دلایل ایجاد و نحوه رفع کردن صدای جیرجیر لمینیت‌ها

دلایل ایجاد و نحوه رفع کردن صدای جیرجیر لمینیت‌ها

همان طور که می‌دانید دلایل زیادی برای جیر‌جیر کردن کفپوش‌های لمینیت‌ وجود دارند و همچنین راه‌حل‌های زیادی برای رفع این صداها وجود دارد. برای اینکه با دلایل این صدا‌ها آشنا شوید و  راه حلی برای رفع آن‌ها پیدا کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

جیر جیر کردن پارکت لمینیت

ممکن است که بعد از نصب یک کفپوش مانند پارکت‌های چوبی و یا پارکت‌های لمینیت سطح کفپوش شما جیر‌جیر کند. جیرجیر کردن سطح کف‌پوش بطور جدی برای افراد ساکن در منزل آزار دهنده است. البته بعضی افراد ممکن است که این عقیده را داشته باشند که این مسئله ایرادی ندارد و وجود صدای جیرجیر کفپوش‌ها نشان دهنده سرزنده بودن فضای خانه است و آن را مشکلی نبیند.

باید توجه داشت که این مسئله به مرور زمان و با گذشت مدتی می‌تواند آزاردهنده شود و تمامی ساکنین را آزار دهد. مخصوصا شب هنگام زمانی که نیمه شب همه اعضای خانواده خواب هستند و یکی از اعضای خانواده  قصد دارد به آشپزخانه و یا اتاقی دیگر برود. جیرجیر کردن کفپوش‌ها هم به نوع کف‌پوش چوبی و یا شیوه نصب آن بر می‌گردد.

وقتی که کف‌پوش لمینیت جیرجیر میکند زمان راه رفتن روی سطح آن قطعه‌های تایل‌ها و تخته‌های چوبی به هم دیگر  فشار می‌آورند. هنگامی که مثلا لمینیت باد کرده است و یا اینکه به طور نادرست در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند صدای جیرجیر از خود تولید می‌کنند. به این نکته نیز  توجه داشته باشید که اگر در محل سکونت خود، از کفپوش‌های قدیمی و پارکت چوبی استفاده کرده‌اید، بیشتر در معرض صدای جیرجیر پارکت‌ها هستید.

 

 

گفته شده است که بیشتر کفپوش‌های چوبی، هنگام راه رفتن بر روی سطح آن‌ها نوعی صداهای اضافی را تولید می‌کنند که در تعدادی از نوع آن‌ها این شدت بسیار کم و در تعدادی بیشتر می‌باشد. البته نگران نباشید زیرا که شما می‌توانید با استفاده از چند راه حل ساده مشکل جیرجیر کردن کفپوش چوبی خود را به راحتی حل کنید.

دلایل جیرجیر کردن کفپوش لمینیت

در ادامه به بررسی دلایل ایجاد این صدا می‌پردازیم:

ناهموار بودن کفپوش‌ها

اولین دلیل برای جیرجیر کردن سطح کفپوش‌ها ناهمواری‌ است. اگر که به تازگی اقدام به نصب کفپوش لمینیت کرده‌اید و شما نیز این مشکل را دارید، ابتدا بررسی کنید که آیا کفپوش اصلی نیز همین مشکل را داشته است یا خیر.

اگر که سطح کف‌پوش را عوض کرده‌اید اما باز هم صدای جیرجیر را میشنوید و مشکل حل نشده است، در این صورت به احتمال زیاد کف اصلی آن فضا مشکل دارد. اما اگر که بعد از نصب کف‌پوش جدید این اتفاق رخ دهد نصب آن اشتباه و یا ضعیف بوده است و به همین علت چنین صداهایی تولید می‌شود.

