آیا قابليت شستشوی كامل کاغذدیواری‌ها صحت دارد؟

آیا قابليت شستشوی كامل کاغذدیواری‌ها صحت دارد؟

امروز می‌خواهیم یک سوال پر تکرار را بررسی کنیم؛ تا به حال برای بسیاری از شما عزیزان این پرسش مطرح شده که، تا چه اندازه به قابلیت شست و شوی یک کاغذدیواری می‌توان اعتماد کرد؟ آیا این قابلیت صحت دارد یا صرفا یک تبلیغ است؟

قابلیت شستشوی کاغذدیواری

در پاسخ به این سوالات باید گفت که: در حال حاضر سطح کاغذ دیواری‌هایی که با وینیل پوشانده می‌شوند، دارای قابلیت شستشو هستند. وینیل، یک پلیمر بی‌رنگ و بسیار ظریف است که در قالب یک لایه‌ی نازک بر روی کاغذ دیواری نصب می‌شود.

این پلیمر، به میزان کم، متوسط و زیاد بر روی سطح کاغذ دیواری قرار می‌گیرد تا از کاغذ دیواری شما در برابر نفوذ آب و رطوبت محافظت ‌کند. پوشش وینیل، امکان شستشو و لکه بری با آب را برای شما فراهم می‌کند. کاغذ دیواری شما، با داشتن این ویژگی به میزان قابل توجهی در برابر لکه پذیری مقاوم شده و از طرف دیگر این قابلیت، خیال شما را برای لکه بری آسوده می‌کند.

ذهنیت شما در رابطه با قابلیت شستشو چیست؟

ما با توضیح دقیق این قابلیت، سعی داریم تا ذهنیت شما را به حقیقت این موضوع نزدیک‌تر کنیم. قابلیت شستشو به این معنی نیست که شما به طور روزانه و با تماس مستقیم آب، به شستن کاغذ دیواری اقدام نمایید. اینکه شما مداوم و با مقدار بسیار زیادی از آب، به شستن کاغذ دیواری بپردازید یک تصور غلط است. در اینجا سوال دیگری پیش می‌آید:

قابلیت شستشو به چه معناست؟ برای شستن کاغذ دیواری باید چه مراحلی را سپری کنیم؟

بسته به نوع لکه‌ی ایجاد شده روش‌ها و لوازم خاصی برای رفع آن وجود دارد. اکنون به ترتیب مراحل شستشوی استاندارد را بررسی می‌کنیم:
 ابتدا با دستمال نرم و لطیف به آهستگی روی سطح دیوار از بالا به پایین بکشید؛ تا آلودگی‌های سطحی و گرد و غبار اولیه از بین برود.
بعد از آن محلول قابل شستشو و رقیق شده را با آب تلفیق کرده و استفاده کنید تا لکه‌ها از بین برود. سعی کنید با اسفنج نرم روی لکه‌ها بکشید و بدون فشار و با آهستگی این کار را انجام دهید تا به عمق بافت کاغذ دیواری شما آسیبی وارد نشود.

 

 

چرا از اسفنج نرم استفاده کنیم؟

اگر شما برا لکه بری از اسکاچ زبر استفاده کنید چه اتفاقی‌ می افتد؟ اگر به جای اسفنج نرم از جایگزین‌هایی مثل اسکاچ برای لکه بری استفاده کنید؛ رطوبت و آب از لایه‌ی سطحی وینیل عبور می‌کند و به قسمت اصلی کاغذ دیواری آسیب وارد می‌کند. علاوه بر آن، زبری اسکاچ می‌تواند رد خراش و یا ایجاد پارگی بر روی سطح کاغذ دیواری به جا بگذارد.

برای ایجاد اطمینان خاطر از اینکه محلول انتخاب شده برای لکه بری، به تغییر رنگ و یا ساییدگی کاغذدیواری شما منجر نمی‌شود؛ ابتدا از یک گوشه شروع به امتحان کردن کنید تا درصورت آسیب احتمالی یک قسمت کوچک از کاغذ دیواری شما دچار آسیب شود نه سطح وسیعی از آن.
از آب گرم برای شستشوی کاغذدیواری استفاده نکنید

برای شستن کاغذدیواری، به هیچ وجه از آب گرم استفاده نکنید، چرا که آب گرم به بافت اصلی کاغذ دیواری شما صدمه وارد می‌کند؛ بهترین گزینه برای شستشو و لکه بری استفاده از آب ولرم است. پس از انجام مراحل بالا با فاصله زمانی بسیار کم و با یک اسفنج خشک، به رطوبت گیری و رفع خیسی ایجاد شده بپردازید تا به بافت اصلی کاغذ دیواری شما آسیبی وارد نشود. خیس ماندن طولانی مدت کاغذدیواری، می‌تواند به قسمت‌های اصلی آن نفوذ کند و آسیب زننده باشد.

