ماندگاری بالایی دارد و در صورت نگهداری مناسب، تا سال‌های سال بدرخشد.ویژگی‌های پارکت: ساخته شده از چوب طبیعی ظاهری زیبا و لوکس دوام و ماندگاری بالا عایق صوتی و حرارتی مناسب نیازمند مراقبت و نگهداری دوره‌ای لمینت، زیبایی با قیمت م...
نظرات