راه حلی برای مشکل جیرجیر کردن لمینیت‌ها

اگر سطح اصلی کف فضا مشکلی داشته باشد، باید روش‌هایی از جمله افزایش ارتفاع اتاق و یا کندن سطح کف استفاده نمایید حتی اگر نیاز باشد باید صافکاری مجدد کف برای حل این مشکل انجام دهید، تا این مشکل حل شود. از یک نصاب حرفه‌ای کفپوش لمینیت بخواهید قبل از نصب ارزیابی دقیقی از وضعیت کف اصلی مکان انجام بدهد. همچنین لازم است بدانید که یک پارکت لمینیت با کیفیت باید این قابلیت را نیز داشته باشد که هنگام نصب کلیک‌های آن به یکدیگر به آرامی تایل‌های آن را بتوان بلند کرد و هر یک را به راحتی به تایل‌ها وصل کرد.

اگر که کیفیت پارکت لمینیت پایین باشد و کیفیت خوبی نداشته باشد به آسانی نمی‌توان تایل‌ها را برای نصب به یکدیگر بلند کرد و به تایل‌های دیگر وصل کرد تا کلیک‌های آنها نیز به راحتی به یک دیگر وصل شوند زیرا  ممکن است باز موجب ایجاد ناهمواری‌هایی در سطح آن شود و شما مجبور شوید سطح ناهموار پارکت لمینیت را صاف کنید تا صدای جیرجیر آن برطرف شود.

از چسب‌های مخصوص برای چسباندن استفاده کنید. البته باید گفت که وصل کردن همه تایل‌های پارکت لمینیت و صاف نگه داشتن آنها نیز کار آسانی نیست. توصیه می‌کنیم که از همان اول در خرید پارکت لمینیت دقت کافی را داشته باشید و از پارکت لمینیت‌های با کیفیت خرید کنید.

نصب ضعیف لمینیت یکی از دلایل صدای جیرجیر کردن

گفته می‌شود که همه کفپوش‌هایی چوبی که در نواحی بسیار گرم یا مرطوب نصب می‌شوند، بعد از گذشت مدتی سطح آن‌ها شروع به متورم شدن، می‌کند. البته باید گفت که این میزان در کفپوش‌های لمینیت نسبت به پارکت‌های چوبی قدیمی تقریبا بسیار کم و ناچیز می‌باشد. توصیه بیشتر سازندگان و همچنین تولید‌کنندگان پارکت‌های لمینیت این است که باید بین تایل ها حدود 10 میلیمتر فاصله قرار داده شود که اگر دچار انبساط شدند یا کناره‌های آن ها متورم شد، مشکلی ایجاد نشود.

 

 

از جهتی دیگر توصیه می‌شود که جهت هماهنگی با درجه حرارت و رطوبت محیطی که قرار است  پارکت لیمنیت در آن نصب شود، حداقل به مدت زمان 48 ساعت قبل از نصب، قطعه‌های آن در آن مکان گذاشته شود؛ این نکته بسیار مهم است. همچنین نباید در طول مراحل نصب افراد بر روی سطح آن راه بروند و یا اینکه بلافاصله بعد از آن اشیائی سنگین مانند تخت، مبلمان و ... گذاشته بشود. این کار به سطح کفپوش پارکت لمینیت فشار آورده و ممکن است باعث ایجاد ناهمواری‌هایی بین قطعه‌های تایل‌ها شود.

همانطور که اشاره شد یکی دیگر از دلایل جیرجیر کردن لمینیت‌ها ممکن است فاصله میان تایل‌ها باشد. شما باید فضای خالی بین تایل‌ها را تا جایی امکان دارد، توسعه دهید. اگر دیدید که نصب قسمتی از پارکت لمینیت به درستی انجام نشده است و بعضی از تایل‌ها به صورت  ناهموار روی یکدیگر قرارگرفته‌اند تلاش کنید که آن را درست کنید و تایل‌هایی را که انبساط دارند را بیرون بیاورید. برای این که بعدا فضای خالی بین تایل‌ها را افزایش دهید شما میتوانید از چکش‌های فلزی نیز استفاده کنید اما هنگام استفاده از آن مراقب باشید تا به سطح پارکت آسیبی وارد نشود.

نتیجه‌گیری

همان طور که گفته شد ممکن است که کفپوش‌ها بعد از مدتی شروع به جیرجیر کردن کنند و این صدا بسیار آزار دهنده باشد. ما در ادامه مقاله دلایل و چگونگی رفع این مشکل را بیان کردیم تا شما را از شر این صدا راحت کنیم. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما   سپاسگزاریم.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.