دلایل ایجاد و نحوه رفع کردن صدای جیرجیر لمینیت‌ها

دلایل ایجاد و نحوه رفع کردن صدای جیرجیر لمینیت‌ها

همان طور که می‌دانید دلایل زیادی برای جیر‌جیر کردن کفپوش‌های لمینیت‌ وجود دارند و همچنین راه‌حل‌های زیادی برای رفع این صداها وجود دارد. برای اینکه با دلایل این صدا‌ها آشنا شوید و  راه حلی برای رفع آن‌ها پیدا کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

جیر جیر کردن پارکت لمینیت

ممکن است که بعد از نصب یک کفپوش مانند پارکت‌های چوبی و یا پارکت‌های لمینیت سطح کفپوش شما جیر‌جیر کند. جیرجیر کردن سطح کف‌پوش بطور جدی برای افراد ساکن در منزل آزار دهنده است. البته بعضی افراد ممکن است که این عقیده را داشته باشند که این مسئله ایرادی ندارد و وجود صدای جیرجیر کفپوش‌ها نشان دهنده سرزنده بودن فضای خانه است و آن را مشکلی نبیند.

باید توجه داشت که این مسئله به مرور زمان و با گذشت مدتی می‌تواند آزاردهنده شود و تمامی ساکنین را آزار دهد. مخصوصا شب هنگام زمانی که نیمه شب همه اعضای خانواده خواب هستند و یکی از اعضای خانواده  قصد دارد به آشپزخانه و یا اتاقی دیگر برود. جیرجیر کردن کفپوش‌ها هم به نوع کف‌پوش چوبی و یا شیوه نصب آن بر می‌گردد.

وقتی که کف‌پوش لمینیت جیرجیر میکند زمان راه رفتن روی سطح آن قطعه‌های تایل‌ها و تخته‌های چوبی به هم دیگر  فشار می‌آورند. هنگامی که مثلا لمینیت باد کرده است و یا اینکه به طور نادرست در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند صدای جیرجیر از خود تولید می‌کنند. به این نکته نیز  توجه داشته باشید که اگر در محل سکونت خود، از کفپوش‌های قدیمی و پارکت چوبی استفاده کرده‌اید، بیشتر در معرض صدای جیرجیر پارکت‌ها هستید.

 

 

گفته شده است که بیشتر کفپوش‌های چوبی، هنگام راه رفتن بر روی سطح آن‌ها نوعی صداهای اضافی را تولید می‌کنند که در تعدادی از نوع آن‌ها این شدت بسیار کم و در تعدادی بیشتر می‌باشد. البته نگران نباشید زیرا که شما می‌توانید با استفاده از چند راه حل ساده مشکل جیرجیر کردن کفپوش چوبی خود را به راحتی حل کنید.

دلایل جیرجیر کردن کفپوش لمینیت

در ادامه به بررسی دلایل ایجاد این صدا می‌پردازیم:

ناهموار بودن کفپوش‌ها

اولین دلیل برای جیرجیر کردن سطح کفپوش‌ها ناهمواری‌ است. اگر که به تازگی اقدام به نصب کفپوش لمینیت کرده‌اید و شما نیز این مشکل را دارید، ابتدا بررسی کنید که آیا کفپوش اصلی نیز همین مشکل را داشته است یا خیر.

اگر که سطح کف‌پوش را عوض کرده‌اید اما باز هم صدای جیرجیر را میشنوید و مشکل حل نشده است، در این صورت به احتمال زیاد کف اصلی آن فضا مشکل دارد. اما اگر که بعد از نصب کف‌پوش جدید این اتفاق رخ دهد نصب آن اشتباه و یا ضعیف بوده است و به همین علت چنین صداهایی تولید می‌شود.