برای انواع لکه‌ها از چه مواردی باید استفاده کرد؟

برای رفع هر لکه باید از موادی خاص و منحصر به فرد استفاده کرد؛ کسب اطلاع و آگاهی درباره‌ی لکه بری به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان رفع لکه‌ها، کم‌ترین آسیب ممکن را به کاغذ دیواری وارد کنید.

در ادامه‌ی این نوشته، به بررسی برخی از لکه‌های پر تکرار می‌پردازیم. لکه‌های پر تکرار به خصوص برای خانواده‌هایی که فرزندان کوچک دارند: لکه‌ی مداد شمعی، خودکار، مداد و چربی هاست. برای لکه بری هر یک از موارد فوق، باید راهکارهای خاصی ارائه شود.

 

 

پاک کردم جای مداد یا خودکار روی کاغذدیواری

 1. مثلا برای پاک کردن لکه‌های خودکار، باید آب را با جوش شیرین و یا آبلیمو تلفیق کرده و پس از آن با اسفنج نرم از بالا به پایین بکشید پس از آن، بلافاصله رطوبت ایجاد شده را با یک اسفنج خشک، از بین ببرید تا به بافت اصلی آسیبی نرسد.
 2. برای از بین بردن لکه‌های مداد، از پاک کن صابونی، استفاده کنید و برای پاک کردن لکه‌های چربی، اب ولرم را با مایع ظرفشویی ترکیب کرده و به ترتیب گفته شده (اسفنج نرم از بالا به پایین و پس از آن اسفنج خشک برای رطوبت گیری ) استفاده کنید.
 • فراموش نکنید که رفع هر کدام از لکه‌ها، شیوه خاص خود را دارند. حدالامکان سعی کنید که بین زمان ایجاد لکه، تا زمان رفع آن فاصله‌ی طولانی ایجاد نشود.

در مجموع کاغذ دیواری با پوشش وینیل، قابلیت شستشو، ثبات رنگ و لکه بری بسیار بالا را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ تا خیال شما را برای رفع لکه‌های احتمالی به میزان قابل توجهی آسوده می‌کند.

لازم به ذکر است که این کاغذ دیواری تفاوت قیمت چندانی در مقایسه با ما بقیه کاغذ دیواری‌ها ندارد. اما اگر به تفاوت قیمت سطحی برخورد کردید، دلیل آن داشتن مجموعه‌ای از قابلیت‌های منحصر به فرد این کاغذ دیواری است، که در طول این نوشته به آن پرداخته شده است.

پیشنهاد ما به شما

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که کاغذ دیواری با قابلیت شستشو خریداری کنید. چرا که ایجاد لکه‌ها بر روی سطح کاغذ دیواری گریز ناپذیر است. این قابلیت برای شما بسیار کار آمد و لازم است، به خصوص برای اتاق کودک و آشپزخانه. در اتاق کودک و در حین بازی امکان ایجاد لکه‌های گوناگون وجود دارد و در آشپزخانه به هنگام طبخ غذا، لکه‌های چربی ایجاد می‌شود؛ بنابراین داشتن این قابلیت، بسیار ضروری است. همچنین این قابلیت، یعنی امکان شستشو برای فضاهایی مثل حمام، سرویس بهداشتی و درکنار سینک ظرف شویی بسیار مفید و کاربردی است.

در برخی از کاغذ دیواری‌ها، لایه‌ی وینیل ضخیم تر است. در این نوع، این لایه ملموس‌تر به نظر میرسد و گاها نام کاغذ دیواری، همان وینیل گذاشته می‌شود؛ این نام در واقع به این قابلیت(شستشو) اشاره‌ی مستقیم دارد.

 

 

با اینکه این نوع از کاغذ دیواری‌ها قابلیت شستشو دارند، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با فاصله زمانی مشخص، به شستشو بپردازید. چرا که رطوبت‌رسانی و خیس شدن زیاد کاغذ دیواری، از کیفیت و کارایی آن می‌کاهد و در طولانی مدت به بافت آن آسیب وارد می‌کند. برای شستن کاغذ دیواری منزل خود زمان بندی مناسب تعیین کنید تا به طول عمر و ماندگاری ان لطمه‌ای وارد نشود. هزینه‌ی اندک اضافه‌تری که احتمالا در قبال این کاغذ دیواری می‌پردازید؛ کیفیت، کارایی و قابلیت های متفاوت‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.