راه حلی برای مشکل جیرجیر کردن لمینیت‌ها

اگر سطح اصلی کف فضا مشکلی داشته باشد، باید روش‌هایی از جمله افزایش ارتفاع اتاق و یا کندن سطح کف استفاده نمایید حتی اگر نیاز باشد باید صافکاری مجدد کف برای حل این مشکل انجام دهید، تا این مشکل حل شود. از یک نصاب حرفه‌ای کفپوش لمینیت بخواهید قبل از نصب ارزیابی دقیقی از وضعیت کف اصلی مکان انجام بدهد. همچنین لازم است بدانید که یک پارکت لمینیت با کیفیت باید این قابلیت را نیز داشته باشد که هنگام نصب کلیک‌های آن به یکدیگر به آرامی تایل‌های آن را بتوان بلند کرد و هر یک را به راحتی به تایل‌ها وصل کرد.

اگر که کیفیت پارکت لمینیت پایین باشد و کیفیت خوبی نداشته باشد به آسانی نمی‌توان تایل‌ها را برای نصب به یکدیگر بلند کرد و به تایل‌های دیگر وصل کرد تا کلیک‌های آنها نیز به راحتی به یک دیگر وصل شوند زیرا  ممکن است باز موجب ایجاد ناهمواری‌هایی در سطح آن شود و شما مجبور شوید سطح ناهموار پارکت لمینیت را صاف کنید تا صدای جیرجیر آن برطرف شود.

از چسب‌های مخصوص برای چسباندن استفاده کنید. البته باید گفت که وصل کردن همه تایل‌های پارکت لمینیت و صاف نگه داشتن آنها نیز کار آسانی نیست. توصیه می‌کنیم که از همان اول در خرید پارکت لمینیت دقت کافی را داشته باشید و از پارکت لمینیت‌های با کیفیت خرید کنید.

نصب ضعیف لمینیت یکی از دلایل صدای جیرجیر کردن

گفته می‌شود که همه کفپوش‌هایی چوبی که در نواحی بسیار گرم یا مرطوب نصب می‌شوند، بعد از گذشت مدتی سطح آن‌ها شروع به متورم شدن، می‌کند. البته باید گفت که این میزان در کفپوش‌های لمینیت نسبت به پارکت‌های چوبی قدیمی تقریبا بسیار کم و ناچیز می‌باشد. توصیه بیشتر سازندگان و همچنین تولید‌کنندگان پارکت‌های لمینیت این است که باید بین تایل ها حدود 10 میلیمتر فاصله قرار داده شود که اگر دچار انبساط شدند یا کناره‌های آن ها متورم شد، مشکلی ایجاد نشود.

 

 

از جهتی دیگر توصیه می‌شود که جهت هماهنگی با درجه حرارت و رطوبت محیطی که قرار است  پارکت لیمنیت در آن نصب شود، حداقل به مدت زمان 48 ساعت قبل از نصب، قطعه‌های آن در آن مکان گذاشته شود؛ این نکته بسیار مهم است. همچنین نباید در طول مراحل نصب افراد بر روی سطح آن راه بروند و یا اینکه بلافاصله بعد از آن اشیائی سنگین مانند تخت، مبلمان و ... گذاشته بشود. این کار به سطح کفپوش پارکت لمینیت فشار آورده و ممکن است باعث ایجاد ناهمواری‌هایی بین قطعه‌های تایل‌ها شود.

همانطور که اشاره شد یکی دیگر از دلایل جیرجیر کردن لمینیت‌ها ممکن است فاصله میان تایل‌ها باشد. شما باید فضای خالی بین تایل‌ها را تا جایی امکان دارد، توسعه دهید. اگر دیدید که نصب قسمتی از پارکت لمینیت به درستی انجام نشده است و بعضی از تایل‌ها به صورت  ناهموار روی یکدیگر قرارگرفته‌اند تلاش کنید که آن را درست کنید و تایل‌هایی را که انبساط دارند را بیرون بیاورید. برای این که بعدا فضای خالی بین تایل‌ها را افزایش دهید شما میتوانید از چکش‌های فلزی نیز استفاده کنید اما هنگام استفاده از آن مراقب باشید تا به سطح پارکت آسیبی وارد نشود.

نتیجه‌گیری

همان طور که گفته شد ممکن است که کفپوش‌ها بعد از مدتی شروع به جیرجیر کردن کنند و این صدا بسیار آزار دهنده باشد. ما در ادامه مقاله دلایل و چگونگی رفع این مشکل را بیان کردیم تا شما را از شر این صدا راحت کنیم. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما   سپاسگزاریم.

پارکت لمینیت مناسب برای اتاق خواب
palaz پالاز
 راهنماي انتخاب پارکت لمينيت برای اتاق خواباتاق خواب، پناهگاه آرامش و خواب راحت است. پس هنگام چيدمان آن، بايد به دنبال ايجاد فضايي دنج و دلنشين باشيم. کفپوش اتاق خواب نقش مهمي در القاي حس گرما و راحتي دارد. پارکت لمينيت مي‌تواند انتخابي ايده آل براي اين فضاي شخصي باشد. اما با توجه به تنوع بالاي طرح و رنگ پارکت لمينيت، انتخاب گزينه مناسب براي اتاق خواب نياز به دقت دارد. در اين مقاله، به شما در انتخاب پارکت لمينيت مناسب براي اتاق خواب کمک مي‌کنيم.مزاياي پارکت لمينيت براي اتاق خواب عايق گرما: پارکت لمينيت، برخلاف سراميک، حس سرما را منتقل نمي‌کند و فضايي گرم و راحت براي اتاق خواب ايجاد مي‌کند. نصب آسان: نصب پارکت لمينيت نسبت به ديگر کفپوش‌ها ساده‌تر و سريع‌تر است. دوام و ماندگاري: پارکت لم...
نکات مراقبت از لمینت چوب
palaz پالاز
رازهای نگهداری از کفپوش لمینت چوبیکفپوش لمینت، با ظرافت و دوام مثال‌زدنی‌اش، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های مدرن است. اما برای اینکه سال‌ها از زیبایی و کیفیت این کفپوش لذت ببرید، به نگهداری صحیح از آن نیاز دارید. در این مقاله، نکات کلیدی مراقبت از لمینت چوب را با هم مرور می‌کنیم.مواردی که با استفاده از آنها میتوانید به عمر لمینت خود اضافه کنید! جاروبرقی کشیدن روزانه: گرد و غبار، دشمن اصلی لمینت است. با جاروبرقی کشیدن روزانه، به خصوص در ورودی‌ها، از تجمع آلودگی جلوگیری کنید. تی کشیدن با طی نم‌دار: برای نظافت عمیق‌تر، از طی نم‌دار با مواد شوینده‌ی مخصوص لمینت استفاده کنید. هرگز از آب داغ یا مواد شوینده‌ی قوی استفاده نکنید. خشک کردن سریع: بعد از تی کشیدن، حتما با دستمال نرم سطح لمینت را خش...
تفاوت میان کفپوش لمینیت و پارکت
palaz پالاز
لمینت یا پارکت، انتخاب نهایی شما چیست؟انتخاب کفپوش مناسب برای منزل، تصمیمی مهم است که بر زیبایی و دوام فضای شما تاثیر می‌گذارد. دو گزینه محبوب در این زمینه، لمینت و پارکت هستند. اما تفاوت آن‌ها در چیست و کدام یک برای شما ایده‌آل است؟ با ما همراه باشید تا به دنیای لمینت و پارکت سفر کنیم. پارکت، گرما و اصالت چوب طبیعیپارکت، کفپوشی ساخته شده از چوب طبیعی است. این متریال لوکس، ظاهری گرم و صمیمی به فضا می‌بخشد و حس طبیعت را به خانه شما هدیه می‌دهد. پارکت دوام و ماندگاری بالایی دارد و در صورت نگهداری مناسب، تا سال‌های سال بدرخشد.ویژگی‌های پارکت: ساخته شده از چوب طبیعی ظاهری زیبا و لوکس دوام و ماندگاری بالا عایق صوتی و حرارتی مناسب نیازمند مراقبت و نگهداری دوره‌ای لمینت، زیبایی با قیمت م...
نظرات